Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20181

23. § (1) A munkaadó a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjának elősegítése érdekében rehabilitációs hozzájárulás fizetésére köteles, ha az általa foglalkoztatottak létszáma a 25 főt meghaladja, és az általa foglalkoztatott megváltozott munkaképességű személyek száma nem éri el a létszám 5 százalékát (a továbbiakban: kötelező foglalkoztatási szint).

2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

Előzmény: Törölt nick (20166)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 3 20180

Szia Dani!

Nagyon együttérzünk Veled, megértünk Téged. Nem vagy egyedül azok sorában, akik önhibájukon kívül kerültek ilyen nehéz helyzetbe. Nem tehetsz róla, ne hibáztasd magad!

 

Annak alapján, amit eddig írtál:
Az a gond, hogy nincs meg a szükséges biztosítási időd (sem az 1095 nap, de sajnos, még annak a fele sem. Ez utóbbi a készülő új jogszabályváltozás értelmében.
A folyamatos, 30 napos biztosítási időd sincs meg (megszakítás volt), régebben ezt írtad. A hiányzó biztosítási időt megváltani pénzbefizetéssel - tudomásom szerint - nem lehet, ez csak az öregségi nyugdíj esetében lehetséges. A megváltozott munkaképességűek ellátásának egyik feltétele a szükséges biztosítási idő megléte.
Az új jogszabály tervezet már a fele időt is elfogadja majd. Lehet, hogy a jövőben még lesz további könnyítés a biztosítási időt illetően. Nem tudhatjuk, mit hoz a jövő...

 

Szerintem Te intézed az ügyed, hiszen több helyen is utánaérdeklődtél a dolgaidanak. A törvényeket nem mi írjuk, esetenként elszenvedői vagyunk. Valahogy össze kéne szedni a hiányzó biztosítási időt. 

 

Írj bármikor, itt mindig válaszol valaki és próbál segíteni. Vigyázz magadra!

Előzmény: Dániel Kiss (20179)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20179

Az eggyk azt mondja aki nem dolgozik az egy genetikai hulladék a másik szülő meg azt hogy milessz velem ha ő meghal....

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20178

Voltam a kormányablakba a szociális ügyeknél és azt mondták csak állapot változás bejelentésr tehetek azt meg nem javasolják hogy megtegyem mert egyt kapok teljesen kivagyok készülve nagyon beteg vagyok nem tudok dolgozni nemtusom eltartani magam lehet ez lessz az utolsó írásom édesanyám folyton nyaggat hogy mennyek dolgozni de így ezzel az egészsegi állapottal nem tudok és felvan háborodva mindenki itt hogy én nem dolgozok 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20177

Most olvastam vissza ,létezik az ellátás

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20176

Pénzbeli ellátások már nincs megszünt ? A kormányhivatalnál lehet kérni az öregségi nyugdíj minimumja ,a megváltozott munkaképeségüeknek is .

Előzmény: Dániel Kiss (20174)
Ruth22 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20175

Kedves Kiss Dániel,

Én beadnám, mit veszíthetsz?

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Dániel Kiss (20174)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20174

A határozatomba 2017.07 felülvizsgálatot írtak de ezt a tájékoztatást kaptam 

Tárgy:Tájékoztatás                                                Iktatószám:       HBU/001/009011-1/2017

Tisztelt Kiss Dániel !
A Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztályra 2017. május 09-én  érkezett levelére tájékoztatásul az alábbiakat közöljük:
A megállapított , folyósított megváltozott munkaképességű személyek ellátásának továbbfolyósításához az esedékes felülvizsgálat elrendelése osztályunk feladata.
Az Ön előzmény ügyiratából megállapítható, hogy az Ön részére  osztályunk ellátást nem állapított meg. Fentiek alapján esedékes felülvizsgálat elrendelésére nem kerül sor.
Amennyiben új szakvéleményre lenne szüksége, akkor megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelmet , vagy a komplex minősítés eredményéről szóló
 hatósági bizonyítvány kiadásához nyújthat be kérelmet.
A nyomtatványokat elektronikusan az alábbi linken érheti el: http://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/hirek/rehabilitaciol-ellatas, vagy személyesen is kikérheti a
 Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztály, 4025. Debrecen, E rzsébet u. 27. szám alatti ügyfélszolgálatáról. 

Kérem tájékoztatásunk szíves és megértő elfogadását.

Tisztelettel:    Szőllősi Krisztina                  állami vezető főtanácsos

Most mit tegyek sokat romlott az egészségi állapotom 

Beadhatom az állapotrosszabodási kérelmet ?

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 -1 0 20173

Üdv! Csak 433 nap munkaviszonyom van tehát az 1095 napnak nincs meg a fele ezért nem kapok 

Előzmény: Törölt nick (20169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 1 20172

http://info.kezenfogva.hu/szolgaltatasok/23597

 

Szociális pénzbeli ellátások - aktív korúak ellátása - FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁS

 

AKTÍV KORÚAK ELLÁTÁSA LEHET:

a) egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás

b) FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁS.

 

A TÁMOGATÁS HAVI ÖSSZEGE az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (jelenleg 28.500 Ft)  80%-a, 2017 évben  22.800 Ft.

joghely

Az 1993.évi III. törvény 33-36. §-a, és a 63/2006. (III.27.) Korm. rendelet

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20171

http://adozona.hu/2018_as_valtozasok/Tomeges_igeny_lehet_a_megvaltozott_munkakep_OBPB2Y

2018-as változások

Megváltozott munkaképességűek: nagy horderejű változás jön

  • Széles Imre, társadalombiztosítási szakértő

Új ellátási formát vehetnének igénybe a megváltozott munkaképességű személyek, ha az Országgyűlés megszavazza a 2018. évi költségvetési törvény megalapozásáról szóló törvényjavaslatot, amely az érintett jogszabály módosítását is tartalmazza.

A T/15429. számon benyújtott indítvány alapján a megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról szóló 2011. évi CXCI. (Mm.) törvény két pontban – meglehetősen széles kört érintően – módosulhat.

A javasolt változások egyike a jogszabály 7. § (6) bekezdését írná át. A jogszabályi hely jelenleg hatályos szövege szerint a rehabilitációs ellátás a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható. Másként fogalmazva a rehabilitációs ellátás folyósításának lejártát követően (36 hónap) csak a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett egészségkárosodás esetén állapítható meg újra.

A módosítás szerint azonban az ellátás „a rehabilitációs hatóság komplex minősítésében foglalt körülményekre tekintettel” ismét megállapíthatóvá válhatna. E szerint, ha a komplex minősítés keretében a szakértő bizottság azt állapítja meg, hogy a rehabilitációs szolgáltatásokra továbbra is szükséges az érintett személynek tartós munkaerő-piaci integrációjához, akkor egészségi állapotváltozás nélkül is megállapítható lesz az ellátás.

2017.05.10.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 1 20170

Most láttam,hogy valaki hozzá szóló beírta az új határozatról a biztosított éveket,hogy változtak .Nem dolgoztál ?

Előzmény: Törölt nick (20169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 -2 0 20169

Miért nem kapsz pénzt? most csökkentették a biztosított napokat ahhoz,hogy ellátást kapj .56% nál ,már kell adjanak ellátást,ha jól olvastuk .Vagy lehet,hogy csak az új kérelmezőknél ,de nézz utána .

Előzmény: Dániel Kiss (20137)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20168

Különben a barátnőmnél láttam,hogy nagyon jó hatással van rá ,a levendula tea ,és ginkobibil :Sokkal nyugodtabb .

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20167

Postán meg fogod kapni a behívott,lehet később ,ha dolgozol akkor be kell adni mert a munkáltató csak a felülvizsgálat napjáig foglakoztathat .

Előzmény: Dániel Kiss (20147)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 -1 1 20166

Amikor a munkáltató meglátja a határozatot ,a betegséget,akkor jó esetben azt mondja,hogy vissza hívjuk .És mi van akkor ha nem veszi be a gyógyszert,mert ilyesmit is hallottam, hogy ezt mondták egy betegnek .Törvény van rá,hogy a cégek 10 leszazalékott fewl kell vegyen, vagy ha nem büntetést kell fizetniük.Hát inkább kifizik a büntetést!

Előzmény: takianyu (20143)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20165

Dehogy nem fenyegeti !

Előzmény: takianyu (20143)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20164

Igen,kaphasz közgyógyot .

Előzmény: Dániel Kiss (20117)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20163

Van olyan közmunkás leszázalékolt aki 8 órás irodai munkát se tud elvégezni csak 4 et,mert fáradt szellemileg ,ha nem tud felállni ,a gép elől .Pláne,ha szorongásos ,pánik betegsége van,és egy olyan főnöke aki állandóan szekálja,már félve megy be,hogy jaj ma mi fog történni .Többet árt mint használ az ilyen munkahely egészség szempontjából

Előzmény: Törölt nick (20144)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20162

Rajta kell legyen a határozaton is ,és az orvosi papíron a következő felülvizsgálat dátuma

Előzmény: Dániel Kiss (20147)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20161

Szia !

 

Én ehhez hasonló fórumokban a barátnőmről írok .Kimondottan az van írva az orvosi pariron munkaerő piacon való elhelyezkedése nem javasolt ,csak védett munkahelyen .Próbálkozik elhelyezkedni neki de nem sikerül .A pszichiátriai gyógyszereket mint végig zongorázták nála, teljesen leszedálták .A kórházban is .Egy neurologiai betegsége miatt társukt a pszichiátriai betegsége .Isszonyuan szemét az orvos állandóan otthonba akarja küldeni.A neurólogus írtegy jelentést a pszichiátriai orvosnak,hogy kéri a felülvizsgálatot ,mert túl sok a nyugtató.Nagyon fáradékony az a baj is ,4 órát egybe nem tud dolgozni,és volt,hogy nem tudott leülni 10 percet.Közben pedig állapota nagyon javult ,de kimondottan félt ,most már nem annyira,hogy rosszul legyen az utcán ,ájulás érzése volt,úgy éerezte,hogy eldöl erre bepánikolt,szorongott ,depressziós lett .

Előzmény: takianyu (20154)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20160

Szia !

Be lehet adni a kérelmet az állapotrosszapodás miatt a felülvizsgálati kérelmet ,még mig mielőtt ,behívnak ismételten ,mert mint tudjuk csúszások vannak .

Előzmény: Törölt nick (20151)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 1 20159

Épp tegnap került a kezembe egy hivatalos papír. Rehabilitációs ellátott - 27.000.- (2012. január 1-jétől). Nos ha nem csal az emlékezetem, ekkor vették el a már általam oly' sokszor emlegetett kedvezményes utazási blankettákat és BKV bérlet vásárlási lehetőséget. Ok. 27.500.- pénzt - ebből rutinból cca 9000.- vagy ma  már 9.500.- BKV havibérlet. Kedvesek.... 

bandolesa Creative Commons License 2017.05.09 0 2 20158

Én is aktív korúak ellátásán vagyok,EGYT-kapok.

De nekem kiküldtek egy papírt 4-oldalas, kitöltöttem,adatokat vagyon és jövedelmi helyzet.

Ezt bevittem egy ügyintézőnek,aki pluszba lemásolta a személyit,és bevette a kitöltött papírokat,megnézte,hogy jól van-e kitöltve.

Egy hónapon belül jött a határozat,hogy újabb 2-évre megállapították az EGYT-t. Orvos és bizottság előtt nem voltam.

 

Előzmény: Dániel Kiss (20157)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.09 0 3 20157

A kormányablakba a szociális ügyekért felelős ügyintéző azt mondta nekem hogy küldeni fognak idézést a felülvizsgálatra és a háziorvos is ezt mondta.

Aktív korúak ellátásában vagyok ezért érdeke a hatóságnak is hogy felülvizsgáljanak ...

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 3 20156

Segítség lehet az alábbi hír betegtársainknak!

 

|2017. máj 9. 05:04

Új támogatott készítményekhez juthatnak a Parkinson-kórra, a csontritkulásra, a vírusos fertőzésre, a vérzékenységre, az embólia megelőzésére, valamint az áttétes csontdaganatokra ­a betegek, várhatóan júniustól - értesült a Népszava.

 

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) által támogatni javasolt új gyógyszerek többsége elbukott a kormányzati döntéshozatalban, s várhatóan júniustól mindössze hat új szer válik elérhetővé a betegek számára. Így például a csontáttétes daganatokra olyan hatóanyag kombinációt támogathatnak, amely megakadályozza a további csontvesztést, a daganat miatt bekövetkező töréseket és egyben csillapítja a fájdalmat. A készítményhez a patikában is hozzáférhetnek majd a betegek, várhatóan 100 százalékos támogatás mellett. A gyógyszer előnye, hogy csak 3-4 hetenként kell alkalmazni.

 

A Parkinson-kórban szenvedők átmeneti tünetmentességet biztosító készítményhez juthatnak. Az új szer sem gyógyítja meg a kórt, de a betegség korai szakaszához hasonló, viszonylag megfelelő életminőséget biztosíthat a váratlan "lefagyásoktól" és az átmeneti mozgászavartól szenvedők számára. A szer most is elérhető úgynevezett egyedi méltányosság keretében - átlagosan évente kilencven ilyen kérelem érkezik a biztosítóhoz, amely a gyógyszer befogadásától azt reméli, hogy megszabadul az elbírálással járó adminisztrációtól. Az orvosságot a jövőben három orvosi egyetem - a budapesti, a szegedi, a pécsi -, valamint a miskolci megyei kórház neurológusai írhatnák föl.

 

http://nepszava.hu/cikk/1128751-docogo-gyogyszerutak---hat-uj-medicina-kilenc-elutasitas#

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 1 20155

Konklúzió és egyben zárás:

Óriási a különbség a közmunkával kapcsolatban a hivatalos verzió erősítése, másolása és az érintettek véleménye között. 

Nagyon eltérő helyzetben vagyunk. Ezt csak az érti, akit közelről érintett, rálátása volt/van a dolgokra és nem csak a hírforrásokra hagyatkozik. Továbbá empátia, attitűd kérdése is. 

Ha eljutok a nyugdíjas léthez (egészségileg és anyagilag) és meg is fogok tudni élni belőle, napi gondok nélkül, lehet, hogy addigra maga a kifejezés (közmunka) a múlt süllyesztőjébe kerül. 

 

További szép napot minden kedves Sorstársunknak!

 

 

 

 

 

 

 

takianyu Creative Commons License 2017.05.08 -1 1 20154

Legalább párbeszéd alakul ki.

Nem vitatva, hogy nem csak alul-iskolázottak vannak a közmunkában az bizonyos, hogy az iskolázott és jó szakmai képesítéssel rendelkező ha beragad ott más probléma is van. Remélem ebben egyetértünk. És lehet kerülgetni a konkrétumokat, de ettől még igaz, hogy sokban hasonló a probléma az enyhén egészségkárosodottak problémái mint a közmunkások problémái között. Lehet, hogy van átfedés is.

A közmunka pedig eredetileg is átmeneti megoldásnak indult, de úgy tűnik fenn kell tartani mert van egy réteg akik különböző okokból, de nem nagyon tudnak csak védett munkahelyen dolgozni.

Azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy a "leszázalékoltak" milyen végzettségűek százalékosan.

Minden bizonnyal akik kismértékben egészségkárosodottak, és iskolázottak, azoknak perspektíva egy távmunka, vagy a zacskóragasztás helyett "értelmesebb" munkát végezni, még részmunkaidősben is.

Akik közösséget is találnak azoknak pedig ismét kiteljesedik az életük, de mindenképpen esélye van rá.

Előzmény: Törölt nick (20144)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20153

Szívesen!

Jelen felülvizsgálatra készülj,eü.doc-ok-al.

Előzmény: Dániel Kiss (20152)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20152

Köszönöm ! 

Előzmény: Törölt nick (20151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!