Keresés

Részletes keresés

snapszmester Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98293

Milyen számlával akarod igazolni?

Mert ha nem szerepel rajta a neved, lakcímed és adó azonosítód csak a vásárlást tudod igazolni, de azt hogy a tiéd e azt nem.

Előzmény: foxrudi (98287)
zsorsz Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98292

Nekem így úgy tűnik,mintha financfüggő lenne ez az egész,avagy,ki hogy értelmezi a corpus jurist.

vasbicikli Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98291

"Ha be van tartva a törvény, akkor nem lehet semmi probléma..."

 

Csak néha úgy tűnik itt az (egymás mellett) elbeszélések alapján, mintha nem is ugyanaz a törvény lenne érvényes  x és y megyében.

Előzmény: Cipurró (98273)
Cipurró Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98290

Nem. A megyei hivatal jövedéki osztályán mondták. De gondolom, nekik fingjuk sincs az egészről.

Előzmény: szilvakukc (98277)
rézműves1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98289

...persze, hogy olvastam...abban max. egyetértek, hogy ha van egy irígyed, (mint ahogy említed is) vagy "jóakaród", akkor lehet, hogy jobb az óvatosság...

...de szerintem, jobb ha nem tudjuk meg, hogy mi történne "HA"...

Előzmény: foxrudi (98287)
zsuzska60 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98288

tehát:

a berendezés igazolása azt jelenti, hogy az ellenőrzéskor elmondod, hogy

1. Szlovéniában, Romániában, Szlovákiában vetted, uniós országok, szabadon behozható.

2. örökölted valaki közeli hozzátartozótól

 Ezen felül nem kérnek papírt, mondja a tapasztalat, hidd már el!

Előzmény: foxrudi (98262)
foxrudi Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98287

Nos én erre kértem engedélyt,és egyben birtokban tartásra.

  Én a lentiekben azt magyaráztam,hogy a származást tudnod kell igazolnod.Tehát otthon nem lehet előállítani sufnyiban főzőt.Ezt most is fönntartom.

  It nem is értem miről folyik a vita.

 Ha vesz az ember egyet boltban semmi gond,de ha otthon akarsz gyártani egyet kell hozzá engedély.Ennyi.

  " Nem kell igazolni a berendezés származását, se számlával, se anélkül, se ígérettel, se semmivel!"

  

 Nos ez így nem igaz,mert valóban nem kell bejelentened semmit,DE!Ha kapsz egy ellenőrzést jóakaró szándékából,akkor kérik,és ha nincsen viszik.

Ezt már nem tudom másképpen leírni,mikor végigjártam minden lépcsőjét.

 Persze nem is akarom már többet,mert unalmas,és fárasztó.

 Én így csináltam,így éreztem jónak,egyéb okokból.Mások másképpen csinálják,mindenki szíve joga.Csak azt tartom furcsának,ha esetleg nem egyes személyek nézete szerint cselekednek mások,egyből értetlennek nézik őket.

  Pedig lehet itt másnak is véleménye,s még az is elképzelhető,hogy az a  jó verzió.

Az én hsz-emet olvastad?98253-számút.

  Itt kezdődött az egész.

 

 

Előzmény: rézműves1 (98282)
dredly Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98286

Köszi!

 

Dredly

Előzmény: foxrudi (98252)
nebamun Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98285

Tökéletesen igazad van, de teljesen hiányzott az otthoni sörfőzéshez az infrastruktúra meg a know-how. Azóta már bátrabb vagyok, egy darálót kell még szerezni és mehetne. Tudsz hozzá egy leírást hogy kell csinálni? Jöhet privátban is, nem akarom szétoffolni a topikot. Olyasmire gondolok mint a 40-es recept az égetett szeszes fórumon :D

Előzmény: Törölt nick (98250)
körte51 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98284

Egy évben nem lehet párhuzamosan! Van egy 17literes főződ ,kis gyümölcsödet kifőzöd a következő évben rogyásig vannak a fák,8 mázsát nem kuktázod,kiviszed a főzdébe!

Előzmény: szilvakukc (98278)
rézműves1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98283

...lehet, hogy tényleg volt akkor valami "amnesztia", mert az illető (én is ismerem) tényleg visszakapta, a tilos időszakban vásárolt és lefoglalt készülékét és ha jól tudom, hibátlan üzemképes állapotban...egyébként gyári cucc volt kintről...

Előzmény: foxrudi (98280)
rézműves1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98282

...nem voltál elég figyelmes a válaszadásnál...ahogy én olvasom, Szilva a hsz.-ében egyetlen szóval sem állította, hogy "gyárthatsz" magadnak, sőt figyelmeztet, hogy ilyet véletlenül se mondjál (kivétel, ha van erre engedélyed)... és ebben bizony nagyon igaza van...

Előzmény: foxrudi (98262)
foxrudi Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98281

Na,ezt pont így mondta,az egy NAV osztályvezető is akivel pont együtt voltunk egy bálban annó,és lám szomszéd falunkban igazolódott is.Mellesleg akkori akció során még 2 nénit is behúztak,pálinkát akartak venni,ők pedig adtak is.Onnan is vittek mindent.

  De most a dohány a sláger,arra vannak rárobbanva eléggé.

Előzmény: Cipurró (98273)
foxrudi Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98280

Mikor szabaddá vált.Tehát a tiltottban főzte.És meg sem büntették?Vagy a szabaddá tétel amnesztiát is hozott??

Érdekes.

  A lényeg,a mi megyénkben így járnak el.A szomszéd faluban paciens bejelentve(ipar szerű főzés miatt)

Semmi gond nem volt,kivétel az, hogy nem tudta igazolni hivatalos papírral a főzőt,és vitték.

Aztán lehet járni ide,oda,perelni....ezek már részlet kérdések.

  De már kezdem azt érezni,hogy a fehér az kék.Csak én látom rosszul.

Itt nem a barátom hallotta a szomszéd sógorának az unokatestvér feleségének a .... történet,hanem személyesen ismerem a történet összes szereplőjét.

  És mivel egy "jó"saját főzdében dolgozó rokon is irigy rám,ezért választottam ezt az utat.Számomra ha tiltanak teljesen mindegy,mert én lennék az első,aki jelentve lenne,így meg legalább tudják,és nem zargatnak fölöslegesen,ha "kedves"emberek jelentgetnek.

   A másik pozitívum,eladhatom legálisan is,meg is hirdethetem akár,mert értékesítésre is szól,csak 15 nappal előtte jelezni kell a szervnek.

   No,ezek után mindenki úgy,és azt csinál amit jónak lát,én így döntöttem.

  Ha pedig valakiről csak 1 ember is tudja,hogy otthon főz,és egyszer betiltják,az ugyan úgy készülhet bármire.

Előzmény: Tucso69 (98272)
kupeci Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98279

Ha ezek a sorok nem lennének , azért el tudnék bizonytalanodni:)))

Előzmény: szilvakukc (98259)
szilvakukc Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98278

Na, akkor lesz igazán! A kettőt együtt nem lehet. Vagy magánfőzől, vagy bér. Erre vigyázz. Ha főződ van otthon, dugd el a származásikat.

Előzmény: manta-z (98276)
szilvakukc Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98277

Neked is valamelyik rokonod, vagy barátod mondta ezeket? Nekem van olyan rokonom, barátom, akiknél kint voltak már jövedéki ellenőrzésre, még csak rá sem kérdeztek, hogy honnan van a főző.

Előzmény: Cipurró (98273)
manta-z Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98276

És mi van akkor ha ezzel párhuzamban felmutat egy papírt hivatalos bérfőzetésről? Akkor is illegális lesz a pálinka? 

Előzmény: Cipurró (98273)
szilvakukc Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98275

Már megbocsáss, de, ha nem kell semmi, akkor mit kérnek?

A rokonaknak, meg a barátoknak szólj, hogy vigyázzanak, nehogy ők legyenek a következő leépítés áldozatai, mert elég sokat felejtettek.:))

Ugyanis megsemmisíteni, csak az "elkobzott" terméket szabad, az elkobzáshoz pedig jogerős végzés, vagy bírósági határozat kell. Addig csak "lefoglalt" a cucc. Nekem pölö két évig hevert egy raktárban a berendezésem, mire a bíróság visszaítélte. Szerinted mi lett volna, ha nincs meg? Kiment volna egy vámos küldöttség Szlovéniába venni egy berendezést az állampolgárnak?

 

Előzmény: foxrudi (98268)
sogi01 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 98274

                                                vf1 linkgyüjteménye  

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (98232)
Cipurró Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98273

De, kell. Hiába mondod hogy nagyapád csinálta, vagy az árokparton találtad. Őket két dolog fogja érdekelni, 1:van e róla számla, adásvételi( aki eladta, rendelkezett e forgalmazási engedéllyel, de ez az ő dolga lesz), 2: van e bármiféle vámhivatal által kiállított engedély a birtokban tartáshoz. Ha ezek közül egyet sem tudsz felmutatni, akkor ahogy foxrudi írta? visznek mindent. Hogy tovább bonyolítsuk, mivel a cucc "illegális", így a vele lefőzött, készleten lévő pálinka is az lesz,( hivatalosan adózás alól elvont jövedéki termék a neve), amiért igen súlyos pénzeket mérnek. Én nem mondom hogy regisztráljatok, de ha saját készítésű cuccal főztök, és ne adj Isten megfognak, akkor ez fog történni, erre mérget vehettek.

Bár igazából azt sem értem, miért tartotok ennyire tőle. Ha be van tartva a törvény, akkor nem lehet semmi probléma, és csak nyugodtabban alszik az ember, nem?

Előzmény: szilvakukc (98259)
Tucso69 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98272

Rosszul tudod!

A barátom hónapokkal később visszakapta a lefoglalt készüléket, mikor szabaddá vállt a főzés, pedig nem volt származási papírja!

Na erre mit lépsz?

Előzmény: foxrudi (98268)
körte51 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98271

Spórolunk rá!:-)

Előzmény: Törölt nick (98267)
körte51 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98270

Ezért kell megosztani ,minden ezzel kapcsolatos történéseket,hogy tudjuk mit tesz a hatóság! Ha ezek az esetek nyilvánosságot kapnak , na akkor fogjuk tudni a tutit!

Előzmény: foxrudi (98268)
körte51 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98269

Mindenkinek van lehetősége tájékozódni, érvek mellette ,ellene! Tiszteletbe kell tartani mindenki döntését! Nem vagyunk jövőbelátók ,ezért csodálom azokat akik tudják,hogy mi a követendő !

Előzmény: foxrudi (98268)
foxrudi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98268

Az a 22-es csapdája,hogy valóban nem kell semmi,de ha bejelentésre mennek,akkor kérik a származási igazolványt,számlát,stb a berendezésről.Ha ez nincsen akkor sapka van.

  Mivel van elég ismerősöm,barátom,rokonom a szervnél,ők világosítottak fel.

 Fogják viszik,büntetnek,és pereskedhetsz,....úgy hisztizel ahogy akarsz.nem beszélve arról,hogy nem raktározzák,azonnal megsemmisítik(használhatatlanná teszik).

  Ők így értelmezik a rendeletet,és a szomszéd községben volt is példa rá.

 De hát én már csak ilyen hülyén halok meg!

Előzmény: körte51 (98265)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98267

Nekem drága lenne, de jó lehet, jól néz ki.

Előzmény: körte51 (98266)
körte51 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98266

Az Olasznál van az az öntvény 12000 ért,  azt ismered használható?

Előzmény: Törölt nick (98264)
körte51 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98265

Beadod a kérvényt  , egy egyszerű rajzzal ,egy hét múlva megküldik az engedélyt! Ennyi az egész!

Előzmény: zsorsz (98263)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 98264

Ha tudsz, más konstrukciót vegyél. A hengerek masszívak, savállóak, erősek, ezzel nincs baj, sőt a házzal sem. Viszont a 3 henger leszedhető fogaskerekei alumíniumból vannak, ezek fognak a leghamarabb elnyalódni.(leggyengébb láncszem) Ha van gépműhelyes ismeretség, akkor nem gáz, a kis fogaskerekeket le kell gyártatni masszívabb anyagból és örök élet+1 nap lesz a roppantó. Az alu fogaskerekek viszont nagyon gáz, nem sokat bírnak.

Előzmény: körte51 (98261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!