Keresés

Részletes keresés

ZolKa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42033

Az pontosan mit jelent, hogy parapett konvektor (nem igazán vagyok otthon ebben a témában).

 

Ki fogom próbálni, hogy bemelegítem a szobát + kézzel melegítem a hőérzékelőjét...

 

Pedig már arra készültem, hogy szétborítom a hőfokszabályzóját :)

Előzmény: KalásziM (42030)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42032

  Jó a termoelemet és a termosztátot lehet keverem, itt kevertem, de tudom a kettő lényegét.

 Akkor termoelem, az amit az örláng melegít,  a termosztát meg ami a környezet hőmérsékletét érzékeli.

 legyen termosztát  - nálam a készülék hátulján van. Az igazság nem néztem oda tán egyszer.

 

Előzmény: sjohn (42031)
sjohn Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42031
"Vagy nem megy a hideg az ablakaról rá a termolemre ?"

Nem, mert az a készüléken belül van , azt melegíti a gyújtóláng.
Te alighanem a termosztátra gondolsz.
Előzmény: KalásziM (42029)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42030

 Egy ilyen hosszú állás időnél a falak nagyon lehülnek.

 A termoelem  (legalábbis amit én ismerek) a készülék és a fal között  van. Hiába tekered le  takarékra,  a készülék egy un. biztonsági  hőfokra van beállítva és lehet az a hőelem még az alatt a hőfok alatt van. Fűtsél erősen, majd beáll az egyensúly  - micsoda szavak -  idővel a falak átmelegednek és  a takarékon nem fog bekapcsolni.

 

 De egyáltalán parapett az a konvektor. ??

 

 pl. a kéményesnél az én leírt esetem nem állhatna, elő mivel azok a készülékek belsö falnál,  védett helyen vannak.

 Habár egy erősen kihűlt lakásban ez is előfordulhat  - a falak lassan melegednek fel.

 Tehát fűteni egy darabig erősen, majd utána vizsgálódni !!

Előzmény: ZolKa (42020)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42029

  Nem véletlenül az 1 -s még a legalacdonyabb üzemi fokozat  ?  A készüléket nem ismerem, milyen ?

 

 Vagy nem megy a hideg az ablakaról rá a termolemre ?

Előzmény: ZolKa (42024)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42028

    " Kérdés miért ennyire fontos, hogy ne égjen nullán "

 

 

 

  Kis esszémben leírtam  - nem takarékos !

 Feleslegesen fogyasztja  gázt !

Előzmény: gmkiev (42025)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42027

  Nálam  N fokozat a takarék !

 1.től...... 7-ig vannak a fokozatok. Még egyesnél is üzemmódban megy. Pl. most  elég a 2 -3.

Előzmény: ZolKa (42024)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42026

 Na látod akaratodon kivül nekem is segítettél.

 A probléma a következő . az egyik érdekeltségembem van egy ócsai parapett konvektor, 6.5 kW. Jól fűt, akár 30 fokot is lehet vele csinálni.

  (  1....7 ig van az üzemi fokozat )

 

 A készülék leírásban van egy olyan, hogy    N fokozaton  , ami a tartalék,  csak az örláng megy ekkor. De ha + 10 fok alá megy a helyiség hőmérséklete,  a készülék automatikusan bekapcsol.

 Itt nem ez van.

 Amikor a helyiségben már 17 fokra esik a hőmérséklet, az bizony bekapcsol, néha már 18-  nál is. Ezt egy éve említettem a szerelőnek, azt mondta nem tud vele mit kezdeni. Mondtam állítsa akkor, hogy  + 5 -nél kapcsoljon csak be. Mondá nem ért hozzá.  ???

 Most sejtem : a hőfokszabályzó már  akkor  +10 fokot érzékel, amikor az egyéb helyeken csak   a mondott 17  - 18 fok van.  Azaz az ablaknál már tényleg  alacsonyabb.  Kár, hogy a konstruktörök erre nem hivják fel a figyelmet.

 Kérdés miért foglakozok ezzel ?

 Egyszerű : így nem takarékos a készülék. Hiába van N -re állítva - pl. egy  1 -2 napos elmenetelkor a készülék naponta többször is  bekapcsol.

 Persze elvileg ki is lehet teljesen kapcsolni a készüléket, de az újra indítás külön móka.

 A bérlők a sok kapcsolgatással már többször tropára tették.

 Majd megoldjuk .

Előzmény: gmkiev (42022)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42025
Ez nem az állásidő függvénye, hanem a helység hőmérsékleté. Ha megtudod kézzel melengetni a termosztát érzékelőjét akkor azonnal adja magát a megoldás. Kérdés miért ennyire fontos, hogy ne égjen nullán
Előzmény: ZolKa (42024)
ZolKa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42024

Amikor leveszem "1" -esre akkor nem kellene neki teljesen elaludni (csak örláng marad)?

Más konvektorok mikor begyujtom őket összel / tél elején akkor nem csinálnak ilyet.

Vagy lehetséges, hogy a hosszú állás miatt van "beálva" a termostát?

Előzmény: gmkiev (42022)
janijani Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42023

Jól érzed, veszteséget okoz a hőcserélő. Magasabb hőfokon fűt a kazánod, több megy ki a kéményen.

Nem írtad milyen kazánod van,a jó megoldás kondenzációs kazán direktbe rákötve a padlófűtésre.

Előzmény: sea urchin (42019)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42022

Ez azért van, mert a termosztát környezete még hideg. Vagy kihúzod a tartóból, hogy az "igazat" mérje, vagy hagyd a helyén és egy-két óra múlva rendesen működik.

Az utóbbit válaszd.

Előzmény: ZolKa (42020)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42021

  Egy szerelővel nem ártana megnézetni. !

 Egyébként állás után inkább a nem begyulladás a probléma !

 Majd más okosabbat !

Előzmény: ZolKa (42020)
ZolKa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42020

Sziasztok!

 

Van egy lakás ahol kb 2 éve nem voltak bekapcsolva a konvektorok. Most hogy begyujtottam őket mindegyik azt csinálja, hogy megy max -on de akkor is ha letekerem teljesen a hőfökszabályzót. Tehát valamiért nem veszi el a szabélyzó a gázt.

 

Mi lehet a porbélama velük?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

ZolKa

sea urchin Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42019
Kedves Szakemberek,

Lakásomban a hidegburkolati területek alatt van padlófűtés, amit hőcserélőn keresztül melegít a kazán. Mikor megrendeltem a padlófűtés kiépítését azt mondták, hogy ezzel még spórolni is fogok gázzal, mivel hatékonyabb és takarékosabb. A kérdésem az lenne, hogy a hőcserélő nem okoz nagy hővesztességet, ellenben mintha közvetlenül a kazánból kapná a meleg vizet a padló vmi hőszabályozóval? A fűtésszerelő azt mondta, hogy ha direktbe köti a kazánra, annak rengeteg hátránya van pl: kazánkárosító stb... viszont így nem érzem, hogy annyira energiatakarékos lenne, sőt talán pont fordítva.

Előre is köszönöm a válaszokat.
janijani Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42018
Igen tudjuk egy börtönben rabok között dolgozni az az igazi karrier. Csakhát kevés a börtön, nem mindeki kaphat ilyen kiváló állást.
Előzmény: enginer (42015)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42017

  Csak tiz.

 Tán csak nem irigyled ezt a 'karriert' ?

 Egyébként a legkorábbi  ép. gépész történetem/élményem  1947 -ből való.

 Öreg vagyok. Azóta vagyok, hogy    a faszisták, a gaz nácik megtámadták a munkások és parasztok első államát. Rá is fáztak nagyon.

  Tehát ingyé utazok mindenütt (ha gyula rámenősebb tán a röpülőn is ).

 BUÉK ! 

Előzmény: enginer (42015)
zoltan.sz Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42016

Sziasztok!

Egy számomra fontos kérdéssel fordulok a hozzáértőkhöz. Miért van az, hogy a Renova Minihez tartozó 100l-es indirekt tartályban akkor is viszonylag rövid idő alatt kihül a víz, ha nincs melegvíz vételezve? Most 55 fokosra van állítva és csak HMV-re használjuk, fűtésre nem. A rövid idő kb. 3 óra, ami után újra kell melegítenie a vizet.

Lehet, hogy ilyen a helyes működése, de én úgy szeretném ha azt a 100 l.-t kiadná és utána kezdene el fűteni. Így napközben és egész éjszaka feleslegesen fogy a gáz, ami alkalmanként kb. 10Ft.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42015
" Hát mint írtam 9 lakás felett diszponálok."

Gratulálok!

Mióta is csinálod? 20-30éve?

Te egy igazi karrierista vagy. :D
Előzmény: KalásziM (42013)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42014

 mondtam nem tudom minek kellet, volt/kaptam valami pecsétes nyomtatvány(t) a gázosoknak jó volt !

 Ennyi !

 

 Na azért értem,  egy fokozott biztonsgi tényező, de hány olyan gázrendszer van ahol ez még nincs.

Előzmény: enginer (42012)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42013

 Hát mint írtam  9 lakás felett diszponálok.

 Van ilyen is.

  És van cserépkályhás is.

 és van még villanyfűtés is - na az az igazán mellbevágó.

 nagyjából a panelek fútési költsége táján van. Szerencsére kis lakás (26 m2).

 Ezt kell elfogadni.

Előzmény: enginer (42010)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42012
4000-ért lehet, hogy most is megcsinálják az EPH-t a kazánnál és kapsz egy kivitelezői nyilatkozatot, de hogy 20-25E alatt, se akkor, se meg most nem fogsz jegyzőkönyvet kapni az szinte biztos.
Előzmény: KalásziM (42011)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42011

 Többször leírtam  : 25efrt volt általában az ajánlat (8éve), épp azért hozakodtam elő, mivel a hazitundérünknél az a 15 eft nem is olyan sok.

 Egyébként az eph rejtelmeibe azóta se mélyedtem bele

Előzmény: enginer (42004)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42010
" Ja van egy zárt égésterü un. kombi kazán. 24 kW, olasz , szétválasztott levegő - gázcső. Szépen muzsikál . 4 éves, még baj nem volt vele."

Ez most, hogy jött ide?
Előzmény: KalásziM (42007)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42009

 Soroljam a lakások  villanyfogyastását ?

 Majd egyszer.

 Addig annyi : az egyiknék 1,5fő, olyan 7 -8 ezer, a másiknál szingli olyan 6 eft /hó, nálunk 3 főre 15 eft, vagy több.

 

 Ja és mivel vizes ez a topik: 

 A vízfogyasztás az egyik legstabillabb.

 Hosszú évek átlagában  3m3 /fő/hó.

némi szórás van, de jelentéktelen - kivéve ha valkinél csőtérés van, de ha hüjéje nem veszi észre - fizethett - sokat.

 Azt egyébként havonta min. ellenőrizni kell és lehet. A vízóra egy érzékeny műszer,  már a szivárgást is mutatja  - csak rá kell nézni.

 A kis kerék  !!!

Előzmény: gyattila (42006)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42008
Havi 4000-ért megéri kockáztatni (napi 133Ft = 1 üveg sör sincs)?

Akiket én ismerek, azok 3 szintes házakat fűtenek télen villannyal.
Éves elszámolásban vannak, elektromos számlájuk nem emelkedett, gázművek meg pont benyalhat, mert azt mondják, hogy fával fűtenek, mert az most olcsóbb és a gázt tényleg nem lopják. :D
Lehet kommandózni! :D
Előzmény: gyattila (42006)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42007

 Vagy elhiszed vagy nem  egy nyomtatványra irt ezt azt. A gázosoknak jó volt. Egyébként egy másik érdekeltségemben ami 18 - 19 éve készült még EPH nem volt.

 

 Ja van egy zárt égésterü un. kombi kazán. 24 kW,  olasz , szétválasztott levegő - gázcső. Szépen muzsikál . 4 éves, még baj nem volt vele.

Előzmény: enginer (42004)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42006
Az az érdekes, hogy az említett ismerős háza sem fogyasztana az én lakásomnál többet, mert nincs semmi extra a házban, nincs villanyfűtés, sem medence, csak egy nyomorult funai split klima amit viszont alig kell használni, mert nem melegszik fel nagyon a ház, még villanybojler sincs, úgyhogy "megspórol" igy néhány tizezrest, igazán nincs is rászorulva erre......de az érzés, hogy én is lophatok egy kicsit a "közösből", az összekacsintós kádári rablószocializmus maradványa....
Előzmény: enginer (42000)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42005
 Hát téged szórakoztatlak, a többieknek okulásul.
Előzmény: gmkiev (42002)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42004
Maradjunk annyiban, hogy szerintem egy olyan jegyzőkönyv már 8 éve is bőven több volt, mint 4ezerFt és a szomszéd villanyszerelő nem tudta csak úgy "megírni".
Előzmény: KalásziM (42001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!