Keresés

Részletes keresés

blanders Creative Commons License 2015.12.29 0 0 2836

Sziasztok,

 

Harkányról, Siklósról tudtok esetleg vmit?

Milyen y helyzet arrafelé? 😃

 

Köszi

nllcfmi Creative Commons License 2015.12.24 0 0 2835

neked mindig igazad kell, hogy legyen ugye :DDDDDD

Előzmény: akkornemcsakúgy (2833)
BAZS Creative Commons License 2015.12.23 0 0 2834

Naturista szaunaest lesz a tatabányai Gyémánt Fürdőben dec. 27-én este 8 órától éjfélig. Itt biztosan nem lesz senkin fürdőruha... 20:30 - 23:30 között szaunafelöntések, tíz alkalommal. 

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.23 0 0 2833

Gondolom a román, ukrán, szerb határra gondoltál.

Nem mindig akarok átmenni a határon. De, ha  mégis, akkor inkább az osztrákon, a szlovákon, a szlovénen. Ha meg olyan kedvem van, akkor maradok az itthoni, jó helyeken. Gyakran Sárváron. 

Előzmény: nllcfmi (2831)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.23 0 0 2832

1.) Alapvetően Magyarországról volt szó.

2.) A nudista strand és a szauna két külön dolog.

3.) Két külön dolog a lepedő a szaunában és a pihenőtérben.

4.) A pihenőtérben abszolút nem elvárás Ausztriában sem a teljes meztelenség.

 

U.i.: Egyébként meg Magyarországon sem lepedőzök. Olyan helyre megyek, ahol nem szükséges.

Előzmény: nllcfmi (2830)
nllcfmi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2831

"És hol? Tudomásom szerint nem túl sok hely van, ahol így lehet használni a szaunát."

 

nagyon is sok hely van csak tudod már vége van a szocializmusnak és át lehet menni a határon...

Előzmény: akkornemcsakúgy (2824)
nllcfmi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2830

Látom szeretsz vaktában vagdalkozni... :(

 

Nem nagyon ismered , hogy milyen  lehetőségek is léteznek.

Sok meddő vita volt már mindarról amit  írtál és nem kezdenék másikat.

 

Valaki vagy tudja, hogy miért úgy etikus ha mindenki meztelenül van vagy hiába kezdeném el magyarázni. Egy nudista strandon sem opció a törülköző/lepedő viselése és nem magyarázzák el senkinek hogy miért. Nyugaton is csúnyán néznek azokra akik ezt a morális szabályt nem tartják be. Ennyi nincs értelme vitatkozni.

Ha te lepedőzni akarsz akkor úgy is lepedőzni fox, legalábbis Magyarországon...

 

Előzmény: akkornemcsakúgy (2824)
nllcfmi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2829

kb. ez a helyzet

 

igaz mi csak a lepedőzésre lettünk figyelmesek

Előzmény: Thomas Konroy (2820)
Thomas Konroy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2828

Én voltam Bükön, és jónak ítéltem. Korosztály szórt volt rendesen. Nem volt olyan kendőzetlen a hangulat, mint német oldalon, de medencét és zuhanyt mindenki használta ahogy azt kell. Elvétve németek is voltak, akik hozták magukkal a laza hangulatot. Építészetileg is szép a belső.

Lezlinilzen-terepasztala Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2827

Nem, mert nem tudok. Azt sem mondtam, hogy Bük jó, mert nem tudom, hogy az-e. De a sárvári szaunamesterek elmondása alapján nekem a sárvári tetszik az említett hiányosságai és a vendégek viselkedése ellenére is. ( ami ember- és nem helyfüggő )

Ismerjük és szeretjük az ottani szaunamestereket és a felöntéseik hangulatát. 

 

A hozzászólásom inkább afelé irányult, hogy ha ennyire nyilvánvalóan látszik, hogy a konkurencia elvitte a vendégeket, akkor nem épp szerencsés hozzáállás a vezetőség részéről ennyire elhanyagolni a szaunavilágot.

Előzmény: akkornemcsakúgy (2825)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2826

Nincs ebben némi ellentmondás? Hiányolja a nőket, de megveti a kéjenceket, akik nőket lesegetnek?

Előzmény: Thomas Konroy (2820)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2825

Tetszene ajánlani legalább egy (bocs, kettőt, mert az egy az Bük) jobbat?

Előzmény: Lezlinilzen-terepasztala (2819)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2824

Máshol simán meztelenül vannak? És hol? Tudomásom szerint nem túl sok hely van, ahol így lehet használni a szaunát. De változatlanul nem értem, miért gond a lepedőzés? Mondjuk amikor a mézet arra keni, vagy abban megy a merülőben az tényleg vicces, de egyébként!? 

Előzmény: nllcfmi (2818)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2823

Nem is telefonáltam! :)

 

Feltűnően ügyeltem rá, nehogy valaki véletlenül is belekerüljön a képbe. Illetve, próbáltam akkor megörökíteni a helyet, mikor éppen nem tartózkodott a területen senki. 

Előzmény: ninnyabanda (2817)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2822

Félő, hogy ott arra már nincs jó megoldás. Bár egy jó tervező sok mindenre képes. A legjobb egy új, önálló szauna rész lenne. Büki mintára.

Előzmény: ninnyabanda (2816)
Lezlinilzen-terepasztala Creative Commons License 2015.12.21 0 0 2821
Ennyire nem rossz a helyzet. Ahogyan írtam, valószínűleg a büki szauna felújítása után a vendégkör nagy része elpártolt oda, és Sárvárra már láthatóan kevesebben járnak, mint korábban. Gondolom ezért is, meg mert a büki szauna olcsóbb "szórakozási lehetőség" az effajtának, nosza hát, mentek utánuk. Egy-egy eltévedt figura akad néha, de ha már nagyon bosszant, elmesélem neki, hogy miként kenem széjjel a kéjenc mosolyát az arcán, ha nem fejezi be. Sajnos a szaunamesterek ezek ellen nem tehetnek semmit. Bükön még nem voltunk, de a hallottak alapján Sárvárnak jobb a hangulata. Múlt héten kifejezetten jópofa társaság gyűlt össze, az átlag életkor 30-as lehetett. A felöntéseken nincs semmi " varázslás", csinadratta. Ez nekem szintén tetszik. ( azt is csak hallottam másoktól, hogy néhány helyen túlspilázzák a felöntéseket ) A pihenőtér két szintes, a felső szint hűvösebb egy kicsit, de nagy és hangulatos, kör alakú, közepén kis "zöldövezettel". Két jakuzzi van, egy benti és egy kinti. A szaunabelépőt csak a fürdőbelépővel együtt lehet megvenni, ezért egy kicsit húzós az ár, de érdemes kipróbálni. Tetszeni fog.
Előzmény: Thomas Konroy (2820)
Thomas Konroy Creative Commons License 2015.12.21 0 0 2820

Épp Sárvárt szemeltem ki következő wellness célnak másodmagammal, de most elbizonytalanodtam. Szinte nincsenek nők, és a kéjencek tátott szájjal ülnek az ajtók előtt?

Lezlinilzen-terepasztala Creative Commons License 2015.12.21 0 0 2819

Hogy mennyire feltűnő a lepedőzés Sárváron, azt nem tudom, mert máshova szinte nem is járunk.

De másfél-két éve a kukkolók mennyisége és pofátlansága feltűnő volt. És nem csak a nőket nézték...Aztán - gondolom Bük miatt - a szaunázók száma csökkent, ezzel együtt a kukkolóké is. Viszont a lepedő maradt ugyanúgy. Én is ruha és lepedő nélkül érzem jól magam, de ha azt látom, hogy a pihenőtérben 20 emberből 20 be van csomagolva az izzadt lepedőjébe, akkor én sem mászkálok annyira felszabadultan, mert az engem zavar, ha másokat zavarok a meztelenségemmel.

 

Azt nem hallottam, hogy terveznének átalakítást, és szerintem nem is kell. Ezt kellene inkább karbantartani ami van, vendégeket csalogatni programokkal, hétköznapokon is felöntéseket tartani, stb. Sok esetben nem működik ez-az, volt a zuhanyzóban trópusi zuhany, egy éve már biztosan nem működik. Múlt héten nem volt jég, mert a gép több napja elromlott...

Ahogyan meg már sokszor szóba került: a legnagyobb baj a "kedves vendégek" viselkedésével van. Könyvet lehetne írni róla...Négy nyelven van kiírva minden, szó szerint minden, még az is, hogy használat után a tusolócsapokat szíveskedjenek elzárni. Mert ma már ez sem magától értetődő. 10 percenként kell elzárni valaki(k) után a csapokat, rászólni az alfa hímekkel érkezett csordára, hogy ne sikoltozzanak a zuhany alatt, rászólni a mangalicákra, hogy terítsék maguk alá a lepedőt a szaunában, ha már fürödni nem szeretnek...

 

Nekem így tetszik a sárvári szaunavilág, és szerintem inkább az említett dolgokon kellene változtatni.

nllcfmi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 2818

Sárváron feltűnően nagy a lepedőzés.

Beszélgettünk erről csajokkal és mondták hogy máshol simán meztelenül vannak de ott akkora sassolás  megy (főleg a szaunák bejáratánál ücsörgők részéről), hogy nem akarják levenni a lepedőt

Előzmény: akkornemcsakúgy (2811)
ninnyabanda Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2817

Ilyen tábla nem volt kint?:-)

Előzmény: akkornemcsakúgy (2812)
ninnyabanda Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2816

Hát valóban eléggé be van szorítva. Nem tudom, merre tudnák értelmesen bővíteni.

Előzmény: akkornemcsakúgy (2815)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2815

Az a hír járja, hogy átalakítják. Ami azért félő, mert az előző átalakítás is a hátrányára vált.

Előzmény: Törölt nick (2814)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2814

Hát igen A sárvári szaunavilág kissé szűkös de kulturált! A szaunázás normális formáját közelíti!

Előzmény: akkornemcsakúgy (2811)
slakkia Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2813
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 2812

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 2811

A sárvári fürdő szaunavilága. Egy pénteki nap, 6 óra után.

Infraszauna

A fürdőruhák a helyükön. A fogason.

Johny55 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 2810

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Valóban nagyszerű, ennél csak a Therme Erding jobb valamivel, kb 30 km Münchentől.

Érdemes egy kis kitérőt tenni, ha valaki átutazóban van.

Thomas Konroy Creative Commons License 2015.12.04 0 0 2809

Újabb élménybeszámoló: aki Berlinben jár, a Vabali spaba látogasson el. Csodálatos komplexum, kedves emberek, lenyűgöző felöntések. Ilyen jó helyen talán még sose voltam.

beeex Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2808

Sziasztok, próbálta már valaki ezeket a carbon lapos infraszaunákat?

Szeretnék itthonra venni infraszunát, a forgalmazók agyon dicsérik, de a valóságban is olyan jók?

radweg Creative Commons License 2015.11.04 0 0 2807

A BAMBARA Hotel wellness részlegéről van valakinek friss infója?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!