Keresés

Részletes keresés

fintorgó Creative Commons License 2004.09.09 0 0 392
Személyes tapasztalat, vagy hallomásból tudod így?
Előzmény: jm26 (390)
fekvőrendőr Creative Commons License 2004.09.09 0 0 391

Szevasztok kempingesek!

Eddig csak telepített lakókocsiban nyaraltunk, de most vénségünkre /48 és 45 év/ belevágtunk egy horvát kéthetes sátrazásba, és csodajól sikerült. Elkezdtünk vásárolgatni kempingfelszerelést, mert beleszerettünk ebbe a nyaralási formába. Azért a kényelem sem hátrány, ezért egy Skif sátras utánfutó vásárlásán gondolkodunk. Kérlek benneteket, hogy akinek van erről tapasztalata, ne tartsa magában.

fekvőrendőr

jm26 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 390
ugy tudom, hogy az agardi termalfurdo egy hete meg nem volt nyitva....
fintorgó Creative Commons License 2004.09.08 0 0 389

Azt hittem nincs is itt senki! :(

 

Már nem dagonyázunk sajna, de nagyon jól sikerült a találka. Volt jó kis bográcsbabgulyás, 200 adag, 20 tojásból csipkedtük bele a csipetkét, táncos játékos  megnyitó, utcabál, jót tácoltunk, szarvasgombamúzeum látogatás, utána zsíroskenyeres borkóstoló.

Meglepetésként 1 kiló lisztből fánkot sütöttem a bandánknak, rumos baracklekvárral, a szlovákoknak nagyon ízlett, nem is maradt belőle egy szem sem.

Még most is lila a karom, mert íjászbemutató után megpróbáltam én is, de a húr végigcsiholta a karomat. Ijesztő színeket öltött délutánra.

A nyilpisztollyal már tudtam lőni is, a fiúk mind nagy élvezettel lődöztek, ki a bokorba, ki a táblába.

A medence mindig hangos volt a nemzetközi karattyolástól, és locsogott a víz a kézzel lábbal mutogatástól. :)

Többen még a héten maradtak, ezek nyugiban nézték a pakolókat, mi meg haza melózni :(

 

Jövő hét végén Agárdon nézzük meg mit sikerült alakítani a fürdőben. Ott is lesz vagy 30-40 család. :)

Előzmény: KÁkos (388)
KÁkos Creative Commons License 2004.09.07 0 0 388
Tessék nekünk beszámolni a találkozóról ! Vagy még tart a dagonyázás ? :)))))
Előzmény: fintorgó (387)
fintorgó Creative Commons License 2004.08.26 0 0 387

Node kérem! Kikérjük magunknak, nemvagyunk mi olyan koránfekvők!

 

Szept.2-5-ig Jásszentandráson Dália Rally nevű nemzetközi kempingtalálkozó lesz. Az előzetes jelentkezés szerint 120 család jön el külföldről és itthonról is.

Bográcsos kaja lesz a pocakokba, gyerek és felnőtt programok, dagonyázás a medencében, jó kis dumapartik az elősátrakban. :)

Előzmény: JuanPablo (386)
JuanPablo Creative Commons License 2004.08.26 0 0 386

Úgy látom a kempinges társadalom, mint a jó kis mackó, lassan téli álomba vonul.

 

Kívánok mindenkinek jó szundikálást!

 

JP

lmarti Creative Commons License 2004.08.16 0 0 385

Sziasztok !

Nagyon elsüllyedtetek, alig találtam ide :-(

Megjöttünk a táborozásból.

A hűtőláda az akkutöltőről gyönyörűen működött szünet nélküli üzemmódban és kitűnő hűtött italokat produkált nekünk, továbbá eltartotta a felvágottakat, sajtot, szalámit :-)

A sátor állta az esőt ... fentről. Alulról kevésbé, de ez nem az ő hibája volt !

Az úgy volt, hogy jött egy nagy vihar, pont szemből a bejárat felől támadott. Az elősátorban szépen elkezdett növekedni a víz, úgyhogy átcuccoltunk mindent a kocsiba, boka felett érő vízben gázoltunk. Aztán még kb 1/2 órán keresztül zuhogott, majd elállt. 2 cm hiányzott, hogy elöntse alulról a víz a sátor belsejét.

A hiba az volt, hogy gondosan aláfóliáztuk a sátrat, nehogy koszos legyen az alja (így láttuk mindig az olaszoktól !). Na, ezen a fólián állt meg a víz. A sátor belseje olyan volt, mint egy vízágy, a két fólia között libegett a víz, ahogy léptünk.

A vihar egyébként akkora volt, hogy kimozdította az egyik hatalmas fenyőt a helyéből. Kértünk is másik sátorhelyet. Ott már csak egy kis 2-3 órás csendes esőnk volt, meg se kottyant.

Meg vagyok elégedve a sátorral. Kényelmes volt és tulképpen biztonságos.

Sajnos a felületén levő ezüst színű vízlepergető és fényvisszaverő réteg több helyen megsérült, a madarak "üdvözleteit" nem bírja. Nem tudom, lehet-e ráfújni valamit hogy helyreálljon.

Tanulság : sátor ALÁ semmit, FÖLÉ fóliát kell tenni (Feltéve, hogy fa alatt táborozik az ember. Gyanta és egyéb csöpögések ellen is jó)

Ennyit a félelmeimről. A többiről még majd írok, csak már ez is hosszú lett !

Üdv mindenkinek:

lmarti

 

Dharma Creative Commons License 2004.08.06 0 0 384

Még nincs rossz tapasztalatunk. Csak vannak, akik ijesztegetnek.

 

Az autó nekünk is ott van, de nehogy már.

Előzmény: lmarti (354)
stonedrop Creative Commons License 2004.08.05 0 0 383

Sziasztok!

Tud valaki Bp-en olyan helyet ahol kempingfelszerelést lehet kölcsönözni?

lmarti Creative Commons License 2004.07.28 0 0 382

Szia !

Köszönöm Neked is. Igen, nagy a kemping. Villaggio. Ha holnap nem találunk ilyesmit, akkor hazardírozni fogunk. Biztos kapunk vagy itt, vagy kint.

Előzmény: fintorgó (380)
lmarti Creative Commons License 2004.07.28 0 0 381

Szia !

Köszönöm a szakszerű segítséget, holnap szétnézünk :-)  .

Én szeretem az olasz kempingeket. Igaz, a magyaroknak szánt telepített lakókocsik meglehetősen periférikus helyet szoktak elfoglalni, de én nem tapasztaltam sem zsúfoltságot, sem zajt. És este 11-kor mindenki szépen elvonul és csendben marad, ellentétben például a Rab szigeti Lopar-ral, ahol egész éjjel hallgathatod, mennyire jól érzik magukat német, magyar és lengyel testvéreink.

Valamint a görög üdülőhelyek, ahol 11 körül kezdődik egyszerre 10 szórakozóhelyen a dajdaj és hihetetlen üvöltő kakofóniában folytatódik reggel 5-ig. 

Mi pont az ilyenek miatt megyünk Olaszországba, de abban igazad van, hogy drága. Még így is, sátorral.

Hol volt kellemetlen élményed ?

Most eszembe jutott, hogy egyszer tényleg voltunk egy olyan helyen, amit leírtál. De ott is testvéreink voltak túl sokan. Villaggio San Francesco, Caorle mellett. 

 

Előzmény: KÁkos (379)
fintorgó Creative Commons License 2004.07.27 0 0 380

Ha nagy kempingbe mentek, biztosan van kempingescucc bazár, ott lesz, megéri nekik, még széket asztalt is szoktak árulni, meg elősátorszőnyeget, vegyi klotyóba való löttyöt.

Klosterneuburgban, amikor cirka 6 évvel ezelőtt nem tudtunk csatlakozni, a recepción vettünk eurocsatlakozót, azóta ilyen gondunk nincs. Egyedül a szlovákoknál van még valami egyedi, azt meg a remoska vasalózsinórszerüségével  lehet pompásan megoldani.

Előzmény: lmarti (374)
KÁkos Creative Commons License 2004.07.27 0 0 379
Küldenék egyet, ha nem lenne ilyen rövid az idő ! A mostani posta egyenesen kiszámíthatatlan. Ausztriában OBI-ban valószínű kapható. Az alkatrészek beszerezhetőek vill. szaküzletben a dugvilla ( 3 pólusú ) Dfh 162 típus, a másik oldal egy lengő 2+f-es dugalj és kell közé kb 1 méter 3*1,5-ös MTK kábel. Jó utat, kellemes pihenést :))). Nem szertem az Olasz kempingeket, mert zsúfoltak, zajosak és drágák :(((.
Előzmény: lmarti (378)
lmarti Creative Commons License 2004.07.27 0 0 378

Kedves KÁkos, kedves JP !

Köszönöm a tippeket. Sajnos már csak 3 napom van erre, különben hiába foglaltam a sátorhelyet árammal. A karavándor honlapján semmi erre utaló nyom nincs.El vagyok keskenyedve :-(( Végszükségben majd megpróbálom a villanyszerelő szakboltot, ahol a hűtőtáskához berhelték az adaptert. 2 amperosra a 4 helyett.

lmarti

 

Esetleg valaki nem tudna megvigasztalni azzal, hogy Olaszországban a közértben adnak ilyen átalakítókat ? Valaki, aki már belefutott ebbe...

Köszi !

Előzmény: KÁkos (375)
82balint Creative Commons License 2004.07.27 0 0 377

Szia!

 

Eurocamp - Tátra Lomnic

http://www.travelguide.sk/cag/50445/default.asp?lang=eng

 

Voltunk ott, király.

Hegyi patakokból NEM inni - f*sás lesz belőle

 

Jó utat

Bálint

Előzmény: Dharma (350)
JuanPablo Creative Commons License 2004.07.27 0 0 376

Szerintem lehet kapni mindenféle átalakítót.

 

www.karavandor.hu

 

KARAVÁNDOR Lakókocsi-kereskedelmi, Szolgáltató és Gyártó Kft.
  Nyitva tartás: kedd-péntek 10-17h, szombat 10-14h, vasárnap, hétfő: ZÁRVA!
  Cím: H-1224 Budapest Bartók Béla út 138. (Nagytétény-Diósárok)  Postacím: H-1780 Budapest Pf. 26.
  Tel.: (06-1)207-4434  Fax.: (06-1)207-6102  E-mail:  karavand@axelero.hu

 

Előzmény: lmarti (374)
KÁkos Creative Commons License 2004.07.27 0 0 375
Szia ! Csináltass egyet itthon egy vill. szerelővel. Fiam is csinált ilyet ( 3 --- 2+f ) a lakókocsihoz. Fro-ban láttam olyan átalakítót, ami az EU-t ( 3 eres CEE ) alakítja át az FR 2+föld-re. Szia
Előzmény: lmarti (374)
lmarti Creative Commons License 2004.07.27 0 0 374

Sziasztok !

Már megint bajom van :

Megkérdeztem a kempinget, hogy az elektromos csatlakozójuk milyen, és azt a választ kaptam, hogy 3 eres, CEE szabványú.

Erősen gyanítom, hogy ebbe én nem fogom tudni beledugni a mi csatlakozóinkat.

Tudtok erről valamit ? És ha tényleg nem megy a dolog, mit tehetek ?

Üdv:

lmarti

Morcsi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 373
Köszönöm a tippet. Egy ilyen pici palack 4-500 Ft közt van, tehát nem nagy pénz, de akkor mostantól két hétig minden nap azon melegítsem a vacsit??? ;)
Előzmény: fintorgó (371)
JuanPablo Creative Commons License 2004.07.25 0 0 372

Gázfőzőben nekem sincs tapasztalatom,de nem fogjátok kitalálni hol voltunk ma!

Naaa?

Talált süllyedt!

Tiszató! Poroszló. Ingyenstrand. Kultúrált. Leégtem! (anyagilag is:-( )

 

Jóccakát

Előzmény: fintorgó (371)
fintorgó Creative Commons License 2004.07.25 0 0 371

Szia!

Ha nem túl költséges, ki kellene próbálni még itthon, hány levest tudsz rajta főzni. Ilyen kicsivel nekem  sincs tapasztalatom. :(

Előzmény: Morcsi (370)
Morcsi Creative Commons License 2004.07.25 0 0 370
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy 190 g-os kis gázpalack egy 1200 wattos égőfejjel körülbelül mennyi ideig tart ki? Egymagam használnám esti zacskós leves/miegymás elkészítésére, esetleg egy reggeli vízforralásra teához, kávéhoz. Eddig családilag jártunk és csak a 4 kilós dupla főzőfejesben van tapasztalatom, de most egymagam mennék és minnél kisebbet cipelnék a hátamon, de nem szeretném ha félúton kifogyna és ezután kéne szaladgálnom.
Előre is köszönöm az infót!
fintorgó Creative Commons License 2004.07.23 0 0 369

Mint régi kempinges, csak gratulálni tudok nektek, nem semmi ennyi esőt átélni. Nagyon ajánlom mindenkinek, hogy párszor itthon, akár a kertben (telken, szomszédnál, ismerősnél stb.) próbálja ki az új sátrát. Nem csak felállítani, benne is aludni! Tapasztaljátok ki, mit jelent egy eső, akár slaggal is locsolva a sátrat. Több helyen is kapható festéshez használható nagyon vékony takarófólia olcsón, kis cucc, de jó szolgálatot tehet esőben, vagy akár hidegben is, mert a belehelt, vagy kis hősugárzóval befűtött sátor nem hül ki gyorsan, harmadik réteget képez.

Rögzítése:a csücskére csomó, vagy üditőspalack csavarja, erre a zsinór és lecövekel.

Ha nincs szél, helyre kis átjárót lehet belőle képezni az autó és a sátor között. :)

Előzmény: npann (366)
npann Creative Commons License 2004.07.22 0 0 368

Azért nem volt annyira szőrnyű mint ahogy látszik. Nagyon sok látnivalót terveztünk be (várak, vízesések, termálfürdő, felvonók, hógolyózás) úgyhogy ez kárpótolt minket egy kicsit az időjárás miatt. A gyerekeknek és nekünk is nagy kaland volt. A fólia valószínűleg nem a legspécibb megoldás, de ott külhonban nyelvtudás nélkül ez tűnt a legjobb, és legolcsóbb és legvízállóbb megoldásnak. Egyébként ahogy vártuk, utána már nem ázott be (csak ami alatta rekedt eső, az jött még be). A tanúlsága az volt, hogy nem a legnagyobb zuhogó esőben kell felrakni a fóliát. A hátránya, hogy nem szellőzik, így az ajtónál picit felhajtottuk, hogy jöjjön be levegő. Ja és jó ha van csipesz a háznál, hogy ne vigye el a szél.

Egyébként nem az a legrosszabb az esőben, hogy picit vizes lesz belül a sátor, hanem az, hogy olyankor vagy elmentek valahova (pl. múzeumba), vagy bent kuporogtok a sátorban.

 

Előzmény: lmarti (367)
lmarti Creative Commons License 2004.07.21 0 0 367

Hát, kedves npann, igazán csodálom a kitartásotokat ! Szerintem ebből kibírni 10 napot, ahhoz erős idegrendszer szükségeltetik ! Minden tiszteletem.

Én valószínűleg az első beltéri vizcseppnél kikérem majd magamnak az egészet, és ha nem áll el azonnal, akkor pánikba fogok esni. (De nem fog esni, nem fog esni, nem fog esni...)

Mondd, és a fólia segített valamit ? (Ez nekem is eszembe jutott már)

És a gyerekek hogy bírták ? Nagy Kaland volt, vagy csak elviselték ?

Üdv : lmarti

 

 

Előzmény: npann (366)
npann Creative Commons License 2004.07.21 0 0 366

Kedves Imarti!

 

Nekünk is van sátras élményünk, most jöttünk haza alig egy hete Ausztriából. Egy 4 személyes, 2 hálófülkés sátrat vettünk, üvegszálas csövekkel. Vízállási adatot nem tudok, de kétlem, hogy ennyi esőt egy sátor is kibírt volna beázás nélkül. A 2 hetes nyaralás első pár napján csak éjjel esett, nappal kiszáradt a sátor. Ekkor még csak picit ázott be, főleg ahol belülről hozzáért a belső sátor. Aztán komolyabb esők következtek, egy hétig szinte éjjel-nappal esett. A 6-ik napon vettünk egy jó nagy fóliát, ezzel takartuk le, mert kezdett veszélyessé válni a helyzet (főleg annak a tudata volt rossz, hogy bármikor komolyan beázhat a sátor). A végén már nem bírtuk, hogy mindíg esőben kell pakolászni, zuhanyozni menni és fel-le állítani a sátrat (mivel 2 naponta más kempingben aludtunk) így őszintén bevallva, hogy puhány kempingezők vagyunk (megspékelve 2 db kisgyerekkel) az utolsó 4 napot egy panzió szerű parasztgazdaságban töltöttük.Ez a lépés megmentett minket a megfázástól és a korai hazautazástól. Egyébként a sátoros szakasz vége felé már reggelente 6-7 C fok volt, ami az esővel kombinálva szintén nem túl kellemes.

Szóval kérdem én, van olyan sátor ami ilyen körülményeket kibír? Érdemes egyáltalán Ausztriába a hegyek közé sátras nyaralásra menni?

Előzmény: lmarti (354)
fintorgó Creative Commons License 2004.07.20 0 0 365

Visszaolvasás közben láttam, hogy valaki keresi a kemping katalógust.

 

http://www.karavandor.hu/cgi-bin/fooldal.php?menu=3  a baloldalon rákatt, már mutatja is, hogy juthatsz hozzá.

 

fintorgó Creative Commons License 2004.07.20 0 0 364

Mi van ottan?

 

Van jó hideg patakvíz, kis duzzasztott rész, azután egy réges-régi medence is található----volt pár évvel ezelőtt.

 

Az út mentén erdő mellett szúrtuk ki, mivel igen befűtöttek az égiek, egy lábáztatást megkockáztattunk benne. Kölök úszott egyet, majd belefagyott, ki is jött gyorsan.

Talán vissza sem találnánk. :(

 

Egyéb?-sömmi.

Előzmény: JuanPablo (363)
JuanPablo Creative Commons License 2004.07.20 0 0 363

Ne haragudj Stonedrop, de honnan találjuk ki minek mennyi a súlya amikor még a méreteit sem tudjuk.

Amikor megveszed úgyis megfogdosod, méricskéled. Akkor ki fog derülni!

Én nem vagyok sátras, de biztos eldönteném milyen legyen a formája, hogy férünk el benne a legkényelmesebben stbstb.

Közben lehet egy pillantást vetni a "műszaki" adatokra is, mármint mennyire vízálló milyen magas, fel tudsz-e benne állni, vagy előrehajolva kell letolnod a gatyádat. Brrr.

No csak ennyit akartam még hozzátenni a társalgásunkhoz.

 

 

Fintorgó!

Pontosabb leírást kérnék a vízzel kapcsolatban. Nagyon jól hangzik, de hol is van?

Infrastuktura? Kocsma? Pisilde? Egyszóval mi van ottan?

 

JP

Előzmény: stonedrop (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!