Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42092

  Üdv !

 

 " Kedbes barátom, valahol írtad milyen régóta "bíbelődsz" a szakmám béliekkel....... "

 

 

 Lehet valamikor együtt söröztünk - nem emlékszem. Ez még nem jelenti azt hogy össze is barátkoztunk. Viszont a jövöre nézve bármi lehetséges.

 

 Egyébként az épületgépész szakma egy nagyon szerte ágazó szakma,  sok sok ága van.

 Voltak a múltban vitáim nehány kivitelezővel, de általában megoldottuk végül a problémákat.

 De erre a konvektor szabályozóra .   A érdeketségikör 4 készülékéből egy a korábban a  tárgyaltak szerint és  fent van,  a többi ( a gyármány még mindig ismeretlen)  jobb oldalt egy kis ajtó kinyitok és ott a szabályzó. Ilyen elosztásban alulról felfelé :  szikra gomb, szabályzógomb - ezen 1....7 fokozat  , egy fehér pötty, és aztán egy csillag.

 Müködnek,  így tovább nem foglakozom velük. És ezek az utóbbiak még fix bekötésüek ! kb. 15 éves készülékek . 

 

 

 

 KM.

 

 Ha jól emlékszem a VGF -ben némi üzembehelyezői - vagy inkább reklamációs- kivizsgálói tapasztalataidat  korábban leírtad.  De lehet más az !

Előzmény: gmkiev (42036)
cucu Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42091

Ezért mondtam, hogy jobb a tartály....

Vagy 2-3-szor nyomod meg, hogy lemenjen. Akkor már nem egyszerübb a tartály? Annak a hangját legalább meg lehet szokni...:) Sőt, ha jól eltalálod az öblítőcső keresztmetszetét, akkor nem is hangos és öblít is rendesen.

Nálam 40-es az átmérő. Igaz, el kell ugorni, ha lehúzom...:) Elég lett volna a 32-es is.

Előzmény: whity (42089)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42090

  Kévés az adatod nemhogy árajaálathoz, de még a tervezéshez is.

 

 Kell először is egy helyszini szemle, kell adat felvétel.

  És feltételezzük, hogy   a gáz az óráig rendben.

 Akkor is kell egy gázterv- kötelező, kell /ajánlatos egy vizoldali terv.

 Aztán hiába van bélelve a kémény, az hogy megfelel e azt  a kéményseprő állapítja meg -külön pénzért.

 

 Ennek ellenére első durva közelítés :

 

 terv (gázterv és vizoldali terv )

 ez alapján költségvetés kiírás.

  EPH igazolás,

 szerelésidíj gázra vizre,

 szerelési anyagok gázra vizre,

 készülékek (kazán, radiátorok

 

 Meo KÖLSÉG GÁZRA, ÜZEMBEHELYEZÉSI KÖLTSÉG  (KAZÁN)

 és pl.  a helyre állítás és sok más.

 Amikor van egy részletes költségvetés kiírásod ,ami csak terv alapján lehetséges , na akkor felkersed a szimpatikus vállakozókat és kérsz tőlük ajánlatot.

 Egy beárazott pl. tervező más valaki által jó valamire, de készpénznek nem veheted.  Erre :

 

 

 "Egy alaprajz +3D segítene itt valakinek egy közelítő árat mondania?
El kell döntenem hogy egy hagyományos de drágább kiépítésű központi gázos fűtést akarok vagy az olcsóbban kiépíthető (és ez most igencsak számít) infra fűtést"

 

 

 Elviekben manapság már távtervet lehet készíteni Gondolom az a 3D  atérbeli adatot jelenti  sőt tán kiis írja neked valaki az anyagokat a mennyiségeket, de az munka - ára van.

 Eten, hogy infra mit értesz ???

Előzmény: Gabesz.77 (42079)
whity Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42089

Szia

próbáltam akkor meg a ka..t nem viszi le ! :(

 

Előzmény: nixon70 (42087)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42088
Tuti hogy eldugult!
Előzmény: dany82 (42084)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42087
Tudsz az oldalán levő hernyócsavarral vízmennyiséget állítani,próbáld csökkenteni.
Előzmény: whity (42080)
cucu Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42086

Az a baj vele, hogy szelep...:)

Az a szerepe, hogy öblítsen. Ez hangtalanul nem megy.

Szerintem a tartályos megoldás jobb. Kicsit hallkabb és rendesen öblít. Nem beszélve arról, hogy mindig van benne tartalék víz, ami bármikor jól jöhet...

Előzmény: whity (42080)
cucu Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42085

Én is laikus vagyok.

Ha megnyitod a feltöltő csapot, akkor fel kell tudnod tölteni a fűtési rendszert. Az, hogy átmegy a víz a melegvízes csaphoz, az ne zavarjon meg. A feltöltő csap rossz lett, -pl. leugrott a gumi róla- vagy a szűrő eltömődött. Lényegtelen, hogy hányszor használtad.

Előzmény: dany82 (42084)
dany82 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42084
a fura az, hogy ha megnyitom a melegvizet a csapon, akkor a víz simán folyik (természetesen hideg). nem az átfolyó vízböl kellene a fütési rendszer nyomására is mennie a víznek?

ráadásul ahogy írtam: évente egyszer, tehát max 3szor volt a rendszer úgymond utántöltve, tehát olyan sok kosz nem nagyon kerülhetett oda.

Ha hülyeséget beszélek bocs, csak laikusként próbálok valamit kitalálni, mielött szakit hívnék...
Előzmény: cucu (42083)
cucu Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42083

Biztosan van szűrő a bemenő vízvezetékben és az eltömődhetett. A szűrőt nem könnyű észre venni, mert a hollandi "házában" szokott lenni.

Véleményem általános, nem konkrét típusra vonatkozik!

Előzmény: dany82 (42082)
dany82 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42082
Sziasztok,

Egy renova star típusu kazánom van. Minden tökéletesen müködött, évente egyszer légtelenítettem és utánaengedtem vizet, hogy a nyomás 1-2 bár között legyen.

Hallottam, hogy mintha megint csobog a víz, hát újból nekifutottam és most az utántöltö csap megnyitására semmi nem történik. nem folyik víz a rendszerbe és mivel a nyomás 1 bár alatt van nem müködik.

Mi lehet a gond?
gmkiev Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42081

Gabesz.

Bizonyára vagyunk itt sokan akik tudnak készíteni ilyen ajánlatot, de valamilyen oknál fogva nem tesszük.

Az ok?

Talán az, hogy az idejét senki nem akarja olyan tevékenységre fordítani, amely egyrészt nem térül meg, másrészt hivatkozási alapnak egy másik szakival történő esetleges tárgyaláshoz.

Mellékesen, a munkadíj kivételével, mondjuk a SZATMÁRI honlapjáról, vagy bármelyik kereskedőjéről, a költségeket össze tudod írni.

Így aztán ha végeztél, nagyobb becsülete is lesz az "ajánlatnak"!

Tetmészetesen, a megfelelő honoráriumunk fejében cégünk elvégzi a listázást, sőt ha velünk végezteted a munkát a végszámlából le is vonom.

gmkiev

Előzmény: Gabesz.77 (42079)
whity Creative Commons License 2010.01.03 0 0 42080

SZIASZTOK !

Segitséget tanácsot kérnék szépen .

Szóval adott egy VC és amiben hely hiány miatt schell "remélem jól irtam" öblitő szelep van.

A probléma az hogy nagyon hangos. Este felébred a család ! :(

Van valami más fajta öblitő szelep ami csendesebb? Vagy mi a bibi vele?

KÖszönöm

 

Gabesz.77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42079
Hát sajnos ehhez kevés vagyok, én magam számoljak azt tudom milyen kombi kazánt akarok de a többi adathoz nincs sok közöm. Ezért kértem valami körülbelüli árat.

Egy alaprajz +3D segítene itt valakinek egy közelítő árat mondania?
El kell döntenem hogy egy hagyományos de drágább kiépítésű központi gázos fűtést akarok vagy az olcsóbban kiépíthető (és ez most igencsak számít) infra fűtést
Előzmény: KalásziM (42067)
memorix Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42078
Általában a leírtak alapján működik a padló fűtés...a jó megoldás, hogyha a padlófűtés alatt jó vastag hőszigetelés van kb. 12-20 cm és akkor nem tudd visszahűlni a víz...
Előzmény: kopisti (42069)
janijani Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42076

Mielőtt szétborítod a nyomáskapcsolót...

 

Ha teljesen megnyitod a melegvizes csapot folyik rendesen a víz vagy csak csordogál?  A hőcserélő csőkígyója szokott elvízkövesedni, ezt ilyenkor ki kell szerelni és tölcsérrel apránként beleönteni kb fél liter sósavat. Vigyázz mert fröcsögni, bugyogni fog. Addig kell önteni a sósavat amíg már nem bugyog. Legjobb ezt kint csinálni valahol az udvaron egy műanyag lavorban. Utána kimosod és összerakod. Kelleni fog 2 db papírtömítés, ezt víz-gáz szerelvényboltban kapsz.

 

Láttam már olyat is, hogy nem a bojler volt elvízkövesedve hanem a bojlerből  kijövő vízkődarabok eltőmítették a melegvizes csap előtt a csövet annyira, hogy már alig tudott átfolyni rajta a víz.

Előzmény: ZolKa (42073)
janijani Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42075

Ha 200 V váltóáramot mértél akkor az annyi. Kössél rá egy 220 V-os tekercsű relét és a relé feszültségmentes érintkezőivel vezérelheted a padlófűtésszabályzást.

Előzmény: kopisti (42069)
ZolKa Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42073

Arra a rohadt nagy csavarra gondolsz ott legalol igaz?

Előzmény: Törölt nick (42072)
ZolKa Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42071

Membránt láttam hozzá a neten is és van itt nállunk egy szakinak egy kis boltja biztos van neki is...

 

Viszont nem tud valaki hozzá egy szervíz leírást vagy legalább egy ábrát amin az alkatrészek rajta vannak szétszerelve, hogy jobban átlássam?

 

 

Előzmény: Törölt nick (42070)
kopisti Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42069
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni ha valaki tudja esetleg, hogy milyen és mekkora feszültséget ad ki a termosztát kontaktokon egy Baxi Nuvola3 240 FI kazán. Digit multival mérve 200V AC-t mutatott.
Azért kellene tudni pontosan, mert rá szeretném kötni a termosztátot egy padlófűtés szabályzásra. Ennek van feszültségmentes termosztátvezérlése is hőigénykor, erre most egy mechanikus csőtermosztát van bekötve. A probléma az vele, hogy miután leáll a kazánfűtés a hiszterézis miatt még egy darabig keringtet és mivel a víz gyorsan visszahűl visszahűti a padlót is.

Köszi előre is.
KalásziM Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42068
  Nem az asztalom  a finom mechanika, meg az ilyen gázkészülékek !
Előzmény: ZolKa (42064)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42067

  Egy részletes költségvetés kiírást kell készíteni /tettni (akát Te is megteheted ) , majd beáraztatni.

 Ezt viszont már csak  szakemberrel érdemes.

 

 Tervező biztos kell -hadd csinája meg ő !

Előzmény: Gabesz.77 (42061)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42066

  Üdv kolléga !

 

 Mellé lőttél, igaz  csak céloztam rá, majd  másfél év még addig !

 

 Mikor is  indultak   a nácik orvul ?

 Vagy tették volna fel a netre   az indulást?

Előzmény: enginer (42058)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42065

  Üdv !

 

 Ha zavarok tiltass ki !

 

 Olyan is megtörtént és nem innen, hanem a vályogosoktól, na oda nem megyegetek - nem ezért,  egyszerűen unalmasak, meg egyszer a poli diliből.

  bloggolás ?

 hát csinálom, de van egy bibi - egy hét után nem találok vissza.

 A vagy három hete az ótósok berágtak a biciklisekre (elvették az  asztória környékén a parklójukat, ezen siránkoztak. Én is alájuk tettem. Hát 3 nap után nem találom a társaságot - hiába gyenge vagyok ebben a műfajban.

 eseleg valaki segítene a visszatalálásban ?

 

 KM, a Misi

Előzmény: gyattila (42051)
ZolKa Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42064

Most hogy így nézegetm a gázkészülékeket, gond van a bolier -el is.

A tipusa FÉG V4

 

Begyujtom és az örláng megy is rendesen, de ha megnyitom a melegvizet nem gyulladnak be a gázégők, próbáltam állítgatni de semmi.

Leheteséges, hogy a az a tű van megszorulva ami nyitja a gázcsapot?

Esetleg ez valami szokványos probléma ezeknél a készülékeknél?

 

A másik gond pedig a fali melegítővel van ami Calor II tipusú.

 

Az vele a probléma hogy mikor kikapcsolom akkor úgy alszik el hogy lobban egy hatalmasat, mi lehet vele a gond?

 

 

Segítségeteket előre si köszönöm!

 

ZolKa

ZolKa Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42063

Ok, mostmár értem.

 

Kipróbáltam és kézzel felmelegítve a hőérzékelőt lekapcsolt a gázt.

Előzmény: KalásziM (42035)
gmkiev Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42062
És ebben nem is tévednek!
Előzmény: Törölt nick (42060)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42061
Sziasztok,

hozzávetőlegese milyen összeggel lehet számolni egy

közel 53 nm lakás (bp 7 kerület) gáz központi fűtés kiépítéséhez? 3-4 fűtőtest (nappali-háló-fürdő-(konyha kis étkező átjáró). (Kémény már bélelt)

A kombi vízmelegítős kazánon kvül Br~ 250-270 e Ft (Wiessmann VITOPEND 100-W WHKB106 ) milyen/mekkora összeggel kel közel számolnom?

radiátor egyéb anyagok + munkadíj?


gmkiev Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42059

Én a következőt tettem.

2006-ban összeírtam 1972 -től 2006 -ig rögzítésre érdemes történeteket, és egy 180 oldalas könyben kiadtam.

Akit arra érdemesnek tartottam, adtam ajándékba. Eddig, 920 db.-ot osztottam szét és lehet hogy kell belőle újra nyomni.

Előzmény: enginer (42058)
enginer Creative Commons License 2010.01.02 0 0 42058
Minimum 70 éves a kollega, szal lesz itt még történet,
de! 1964-ig már megvagyunk. :D
Előzmény: janijani (42057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!