Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FeZ_ Creative Commons License 2016.07.24 0 0 118354

A gyári programnak tudnia kell(ene) alvázszám alapján.

 

Előzmény: kaszak93 (118353)
kaszak93 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 118353

Sziasztok meg lehet állapítani szétszerelés nélkül, hogy két vagy egy tömegű lendkerekem van? Alany egy 2005-ös ráncfelvarrott csapott hátú 1.6HDI (90le - 90HX motorkódu). Akár a bárdinál akár az unixnál kerestünk csere alkatrészt kidobta mind2 verziót..illetve kuplung csere esetén kell vele együtt kettőstömegüt is cserélni?

Zolysys Creative Commons License 2016.07.24 0 0 118352

mármint a fekete ami a lapokon van vagy a fehér: utóbbit kaphatsz PUG szervizben

Előzmény: Barnabás Hollósi (118351)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2016.07.23 0 0 118351

Üdv Urak!

 

2002 307 sw panorámatetős autómhoz keresek alkatrészt.

Tetőroló csúszkáit keresem. az  enyémek eltörtek. segítséget előre is köszi.

Barna

Martinka. Creative Commons License 2016.07.23 0 0 118350

😃😂

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118349)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118349

Így lassan bé oldal felé nem is gondoltam, hogy vannak ijen iráslyelek a magyar nyelvben?

Köszönöm szépen, hogy leírtad számomra?

Példáid alaplyán próbálom használni, de valahogy nem sikerü!?

De igérem, hogy legalabb még egyszer át fogom olvasni?

Köszöike?!

Előzmény: ádibébi (118342)
ben75 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118348

Sziasztok,

307 CC 2.0 benzines (140LE), 2006-os produkálja, hogy üzemmeleg motornál (napi első induláskor, hidegen nem) főleg egyesben, kettesben leginkább 2500-3000 fordulat között furcsa, ütemes súrlódó, ugató hang hallatszik a motor felől ami a fordulatszám emelkedésével egyre gyorsabb és végül "belevész" a motorhang-ba, a fordulatszám csökkenésével újra hallható. A hang felengedett kuplungnál is jelentkezik, nemcsak csúsztatott kuplungnál. Ha a kuplung pedált az adott fordulat-tartományban benyomom, a hang megszűnik. Üresben, nem terhelt motornál, a fordulatszámot növelve, gázadásra, gázelvételre sincs hang. Peugeot szakszervizben (Fábián) megnézték, meghallgatták, szétszedték, kipróbálták, szerintük nem kuplung ("emelkedőn tesztelték - jó volt"), nem motor (szíjak, motortartó bak, stb.), nem kerék. Kicseréltettem a vezérlést biztonság kedvéért, illetve kicserélték az egyik főtengely csapágyat (ők onnan hallottak hangot - de nem az volt...). Végül "valami ezen a fordulaton rezonál" javaslattal álltak elő - "szét kellene szedni az elejét és megnézni nem lóg-e valami vezeték, vagy illesztés". Ebben a rezonancia dologban nem nagyon hiszek, esetleg van valami ötletetek, javaslatotok? Köszönettel.

misi1984 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118347

Gondolom, csak hallva a többi autó ventijét nyári klímázások közepette, az enyémnél alig hallatszódik valami, ezért gyanakodtam.

Előzmény: Break 307 (118331)
Ambree Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118346

Ádi, 

Akkor nem aggódok az off miatt. Blogot nyitottam, értelme semmi, oda sem írtam sz@rt sem.

Hosszan tudnám mesélni a vizsontagságot, annak nem sok értelme lenne, azt majd elmesélem szóban. A melókeresés amerikai techikáit sajátítottam el, így végül összejött a dolog, amikor szembejött a pozíció, ami rám volt szabva. A melóval gyakorlatilag talpra is álltunk. A gyerekek könnyen barátkoznak, úgyhogy könnyen illesztették magukat az itteniekhez, barátok vannak, szerelmek nincsenek :-) puskám már van. Találkozunk magyarokkal, kialakultak barátságok, velük rendszeresen összejárunk.

 

A terv beláthatósága 5 éves pillanatnyilag, kb 2019 körül állampolgárságot igényelhetünk, addig jó lenne kihúzni, bár a jelenlegi körülményeket tekintve ezzel nem lesz gond. Az egy éves tervben az Ildinek munkahely szerzés van, ez aktuális mostanában, egy nyaralás a "szigetállam"-okon :-) jövőre egy Magyarország-i látogatás...

Előzmény: ádibébi (118341)
tisvol Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118345

Köszi!

Előzmény: Weah22 (118332)
Ambree Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118344

Ölmi, alkalom adtán elküldöm neked ingyen azt a KVM switchet :-) nem nagyon maradt időm galázsvázsárra, így az elmaradt... nem csurrant cseppent, csak a legnagyobb, legrágább dolgok mentek el.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118340)
Ambree Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118343

Ádi, Lehet hogy kijelentő mondtot akart írni, nem?

Én úgy olvastam: "...elmaradt a garázsvásár...", - Jah, elmaradt, - "...vagy csurrant cseppent valami." - Jah, vagy.

EZ nem lehet Ádi? :-)

Előzmény: ádibébi (118342)
ádibébi Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118342

A kérdőjelet amúgy ismered? Tudod, így néz ki: "?"

 

 

 

Megmutatom, hogyan használjuk:

Szóval, ha szimplán kérdezni szeretnél, ilyet tegyél a mondat végére: "?"

 

Ha türelmetlenül tudni akarod a választ, ilyet tegyél: "???"

 

Ha kételkedsz valamiben/valamelyik válasz valódiságában, kombinálhatod is a dolgokat. Pl: "??!"

 

 

 

A lényeg: Ne PONT-tal fejezd be a KÉRDEZŐ mondatodat, hanem kÉRDŐJELLEL. Ez az: ??????????

Megvan? Köszi!!

 

 

Bocsi. De ha soha senki nem szól neked, soha nem tanulod meg.

 

 

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118340)
ádibébi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118341

Üdv Ambrus, örülök, hogy visszataláltál ide. :)

 

Nem ilyen messzire, de én is, mi is leléptünk anno, és valamennyire átéltük, amit ti most, szóval veled érzek, és jó lenne, ha időnként mesélnél a dolgaitokról (ez a fórum már régesrég átment on- & offtopik üzemmódba, minden megfér itt! :) De nyithatsz egy blogot, ha az szimpatikusabb :)). Mesélhetnél pl a viszontagságokról az elején, a három hónap érzelmi, anyagi, egyéb nehézségeiről, hogyan találtál melót, segített-e valaki, hogy álltatok talpra odakint. A gyerekek hogyan illesztik magukat az ottaniakhoz, vannak-e barátaik, szerelmeik, stb. Találkoztok-e magyarokkal odakint, akartok-e egyáltalán (és a kölkök?). És főképp: mi a terv 1, 5, 10 éves távlatban? :)

 

Addig is csók mindenkinek! Még emlékszem a nálatok töltött éjszakára :)

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118340

Ha már cuccok, elmaradt a garázsvásár, vagy csurrant cseppent valami.

Előzmény: Ambree (118339)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118339

Ja, elfelejtettem, hogy "ugyan jobb dolgunk" van, de azért valamilyen szinten újra kellett kezdeni, mert nagyon kevés dolog fért bele abba a pár bőröndbe amivel érkeztünk, nagyon sok mindent nem érte volna meg elcipelni, vettük újakat. Hát, ez sokszor ilyen, kb ott tartok, annyi cuccom van, mint 25 éves koromban. Na jó, talán jobban tudom mi kell, ami nagyon kellett azt mindent meg tudtam venni.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118334)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118338

Hali Őlmi!

Most egy kicsit mindenki elfoglaltabb, mint eddig, facebookra is ritkábban kerül képes beszámoló. Talán summázhatom, hogy most jobb dolgunk van mint otthon, ha ez a egy fizetésem otthon lenne, akkora király lennék :-) de itt vagyunk, itt minden más, vannak olcsóbb dolgok, vannak drágábbak, ahogy írtam a lakhatás itt a legnagyobb tétel és gyakorlatilag a probléma is, mert a piaci hatások miatt túlment egy bizonyos ponton, már már elviselhetetlennek érzik emberek. Míg máshol, akár veszel egy házat egy kétszázezer dollárból, esetleg egy kis palotát háromszázból, addig itt egy átlagos normális házikó nyolcszázezer - egymillió dollár környékén van. Én ennyiért nem fogok venni az biztos, megvárom a következő krahh-t az ingatlanpiacon, addig gyűjtök amennyit tudok. Vicc nélkül az gondolom, hogy pár éven belül lesz ilyen, vannak erre utaló jelek. Ha mégsem, akkor is lesz valahogy, majd meglátom :-)

 

A kis peugeot, a 206-os családban maradt, lehet azzal el tudunk menni majd jövőre vagy utána egy talira, jó lenne látni Titeket.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118334)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118337

"Elveszett embör:) Tényleg jelentkezhetnél...:)"

Itt vagyok, ragyogok! :-P

Előzmény: Smíró (118330)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118336

Hali Zoli, 

 

A "vellanyos autó" jó szolgálatot tesz, itt elég sok van belőle, úgy mondhatnám napi 5 tesla, 20 leaf ami minimum szembejön, minimális kozlekedés mellett is. Mi egy golfot választottunk, a tesla drága és nekem nem is áll föl a mindent érintőképernyőről kapcsolni dolgora, a golf, illetve e-golf eléggé európai, van kellő mennyiségű gomb benne :-) Ez az autó kb 100 mérföldet tud menni, 83-ra taksálják, ahogy mi vezetjük megy 100-110-et. Ingyen lehet tölteni, így olcsó a fenntartás. Lízingeljük, a kezdőrészlet visszajön az adóból majd, a havi részlet a volvó havi benzinszámlájával megegyezik, úgyhogy sokat nem kockáztattunk vele. 140 km/h-ra van korlátozva, de itt nem is nagyon lehet száguldozni, autópályán 65mph a megengedett, de mennek a népek 70-75-tel (75 mph = 120 kmh). Tele van minden autópályával, szinte boltba is azon megyünk :-)

 

Eső nincs. Télen idén állítólag sokat esett, így legalább összesen 20 esős nap volt. Márciusban esett utoljára. Az időjárás nagyon jó, szeretjük, ha dög meleg van, 40 C, este akkor is 20-25 C lesz kint, lehet szellőztetni. Általában 30-35 fok van, úgyhogy a medencét sokat lehet használni, ami a bérelt házhoz van. Ezt részt nagyon élvezzük. Bár rohadt drága a bérlés (a mienk 95 nm, 2 hálószoba, $2500, ami relatíve olcsó). Cserébe viszont Kalifornia norma szerint van medence, jakuzzi, teniszpálya, konditerem is, tulajdonképp mindenhol... :-)

Előzmény: hegizoli 307 SW (118326)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118335

Sok oka volt, hogy eddig nem írtam, kezdve a belépési azonosító vesztéstől, a túl elfoglalt voltamon át a lustaságig, ha benéztem, nem volt mihez szólnom, ha szóltam volna nem tudtam, offolni sem akartam, fogalmam sem volt hogyan meséljek túl nagy offolás nélkül... mindegy. Most újra visszataláltam kicsit, szívesen megosztom az élményeim. Azt sem szeretném, ha felvágós, menőzős lenne szövegem, akik ismertek, talán tudjátok hogy nem ilyen vagyok. Rég vágytam kaliforniába, bár azt gondoltam, hogy álom marad, a sors megajándékozott a lehetőséggel, én pedig, mi pedig nem hagytuk ki. Nem volt könnyű az eleje, de azt hiszem megérte.

 

Fura, nagyon sokszor nézegetem a 307SW képét, kicsit hiányzik... néha nagyon hiányzik, amikor elvitték, azt az egész család megkönnyezte. Más, amikor egy új autóra vigyázol, garázsban tartva, néha becézed, egy-egy ügyes voltál kicsúszik a szádon mielőtt otthagyod a garázsban. Itt nem ez van (még nekünk sem), az autók amúgyis tárgyak, amit ha kell veszel, használod, eldobod... A volvónkra sem vigyáztak annyira, sok kicsi horpadás, meghúzás nyoma van rajta, ugyanakkor a klíma és az utak sokkal kíméletesebbek az itteni autókhoz.

 

Offolni nem akarnék, de minden válaszra szívesen válaszolok (és fogok is), jól esik Veletek beszélni, mégha messze is vagyunk most egymástól. Ha valakinek tudok segíteni avval hogy itt vagyok, szóljatok nyugodtan.

 

Martinka, bevonzottál, kétségtelen :-) pár napja szenvedtem megint a belépési kód miatt, de végül megoldódott. 

 

Honvágyam nekem azt hiszem nincs. Három hónapig egyedül voltam, az nagyon rossz volt, idén 25 éve hogy megismertem a feleségem, 18 éve nem voltunk külön pár nap, egy-egy üzleti utazás miatti héten kívül. Most meg 3 hónap? Nem is a gyerekek hiányoztak, hanem a feleségem. Minden nap beszétünk, egy-egy órát, de sokszor volt hogy több órát, akár 2-3-4-et. Kiderült, hogy nem tudunk egymás nélkül élni, most még jobban értékeljük egymást. A feleségemnek hiányzik néha a család, ő 40 évig a szülei közelében élt, én voltam kollégista, korán elvesztettem apám, katona is voltam... értitek.

 

Akcentus fura dolog, nincs senkinek a családban :-) de ismerek olyanokat, akik egy hét után már amerikajiassan beszélnak magyarul :-) Gyerekek más más módon tanultak angolul, vagy amerikaiul, vicces eredménnyel, de kétségtelenül 11-12 évesen még hihetetlen hatékonysággal. Nekem volt használható nyelvtudásom, végig arra alapoztam, a gyerekeknek a 4-5 év német mellett, az utolsó évben volt kezdő angolozás, ennyivel érkeztek, "máj ném isz dzsudit". A feleségem az egyetemen tett középfokú nyevvizsgát, de nem használta, végül megtalálta a módját, hogy belejöjjön, most (ebben a percben is) interjúzik, 3. kör egy bankban.

 

Én egy egészségbiztosító és kórházhálózatot üzemeltető cégnél dolgozok, több mint 10 millió ügyfelük van. Informatika a téma, most szolgáltatásmenedzsmentben, folyamatfejlesztési csoportnál, jó fizetésért. Nincs köze az itthoni bizniszhez, de hamarosan beindítom az itteni dolgaimat, most is pont dolgozok mellékesben egy szilikonvölgyi épülő ház informatikai hálózatának tervezésével, beüzemelésével, jónak tűnik, 6 belső 3 külső wifi access pointtal, méregetek a műszereimmel, beállítgatok távolról, nem egy megerőltető, de jó pénz van benne úgy tűnik. Szorgoskodom, hogy a kis családomnak mindent megadhassak amit lehet. Kérdezz még nyugodtan :-)

Előzmény: Martinka. (118321)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118334

Mondanám hogy várunk vissza, viszont remélem, hogy sokkal jobb dolgod van odakint, mint itten. Jó nézni és olvasni a face-ra feldobott kis szösszeneteket. (sajnos nagyon ritkán teszed meg)

A jövöévi tali is ugyan abban az időpontban lesz, így tudsz előre tervezni, vagyis 2017.07.28-29-30.

Várunk, az sem gond, ha nem P307 jössz., csak GYERTEK.

Előzmény: Ambree (118317)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118333

Keresd meg a fecebook-on a https://www.facebook.com/groups/pug307hu/

ott vannak páran akik eladják szeretett oroszlánjukat

Előzmény: dovicsin (118329)
Weah22 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118332

Peruzzo Venezia a márkája. Több magyar webshopnál is van, már 22e ft-tól.

Előzmény: Weah22 (118327)
Break 307 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118331

szerintem addig jó még nem kell bekapcsolnia.

 

Előzmény: misi1984 (118328)
Smíró Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118330

Elveszett embör:) Tényleg jelentkezhetnél...:)

Előzmény: Ambree (118319)
dovicsin Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118329

hali fiúk lányok,

segítsetek, keresek egy nagyon rendben lévő kombit max 800000-ig lehetőleg benzinest, de Jana diesel is érdekel. Ha valaki esetleg pont cserélne.

 

Köszi

misi1984 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118328

Sziasztok!

 

Az normális jelenség a 307-esemnél, hogy sosem hallom a hűtőventi második fokozatát kapcsolni? Ugye klíma indításával indul az egyes fokozat, de például multkor is járattam klímatisztítás miatt vagy fél óráig üzemmelegen de nem hallottam kapcsolni a második fokozatot. Mondjuk az is igaz, hogy a hőfokmérő alig mozdul el a 90 fokról.

Weah22 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118327

Ma késő du-an megnezem. 

Előzmény: tisvol (118308)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118326

Üdv.ismét a topikban :)Hát azért mindig érdeklődéssel olvassuk,ha valaki az óperencán túlról ír "tudósítást" :) Gyakrabban is megtehetnéd.:)  

Jó olvasni,hogy egyenesbe kerültetek.Ahogy Martinka is írta,annyi kérdés lenne.Pl: a vellany autó hogy bírja a szolgálatot? Mennyi km-t bír egy tőltés,mennyivel száguld.....stb.Kaliforniában mizujs az esővel,sohasem esik? :))))Várjuk a mielőbbi írást:D

 

Előzmény: Ambree (118317)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118325

hiba u.a

Előzmény: vinatt (118324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!