Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.11 0 13 67946

Ha nekem szántad, amit írtál, akkor jó ha tudod, pontosan tisztában vagyok azzal, hogy egy honlap elkészítése, karbantartása, tartalomgyártása mennyi időbe telik.

 

Jelen esetben te nem tudsz olyan dolgokról, hogy a teljesítők névsorának egy része hogy került tőlem Hörpölinhez, milyen körülmények között és milyen tartalommal.

Valamint arról sem tudsz, hogy más fórumon már évekkel korábban szóltam neki a frissítésről.

 

A beírásod többi részével teljes mértékben egyetértek!

Előzmény: Okulare (67945)
Okulare Creative Commons License 2018.10.11 -13 1 67945

Az a helyzet Hörpölin, hogy a rengeteg munkát, energiát, időt amit a honlapodnak szenteltél, kevesen érzik át, kevesen tudják felmérni, hogy ez valójában mennyi időt vesz el. Én például a te blogod olvasásakor döntöttem el, hogy én is fogok ilyesfajta túranaplót írni, de azt már akkor tudtam, hogy a többi - egyébként nagyon hasznos - infóra, adatra, grafikonra nem fogok áldozni. Miért is tenném, hisz a te oldaladon már fenn van. Én ahhoz hozzátenni nem tudnék és nem is akarok. Azoknak, akik még nem írtak ilyet, egy személyes tapasztalaton alapuló adat: egy kb. 30 km-es túra elvesz egy teljes napot (mondjuk számoljunk rá az én esetemben 11-12 órát). A fényképek válogatása, vágása, feliratozása, a szöveg megírása, ellenőrzése, javítgatása és a túráról készül térkép elkészítése minimum ugyanennyit. Nyilván nem egyszerre, bár volt, hogy lendületből megtettem, de az azt jelentette, hogy reggel 8-tól éjfélig csak kajálni álltam fel. Azóta azért elosztom 3-4 napra, napi 2-3 órát dolgozok vele. Feltételezem, hogy te a honlapodba ennek a sokszorosát tetted, hisz ráadásul neked a designal is kellett törődni, beleásni magad a html-be, css-be, stb... Én a blog.hu ingyenes felületét használom, így legalább ezzel nem kell bajlódnom. Szóval minden elismerésem a tiéd! Én a helyedben azokat a leírásokat, amik már egy régi bejárás beszámolója, amelynél már te is azt érzed, hogy sok helyen nem a mai útvonalat, nem a mai állapotokat mutatja be azokat nem törölném, hanem nagy és feltűnő betűkkel odaírnám az elejére (ahogy egyébként internetes újságoknál is bevett szokás), hogy "Ez a beszámoló 1 évnél régebben frissült utoljára, nem féltétlenül tükrözi a jelen állapotokat, ezért kérem a Kedves Olvasót, hogy erre a szakaszra való felkészüléskor tájékozódjon a Kéktúra hivatalos oldalán!" Ezzel a felelősség némiképp lekerül a válladról, nem róhatják fel neked, hogy elavult információt közölsz azt a látszatot keltve, hogy az még aktuális, de annak aki szereti olvasni soraidat, kedveli a stílusodat, az továbbra is a te leírásodból készül fel a túrára és legfeljebb tényleg "körbenéz" itt, vagy a facebook releváns csoportjában. 

Előzmény: hörpölin (67943)
hadidoki Creative Commons License 2018.10.11 -13 0 67944

Kedves Gizi (és nem Feri)!

 

"Tessék észrevenni, hogy" Hörpölin számunkra fontos. Az igazadon túl sok másféle igazság is létezik, illetve sok dolog van, amit nem az "igaz/nem igaz" mércén mérünk... (pld. a fényképeid, melyek szépek, akár igazak, akár nem.)

Sajnálom, hogy nincs időd írni, mert valóban nagyon átélhető az az írásod. Köszönöm a fénykép linket, át fogom nézni alaposan, ezt ízlelgetni kell, nem akarom elkapkodni.  

Előzmény: Gizi aljas Feri (67937)
hörpölin Creative Commons License 2018.10.11 -13 1 67943

Nagyon szépen köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a honlapon található hibákra, már nem aktuális dolgokra, egyebekre, amint időm engedi, javítani fogom azokat! Továbbá arra kérném a topik teljes író- és olvasótáborát, hogy ha ők vesznek észre hibákat benne, azokat nyugodtan jelezzék akár itt, akár levélben!

Előzmény: Gizi aljas Feri (67939)
alnibell Creative Commons License 2018.10.11 -1 14 67942

Güszi, egyszer s mindenkorra kikérem magamnak ezt a hangnemet!
Én bejárásból származó alapadatok alapján, az összes lehetséges körülményt figyelembe véve szerkesztek, nem barmolok.

Mint jeleztem, egyetlen, sehová nem vezető 2009-es track alapján húzta be egy szerkesztő 2012-ben a 11 m-es, zsákutcaként jelzett útszakaszt. Te az írtad alább, hogy ott nincs út. ha nincs, akkor miért lenne barmolás egy nem létező valami törlése?

Előzmény: Güsziológus (67941)
Güsziológus Creative Commons License 2018.10.11 -14 0 67941

OFF

Elnézést, de ha már itt jelentkeztél.

 

Ne barmolj bele az adatbázisba, ha kérhetném!

Előzmény: alnibell (67940)
alnibell Creative Commons License 2018.10.11 -5 8 67940

Éppen most szerkesztek a Bakony-tájegységben.

Tekintettel arra, hogy az észrevételezett rövid útszakasz egyetlen fellelhető alapja egy 2009-ből származó track, egyszerűen törlöm a 2012-ben rögzített 11 m hosszú útszakaszt.

A fán lévő piros pötty meg erdészeti jelölés lehet.

Előzmény: Güsziológus (67935)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.11 -1 13 67939

Nem attól becsöpösödött, hogy milyen márkával mászkál, hanem attól, hogy olyan információkat tárol már lassan tizen X éve a honlapon, ami felett úgy járt el az idő, hogy már ő sem csinálja, de javasolja.

 

Ugyanakkor nem figyel oda egy EU-s szabályozásra.

 

Mint szerető túratárs melléállhatsz és védheted tőlem, a támadó némbertől, de ezzel pont nem abban segíted, hogy a továbbiakban is fenn tudjon maradni.

 

A tartalmi módosításra tett javaslatoddal maximálisan egyetértek. Ezekkel, építő gondolatokkal lehet segíteni.

 

 

Előzmény: jzp2107 (67908)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.11 0 13 67938

Csak nehogy változtatni kelljen.

Előzmény: hörpölin (67906)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.10.11 0 13 67937

Oka van annak, ha csipkelődök.

 

Tessék észrevenni, hogy mikor mit miért írtam.

GDPR - lassan letelik a türelmi idő végleg.

Jelenleg itt tart már a dolog.

Fénykép a Jánoshegyi Libegőről:

Honlap frissítés - lassan kifut az eddigi dicsőség, az újak meg két szó után továbbmennek, pláne, ha elavult az infó. 

 

A kritikám mögött mindig jószándék van. Az már más kérdés, hogy a stílusom nyers. 

 

Azonban tekintettel arra, hogy amikor berakok valami pozitívumot akkor valaki más érez ingerenciát arra, hogy kötözködjön, akkor úgy gondolom, hogy nemcsak én élek a folyamatos kritizálás eszközével.

 

Nincs időm túrabeszámolókat írni.

Képeimet itt megtalálod:

https://www.instagram.com/thouartnature/

 

Itt az is kiderül, hogy Gizi vagy Feri. :)

 

Előzmény: hadidoki (67922)
AttHunter Creative Commons License 2018.10.11 0 13 67936

Hátha valaki:

 

"

Tisztelt Vértes-környéki partnereim!

Nem tudom, hogy eljutott-e Önökhöz a most futó akció híre. Aki már megkapta, attól elnézést kérek az ismétlésért.

De még maradt 40 db  2016-os Vértes térkép, amelyeket ezúton is ajánlok figyelmükbe.

******************
augusztus 30-án írtam
Tisztelt cím!

A 2016-ban kiadott Vértes 1:30.000 turista- és biciklis térképből maradt cca. 200 darab, melyeket a jelen körlevéllel akciós áron kínálom a környékbeli egyesületeknek, közületeknek, erdészeteknek, szálláshelyeknek, vendéglátósoknak, turistáknak, iskoláknak, önkormányzatoknak, stb..

A kiadvány normál fogyasztói ára 2000 Ft,  de aki ebben az akcióban 10 darabot rendel, az egy térképért csak 750 Ft-ot fizet (7.500 Ft összesen).
20 térkép megvásárlása esetén az akciós ár csak 500 Ft (10.000 Ft a csomag!).
Ezeket az akciós rendeléseket semmilyen más költség nem terheli (sem posta-, sem csomagolási-, sem kezelési költség).

Az akció  a készlet erejéig tart.

A megrendelő e-mailben kérem megadni
            a megrendelt Vértes térképek darabszámát
            a postázási / számlázási adatokat,
            egy mobil számot, valamint azt, hogy kérnek-e
            sárga csekket a fizetéshez.
            A térképekért előre fizetni nem kell, hanem az áruval együtt a postai csomagban megküldött számla alapján lehet választani a fizetési módok közül. Akik nem kérnek sárga csekket, azok fizethetnek  átutalással, bankkártyával, vagy  PayPal-lal.

    Az egyértelműség kedvéért a megrendelésben szerepeljen a Vértes Akció "jelszó".


Tisztelettel:

Szarvas András

--

SZARVAS András Térképész mérnök / Engineer-cartographer

H-1149 Budapest, Répásy u. 2. IV. 27.

Tel: +36 1 363 06 72            Mobile: +36 20  9 246 773  

E-mail: szarvas.andras@map.hu Web: http://www.map.hu/       Skype: szarvas.andras"

 

Güsziológus Creative Commons License 2018.10.11 -13 0 67935

Turistaút?

 

Zirctől délre szokatlan jelzés van a TUHU térképén.

Nem mostanában figyeltem fel a "jelenségre", de pár napja arra jártunk, és "bemértem" a helyet.

 

Megtaláltam az út menti keresztet, mint kiderült, POI is van, csak a térképen ez nem látszik.

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=43662

 

Készültek képek is, majd felteszem, hogy könnyebben be lehessen azonosítani.

Nem egyszerű a közelben megállni autóval, márpedig a Zirc - Bakonybél közötti országúton van forgalom, rendesen.

 

Amitől különleges, az egy piros pötty az északi fán.

Olyan, mint egy turistajelzés, de a képen látszik, itt nincs út, forráshoz vezető pedig ...

 

Szóval ez is egy azok közül, melyeket beazonosítottam, de nem tudok mit kezdeni a "jelzett turistaúttal".

És akkor a kép, ahogy a Google "látja".

Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.10.11 0 0 67934

Igen, valószínűsítettem, hogy te mire utaltál a "végleges" kifejezéssel.

Előzmény: jzp2107 (67933)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67933

értem

én amúgy nem úgy értettem a véglegest hogy végleges törlés, hanem hogy végleges nick és nem kell többet törölni/cserélni

 

de ezekszerint olvasni meg olvassa?

na, akkor még hátha meggondollja.. mondjuk tavasztájt

Előzmény: Tavaszi Széll (67932)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.10.10 0 13 67932

Szia!

Hobotól kaptam egy rövid levelet. Ebben arra kér, erősítsem meg azt Neked, hogy ez már valóban a végleges. Már mint véglegesen törölte magát, nem regisztrál újra. A kérését ezennel teljesítettem is.

Előzmény: jzp2107 (67883)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67931

új jelekről nem volt szó, csak hogy ez a "hivatalos"

Ezt én úgy értem hogy nem lett feladva az út, majd egyszer biztos jelzésfrissítés is lesz

Előzmény: Törölt nick (67930)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67929

Eszerint az autópályát közúton keresztezi (a tuhun "alternatív útvonal" megjegyzéssel van fent)

Akkor lehet hogy már nem kell a tóban tolni a biciklit, oda a varázs :-)

 

Előzmény: Törölt nick (67903)
Okulare Creative Commons License 2018.10.10 -13 1 67928

Bár én nagyon ritkán írok ide, de "read only" módban szinte mindent elolvasok. Részint, mert tapasztalatlan vagyok túrázás terén, részint mert többen olyan szépen, részletesen írtok a túráitokról, hogy öröm olvasni! Viszont internetes fórumozásban eléggé régóta otthonosan mozgok, ezért kérlek fogadjátok meg a tanácsomat. Ne törődjetek a "minuszolóval/kkal"! Őt/ket az élteti, ha rendszeresen olvas arról, hogy valakit ez zavar. El kell engedni! Tudom, hogy az embert bántja az indokolatlan negatív kritika, de ha valaki megfogalmazná, hogy egy adott hozzászólás ezért, vagy azért nem jó, akkor azzal lehetne vitatkozni, vagy esetleg akár még egyet is érteni vele és javítani a stíluson, a tényszerűségen, stb..., de így ez semmi. El kell engedni, nem kell foglalkozni vele. ...  Ha ez rendszeresen előkerül (márpedig előkerül) itt, mint téma, azzal táptalajt, muníciót adtok neki, jelzitek, hogy érdemes visszatérnie és minuszolni nyakra-főre. Szerintem! :-) 

V43 1279 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67927

Arra utaltam, hogy a Gerlachfalvi csúcs 2655 méteres magassága fölé kerültem az Alpokban, a kép készítése után bő negyed órával.

Előzmény: VéPetya (67926)
VéPetya Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67926

Kárpátok?? Nem az Alpok?!! :)

Előzmény: V43 1279 (67920)
alnibell Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67925

A pont elhelyezkedésére figyelemmel utánanéztem a FÖMI adatbázisában, mi is lehet az a bizonyos megnevezés nélküli POI?
Minden bizonnyal az 53-2014 jelű III. rendű földmérési alappontnak felel meg, amely egy betonlapokkal (gúla alakban) védett kő.

Előzmény: Güsziológus (67914)
hadidoki Creative Commons License 2018.10.10 -5 0 67924

Akkor most már tényleg nem tudom, hogy Gizi vagy Feri? :-)

Előzmény: Jesper Olsen (67923)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.10.10 -1 0 67923

Lehet, hogy a kritikai írásokat a Feri írja... :-)

Előzmény: hadidoki (67922)
hadidoki Creative Commons License 2018.10.10 -13 4 67922

Kedves Gizi!

 

Túl sok írásodat nem olvastam, de amit egyszer igen, amelyikben éjszaka a sátrad felé rohantak a szarvasok, nagyon tetszett. Nem így érzek a kritikai írásaiddal kapcsolatban, melyekben sokszor értelmetlenül, túl csipkelődő, kötekedő a stílusod. Szerintem jobban jársz (járunk), ha kritikák helyett inkább élménybeszámolóiddal örvendeztetsz meg bennünket.

 

Üdv: hadidoki    

Előzmény: Gizi aljas Feri (67904)
nagypapi Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67921

A gond az, hogy a félkilós kalapács súlya éppen megegyezik a dobozos Borsodiéval. Gyakorlatias ember vagyok, és bár a dobozos sörrel nehéz lehet sátorcöveket leütni fájó veszteségek nélkül - ilyen igényem viszonylag ritkán is jelentkezik, lévén 99%-ban sátor nélkül túrázom -, ezért utóbbit előnyben részesítem a kalapáccsal szemben. :-)

Előzmény: jzp2107 (67913)
V43 1279 Creative Commons License 2018.10.10 -13 1 67920

Üdv a "fagyos" körben! :)

 

A mínuszoló(ka)t ismét/sokadszorra csak sajnálni tudom, saját lelki sivárságáról és szűk látóköréről árulkodik csak ez.

Ha nekem valami nem tetszik vagy nem érdekel itt, akkor fogom magam és tovább görgetek. Az ilyenek még azt a nem kevés munkát sem tisztelik ami egy-egy beszámoló megírásával, képválogatással és ezek összeállításával jár (jó pár óra beszámolónként)...

 

A legkevésbé sem érdekelnek a mínuszok, akkor is fogok feltenni saját élményű túrákról képeket, írásokat, mert úgy gondolom helye van itt akár belföld, akár külföldről van szó.

 

 

A kezdetektől már messze jutottam, de nem maradtam azért hűtlen a kék jelzéshez:

Itt például az osztrák Vorarlberg tartomány területén jártam (a kék ezen a részen magashegyi útvonal jelölése), 18 perc múlva értem el a Kárpátok legmagasabb csúcsának magasságát (2655 m) és onnan volt felfelé tovább (majdnem 3000-ig). A kép készítése után nem sok idővel durva időjárási események kezdtek el kibontakozni ...de erről majd az aktuális beszámolóban részletesen írok.

Távolban az alacsony vízszintű Lünersee látszik.

 

Folytatom lassan az Obertauern-Sölktal beszámoló írását, mert még csak félkész egyelőre. Amint meglesz fel is kerül majd ide, ez volt a Zentral első kötetének befejező túrája.

Előzmény: nagypapi (67882)
Güsziológus Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67919

"...és hány olyan út van, ami a terepen (papírtérképen) létezik, tuhun pedig nincs?"

 

Szerintem ez megválaszolhatatlan kérdés.

Én arra vállalkoztam, hogy ami a TUHU térképén van, azt a lehető legalaposabban átnézem.

A "Mérleg" tehát az általam készített nyilvántartás és a TUHU "kapcsolatát" mutatja.

 

Idén tavasszal amennyire tudtam, megnéztem az OSM megfelelő útvonalait is.

Nagyon sok az azonosság, természetesen találtam olyat, ami a TUHU térképén van, és az OSM térképén nincs.

Azt nem tudom, hogy ami az OSM térképén van, az hogy viszonyul a TUHU térképéhez.

Ha találtam nem felmért útvonalat az OSM térképén, azt előjegyeztem, és alkalomadtán felmértem.

Van még néhány:-)

 

Dél-Zalát elég alaposan megnéztem, sokat jártam arrafelé, az idézett részt azonban nem:-(

Itt rengeteg útvonal darab van a TUHU térképén ezek szerepelnek is a nyilvántartott problémák között, de még nem jutottam el arrafelé, magunk közt szólva nem ezeket tartottam a legfontosabbaknak.

 

Egy rövidke részlet a mellékletnek ezen fejezetéből:

 

Murakeresztúr - Fityeháza (Z)

Semjénháza - Valkonya (Z)

Semjénháza (Z+)

Bödeháza (Rédics) - Z

Ezek tehát szerepelnek a nyilvántartás mellékletében, annak "Útvonal részek" fejezetében.

 

Amennyire én tudom, nem lesz újabb Dél-Zala térkép, nekem van egy nagyon régi, most kapásból nem tudom, azon rajta vannak-e ezek az útvonalak.

Előzmény: jzp2107 (67886)
V43 1279 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 67918

Én mióta fórumozok (2007.december) tolom ezzel a névvel.

Számomra érthetetlen az ismétlődő törlés majd újra megjelenés x időre.

Előzmény: jzp2107 (67883)
V43 1279 Creative Commons License 2018.10.10 -13 0 67917

:))

Előzmény: nagypapi (67882)
jzp2107 Creative Commons License 2018.10.10 0 1 67916

én kéktúrás sátrazásomra vittem, de aztán leszoktam róla

mondjuk kéktúrán a sátrazásról is :-)

 

gyalogtúrán már csak akkor sátrazom ha muszáj (mondjuk Erdély, ahol nulla közeli az infrastruktúra)

kalapácsot nem viszek, vagy benyomom bakancs talpával, vagy keresek valami követ, vagy kérek valakitől kalapácsot aki vitt, ha egyik se akkor úgy marad..

 

kérek valakitől: egyszer elmentünk négyen hótalpazni a Biharba, indulás előtt nézegettem a napkrémet, betegyem, ne tegyem, á, nem teszem, ha esetleg kéne, majd hoz valaki 
a bibi hogy kellett, de mindenki pont így gondolkozott

ronggyá égett az orrunk meg az arcunk

 

 

Előzmény: rönofan02 (67911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!