Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.10 -3 13 67904

Szövegértés.

Ki mondta, hogy márkákat reklámozz?

A Tatonkát meg az Adventurert törölni kéne ha nem akarsz reklámozni ;)

 

 

Logika.

Ha te sem viszel, akkor minek ajánlod? ;)

 

A fiatal túrázók felé szeretnél nyitni? 

Csak mert nem tudom, hogy walkman-al szoktak-e járni. Meg hogy te még walkmannal szoktál-e járni a solti Kossuth rádió miatt?

 

Na jó. Itt befejeztem. Azt csinálsz, amit akarsz. :)

Előzmény: hörpölin (67902)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67902

Mint mondtam, megszüntetem a teljesítők névsorát, azért mert nekem nincs a teljesítők részéről hozzájárulásom az adataik közléséhez. Az MTSZ is csak azok adatait közli, akik ehhez hozzájárultak. Ezért olyan ritkás a régi teljesítők névsora.

 

Valóban nem muszáj félkilós kalapácsot magaddal vinned a sátorveréshez, de én már jártam úgy, hogy nem tudtam a cöveket a földbe beletaposni sem, annyira kötött volt a talaj egy-két sátorhelyemen, és ez a legmodernebb sátrak esetében is előfordulhat! Többek között ezért is vettem most önhordó sátortípust. Ezt csak akkor kell lecövekelni, ha nem akarom, hogy felkapja a szél.

 

Valahol említem a felszereléseknél, hogy nem szeretnék semmilyen céget és terméket reklámozni, ezért a magam felszereléséről írok csak, ott is általában konkrét típusok említése nélkül (habár egy igazi "vájtszemű" túrázó a mellékelt képekről is felismerheti a gyártót és a típust). Az már egy másik dolog, hogy a felszerelésem az aggkori begyöpösödött agyam miatt esetleg ódivatú, de ezt felvállalom. Tehát összefoglalásképpen: semmit reklámozni nem fogok, általam ki nem próbált dolgot pedig nem ajánlgatok. De majd megnézem, milyen információt tudok azon az aloldalon frissíteni.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67901)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.10 0 13 67901

A közléshez az MTSZ honlapján járultak hozzá, vagy a te honlapodon is? Mert nem mindegy.

 

Ha lehetne javasolni valamit -a túrafelszerelések aloldalt durván frissíteni kellene, mert fél kilós kalapáccsal ma már nem járunk túrázni.

 

 

Előzmény: hörpölin (67898)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.10 0 13 67900

A GDPR a személyes adatok védelméről szól és arról, hogy a te tudtod nélkül az adataidat nem használhatja senki. Többekközött sem a neved, sem a képed nem jelenhet meg sehol a tudtod és engedélyed nélkül. A teljesítők névsora pont ez a kategória. Arról nem is beszélve, hogy ez a névsor egy olyan excel táblából származik, amiben lakcím, születési idő és hely is szerepelt. 

 

Valamint a GDPR arról is szól, hogy a weblapod cookie-jain keresztül befutó adatokat miként használod fel, tárolod. Erről tájékoztatnod kell a honlapodra lépőt. 

Előzmény: jzp2107 (67891)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67899

Az RP-DDK még hátra van nekik. Jövőre szeretnék azt is végigjárni, és akkor meg lesz nekik a Kékkör.

Előzmény: donjuan1984 (67894)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67898

Itt inkább arról van szó, hogy elsősorban az OKT-s része a honlapnak kezelhetetlenül szerteágazó. Kicsit "áramvonalasabbá" szeretném tenni, hogy úgy mondjam, a vadhajtásokat le kellene csipegetnem róla. Sajnos, rá kellett jönnöm arra, hogy az oldalakat nem elég létrehozni számolatlanul, de rendszeresen frissítenem is kellene a tartalmukat. Márpedig a naprakészség megőrzése iszonyú nagy meló, nem is boldogulok vele. Az elavult infó pedig rosszabb, mintha nem lenne egyáltalán. A másik ok pedig, ha valahol már fenn van a névsor, akkor minek rakjam fel én is? Márpedig a névsor - azoknak a teljesítőknek a nevei, akik hozzájárultak a nyilvános közléshez - megtalálható az MTSZ honlapjának OKT-s oldalán.

 

A tárhelyem egyébként most 6 giga, jelenleg nagyjából 4,5-öt foglalok el a teljes cuccal, a teljesítők névsora html-ben pedig ebből csupán 543 kilobájt, vagyis szinte elhanyagolható méretű. Ha mégis kihízza a honlap a mostani tárhelyet, az korlátlanul bővíthető. Tehát nem tárhely gondjaim vannak. 

Előzmény: jzp2107 (67891)
alnibell Creative Commons License 2018.10.10 0 1 67897

Nincs kapcsolatom a szövetséggel, nem tudok a kérdésre válaszolni.
A Kisalföldi Piros hivatalosnak tekinthető nyomvonala ez: https://drive.google.com/open?id=1z-Q98LTM_-LgJUVinDVFyJm9LHA1ZYn-

Előzmény: Törölt nick (67896)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67895

Nem megy ez nekem.. 

Szóval dívák=dobál és csodát=csapat 😁

Előzmény: donjuan1984 (67894)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67894

Bocsánat, az akart lenni hogy "pedig utánam értek be a célba kb. 1,5 órával", csak nem figyeltem milyen szavakat dívák fel a mobil 😁

 

Hörpölin, nem semmi csodát akkor az övék, napi 40 km körül mentek naponta ha jól számolom... Már megvan nekik a kék kör, vagy a DDK még hátra van?

Előzmény: jzp2107 (67881)
alnibell Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67893

Tavaly csak javaslatot tettem arra, hogy hol keresztezze a Kisalföldi Piros az M85-ös utat. Ez szerepel is alternatív útvonalként a TuHu térképén. Ott biztosan megoldható a keresztezés. Hogy hivatalossá vált-e, azt nem tudom.

Előzmény: jzp2107 (67890)
Bikk Pubi Creative Commons License 2018.10.10 -3 0 67892

A Bükk topikban egy egyhozzászólásos nick régi térképeket keres.

Előzmény: hörpölin (67885)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.10 0 13 67891

a teljesítői névsort a GDPR vagy inkább az átalakítás (helyhiány, mittomén) miatt veszed le?

GDPR tudtommal nem arról szól hogy nem rakhatsz ki személyes adatokat (azt eddig is le kellett szedni ha valaki szólt érte) hanem arról, hogy ha ilyen igény van, meg kell tudnod mondani kiről mit tárolsz és mi okból, valamint kérésre el kell tudni távolítani onnan

vagy rosszul tudom?

Előzmény: hörpölin (67889)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67890

szuper

ha már itt vagy:

a kisalföldi piros merre megy, hol keresztezi az M85-öt? Át lett festve és Enesénél, vagy maradt az eredeti nyomvonal (kopottan, szinte jelzetlenül) a Barbacsi-tó körül?

Előzmény: alnibell (67888)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67889

Kedves Gizi aljas Feri!

 

Köszönöm szépen a figyelmeztetést, a GDPR-rel kapcsolatban én is elég sok mindent összeolvastam már. Ez okból is, és a honlap közeljövőben megtörténő átalakítása miatt is több aloldal törlésre fog kerülni. Ezek közé tartozik a teljesítők névsora, továbbá látogatottság hiányában mindenképpen megszüntetésre kerül majd a játékok és a panorámaképek aloldala is. Ezért már most felhívom mindenki figyelmét arra, hogy ha mentést akar ezen oldalakról készíteni, akkor azt addig tegye meg, amíg lehetősége van rá!

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (67887)
alnibell Creative Commons License 2018.10.09 -13 0 67888

Általánosságban kijelenthető, hogy a TuHu térképén sok terepen meglévő út hiányzik, de az is megállja a helyét, hogy sok helyen sokkal pontosabb e vonatkozásban is, mint az általános célú nyomtatott példányok. Ennek oka abban található meg, hogy a TuHu alapelve szerint - egy kivétellel - elvben azok az utak kerül(het)nek a térképre, amelyeket már legalább egyszer valaki felmérési céllal bejárt.

A térképen látható rövid leágazó szakaszok meg pont azt jelzik, hogy ott van egy leágazó út, de még nincs felmérve.
Az előző állítás igazolására álljon itt a bakonyi Kenyeri-hegy úthálózata, amely a szerkesztés időpontjában egyezett a valós terepi állapottal, és bátran összevethető bármely turistatérképpel.

Előzmény: jzp2107 (67886)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.09 -4 13 67887

Hörpölin, a honlapod GDPR biztos?

Csak szóltam - kérdeztem...

Merthogy a teljesítők neve ki van írva - nem kellene neked is adatvédelmi nyilatkozatot csinálnod?

Előzmény: hörpölin (67884)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.09 -7 0 67886

Güszi, a 67840-ben jelzett .. nevű ojjektum az szerinted mi a szösz?

 

mérleg: és hány olyan út van, ami a terepen (papírtérképen) létezik, tuhun pedig nincs?

pl ezen a részen (Dél-Zala) elég sok út van a -mondjuk nem a legfrisebb- papírtérképen, tuhun meg csak szakadások.. erről a részről tudsz valamit személyes tapasztalatból?

simán el tudom képzelni hogy felhagyott jelzések, de akkor azok a kis szakadt részek miért vannak rajta?

 

Előzmény: Güsziológus (67878)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.09 -13 0 67885

Jé, tényleg! Már a kétnapos hozzászólásai is Törölt nick alatt jelennek meg! De hát Hobo-Bobo a nagy visszatérő, biztos találkozunk még itt vele! Legalább is remélem! :-) 

Előzmény: jzp2107 (67883)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.09 -13 0 67884

A belgák végiggyalogoltak a távon. Szeptember 1-én indultak Szekszárdról és 21-én érkeztek meg Sátoraljaújhelyre. A szokásos módon mentek: csak kis hátizsákokat vitték magukkal a túrára, a poggyászt pedig vitették egyik szállásról a másikra.

Előzmény: donjuan1984 (67879)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.09 -7 3 67883

hobo már megint törölte magát?

pedig azt mondta legutóbb, hogy ez már a végleges

Előzmény: nagypapi (67882)
nagypapi Creative Commons License 2018.10.09 -13 2 67882

Számomra nagy megtiszteltetés olyan mínuszos nevek közé kerülni, mint pl. hörpölin, Güszi, Pulmy, 1279-es Szili vagy HoboBobo, akik azért tettek már valamit a túrázás népszerűsítése érdekében.

Előzmény: jzp2107 (67880)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.09 0 2 67881

"pedig írásba ezeké be a célba kb. 1,5 órával "

 

 

mivan? :-)

 

van esetleg aki tudta dekódolni?

Előzmény: donjuan1984 (67879)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.09 0 15 67880

Úgy látom nyertél, a Vörös-keresztnél lett új fa (alma?)

link

 

Ettől függetlenül biztosan jogos volt a -13 fok..

Előzmény: nagypapi (67844)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.10.09 -5 0 67879

Férfiasan bevallom hogy bizony eltört a mécses a célegyenesben Hollóházán; olyan lassan még nem tettem meg azt a néhány száz métert mint akkor 😊

 

A belgák már az AK-t is teljesítették? Gondolom bringával, de akkor se semmik. Emlékszem pont akkor lett elbírálva a fuzetük amikor én vittem leadni az enyémet, pedig írásba ezeké be a célba kb. 1,5 órával 😁

Előzmény: hörpölin (67874)
Güsziológus Creative Commons License 2018.10.09 -14 0 67878

Turistautak Magyarországon

 

Mérleg

 

Ritkán adódik alkalom, hogy visszatekintsek, de most sikerült.

Ezt írtam fél évvel ezelőtt

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147569667&t=9012640

 

És akkor a lényeg, a jelenlegi állapot:

 

Azt hiszem, érzékelhetőek a változások.

2 087 helyett 2 181 útvonal van a nyilvántartásban.

Az azonosított útvonalak száma 2 547 (2 432 volt).

Végül az "egyenleg": 107 helyett 3.

Ez már azt jelenti, nincs sok teendő.

 

Zolcsi67 Creative Commons License 2018.10.08 0 13 67877

"11 év alatt jutottam el Írottkőtől Szarvaskőig (+Cserehát)"

 

Akkor megnyugodtam, nem késtem le semmiről :-)

Előzmény: jzp2107 (67876)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.07 0 13 67876

kiüresedés nekem gondolom nem lesz, mert kb 10 évre előre megvan a lejárnivalóm, én nem úgy csinálom mint más normális ember hogy ez a prioritás és akkor csak ez van, hanem párhuzamosan 23 másik dolgot..

Részben ezért is van, hogy 11 év alatt jutottam el Írottkőtől Szarvaskőig (+Cserehát)

Persze a 24 dolog közül ez egy fajsúlyosabb, az igaz, de azért picit tartok tőle hogy nem lesz majd semmi extra érzés. Azért az emlékoszlopban bízok, az olyan szimbolikus elgondolkozós valami, már így fényképről is

Előzmény: hörpölin (67874)
rönofan02 Creative Commons License 2018.10.07 0 2 67875

Hát, a holnapot nem ígérem, de ha neked jó, akkor egy hét múlva, 15-én tiszteletemet tenném. Mivel ötig dolgozom, muszáj lesz egy órával előbbi lelépést kikönyörögnöm a főnökömtől, de majd igyekszem...

Nagyon köszönöm!!! Ha köztünk marad, akkor bevallhatom, hogy némi könnycseppek is megjelentek a szememben... De ezt nyilvánosan simán letagadom!!!!

:o)

Barátsággal

Tóni

Előzmény: hörpölin (67871)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.07 -13 0 67874

Ez a kiüresedés, amit rönofan02 is említett, bennem is megvolt. Leginkább az első teljesítésnél, de a másik kettőnél is éreztem ezt. Ez szerintem velejár a befejezéssel: egy nagy célt elértél, valamit befejeztél, ami évekig lefoglalta a gondolataid és hirtelen cél nélkül maradsz... de kell találni új célokat!

 

A semmi különös érzés is bennem volt valahol mélyen minden alkalommal, amikor hosszú túramozgalmat teljesítettem, és csak hazafelé fogtam fel mindig a vonaton utazva, hogy igen, megcsináltam! És az már nagyon jó érzés!

 

A füzettel kapcsolatban nem tudok mit mondani. A belgáim két hete azonnal megkapták az AK jelvényeket, tehát nincs hiány belőle. Utána kell érdeklődni, miért nem értesítették még az ismerősödet? Lehet, hogy valami hiányosság van a füzetben. Persze, ilyenkor is szólni szoktak a delikvensnek.

Előzmény: jzp2107 (67873)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.07 0 5 67873

Gratulálok a teljesítéshez!

 

Én épp attól tartok, hogy majdhaegyszer végre befejezem, akkor azt fogom érezni, hogy... hogy semmi különös. Ez tök kiábrándító és snassz lenne (több túramozgalommal is így voltam, nade az OKT, az örök szerelem, ez esetében jobban fájna)

Talán úgy kell terveznem, hogy ne kelljen rohanni a buszhoz vagy ilyesmi, mert az akkor tuti megöli

Előzmény: rönofan02 (67870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!