Keresés

Részletes keresés

rókafegyver Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78803

Ezt nem vitatta senki , hiszen tény. Mindösszesen arról értekeztünk, hogy ez csak a gázosokra igaz megállapítás, hiszen a mai modern öntöltők akadás nélkül teljesítik azt a lövésszámot, aminél már atombiztosnak mondhatóak. De a gázos az egy másik történet, szar minőségű töltényekkel, nem megfelelő energiával. Éles konverzióknál még rosszabb az arány, hiszen azok valamikor éles lőszerekre lettek tervezve, a gázozáshoz megerőszakolták őket, hogy néha működjenek is. Viszont soha nem kopnak, törnek el.

Előzmény: Donci62 (78801)
python 357 Creative Commons License 2014.05.11 -2 0 78802

Egy nullát tegyél hozzá!:-D... Nem mindegy!!

 

A leeső retesztestet kellett cserélnem egyszer,-mert letört belőle egy darab!.. Meg helyretoló rugót.

Előzmény: rókafegyver (78800)
Donci62 Creative Commons License 2014.05.11 -1 0 78801

Maradjunk annyiban, hogy ez itt a gáz-riasztó fegyverek topikja és azoknál bizony egészen más arányokat mutatnak a felhasználói tapasztalatok és statisztikák, a működési megbízhatóságot illetően.:-)

Volt már jónéhány GP-m, de amíg a Zoraki 914 nem jelent meg a piacon, addig csak a Makarov (Baikal IZS 79-8) és a Reck Commander tudott hibátlanul 150-200 fölötti lövésszámot produkálni, azt is csak riasztó-tölténnyel, míg revolverből (egy-két Keserű típust kivéve) mindegyik és az utóbbi 3-4 évet megelőzően ezt gáz-tölténnyel is tudták, ha a műanyagkupakos Wadie gáz-töltényeit kerülte a felhasználó.

De ezen fölösleges újra és újra rugózni, mert ha valakibe minimális műszaki véna is szorult, beláthatja, hogy a revolverek felépítéséből és működéséből adódóan jóval kevesebb a hibalehetőség  biztos működés szempontjából (nem azt jelenti, hogy nincs!!!!), mint az öntöltőknél.

Előzmény: rókafegyver (78800)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78800
Azert ez az 1700 nagyon donto tenyadat. Rendorsegi lokikepzo sajat glockja tul van az 5 ezredik lovesen es csak ontolto parti. Ez is beszedes teny, a forgot elvezetesnek tartja a retro erzes miatt. Sok ev tapasztalata alapjan,ontolto parti.
Előzmény: python 357 (78799)
python 357 Creative Commons License 2014.05.11 -1 0 78799

Tárajkak!!!!!!!!...... Öntöltőknél neuralgikus pont!

Ha kicsit deformálódik,-már gond lehet az adogatással.:))

Amúgy egy Berettával kábé 17000 lővés alatt két kémény em volt,-úgyhogy  az adat magáért beszél.......

Előzmény: rókafegyver (78797)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78798

Azért van mindkét félnek igaza, mert mindkét fegyverre van megerősítő példa. Csak egyet a sok közül: A hadipisztolyok mind méretes öntöltők és ez már nagyüzemileg így van az 1911 Colt óta, pedig nagyon nehéz háborús körülmények miatt a karbantartásuk. Mégsincs a nehéz körűlmények ellenére se gond az öntöltővel. A német hadiipar inkább csinált víz és sár álló tokot a P38-nak, de meghagyta SS alakulatok oldalfegyverének, meg tiszti oldalfegyvernek. 

Előzmény: Eyeball (78795)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78797

-Nem vitatom, hogy ez igaz. De mond meg Te magad, hogy ha nekiállsz lőni akár csak egy jó P9-el, akkor 30 lövésből hányszor akad el. Egy Glock már tisztítást sem igényel, szinte egyáltalán nem kell vele foglalkozni. Persze, hogy a következőre fordulás miatt biztosabb a következő lövés sikere a forgónál, de azért éleseknél már nem kell attól tartani, hogy amikor kell nem adagol rendesen, vagy nem megy ki a lövedék mert döglött a lőszer és szánt kell hátrahúzni. Ha már említetted a Glock-ot, annál már rátenném a kezem, hogy 100-ból 100 lövés hiba nélkül elmegy.

Előzmény: python 357 (78796)
python 357 Creative Commons License 2014.05.11 -2 0 78796

Eyeball-nek bizony igaza van!!!

Bolondbiztosabb a forgópisztoly akár éles,-akár gázos vonatkozásában.

A lőszerhiba miatti elakadás esélye kisebb a revolvernél,-ezt az összes szakértő vallja,-ezen kár vitatkozni,-ez tény!

Az is igaz, -hogy a mai modern öntöltők már kevésbé akadnak el, mert igyekeznek azokat is bolondbiztossá tenni, pl. a Glock szisztéma stb.!!!!.........

 

Előzmény: rókafegyver (78794)
Eyeball Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78795

- Az USA rendvédelmi szervei csak a relatíve kisebb méret/súly, és a nagyobb töltény(tár) kapacítás miatt váltottak revolverről öntöltőre. Minden másban, de főleg önvédelmi szempontból jobb a revolver. Sőt, bizonyos "helyeken", foglalkozásból adódó fegyverviselésre meg csak a revolvert ajánlják, nem ok nélkül (pl. vadászok, erdészek).

 

Üdv.

Előzmény: rókafegyver (78794)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78794

Én pont ezt mondom. Ha a gáztöltény gyártása során olyan minőség ellenőrzésen esne át mint az éles, meg ha az energiája is picit nagyobb lenne, akkor az öntöltőben sem lenne döglött lövésből eredő hátrány, meg el sem akadna. Egy éles öntöltővel szemben állva biztosak lehetünk abban, hogy az el fog sülni ahogyan kell, nem lesz akadásból származó menekvés. Ez a vita kizárólag gázos témában fontos. Az éleseknél már régen kiszorították az öntöltők a forgókat, szolgálati fegyverként szinte mindenhol a világon. Pedig Amerikában sokáig forgója volt a rendőrségnek is. Gázosban stabilabb a forgó működése, ez viszont tény, ezen nem vitatkozik talán senki.

Előzmény: CSATÓ'" (78793)
CSATÓ'" Creative Commons License 2014.05.11 0 0 78793

Nem veszitek észre,hogy meddő vitát folytattok??????

 

Ha a ""töltények"" (nem lőszer) nem ilyen szarok lennének mint amilyenek akkor

lehetne vitatni,hogy egy profi öntöltő vagy a forgó a jobb ere a célra.

rókafegyver Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78792

Nekem ilyen még nem volt, pedig lőttem már többféle pisztollyal, élessel is van lehetőségem lőtéren és még soha nem kellett csavarhúzó. Mondjuk azok nem is akadnak olyan sokszor, feltéve, hogy nem egy levetett PA az alany. De abban igazad van, hogy gázosban jobb önvédelemre a forgó. De ez lerágott csont, én nem szívlelem a forgókat.  Jó minőségű fegyver jó minőségű tölténnyel, azért nem rossz választás annak aki szereti az öntöltőt. De ezen aztán nem érdemes vitázni, elismerem a stabilabb működésű forgó véleményt. Csak nem szeretem.

Előzmény: Törölt nick (78788)
Real Putyur Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78791

Így igaz, szóról-szóra. Erről beszélek.

Előzmény: Törölt nick (78790)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78790

Tudtommal revolverek esetén a Wadie gáztöltényei hajlamosak csappantyúkiszakadásra de ezen fegyverek (REVOLVEREK) esetén is csak a :-((( ROSSZ MINŐSÉGŰ TÖLTÉNYEK ESETÉBEN JELENTKEZŐ PROBLÉMA..-(((( Jelentősen csökkenthető a menetvédő kompenzátorral a csappantyúkiszakadás problémája.:-)))Tesztek igazolják az öntöltő kontra revolver megbízhatóságát.

Előzmény: Real Putyur (78789)
Real Putyur Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78789

Egy kiszakadt csappantyú is tud olyan elakadást produkálni egy revolveren, amit csak szerszámokkal lehet orvosolni. (Persze megfelelő, minőségi lőszer, és precíz fegyver használata esetén ennek a lehetősége csökkenthető.)

(Mindazonáltal egyetértek, hogy önvédelemre csak revolvert.)

Előzmény: Törölt nick (78788)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78788

Rókafegyver!

te olvasod is amit írsz?

Ne haragudj de abszurd és nem tudok veled egyetérteni.

Van úgy hogy egy öntöltő gázpisztoly úgy el tud akadni a töltényűrbe keresztbeforduló töltény miatt hogy azt csavarhúzóval otthon műhelyben is csak nehezen tudod kipiszkálni.Akkor meg miről is beszélünk?Elhárítod a hibát pillanat alatt?

Ez lehetetlen egy önvédelmi szituációban elakadó öntöltőnél.

Rókafegyver önvédelemre csak revolvert!!

Előzmény: rókafegyver (78786)
huppyka Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78787

Nekem is bejönnek az öntöltők de az életem még jobban. Vagyunk még így páran :D .

Előzmény: rókafegyver (78786)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78786

Telefonról írtam, valami karakterhiba történt. szóval az öntöltők pont olyan biztonságosan viselhetőek csőretöltve, mint a forgó, egy két olcsó gagyit kivéve. Az enyémet lehet feszteleníteni, forgóbiztosítós, de van még egy csomó megoldás ami biztonságossá teszi az öntöltőket.. Ha elakad a rossz tölténytől akkor nehezebb továbblépni mint a forgónál, ez az egy hátránya van. Viszont nagyobb a tárkapacitás, laposabb ezért jobb viselni és ha el is akad pillanat alatt gyakorlattal megoldható, mig a forgó csappantyú kifordulás miatti elakadását nem oly egyszerű és gyors orvosolni. Ekkor az sem fordul a következő töltényre. Van forgóm is, most is úton van egy RG 59, de nekem az öntöltők jönnek be. Vagyunk ezzel így egy páran.

Előzmény: rókafegyver (78785)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78785
Én ilyet nem mondtam, amelyik nem gagyi az igen. Waltherom van, fesztelenithető és forgòbiztositòs. Atombiztos.
Előzmény: huppyka (78781)
huppyka Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78783

Oksa.

Előzmény: Törölt nick (78782)
huppyka Creative Commons License 2014.05.10 0 0 78781

Nem minden öntöltő viselése biztonságos tűzkészen.

 

rókafegyver: te most biztosan csak viccelsz velem.

Előzmény: Törölt nick (78780)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.09 0 0 78779
Mkh lemaradt a felsorolásbòl.
Előzmény: rókafegyver (78778)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.09 0 0 78778
Nem kell hátizsák. Személyi,lakcim,viselési,jogsi,céges igazolvány. Elfér egy igazolvány tokban. Az öntöltő meg jobban tetszik. A napi teendők közben felesleges csőre tölteni, rossz környèken gyalog meg csőre töltöm, ilyen helyen meg ritka a rendőr sajnos.
Előzmény: huppyka (78775)
W_B Creative Commons License 2014.05.09 0 0 78777

Szervusztok !

 

Mennyire működik megbízhatóan a gázriasztóra alakított VZ61 Skorpió 9mm PAKra alakított ívtárral ?

Az egyenes (műanyag) táras verzió megbízható, az ívtárral mi a helyzet ?

python 357 Creative Commons License 2014.05.09 -2 0 78776

:))))) Nagyreményű jelölt!!!!

Előzmény: huppyka (78775)
huppyka Creative Commons License 2014.05.08 0 0 78775

nem hordom csőretöltve

 

A többivel amit leírtál úgy vagyok, hogy oké te gondolom mindig minden papírt magadnál tartasz, így az autó csomagtartójában is csak ezek lehetnek és hátizsákkal jársz mindenhova (nekem egy szekrénnyi "megőrizendő" dokumentumom van itthon). De hát ha szerinted ez a módja a balhé kerülésnek, felőlem. NADE azt akarod mondani nekem, hogy nem elég hogy önvédelemre(!) nem revolver gpt használsz még ráadásul nem is hordod tűzkészen?!

Öngyilkos vagye?

Előzmény: rókafegyver (78765)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.08 0 0 78774

Ne vitatkozzunk Donci. Sajnos túl sok a joga annak aki nem tisztességes. Joga van fegyvert vásárolni, joga van feljelenteni azt aki elkalapálja tettenéréskor, joga van ahhoz, hogy fullos cellába kerüljön, joga van a rendőrt feljelenteni, joga van megismerni szembesítéskor az arcunkat stb. Mihez van joga az áldozatnak? Nekem egy olyan világ tetszene, ahol nekem van jogom fegyvert tartani, viselni, a bűnözőnek meg nincs joga megkérdőjelezni a hasbalövést az én területemen, házamban. Mert tróger és semmi keresnivalója nincs ott, pont úgy mint a fegyverbolban.

Előzmény: Donci62 (78773)
Donci62 Creative Commons License 2014.05.08 -1 0 78773

" Ne térj el a fórumtémától."

 

Nem tértem el, arra reagáltam, amit leírtál.

 

"  Közbiztonságról beszélgettünk!!!!!!! Ne keverd.  "

 

Én nem keverem, az alábbi egyszerűen így nem igaz!

 

" Amerikában, vagy akár Németországban ha ellenállsz és jogilag okítasz, bizony odavágnak és nem kicsit. Mert a rendőrnek nincs beugatás és ez így van jól. "

 

Nem elterelni kellene más, előbbi hozzászólások felé a dolgot, hanem maradni azoknál a konkrét dolgoknál, amikre egy-egy hozzászólás megszületett.

Ne térj el attól a témától, amire válaszolsz!:-)

Előzmény: rókafegyver (78772)
rókafegyver Creative Commons License 2014.05.08 0 0 78772

Közbiztonságról beszélgettünk!!!!!!! Ne keverd. A közbiztonság az ország egész története alatt ezekben az években volt a legjobb. NEM KELL GP A BŰNÖZŐ KEZÉBE!!!!! Ne térj el a fórumtémától. Amelyiknél meg van, és még ki is rabolja vele a védtelen embereket, azt ott kell megdádázni de brutálisan a helyszinen. Semmihez nincs joga normális országban, nem hogy fegyverhez.

Előzmény: Donci62 (78771)
Donci62 Creative Commons License 2014.05.08 -1 0 78771

" Amerikában, vagy akár Németországban ha ellenállsz és jogilag okítasz, bizony odavágnak és nem kicsit. Mert a rendőrnek nincs beugatás és ez így van jól. "

 

Kevesebb akciófilmet kellene nézned, vagy leállni a keményebb szerekről!

Qrvára nem így van ám a valóságban.

A jogtalan intézkedésekért ott nagyon keményen lehet perelni, komoly sikerrel.

A rendőrök sokkal képzettebbek és nem szoktak csak úgy balfaszkodni, mint itt, vagy fölöslegesen keménykedni, ráadásul erőteljesen igyekeznek törvényesen eljárni, nem találnak ki saját szabályzásokat, ami ellentmond a törvényekben leírtaknak.

 

" Jogtalanul verték meg? Lehet, de most is az kellene. "

 

nem tudom, mit szólnál hozzá, ha haladnál az utcán a járműveddel és jól megvernének, mert kiégett az egyik izzó!?

 

Jogtalanul vernének meg?....... 

....................az kellene?

Abban a rendszerben kuss volt a neve az egyszerű gyalogpolgárnak és ha kapott két pofont ártatlanul a rendőrtől, akkor elmehetett panaszra, legfeljebb ott is kapott még párat. Volt ismerősöm, akivel megtörtént anno ilyesmi.

 

Sok mindenről lehetett akkoriban beszélni, de demokrációról nem, de ne menjünk át politizálásba.

Előzmény: rókafegyver (78769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!