Keresés

Részletes keresés

manóvilág Creative Commons License 2006.06.27 0 0 6003

Anblock, cserella, köszi szépen! Nemrég fejeztem be a permetezést, remélem, hatásos lesz.

 

Anblock, én is gratulálok a leányzónak! :)

 

Leanderek, köszi szépen, már nézem is a gránátos képeket!

 

Kaptam ma két új gyökeres hajtást (az egyiken van bimbó, a másikon nincs), állítólag ilyen virágjuk lesz, ha majd virágozni fognak:

 

 

 

 

 

 

Ezekkel búcsúzom is, sajnos most mennem kell, holnap este újra jövök.

 

Jó éjt mindenkinek!

anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 6002

Így az elején elő szokott fordulni, hogy különböznek a színek, de később beálnak, ha megfelelő az idő. A bordó azonban nem valószínű, hogy bordó lesz. Hol vetted őket?

Előzmény: leanderek (5999)
leanderek Creative Commons License 2006.06.27 0 0 6001
Ezt pedig bordó akart lenni
leanderek Creative Commons License 2006.06.27 0 0 6000
leanderek Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5999
AI te már bizonyára láttál ilyet, hogy minden ágon más színű a virág. (ez az a rózsaszín, amit a tavasszal vettem - ami atkás volt) ez a kép mind ugyanarról a növényről készült
leanderek Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5998
OFF Manóvilág tettem fel neked képeket a gránátalma topikba ON
Előzmény: manóvilág (5917)
monarda Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5997

Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok az eredmény eléréséhez , ezt mind a virágzásra és a vizsgákra értem!

 

Cserella!

A tapasztalataidat nagyon köszönöm, hogy megosztod !

A felkopaszodás helyén már kinőttek az oldalhaktások!:DDDDDD

 

Próbálkozok AI.s módszeres gyökereztetéssel, most először!

Plumbagonál bevált!

cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5996
vízben
gazdaboltban
Előzmény: TTNora (5995)
TTNora Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5995

Cserella!

Hadd kérdezzem meg, hogy a hatleveles hajtást hogy hajtatod? Vízben vagy földben? Félárnyékban vagy tök sötétben? Mi egyszer az ablaktalan vécében próbáltuk a vizes gyökereztetést. Elég jó arányban ki is bújtak a gyökérkék, aztán a cserépbe ültetve egy maradt meg. :-(

 

Ez a wuxal csodaszer hol kapható? Látom AI azt írod, hogy "majd érkezik".

Előzmény: cserella (5976)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5994
Bár annyi narancssárga leanderünk lenne, amennyi narancssárga levéltetünk. Egyébként könnyen kiirthatók, akár a zsepivel leszedés is elég lehet! Persze ha még nem nagyon sok.
Előzmény: cserella (5988)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5993
Levéltetű nagyon nagyon sokféle van, azt nem tudom mitől függ a színe, de a narancssárga tetű a leander sajátossága, az utóbbi években terjedt el, gondolom valaki behozta valami hajtással és most már nálunk is nagy divat. Idén még ugyan csak néhány feketét láttam, de előbb utóbb megjelenik a narancssárga. Olaszországban is olyanok voltak a leandereken.
Előzmény: manóvilág (5990)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5992
levéltetűnek gondolom,zolone-t neki!
Előzmény: manóvilág (5990)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5991
Ó,csak most vettem észre,gratulálok! :)))))
Előzmény: anblock_italia (5985)
manóvilág Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5990

Köszi szépen, cserella!

 

Az egyik leanderemen kicsi élénk narancssárga kerek izék vannak, vékony fekete lábakkal, és mászkálgatnak is rajta. Főleg a friss hajtások pici levelein vannak.

Előzmény: cserella (5989)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5989
pálmásban most írta Keszthely1 gránátalma 10 éves kortól virágzik
Előzmény: manóvilág (5987)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5988
levéltetűre jó a decis
mindent a dobozon leírtak szerint pontosan kiszámolni,én speciel mindig kicsit kevesebbet használok,(nem 10l vízhez hanem 12)este permetezni,árnyékban
permetezni :port porral ,vagy folyadékot folyadékkal lehet keverni,vagy felcserve keverési próbát kell csinálni.
úgy tudom,a levéltetű olyan színű,amit eszik.vagy mégsem?
Előzmény: manóvilág (5987)
manóvilág Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5987

Sziasztok!

 

Encsi, gratula a szigorlathoz!

Az érettségiző ifjúságnak pedig hatalmas kalappal! :)

 

Krampuszka, Melody, gyönyörűek a képek! Anblock, Te pedig indulhatsz az Év természetfotósa címért... :))

 

Krampuszka, én is a Mediterráneum szerelmese vagyok, a fő kedvenc a leander, de van olajfám, mirtuszom, gránátalmám, bár ez utóbbi sajnos nem virágzik valami miatt, pedig ebben a jó nagy melegben kéne! Minden növényem abszolút déli fekvésű, tűző napos helyen van. Te hogyan locsolod a gránátodat?

 

Cserella, anblock, kérlek, adjatok tanácsot: voltunk a Baumaxban és vettem Osmocote-ot, meg Substral vasat, Zolone-t, Decis-t. Sajnos Bi 58 nem volt. Osmocote-ból mennyit használjak? A Zolone-hoz sajnos nem kaptam használati utasítást, Ti hogyan szoktátok adagolni vízhez? Mivel még nem permeteztem, nem tudom, hogy csináljam, először lefújom Zolone-nal és aztán vassal is lehet rögtön, vagy várjak, vagy keverhetem is a kettőt? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nem szeretnék elszúrni valamit.. Csak azt tudom, hogy ilyenkor tűző napon nem szabad permetezni.

 

Még annyi, hogy a sárga színű, fekete lábú kis izék is tetvek (a levéltetűt ismerem, az zöld színű)?

 

Előre is köszi a jótanácsokat!

 

 

cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5986
nem vágtam vissza,előbb kértem volna engedélyt,milyen dolog hazahozom,megskalpolom?
pici hajtásokat forgatni kell a fény felé,azt is,ami tőlem van,el is felejtettem mondani
a nagyobb hajtást a cserepek felé(nálad) a picit kifelé
úgy emlékszem,volt már olyan,hogy az elágazott 3 hajtást is visszacsíptem
Előzmény: anblock_italia (5984)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5985
Az én gyerekem már érett és elégedett:-)
Előzmény: cserella (5978)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5984

Ja, kösz az ötletet, eddig erre nem gondoltam, pedig pár éve már űzöm a szakmát:-)Igaz, vissza szoktam vágni, de leginkább csak az első virágzás után. Most már nincs mire annyira várni, vannak elegen! Persze a leandereknél semmi nem tuti, tényleg ahány, annyiképp reagál. a legbosszantóbb az, amikor levágom és csak egy ág hajt ki, mint ahogy azt hiszem azon is így van, amit neked adtam. Pedig igyekszem már akkor levágni, amikor kicsit fás az ág, abban a reményben, hogy akkor jobban ágazik. Gondolom visszavágtad, mert elég gyengécskék az ágai, el sem bírnának egy ilyen nehéz virágbugát! Ez a wuxal nevű csodaszer remélem hamarosan megérkezik:-)

Szakszon Laci is mondta, hogy a bugiknak sosem a csúcsát hajtatja, hanem a szárát.

Előzmény: cserella (5976)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5983
a zsákba bele,maximum
Előzmény: anblock_italia (5981)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5982
tudom,szegény! nézz csak át a pálmásokhoz!
Előzmény: anblock_italia (5979)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5981
Túl gyorsan köt a cement?
Előzmény: cserella (5978)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5980

Csak meg ne faggyunk!

 

Csak ne essen, most annyira reményteliek a rózsaszínek, ha most esik, annyi nekik egy jó időre!

Előzmény: cserella (5978)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5979
jónevű az a meteorológus, a neme férfi:-)
Előzmény: anblock_italia (5977)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5978
Legalább duplán nevezetes nap lesz!
Kivagyok tőle,hogy hétvégére rossz időt jósollnak,25 fok az télleg tré,jó hideg lesz,ugye?
Előzmény: anblock_italia (5977)
anblock_italia Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5977

Szegény gyerekek kifogták az év tán legmelegebb napját!

Emlékeztek, nemrég valaki azt mondta a TV.ben, hogy az idén csak egy meleg hét lesz a nyáron! Hát, alaposan mellélőtt, csodálkoztam is, hogy jónemű meteorológusként bevállalta a jóslást, most biztos neki is melege van kívül, belül!

Előzmény: cserella (5975)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5976
Nekem ez annyira chopinnak tűnik!

Kérdeztél a múltkor,hogy mikor lesz akkora bokor a leandered,mint az enyém.Ezt még mindíg nem tudom,de adok egy tippet.
Pár éve gyökereztetek már,kifejlesztettem egy módszert,ami a fél méteres növénynek is bokorformát ad.
6 leveles hajtást szoktam gyökereztetni,ami alul-felül vágott.Ha nem vágott felül,akkor az első levelek megjelenésekor lecsípem őket.Lényeg:max.6 levél legyen.Így azonnal 3 ágat kezd majdnem tőből növeszteni.ha picit megnőtt,az alsó 3 levelet leszedem,befújom vuxállal,ott is ki szokott hajtani.
Később teszek fel piciről képet,nem az én gépemnél vagyok,enyém tegnap nagy puff,kaputt :(
Előzmény: anblock_italia (5973)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5975
AI,Rágica! Veletek izgulok,ha van valami,vetítsetek!
Encsi,gratula!
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5974
először csak a citrusokon használtam,aztán szétülttem egy bolti leandert,amiben 4 tő volt,tudod.Megsanyargattam a gyökereit szétültetéskor, avirágzó kötülük folyton kókadozott,kaviccsal megszórtam,így már annyira nem.
Előzmény: anblock_italia (5965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!