Keresés

Részletes keresés

zsorsz Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18787

Vesszőért Én is jelentkeznék,ha még lehet! Barterba majd v.mit  kitalálunk.:)

Előzmény: vinik táltos (18783)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18786

Jaa akkor ez az alkohol foka volt! Erdekes! Ha van ra mod, engem is erdekelne belole vesszo, vagy gyokeres dugvany. Termeszetesen nem ingyen! 

Előzmény: vinik táltos (18785)
vinik táltos Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18785

A rekord mustfok 23, a gyengébb 18 volt.

Előzmény: juhosttt (18784)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18784

Ez a mustfoka? Mert annak eleg keveske.

Előzmény: vinik táltos (18783)
vinik táltos Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18783

Már írtam másik fórumon: minden évben készítek bort belőle,van egy pár hordóm, a rekord (2012) 14.5-ös, a leggyengébb ( 2014) 11.5-ös volt. A bor jellege, íze kékoportó (blauer portugéser, miután elvette Portugália tőlünk az eredeti nevét).

 

Előzmény: zsorsz (18782)
zsorsz Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18782

A korai szőlőket  a darazsak is szeretik,milyen a bora, már csináltál csak tisztán ebből?

Előzmény: vinik táltos (18780)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18781

Egy kis wuszal +mospilan oszt helyrejön magától ,nekem minden évben van ilyen fertőzésem sőt van olyan tőke is amelyik a tőkén lévő termőalap az egyiknek semmi baja a másik meg alig él. Valószínűleg ami a annak a termőalapnak szállít gyökér azon ül valami kukac ami rágja és kap töle valami vírus fertőzést és az látható a tőkén ,de a leírt kombó kiírtja a kukacot a wukszál meg helyre hozza a hibáját ,legfeljebb eszt az évet kihagyja ,de ha jól kondicionálod jövőre termés van rajta !

Előzmény: Bradanek F (18766)
vinik táltos Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18780

Igen, amíg ki nem derül a fajta, addig "táltos 6066".

Nem szereti a permetezést, de idén a sok eső után permeteztem szőlő kombival. (Biokertben engedélyezett szer)

Az igazi ellensége: a darazsak.

Korábban tettem fel képet a kb. 40 db darázscsapdáról, valaki megkérdezte, (látván a sok lógó pet palackot), hogy milyen fajta ez, hogy ennyi palackot terem.

Előzmény: zsorsz (18779)
zsorsz Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18779

Nagyon szép,ez a "táltos 6066"?....eszméletlen mennyiség,ezt be is érleli megszakadás nélkül,permetigény?

Előzmény: vinik táltos (18778)
vinik táltos Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18778

    

A lemaradt képek.

 

Ez csak terem, terem, s július 20-án fogyasztható.

Tíz éves, de még nem tudtam kideríteni, hogy milyen fajta. Fekete, közel két kilós fürtöket terem, nem labruska ízű.

vinik táltos Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18777

Itt a lugasom. Minden tudnivaló az oltás szemzés fórumban.

 

Bradanek F Creative Commons License 2015.06.22 0 0 18776

Köszönöm a válaszod.

 

Egyértelműen a 123. ábra szerint mutatott,  szőlő fertőző leromlásáról van szó.

Előzmény: arpad-lajos (18773)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18775

Köszönöm!

 

A levél jól látom, hogy olyan fényes zöld, nem olyan matt zöld? Nekem kuruczvér néven más levelű van. Inkább hasonlít az izabellára a levél mint a tiédre. A fürt stimmel, csak az enyém nem köt ilyen jól. Az íze nem az izabelláé, szóval nem az. Ahonnan hoztad ott tutira tudták, hogy ez kuruczvér? Ha bebizonyosodik h nekem nem az van, akkor nem fogom sajnálni azt a 2 tőkét sem... 

 

Amúgy gondolom mindenki azt hiszi már, hogy én megszállottan vágom ki a szőlőket, de nem... Idén átvettem véglegesen a szomszédét, amit újra akarok telepíteni: Ezerjó, juhfark, piros bakator. Az első már bizonyított, a 2. néhány 100 éve volt jelen, a 3. ugyszintén. Ha beválik kicsiben, nagyban is fogom csinálni.

Előzmény: Jani71 (18774)
Jani71 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18774

Ha valami nem jön közbe, akkor holnap készítek friss képeket, addig is itt van egy régebbi hsz.

 

Ahogy már abban az időszakban is írtam, most is csak dicsérni tudom a növekedési erélyét (3767).

Ha valakinek kizárólag árnyékolásra kell szőlő, ez abszolút alkalmas. Megy, mint a gyorsvonat.

Olyan sűrű, mély árnyékot ad, hogy csoda... :-)

Lehet, hogy mutatok majd eredeti helyéről fényképet, onnan hoztam a vesszőket.

Ott tűnt fel egy kirándulás alkalmával. Nem tudtam nem beszerezni... ;-) Nem bántam meg!

 

Kérdésedre annyit, hogy megítélésem szerint elterülő a hajtás.

Előzmény: juhosttt (18764)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18773

Ha valóban a fonálféreg által terjesztett vírusról van szó az esetedben, akkor ne telepíts arra a helyre 5 évig szőlőt. De egyáltalán nem biztos, hogy arról van szó. Nézegesd a levélszimptómákat és csak akkor pánikolj, ha meggyőzően hasonlít a szimptóma arra a 3-4 fonálféreggel terjedő vírusos betegségre (grapevine fanleaf nepovirus (GFLV), grapevine chrome mosaic nepovirus (GCMV), grapevine yellow mosaic nepovirus, Arabis mosaic nepovirus (ArMV)). A nevek alapján a Google-ban biztos találsz tünetleírást.

Általános leírás:

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/2011_0001_521_Kerteszeti_novenykortan/ch03.html

Előzmény: Bradanek F (18768)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18772

A botrítiszes betegség esetében a kocsányon levő foltok nedvesek, szegélyük is vizenyős állományú, és felületükön esős időben, vagy nedves kamrában egy két nap alatt szürke konídiumtartó gyep fejlődik. Nedves kamra egyszerűen: egy beteg fürt betéve nylon zacskóba. 1-2 nap után lupeval megnézve ott kell, hogy legyen a botrytis spóratömege.

Előzmény: vártán (18770)
szölőszem Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18771

A szőlő vírusos megbetegedését az oltványokkal behurcolt szőlő vírus fajok okozzák elsősorban.Ezért van az,hogy nem lehet csak "úgy" bárkinek értékesíteni szőlő oltványokat,csak államilag ellenörzött  szőlőiskolákból lehet-ne vásárolni,de még itt is becsúszhatnak problémák.A legnagyobb veszélyt a csere-bere szőlők jelentik.Itt ugyanis nincs tesztelés vírusra.

Lehet,hogy kinevettek,de én minden tőkéhez fertőtlenített metszőollóval nyúlok,nem csak a metszéskor,hanem egész évben.Ez azért is indokolt,mert száznál is több fajtám van,és rengeteg helyről származnak.Ennyit tehetek én.Amit nem tudok megakadályozni,hogy ha már a vírus benne van a szőlőben,és a gyökerében,a fonalféreg hozzájusson.Ugyanis ez a két dolog,ami a vírust átviszi egyik tőkéről a másikra.Vagyis a fertőzött metszőolló,és a fonalféreg.

Mindkét lehetőség ellen lehet védekezni:használj fertőtlenített metszőollót,és szőlő telepítés előtt fertőtlenítsd a földet.A föld fertőtlenítéssel nem csak fonalférgeket írtod ki,hanem a nagyon káros cserebogár pajort is.Ilyen széles sprektumú fertőtlenítő a Basamid G,Ipam 40,Fonalféregre nagyon jó a Vydate 10G,és Nemathorin 10G.

Előzmény: Bradanek F (18768)
vártán Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18770

vártán Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18769

Eltelt 8 nap és a jó erőben lévő Néró tőkén látszik az ami még 8 nappal ezelőtt nem. Ismét van elpusztított szőlővirág úgy kb. 30-40%, amely sokkal kedvezőbb mint a tavalyi 80-90%. Továbbra is szürkerothadásra gyanakszom.  A fajta esős időben rothadásra hajlamos(Wikipédia), nyilván ebben a dologban Botryotinia fuckeliana, vagyis leginkább a szürkepenész a ludas. az is megfigyelhető a kelet-nyugati irányban tájolt kordonon, hogy a déli oldalon kedvezőbb a helyzet mint az északin. A szőlő egy zárt kertben van, azért ilyen helyen nincsen akkora légmozgás mint kint a mezőn, még akkor sem, ha szelesnek mondott helyen van a növény, meg hát párásabb is a környezet.

Virágzás elején és a vége felé Cabrio top-val permeteztem, vagy ennek, vagy a száraz időnek köszönhető a tavalyinál kedvezőbb helyzet. Nem ártani a fajtát a beírásokban jelezett problémák miatt szürkepenész érzékenységre alaposan megvizsgálni.

 

Küldök egy fényképet is egy károsított fürtről, amely kísértetiesen hasonlít egy szakkönyben közölt felvételhez. Gyümölcsfák és a szőlő betegségei és kártevői. Biocont Laboratory Kft Brno, 2007. 260. oldal. 

Előzmény: vártán (18686)
Bradanek F Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18768

Mire gondoltál a talajfertőtlenítést illetően? A vírusok elsősorban az élő növényi sejtekben maradnak fenn. A talajban és elpusztult növényi részekben nem. Azokban nagyon hamar elpusztulnak. Ha a még visszamaradó élő gyökereket távolítod el, akkor helyesen cselekedsz.

 

A talajfertőtlenítésről azt olvastam, hogy ilyen esetben azért fontos, mert a talajlakó kártevők, elsősorban a fonálféreg, hordozhatja a vírust, növényről - növényre, ami esetemben a szőlő.

Félek tőle, hogy az új telepítésem is megfertőződhet.

Előzmény: arpad-lajos (18767)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18767

Mire gondoltál a talajfertőtlenítést illetően? A vírusok elsősorban az élő növényi sejtekben maradnak fenn. A talajban és elpusztult növényi részekben nem. Azokban nagyon hamar elpusztulnak. Ha a még visszamaradó élő gyökereket távolítod el, akkor helyesen cselekedsz.

Előzmény: Bradanek F (18766)
Bradanek F Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18766

A szőlővírusnak egyébként komoly szakirodalma van a guglin is.

 

Köszönöm.

 

Nézegettem már a neten a témát, de gondoltam, hogy itt tud valaki, gyakorlati tapasztalatról is beszámolni.

 

 A szőlőmben, olyan szegfűszerű a felső levélzet és befelé pödrődik. Talajfertőtlenitést követően, telepíthetem a friss oltványokat ősszel?

Előzmény: Falusi1 (18765)
Falusi1 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18765

Ha valóban vírusos, akkor a probléma megolódik magától. A vírusos tőkék ugyanis hamar tönkremennek, függően persze attól, hogy milyen fajta vírusól van szó. Nekem a négy éves tőkéim közül többről derült ki ,hogy vírusosak és van amelyik már ki is száradt.

A szőlővírusnak egyébként komoly szakirodalma van a guglin is.

Előzmény: Bradanek F (18759)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18764

Képet tudnál feltenni róla? Neten nem találtam semmit, csak a szomszéd elmondása alapján tudom, hogy ez az. A levélről, fürtről kellene. A hajtása felálló vagy elterülő?

Köszönöm!

Előzmény: Jani71 (18760)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18763

Köszönöm!  A email kovalcsikpali@gmail.com.

Előzmény: SzGazdaMA (18761)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 18762

Köszönöm az elérhetőségeket!

Előzmény: szölőszem (18758)
SzGazdaMA Creative Commons License 2015.06.20 0 0 18761

KáPé!

 

Add meg az email címedet vagy egyéb elérhetőségedet. Lehet, hogy tudok segíteni oltóvessző ügyben.

Jani71 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 18760

Nálam a Kurucvér minden évben stabilan terem, soha nem volt vele ilyen gond.

Csupán tavaly ette meg a fene a mostoha időjárás következtében.

Egyébként sose permetezem semmivel.

Előzmény: juhosttt (18749)
Bradanek F Creative Commons License 2015.06.20 0 0 18759

Gyerekek!

 

Vírusos lett a szőlőm. Talajfertőtlenítés és ecetes balta? Csak ez segít?

szölőszem Creative Commons License 2015.06.20 0 0 18758

Kedves KáPé!

Valóban igazad van,Te kértél címet,hogy hol lehet beszerezni ezeket a fajtákat.Úgyhogy elnézést.A Lívia beszerzése megszünt,mert egy internetes cégtől vettem 5 éve,de közben felhagytak a csemegeszőlő forgalmazásával,mert áttértek a borszőlőre.Úgyhogy néhány fórumtársnak küldtem Lívia oltócsapot,talán náluk érdeklődj.Én -a már közismert okok miatt-felhagytam az oltócsapok küldözgetésével.Egyes fajták bemutatását és beszerzését a köv.honlapokon láthatod:www.Slovplant.sk,www.vinnareva.com.Az orosz és ukrán címeket nem adom meg,mert nem lehet áthozni a határon/NEHIB nem engedi/

Előzmény: Törölt nick (18756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!