Keresés

Részletes keresés

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20199

Vagyis bocsánat a háziorvos csak a véleményét közli majd a bizottság dönt a sorsomról

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20198

Szia emese nagyon kedves vagy hogy ennyire segítessz köszönöm a tippeket ma derül ki hogy rehabilitálható vagyok e a háziorvos írja rá arra a 4 oldalas lapra.amit leírtál pontosan ez van velem is csak az a baj hogy mivel már évek óta fennáll nállam és tapasztaltam egy bizonyos hullámvölgyet egyszer nagyon rosszul vagyok egyszer meg jól viszonylag de tüneteim mindig vannak 7 szer feküdtem bent pszihiátrián az elmult 5 évben a leszázalékolásról annyit hogy bízok istenbe hogy jól döntenek ugyanis az eggyik szociális munkás a korházba azt mondta hogy lehet megadnák a 70% egészségkárosodást mert szociális szempontból teljesen levagyok épülve ezt mondta . 

Előzmény: Törölt nick (20196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20197

Rehabilitációt nem javasolt az orvos ?

Előzmény: Törölt nick (20196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20196

Nézz rá a depresszió van megoldás című topikra,ott kattins rá a bellinellt rézsre ,oldalt ír a pánikról is,a tünetekről .

Előzmény: Törölt nick (20195)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20195

Jó reggelt !

 

Én nem nagyon ismerem ezt a betegséget ,de láttam a diagnózisát,az volt rajta,hogy skizofrénoid zavar ,ő is úgy mnt dolgozni,hogy a fal mellett ment ,és vette a mély levegőt,de a munkahely többet ártott mint használt .Neki ájulás érzése volt,erre bepánikolt,szorongott,hogy nehogy eláljuon ,elég közel lakunk egymáshoz és felhívott,hogy mejek érte mert rosszul van .Kihívta többször az ügyeletet,de egy injekciót adtak be ,és ennyi .a skizofrénia zavarára ,injekciót kap ,két hetente,az elején ő is hallott hangokat és nem tudott kimenni az utcára.ő szorongott a fönőknője miatt is ,mert egy nagy szemét volt,azt mondta,hogy d.u-án olyan 3 körül már bevett egy külön 0,5ős rivotrilt .Két műszakos volt a munkahely ,csak a d-ut tudta elvállani,mert reggel amikor bevette a gyógyszereket elkábult ,és1/211 kor tért kb magához.Volt,hogy felhívott éjjel,hogy nagyon rosszul van,és beszéltem velekb egy fél órát,és megnyugodott kb  3 óra volt amire oda ért az ügyeletés nem csinált semmit.Vgyis beadott egy szurit.Erre én nem tudok tanácsot adni,én csak meg tudtam írni,hogy vele mi volt mert most sokkal jobban van .issza a levendula teát,és bele amiután leforázta tesz egy cikk fokhagymát ,kell hagyni 10-15 percet lefedve állni.Az idegnyugtató és görcsoldóeste kell inni ,kétszer ivott d.uán is és kába  lett tőle egy csészébe kb egy kiskanál száritott teát kell tenni.4 órát vállalj csak .De mindent el tudott intézni pld .A szorongás,a pánik az hullámzó,alig lehet rá megtalálni a gyógyszert ,neki azt mondta az ő dokija.Most már sokkal jobban van .ki kell menni minden nap egy kicsit sétálni ott ahol emberek vannak,volt olyan,hogy rosszul volt,és megszóllitott idegent,hogy a sarokról kisérje haza.megállt nézett előre a zebra előtt ,és szóltak,hogy rosszul van,tehát nem kell félni sok asegítőkész ember .

Aztán írjál

Szép napot !

Előzmény: Dániel Kiss (20194)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20194

Igen de azt nem mondtam hogy miért adom be a kérelmet azért mert sajnos olyan erős szorongás és rosszullétek voltak az előző munkahelyemen hogy nagyon nehezen tudtam ellátni a munkát jelenleg már attól is rosszulvagyok ha utcára kell menni , ahogy mondták itt egy próbát megér sajnos a pszihiáterem is azt javasolja hogy adjam be.

Skizofréniával kezelnek meg kevert szorongás és depressziós zavar 

Sajnos a gyogyszerek mellett is hangokat hallok....

Előzmény: Törölt nick (20191)
bandolesa Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20193

Nekem meg csak 85-nap munkaviszonyom van 2014-évből. De engem is érdekelne az új rehabilitációs ellátás,igaz nincs komplex minősítésem még. EGYT-t kapok.

Előzmény: Dániel Kiss (20173)
bandolesa Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20192
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20191

A mostani állapot is elég a c2 és az 58 % egésszégkárosodás, mert már kaptál egy határozatot amit írtál, az elég, hogy mennyivel vagy leszázalékolva .Nem kell egy új, szerintem azzal is felvesznek, nem?

Előzmény: Dániel Kiss (20190)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 1 20190

Igen beszéltem a főnökkel folyamatos felvétel van :)

Előzmény: Törölt nick (20189)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20189

Azért csak tudnak Rólad,nem? Hogy jelentkezeznél ?

Előzmény: Dániel Kiss (20188)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20188

Mármint ha megjött a határozat

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20187

Benyujtom még az állapot változásra a kérememet és azután jelentkezek a munkahelyre 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20186

Nem vagy véglegesítve ezzel a kategoriával ,és ezzel a % al ,változhat .Várnod kell a felvételre ?

Előzmény: Dániel Kiss (20185)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20185

Még annyi kérdésem lenne hogy ez a tájékoztató amit küldtek ez most azt mondja hogy én céglegesen c2 es lettem 56% öek el ?

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 3 20184

Nagyon köszönöm a válaszokat debrecentől 40 km re lakunk de van 2 fajta rehab cég is itt a városba és a körmxező településeken jelenleg nincs felvétel a 2 fajta céghez ami itt működik a környező településeken találtam eggyet ami nekem megfelelne köszönöm hogy írtátok!

Megnyugtató hogy nem vagyok egyedül ! 

Nagyon kedvesek vagytok! :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20183

Szia ! Ha debreceni vagy nézd meg a neten a debreceni védett munkahelyeket ,és láttam ott sok mindent ,hátha valami sikerül.Sok sikert !

Előzmény: Dániel Kiss (20174)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20182

erre gondoltam én is,csak éppenígy nem tudtam a paragrafust .

Előzmény: Törölt nick (20181)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20181

23. § (1) A munkaadó a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjának elősegítése érdekében rehabilitációs hozzájárulás fizetésére köteles, ha az általa foglalkoztatottak létszáma a 25 főt meghaladja, és az általa foglalkoztatott megváltozott munkaképességű személyek száma nem éri el a létszám 5 százalékát (a továbbiakban: kötelező foglalkoztatási szint).

2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

Előzmény: Törölt nick (20166)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 3 20180

Szia Dani!

Nagyon együttérzünk Veled, megértünk Téged. Nem vagy egyedül azok sorában, akik önhibájukon kívül kerültek ilyen nehéz helyzetbe. Nem tehetsz róla, ne hibáztasd magad!

 

Annak alapján, amit eddig írtál:
Az a gond, hogy nincs meg a szükséges biztosítási időd (sem az 1095 nap, de sajnos, még annak a fele sem. Ez utóbbi a készülő új jogszabályváltozás értelmében.
A folyamatos, 30 napos biztosítási időd sincs meg (megszakítás volt), régebben ezt írtad. A hiányzó biztosítási időt megváltani pénzbefizetéssel - tudomásom szerint - nem lehet, ez csak az öregségi nyugdíj esetében lehetséges. A megváltozott munkaképességűek ellátásának egyik feltétele a szükséges biztosítási idő megléte.
Az új jogszabály tervezet már a fele időt is elfogadja majd. Lehet, hogy a jövőben még lesz további könnyítés a biztosítási időt illetően. Nem tudhatjuk, mit hoz a jövő...

 

Szerintem Te intézed az ügyed, hiszen több helyen is utánaérdeklődtél a dolgaidanak. A törvényeket nem mi írjuk, esetenként elszenvedői vagyunk. Valahogy össze kéne szedni a hiányzó biztosítási időt. 

 

Írj bármikor, itt mindig válaszol valaki és próbál segíteni. Vigyázz magadra!

Előzmény: Dániel Kiss (20179)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20179

Az eggyk azt mondja aki nem dolgozik az egy genetikai hulladék a másik szülő meg azt hogy milessz velem ha ő meghal....

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20178

Voltam a kormányablakba a szociális ügyeknél és azt mondták csak állapot változás bejelentésr tehetek azt meg nem javasolják hogy megtegyem mert egyt kapok teljesen kivagyok készülve nagyon beteg vagyok nem tudok dolgozni nemtusom eltartani magam lehet ez lessz az utolsó írásom édesanyám folyton nyaggat hogy mennyek dolgozni de így ezzel az egészsegi állapottal nem tudok és felvan háborodva mindenki itt hogy én nem dolgozok 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20177

Most olvastam vissza ,létezik az ellátás

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20176

Pénzbeli ellátások már nincs megszünt ? A kormányhivatalnál lehet kérni az öregségi nyugdíj minimumja ,a megváltozott munkaképeségüeknek is .

Előzmény: Dániel Kiss (20174)
Ruth22 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20175

Kedves Kiss Dániel,

Én beadnám, mit veszíthetsz?

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Dániel Kiss (20174)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20174

A határozatomba 2017.07 felülvizsgálatot írtak de ezt a tájékoztatást kaptam 

Tárgy:Tájékoztatás                                                Iktatószám:       HBU/001/009011-1/2017

Tisztelt Kiss Dániel !
A Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztályra 2017. május 09-én  érkezett levelére tájékoztatásul az alábbiakat közöljük:
A megállapított , folyósított megváltozott munkaképességű személyek ellátásának továbbfolyósításához az esedékes felülvizsgálat elrendelése osztályunk feladata.
Az Ön előzmény ügyiratából megállapítható, hogy az Ön részére  osztályunk ellátást nem állapított meg. Fentiek alapján esedékes felülvizsgálat elrendelésére nem kerül sor.
Amennyiben új szakvéleményre lenne szüksége, akkor megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelmet , vagy a komplex minősítés eredményéről szóló
 hatósági bizonyítvány kiadásához nyújthat be kérelmet.
A nyomtatványokat elektronikusan az alábbi linken érheti el: http://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/hirek/rehabilitaciol-ellatas, vagy személyesen is kikérheti a
 Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztály, 4025. Debrecen, E rzsébet u. 27. szám alatti ügyfélszolgálatáról. 

Kérem tájékoztatásunk szíves és megértő elfogadását.

Tisztelettel:    Szőllősi Krisztina                  állami vezető főtanácsos

Most mit tegyek sokat romlott az egészségi állapotom 

Beadhatom az állapotrosszabodási kérelmet ?

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 -1 0 20173

Üdv! Csak 433 nap munkaviszonyom van tehát az 1095 napnak nincs meg a fele ezért nem kapok 

Előzmény: Törölt nick (20169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 1 20172

http://info.kezenfogva.hu/szolgaltatasok/23597

 

Szociális pénzbeli ellátások - aktív korúak ellátása - FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁS

 

AKTÍV KORÚAK ELLÁTÁSA LEHET:

a) egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás

b) FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁS.

 

A TÁMOGATÁS HAVI ÖSSZEGE az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (jelenleg 28.500 Ft)  80%-a, 2017 évben  22.800 Ft.

joghely

Az 1993.évi III. törvény 33-36. §-a, és a 63/2006. (III.27.) Korm. rendelet

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20171

http://adozona.hu/2018_as_valtozasok/Tomeges_igeny_lehet_a_megvaltozott_munkakep_OBPB2Y

2018-as változások

Megváltozott munkaképességűek: nagy horderejű változás jön

  • Széles Imre, társadalombiztosítási szakértő

Új ellátási formát vehetnének igénybe a megváltozott munkaképességű személyek, ha az Országgyűlés megszavazza a 2018. évi költségvetési törvény megalapozásáról szóló törvényjavaslatot, amely az érintett jogszabály módosítását is tartalmazza.

A T/15429. számon benyújtott indítvány alapján a megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról szóló 2011. évi CXCI. (Mm.) törvény két pontban – meglehetősen széles kört érintően – módosulhat.

A javasolt változások egyike a jogszabály 7. § (6) bekezdését írná át. A jogszabályi hely jelenleg hatályos szövege szerint a rehabilitációs ellátás a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható. Másként fogalmazva a rehabilitációs ellátás folyósításának lejártát követően (36 hónap) csak a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett egészségkárosodás esetén állapítható meg újra.

A módosítás szerint azonban az ellátás „a rehabilitációs hatóság komplex minősítésében foglalt körülményekre tekintettel” ismét megállapíthatóvá válhatna. E szerint, ha a komplex minősítés keretében a szakértő bizottság azt állapítja meg, hogy a rehabilitációs szolgáltatásokra továbbra is szükséges az érintett személynek tartós munkaerő-piaci integrációjához, akkor egészségi állapotváltozás nélkül is megállapítható lesz az ellátás.

2017.05.10.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 1 20170

Most láttam,hogy valaki hozzá szóló beírta az új határozatról a biztosított éveket,hogy változtak .Nem dolgoztál ?

Előzmény: Törölt nick (20169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!