Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8670

Ha építettél már ilyen kéményt és a samottcsövet kiékelted hőálló anyaggal ( a rendszerhez adják) a külső palásthoz, és ennek ellenére elreped a bekötő idom meg a felette levő samottcsövek, akkor tudhatnád, hogy nem kivitelezői hiba.

Előzmény: Szzancsaby (8666)
fefefe Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8669

hívd ki a gyártót, hogy ellenőrizze a kivitelezést, és erről adjon nyilatkozatot. ha nem megfelelő, akkor ktételesen írja le a kifogásokat.

Előzmény: Vezo228 (8664)
nagy ivó Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8668

Mielött élesben elkezded használni, elötte keress egy igazságügyi szakértőt meg egy jó ügyvédet

ha van lehetőség, kérj a gyártótól is szakvéleményt az építés minőségéről, mert probléma esetén azzal indítanak: kivitelezési hiba

Előzmény: Vezo228 (8664)
Vezo228 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8667

Ha visszaolvasol, itta Leier kéményeire mindenki panaszkodik, aki használja.

Nekem is Leier van

Előzmény: Szzancsaby (8665)
Szzancsaby Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8666

Lehet kivitelezői hiba amennyibe a samottcsö hőtágulását nem vették figyelembe. (és amennyiben elvállt a fedlap, erre gyanakszom)

Előzmény: atosz79 (8663)
Szzancsaby Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8665

mire gondolsz? Milyen hibásodásra?

Előzmény: Vezo228 (8664)
Vezo228 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8664

Sziasztok!

 

Sajna nekem is Leier kéményem van, de egyelőre még nem használom, nincs készen a vegyes tüzelésű rendszerem.

Az építkezés folyamán kéményes emberke "átvette" a kéményt, mindent rendben talált, ahogyan a gázkéménynél is.

 

Mit javasoltok, hogyan biztosítsam be magam egy esetleges meghibásodásra?

Egyelőre a használatbavételi emgedélyezésnél tartok, a kémény még szűz.

A kivitelezésnél volt műszaki ellenőr és a kivitelező generál volt.

 

köszi a tippeket!

 

 

atosz79 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 8663

Sziasztok!

 

Én is belefutottam egy leier kémény vásárlásba, a gond ugyan az, füstcső idom repedés,

béléscső repedés hosszanti irányba, nekem  a gyári fedlap is elvált a köpenyelemtől, meg

a torkolati kúpnál levő samottcső egymástól. Mindezt tette br. 400.000.-HUF-ért!!

Megáll az eszem!!!!!!!!!!! Tegnap leveleztema ter. képviselővel, de már a telefonba

azt mondta, hogy kivitelezői hiba.:))) Érdekes.

Valóban össze kellene fognunk, talán csak úgy megyünk valamire!!!!!!

Üdv: Atosz

makopa Creative Commons License 2011.03.08 0 0 8662

"remélem ez egy érvényes szabvány. :)"

 

Sajnos nem! 2010. december 1-én megjelent és hatályba lépett az MSZ 845:2010, amely az új magyar kéményszabvány. Jelentős szigorításokat hozott az idejét múlt MSZ 04-82/85 szabványsorozathoz képest, és megjelenésével egyidőben ezt a régi szabványt teljes egészében hatályon kívül helyezte.

Előzmény: moonshadow (8373)
Dunit Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8661

 Csinálni kell!

 Több, kisebb kefét összerakni !!

Előzmény: moonshadow (8660)
moonshadow Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8660

Nem tudjátok véletlenül hol lehet schieel kénény méretű 20 centi átmérőjű kéményseprő drótkefét venni?

Zöldár Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8659

 Köszönöm, majd visszatérek rá !!

Előzmény: Törölt nick (8658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8658

Ok, akkor ha megírod, hogy mit is szeretnél, akkor ajánlhatom az én mérnökömet. XVII. kerületi...

Előzmény: Zöldár (8656)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8657

Örül, hogy máshol is olvasgattad a kommentjeimet, de sajnos mérnök ügyben nem tudtam segíteni, mivel nem válaszoltál a feltett kérdéseimre :)

De ha nem aktuális, akkor ....

Előzmény: Zöldár (8655)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8656

 A XVI.  - X. és XVII. ker találkozásánál, hogy ne kelljen 10 km -nél többet autózni. Drága a benzin.

Előzmény: Törölt nick (8654)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8655

 Helló közben tanulmányoztam /kádereztem a hozzászólásaidat.

 Írod egy helyen :

 

 

"Tehát erre is lehetne buzdítani az ügyfeleket, hogy szakembert kihívni még a PB-hez is :)"

 A pb -ről elmélkedsz és igazad van, az is veszélyes tán még a földgáznál is jobban. És 80 éves anyóka is cserélhet palackot - ha nem jön az unokája. Esetleg felrobban, szegíny szomszédok !!

 

 Pedig a pb. gáz lényegesen régebbi felhasználású mint a vezetékes. már a 60 -as évek elején terjedt intenzíven.

 Akkor bizony a gáztűzhely bekötéshez ki kellett hivni a szerelőt  aki nem az egyszerű hollandis csatlakozást végezte el és másodlagos tömörségi ellenőrzést, hanem kioktatta a felhasználót (tájékoztatta ), meggyőzödött arról, hogy nincs e pince és akna  aközelben stb. és  kifüggeszette a kezelési táblát.

 

 

 Ma meg mivan ?

 Hát árulnak gáztűzhelyet 1950 helyen. Majd mindenütt eleve földgázra. Van ahol mellékelik a pb. -és fúvókát van, ahol nem, mondják majd hozza  szerelő. Hát én olyan helyen vettem ahol eleve oda adták. Nem kellett 19 km - ről szerelőt hivni mikor a második szomszéd is az.

Előzmény: Törölt nick (8654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8654

Nem tudom pontosan, hogy Neked mihez kell gépész mérnök, de az én mérnököm a lakásoktól elkezdve az ipari tervezésen keresztül mindent megcsinálni / megtervez.

Mit akarsz megterveztetni?

Illetve mely térségben keresel egyálatalán mérnököt?

Előzmény: Zöldár (8653)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8653

  

Köszönöm, megtaláltam - a lapot !

 

 A jobb oldalon felül egy ablakban  ezt írja :

 

 

Épületgépészeti tervezőt keres? A legjobb helyen jár. Tervezők megyei bontásban illetve fővárosiak mind egy helyen. Nézzen szét és válogasson a kínálatból, találja meg a legmegfelelőbbet, valamint lakóhelyéhez a legközelebbi tervezőt, aki épületgépészettel foglalkozik!"

 

  

Innen aztán tovább nem jutottam. Találtam ugyan irodákat, de azok nem piti munkára vágynak.

 Egy max.  250 ezres munkánál mennyi lehet a tervezési díj ??

 Akkor hogy tisztán lássatok :

 van egy 12 kW-os falikazán. A helyére menne ugyan ilyen - még tán a márka is azonos lesz. A GMBSZ szerencsére gáztervet nem ír elő, nem úgy más bürokraták. Szerencsére van még jó másfél év a projektig.

 vagy ha  nagyvonalúbb leszek, tehát nem egy nyilt égésterüt dobatok fel, hanem mondjuk egy  zárt égésterűt, na ott márkell gázterv.

 A kinézett kazán egy SD kb. 150 eft + tartozékok. Erre a projektre menne max. 350 eft.

 Több csupán elvileg nem jut rá.

 

 Mint ahogy egy gáztűzhelyér 50 eft -nál többet nem adok - lenne rá ugyan, de minek !

Előzmény: gmkiev (8651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8652

Gépészmérnök ügyben rajtam keresztül is hirdetnek XD Van megbízható, jó gépész mérnök ismerősöm, bátran tudom/merem ajánlatni!

gmkiev Creative Commons License 2011.03.04 0 0 8651
Előzmény: Zöldár (8649)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.03 0 0 8650

 Kell bizony terv és méretezés.

 Egyszer azért, hogy jó legyen, másodszor meg a kéményseprőknek lefedezésre.

 Tehát  mint g. is mondta, hogy minden csövesnek van saját tervezője, Te egy olyan kémény bélelőt fogadj fel aki  ( végül a kémény bélelők is 'csövesek' ) megcsináltatja a tervet, a méretezést  és a legfontosabbat az engedélyezést.

 E nélkül ne adj megbizást nekik.

 Természetesen ezért a mókáért is fizetni kell   !!

Előzmény: xs4 (8646)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.03 0 0 8649

  Itt a világos, egyértelmű kérdés :

 

 "Apropó :  hol hirdetik magukat az ép. gépész tervezők ?"

Előzmény: gmkiev (8648)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.02 0 0 8648

Minden "csövesnek" megvan a maga tervezője.

Kérdezz.

Előzmény: Zöldár (8645)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.02 0 0 8647

Kell.

Előzmény: xs4 (8646)
xs4 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 8646

A szakértőktől szeretném kérdezni, hogy ha faelgázosító kazán miatt béleltetem a meglévő kéményemet kell-e a kéményről méretezés, vagy terv, vagy stb.

 

Előre is köszönöm!

Zöldár Creative Commons License 2011.03.02 0 0 8645

 Ilyen kazáncsrénél terv kell. A tervező majd megmondja, hacsak nem rajzolással merül ki a tevékenysége !

 

 Apropó :  hol hirdetik magukat az ép. gépész tervezők ?

 

 Víz- gáz - csőszerlő mint égen a csillag, építész tervező is akad csak, de valahogy az ép. gépészek rejtőzködnek  !!

Előzmény: docsi2 (8644)
docsi2 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 8644

Sziasztok !

Szeretném megkérdezni, hogy egy C21-es helyére szeretnék telepíteni, egy Westen Star Master 240Fi típusú zárt égésterű kazánt. Kérdésem az volna,hogy ehhez a kazánhoz milyen típusú füstcsövet lehet beépíteni. A kéményem jelenleg bélelt alukémény/120-as/,a kazán sarkától 4,6 méter hosszú. Lehetséges-e műszakilag beépíthető egy 80-as füstcső behúzható-e  amennyiben a kazán telepítési utasításában a 4 m távolság van megadvaa görbe részre/ az egyenes részre pedig semmi. A négy méter mivel a kazán a kémény mellett helyezkedik el, kell egy 90 fokos forduló és egy kéménybe való becsatlakozás ezt ábrázolják a négy méterben, az egyenes részre semmi  méret nincs megadva, ez nálam az egyenes rész még négy méter. Megoldható ez a hosszúság biztonságosan ,vagy szétválsztva 2x80-as csővel tudom megoldani. Körülbelül engedéllyel eggyütt milyen költsége van egy ilyen kéménynek.

Segítséget előre köszönöm.

docsi2

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 8643

adatok?

mi lesz a köv-ő lépés?

Előzmény: bento1 (8616)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.02.28 0 0 8642

Bonyi, de lehet hogy így lesz a legjobb neked (és a legolcsóbb)...

- A többi lakó beleegyezése kell a födém átalakításához, használatához!

- A gyűjtő kéményre valóbban nem lehet csak szakaszos üzemű berendezést csatlakoztatni!

Vagyis nincs más módod a fűtési rendszer kiépítésére mint az oldalfali kivezetses zárt égésterű gázkazán alkalmazása.

Mivel az ingatlan nem új építésű és te vagy a legfelső lakó, az OTÉK előírásainak is megfelelsz. Úgyhogy gázterv osz uccu neki (elvileg csak főgáz és építésügy de lehet, hogy ők nem is kellenek.) ...

Sok szerencsét!

Előzmény: zsuzska... (8640)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.27 0 0 8641

Küldöttem egy emailt, olvasd és cselekedj!:))

Előzmény: zsuzska... (8640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!