Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nandu Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2831
A Ferrari ma KIRÁLY volt. Ne mondja má senki, hogy az egy centivel rosszul álló szárnyak miatt!
Ez olyan, mint amikor a pályán megnyert focimeccset az ellenfélnek adják, mert vki megdobta a partjelzőt szotyival. Cipész ma bemutatta, hogy Hakkinen szart se ér hozzá képest. Ez nem szimpátia kérdése, ez tény.
(Irvine is szar, de ez is Hakk-t minősíti, hogy még nyílt a verseny.)
Nézzük csak meg, cipész 7 versenyt kihagyott, a hátránya meg 30 pont körül van. Ha nem sérül meg, kb. 30 ponttal alázná le Hakkinent.
Ha kizárják a Ferrarit, biztos nem kéne elmenni Japánba. Sőt. Ha a Ferrari otthagyja a F1-et, akkor be lehet csukni a bótot.
Hermit Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2830
Szerintem meg lehet érteni, hogy ezt csinálta, bár nekem se tetszett különösebben.
Azonban mint kedvenc knézikénk is megjegyezte sokat ad a sajtóra és így kénytelen kelletlen visszajött és ha már visszajött tette a dolgát.
Ha már itt tartunk és eddig még senki nem tette fel az eredményt nézzük mi változhat.
A Malajziai Nagydíj módosított végeredménye:

1. Häkkinen (McLaren) 1:36:48.237 óra
2. Herbert (Stewart) 7.795 mp h.
3. Barrichello (Stewart) 22.553 mp h.
4. Frentzen (Jordan) 25.141 mp h.
5. Alesi (Sauber) 44.665 mp h.
6. Wurz (Benetton) 51.191 mp h.
7. Gené (Minardi) 1 kör h.
8. Zanardi (Williams) 1 k. h.
9. Fisichella (Benetton) 4 k. h.

A vb-pontverseny módosított állása:
Pilóták:
1. Häkkinen (McLaren) 72 pont
2. Irvine (Ferrari) 60
3. Frentzen (Jordan) 53
4. Coulthard (McLaren) 48
5. R. Schumacher (Williams) 33
6. M. Schumacher (Ferrari) 32

Kontstruktőrök:
1. McLaren 120 pont
2. Ferrari 102
3. Jordan 60
4. Stewart 41
5. Williams 33
6. Benetton 17

Hermit

Előzmény: Praetor Peregrinus (2824)
Mogorva Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2829
Itt vagyok én, de leginkább csak olvasgatok... Na meg mérgelődök időnként. :(

Szerintem a topic Y2K kompatibilis. Ha már úgyis szétdarabolják 50-es darabokra, hát jó lesz ez jövőre is. legfeljebb az értetlenkedőknek elmagyarázzák páran, hogy az 1999 az indulás éve volt... és jó az ahogy van. Ha sokat ugrál, legfeljebb leitassuk...

Előzmény: MacPhisto (2825)
CYRUS Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2828
Mogorva!! Alapjába igazad van a sportszerüséggel kapcsolatban, de hiába utálom én is Schumit, a védelmében el kell hoghy mondjam szerintem a többi csapat is ugyan ezt tette volna!!

Irvinenak az első 6 -ban sincs helye!! egyszerüen nem jo pilota!!!

Más: habár tudom nem tartozik a témába látta valaki a Cart versenyt??? Szinte minden egyes köre tömény izgalom volt!!! Azt hiszem a Forma-1 nem jo irányban halad!!!

Mogorva Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2827
Hát... aki azt komolyan gondolja, hogy Irvine megérdemelten lenne VB, az megérdemli, hogy annak tartsam, amire gondolok.

Szerintetek Irvine jobb mint Hakkinen? Na ne má..

Schumi lehettet volna VB, de az ismert okok miatt nem lett. Ehhez képest, annyira gusztustalanul tartotta fel Hakkinent, akinek egyszerűen nem volt szabad belemenni egy ilyen közismerten sportszerűtlen görénnyel, mint a nagycipész egy esetlegesen kieséssel végződő csimmbumm cirkuszba, hogy ezzel előttem végképp elásta magát, mégha klasszis is.

Ha Schumi elengedte volna Irvinet és nyomja mint süket a csengőt, végig pár méterre lemaradva Mr.Nagypofájútól, akkor azt mondom, hogy sportszerű és teljesíti amit várnak tőle. Így azonban egy büdös, sportszerűtlen, tirpák, seggfej csupán. Nagyot csalódtam benne, bár igazán soha nem szerettem.

De ez a 20 másodperc ami előnyt biztosított kétszer is nagypofájúnak, ez durva. Biztos vagyok benne, hogy titokban ez is közrejátszott a versenybíróság döntésében. Egyszerűen gusztustalan volt ez a nyílvánvaló sportszerűtlenség. Főképp annak fényében, hogy az Ő futama tétnélküli volt... a Ferrari megérdemelné, hogy emiatt veszítse el a VB-t. Remélem így lesz.

CYRUS Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2826
STOTU!!!

Igazad van rosszul fogalmaztam, nem a Ferrari usza meg mindig a dolgokat hanem a Schumacher féle társaság!!

Hogy mire gondolok, nos pld arra az emlékezetes utolsó versenyen való ütközésre Hillel, akkor a 97-es dologra Villeneuvel ( ahol ugyan év végén elvették a pontjait , de mindenki tudta hogy ennek már nem volt jelentősége!! Természetesen eltiltást nem kapott), akkor ugye Schumache -Coulthard dologra Spában!!! Nem azt akarom bizonygatni hogy mindig Michael volt a hibás de érdekes hogy ő mindig benne van!! Azonkivül talán elfelejtetted hogy Schumi Bennetonos időszakában is állando problémáik voltak a müszaki szabályok betartásával ( lásd illegális rajt rásegitő, szabálytalan volt a Benneton alja. stb) !! Na most a Ferrárinál lévő jelenlegi stáb nagy része a Benetontól jött Schumi után.. Azért ez szreintem elgondolkodtató! Van szerintem Schumacher elég jo pilota ahoz hogy ilyen csalások segitsége nélkül nyerjen!!! Más nem Hakkinent akarom védeni de mindenki aki szidja elfelejti hogy amig Schumi versenyben volt akkor is Hakkinen vezetett!! Bocs hogy ilyen hosszura sikeredett!

MacPhisto Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2825
kicsit OFF

Most,hogy tul.képp. eldőlt a '99es szezon, kedves topicgazda alejandro és ex-tulaj Mogorva( are You still here? ) mi legyen az F1 topiccal, mert CICUS (RIP) topicját nem szívesen hagyná L senki, a címe viszont igen hamar aktualitását veszti...
Sz Tamás? szerinted?

ON
MacPhisto

Praetor Peregrinus Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2824
Szerintem Schumacher rendkívül szemét volt, mert feltartotta Hakkinent, pedig semmi esélye sincs a világbajnoki cím megszerzésére, Irvine pedig túl nagyképű.
klim Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2823
Kedves Bravo!
Bravó. Nem tudtad, hogy csalva könnyű nyerni? Egyébként pedig X-nek tök igaza van.
Hermit Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2822
Szia Kopasz!

Ebben azért nem értek egyet. Mért nem csalnak a kis csapatok szerinted azért mert nincs rá elég pénzük. Na jó ez egy kicsit durva.
Szerintem nem etikus ha a versenyt jogtalan előnnyel nyerem.
Egyébként lehet, hogy pont azokon a kis +leszorítóerő okozta azt, hogy H bár az egyenesekben rendszeresen ráment Schu-ra a kanyarokban mégis mindig elhúzott Schu.
Na ést az sem mellékes, hogy az edzésen a középső szakaszon ahol kell minden leszorító ott repesztett Schu. Azon szakaszon rendre 1 másodperccel gyorsabb volt mindekinnél Eddit kivéve.

Hermit

Előzmény: Kopasz (2813)
over Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2821
Az a "kis" kulonbseg max. 0.2 mp koronkent az
Rtl(D)-ben nyilatkozo mercis szakerto szerint.
Szoval nem olyan nagy, mint ami volt a versenyen, ahol lattuk, hogy tud menni a santa.
Akit szemelyesen en sem kedvelek, de elismerem a klasszisat.

o.

Előzmény: artifex (2812)
MacPhisto Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2820
miről beszélek, Szuzukába.tiszta hülye vagyok
Előzmény: MacPhisto (2819)
MacPhisto Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2819
már hogy Ausztráliába
Előzmény: MacPhisto (2818)
MacPhisto Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2818
Jut SZMB,

el kell menni a Ferrarinak, mert Frentzen 7 pontra van Irvinetól, és gondolom Schumacher meg akarja előzni az öccsét az ötödik helyért.

franczy Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2817
Kopasz!

Schumacher szerintem igenis önző, és beképzelt. A mai eset is csak azért történt meg (hogy elnegedte Irvine-t), mer el kellett engednie csapatvezetői beszólásra. Próbálta csak volna nem elengedni... Az olaszok leszették volna a fejét. Ja és az egész hétvégén felettébb gyanúsan gyorsan ment a sumi gyerek, szóval az az 1 centi elég sokat számithatott. Nem hiszem hogy csak azér ment ilyen gyorsan mer egyszerűen eltaláltak a beállításokat. A Mclaren se hüly ennyire.
Éljen az új kétszeres VILÁGBAJNOK: Mika!

Franczy

MacPhisto Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2816
Egyszerűsítve:csaljon bátran bárki az uccsó két versenyen, úgyse mer a FIA lépni, a lóvét meg kifizetjük, olcsóbb mint jó autót fejleszteni.
Így akarod?
Előzmény: Kopasz (2813)
MacPhisto Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2815
stotu,

tavaly Silverstone, amikor ,,elfelejtettek" időben szólni Michael Marlboro Schumachernek.Például.Sch gyanúsan sok csalási ügyben volt már a Benettonnal is, most meg ez...

MINDENKI!!!
Azt még nem írtátok, hogy ezzel a McLaren is VB, 18 pont behozhatatlan!

Ha én Ron Dennis lennék, egész télen tesztelnék, mert jövőre annyi a Merciknek...

Előzmény: stotu (2807)
Kopasz Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2814

Bocs tévedtem, Coulthard még a győzelme esetén sem veszélyezteti Irvine 2. helyét, mivel kiesett és a ontkülönbségük 12.

Kopasz

Kopasz Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2813

Helló!

Csak három dolog:

1. Aki ezután azt mondja, hogy M. Schumacher egy önző, nagyarcú stb. ember, az nálam kiérdemli a seggfej megnevezést. Lehet nem szeretni, sőt útálni, de ma megmutatta, hogy képes csapatjátékosként is helytállni. Aki szerződtette azért cca. 100 millió USD-ért, az most elmondhatja: igen, ezért fizetünk ennyit, érdemes.
2. Az egész McLaren csapaton látszott a végén, hogy teljesen maguk alatt voltak: MS vezetésével a Ferrari leiskolázta őket ezen a versenyen. Tudták, hogy szarrá verték őket.
3. Megnéztem a képen a kifogásolt részt, én nem hiszem, hogy ettől lettek volna ennyivel gyorsabbak a kocsijaik. Mindenesetre ha szabálytalan a dolog, akkor bűnhődniük kell, de a 16 pont elvétele a mostani helyzetben nem lenne szerencsés. Amennyiben elveszik a pontokat, akkor a Ferrari helyében nem indítanék kocsit Suzukában. Semmi értelme sem lenne, mivel ez esetben mind az egyéni, mind a konstruktőri VB cím eldöntött, a második helyeket meg nem fenyegeti senki. (Bocs, Irvine helyét Coulthard, de csak ha nyer). Szerintem a szabálytalanságot (ha tényleg van) egy igen komoly pénzbüntetéssel lehetne büntetni. A pontlevonás a McLarennek sem lenne igazán jó, mivel mindenki nyugodtan mondhatná: a VB címeket nem a pályán szerezték. Én a helyükben ezt javasolnám a FIA-nak, vagy annak, aki illetékes. Nehéz ügy.

Üdv: Kopasz

artifex Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2812
kedves ferrari rajongok. arra senki nem gondol kozuletek hogy a ferrarik (es a benne ulo pilotak) azert lehettek ilyen jok mert az a "kis" kulonbseg volt a kocsik kozott? vagy erre nem *akartok* gondolni?

udv mindenkinek

stotu Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2811
Kompromisszum volt pl. az alábbiakban említett benzindolog (a csapattól elvették a pontot, a pilótáktól nem), vagy amikor tavalyelőtt Schumachert idény végén büntették is, meg nem is - legalábbis akkor majd mindenki versenyeltiltást várt és csak a pontjait nullázták.

Az a nagy egyetértés pedig min alapul, hogy inkább Hakkinen, mint Irvine? Mi volt az, amit H. idén felmutatott egy bivaly kocsin túl?

Előzmény: fczigony (2806)
Ace Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2810
szori, nem ket pontot, hanem a megerdemelt(?) pontokat...
csocsi
Ace
Előzmény: Ace (2808)
OPi Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2809
Hali!

Azert az kicsit furcsa, hogy se tegnap, se harom hete nem kifogasoltak a tereloszarnyat... Mar regen szolni kellet volna miatta, vagy most se kifogasolni. Azert ennyire durvan, adminisztrativ eszkozokkel csinalni Hakkbol vilagbajnokot, etikatlan dolog.
Ne mondja senki sem, hogy csak ez a technikai ellenor defezte fel a dolgot, es csak most....

OPi.

Ace Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2808
hm...szeretnem nem elfogultan leirni a velemenyem...de szerintem nevetseges dolog a fia reszerol ez a buntetes..nem ertem, mi az skacok/lanyok, hogy igenis emiatt voltak csak jok a ferrarik...hm..tavaly ev elejen amikor a mclarenek teptek, akkor nem ugyanez volt? mert szerintem igen...mondjuk ettol lehet, hogy a ferrari csalt, habar ketlem...masik dolog, hogy mi az hogy, irvine milyen bena meg sem erdemli...lehet, hogy van benne igazsag, de tudnek mondani minimum 1 peldat arra, hogy volt egy ugymond semminevu pilota, akit beultettek egy kegyetlen gyors autoba, es vilagbajnok lett...ezert tisztelem schumachert, mert o eleri/elerte azt amit, olyan autoval..habar hozza kell tenni, hogy a ferrarinak is ugyanugy megvan az eselye jo autot osszedobni..talan nem lehet, hogy most osszejott nekik vmi? egyebkent megegyszer mondva, en sajnalnam, ha nem kapnak meg a ket pontot...probaltam nem elfogult lenni, de nem sikerult :/
csocsi
Ace
stotu Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2807
Mikor volt az, amikor a Ferrari megúszott valamit?
Előzmény: CYRUS (2805)
fczigony Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2806
Há'istennek vége ennek a tűzpiros lószarnak!
Egyébként szerintem schumi örül(belülről)ennek az egésznek a legjobban.Buzi edi világbajnoksága egyszerűen irrealitás.Nem lehet,hogy valaki,aki ilyen szar,és semmi másból sem él,csak abból ,hogy heki fiú elbassza weltmeister legyen.Győzött az igazság,úgy is fogalmazhatnék.Ez schumi szempontjából különben még más tekintetből is jó:ilyen harmatos heki boly,mint idén(már a Hungaroringen weltmeisternek kellett volna lennie,de mindent,amit csak lehetett elbaszott)jövőre 50 célert kap schumitól.Fogadni mernék,hogy hekike többet nem lesz champion.Egyébként heki weltmeisterschaftja még a kisebbik rossz,edi lett volna a legrosszabb.Ja,és a németek is jól jártak.
P.S.Neked,itt alattam:tuti,hogy érvényben marad a diszkvalifikáció,nem mernek egy pályabizottság,és egy általauk delegált technikai ellenőr szavaiban egyaránt kételkedni.Az F-1 a japcsik nélkül is kurva nagyot kaszált az idén,gyanítom rekordév volt.Nem lehet kompromisszum,emlékezz 2 éve épp villeneuve-től nyúltak le két pontot hót lazán,az utolsó előtti futamon,most is megteszik.
Bye,bye digocar
fczigony
Előzmény: stotu (2804)
CYRUS Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2805
BOB6

A korábbiakban a szivemből beszétél :)))) !! Azért Haki tényleg 1 kicsit nagyobb baleset után lett világbajnok!!! Amugy meg a ferrárit nem fogják megbüntetni ( mindig megusszák)!! Habár Hakkinent se szerettem de remélem ő lesz a vilégbajnok, mert bárki bármit mond Irvinenál azért sokkal jobb pilota!!!

stotu Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2804
Üdv!

Ha tényleg csalt a Ferrari, elmehetnek a p..ba. Ha viszont - ahogy mondták - ugyanilyen volt a kifogásolt rész a Nürburgringen meg itt az időmérőn is, és a FIA nem vette észre, akkor legalább annyira hunyók ők is.

Akkor viszont nem hiszem, hogy adminisztratíve eldöntenék a VB sorsát, ami szerintem a Ferrari mellett szar Hakkinennek is, az utolsó futamot pedig teljesen érdektelenné tenné, s így a Formula-1 urai üzletileg is kibasznának magukkal. Valami jó kis kompromisszumban bízom.

boba6 Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2803
???mivan???
kicsit olvasd újra a hírt...
Előzmény: Trebitsch (2801)
weirdo Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2802
Köszi Mozso, azóta én is megtaláltam, remélem most nem ez lesz, már a McL megérdemelné, mert jól ellazultak, mióta Haug mozgatja a szálakat.

Trebitsch:
még ez is ott volt: Team boss Jean Todt and technical director Ross Brawn were called in for a meeting with the race officials and have been reported to have agreed with the findings.

Amúgy amilyen rafináltak ezek, ha arra hivatkoznak, hogy mért nem szóltak már az edzéseken, lehet, hogy csak a versenyekre variáltak egyet.

Szegény Hakki... Most ez nem sportszerű?
w

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!