Keresés

Részletes keresés

marcony Creative Commons License 2010.09.01 0 0 219
Igazad van abban, hogy főállásban nem lehet ezekkel a távcsövekkel rentábilisan foglalkozni akkor, ha erre nem állsz sorozatban rá.
Erre idővel még visszatérek.

Egyébként én nem pszichológus vagyok, de foglalkoztat az is, különösen az Internet pszichológiája.
(Ezért is sajnáltam, hogy kizárattátok Etylt.)

Még hozzáteszem, nem teljesen tudatlanul kezdem el a távcsövek javítását, fényképezőgépeket javítottam, és igen jól felszerelt műhelyem van, sok mindennel adott a lehetőség a tevékenységre.

Ha elkezdesz pszichológiával foglalkozni, hosszú tanulási folyamatra számíts.
Sok sikert kívánok benne, nem fogod megunni, mert érdekes.
Előzmény: T.A.L. (218)
T.A.L. Creative Commons License 2010.09.01 0 0 218
Nézd, én sok embert ismerek, akik semmi perc alatt változnak, attól függően, hogy mi az érdekük, vagy merre fú a szél.

Én soha nem változtatom sem magam, sem az életvitelem, sem mást.

Nyers, őszinte és szakmai vagyok.


Általában az első kettőt nehezen viselik az emberek, mert ugye kevesen tudják elviselni ha a "pofájába" vágják, hogy vettél egy hulladék, kukás optikát, most meg sír a szád, hogy tönkrement és még ezen csodálkozol is.

Na, nem így szoktam mondani, de a lényeg ez.

Pedig csak azt teszem, mint más hozzáértők, mikor a piacos Kínai légfegyvert valaki elkezdi magasztalni, ekkor sokan már a nyakába ugranak és megtapossák.
( ténylegesen jogosan, mert őszinték)

Én is ezt teszem optika terén.

És mivel leírtad, hogy már "belebúvárkodtál" a céltávcsőbe, és találtál eleve már gyári hibákat, ez már engem igazol.

Ezért, ha vissza olvas az ember, ezt már a legelején leírtam.

Nem az a kérdés, hogy lehet-e javítani, mert elvileg mindent lehet, az a kérdés, hogy ez egy főállású személynek gazdaságos tevékenység-e ?

Mert nem, nem az, és ezt a gyártók pontosan tudják, ezért készítik eldobhatóra.

Ha én ilyen termékek javítását vállalnám, magam alatt vágnám folyamatosan a fát, mert megjavítom az elejét, szétesik a hátulja és fordítva eset.

És ilyenkor menne ám a pletyó, hogy pedig most javította a TAL, igaz nem ezzel a hibával, de akkor is.

Pszichológiával foglakozó ebből azt fogja csak leképezni, hogy nem dolgozik jól.:)

Nem azt, hogy ez a szerencsétlen elvállal olyan munkát, melyet gyakorlatilag lehetetlen szakmailag, garanciával javítani, mert tényleg HULLADÉK gyártmányilag, és csak idő kérdése, hogy megint mikor fog meghibásodni.

Ja és köszönöm az E-mail-t, de nem akarlak megtalálni, nincs egészségügyi (pszicho)problémám :)

Neked van optikai problémád, nem nekem.

És örülök, hogy segíthettem.

"""A köztünk meglévő igen komoly ellentét dacára, minden jót kívánva üdvözöl:""

Én szintén, azzal a különbséggel, hogy én Feléd nem érzek semmiféle ellentétet, de miért is lenne, nem egy pályán játszunk és nem is ismerjük egymást személyesen, akkor meg miért ?

Ha mindenki azzal foglalkozna amihez ért, nem lenne semmi gond Mo-on, de ez köztudott, hogy az ezer 1 fegyverjavítók országa és már optika is bejátszik :)

Holnaptól pszichológiával is foglalkozom, mert miért ne ?

Értek én annyit hozzá, mint más az optikához ! :)
Előzmény: marcony (216)
marcony Creative Commons License 2010.09.01 0 0 217
TAL!


Elküldtem neked Netes elérhetőségem.
Előzmény: marcony (216)
marcony Creative Commons License 2010.09.01 0 0 216
"Nem, nem kell elfogadni, én csak magamat adom :)"

Hát éppen ez a baj veled, nem annyira nekünk, mint inkább, éppen magadnak.

Azt szoktam mondani, hogy mindenkinek megvannak a maga korlátai, mert ha nem így lenne akkor mindenki közel állhatna Edisonhoz, hogy csak a feltalálóknál maradjunk.
Te elsősorban saját magadnak vagy a korlátja, nem a helyzet, nem a körülmények.
(Foglalkozom pszichológiával.)

Na mindegy.
Segítettél az előzőkben, ha nem is tudatosan, de megkíméltél egy pár téves munkától.
Köszönöm szépen neked.

Egy távcsövet szétszedtem az előbb, találtam benne rossz anyagválasztást, és egyéb hibát.
Ez egy (hogy a te szakmai műszavaddal éljek) egy "variabelezhető" 3X9X40-es Tasco.

Tudom, kínai hulladék. Ezzel kezdtem.

Be fogok számolni arról miként javítottam meg, milyen hibáin igyekeztem jobbítani, persze csak akkor ha sikerül.

A köztünk meglévő igen komoly ellentét dacára, minden jót kívánva üdvözöl:
Dr. M
Előzmény: T.A.L. (214)
huzagolás Creative Commons License 2010.09.01 0 0 215
De igen véletlenül elgépeltem.Köszi a kijavitást.
Előzmény: bosijani (212)
T.A.L. Creative Commons License 2010.09.01 0 0 214
Tisztelt Marcony !

""Sajnos ilyennek kell elfogadnunk! """

Nem, nem kell elfogadni, én csak magamat adom :)

Szálkereszt kérdésedre válaszolva, hidd el nekem ha lenne valami megoldás erre kis hazánkba, már rég alkalmaznánk, de nincs !

Sok-sok kísérletezés történt mint acél szálakkal, mint lézer üvegre való "véséssel", matricázással és kivételt nélkül mind használhatatlan és ocsmány lett.

Megoldást jelent egy blőd, de használható dolog.

Ki kell menni a piacra, venni kell olcsó és hulladék Kínai céltávcsöveket, azokból ki kell operálni a szálkeresztet.

Ha lebegős a szálkereszt, ( fólia), akkor fel kell készülni arra, hogy mivel ragasztva van a keretbe, annak megbontásaként 5-ből 2-3 db szakadhat már kibontáskor.

Gyárak nem adnak ki szálkeresztet, vagy csak nagyon ritkán és külön tevékenységi engedélyre csak.

Több Kínai hulladékban már üveg szálkereszt is megtalálható, főleg a világító pontosokban, ez jól felhasználható, nem fog szakadni, csak nem megfelelő optikai tisztaság esetén csúnyán lepedékes lesz az egész.

Lebegő szálkereszteket gyárilag gép helyezi fel, ragasztja a foglalatba, ezért kisebb a lehetősége a szakadásnak, ez házilag nagyon ritkán sikeres művelet, főleg, ha már bontott a szálkereszt.

Mivel maga a szálkereszt egy menetes foglalatban van, annak belső felületére ragasztva, már kitekeréskor is megszakadhat, mert a gyűrűt is általában ragasztják, menet a menethez, és ha feszül, azonnal szakad is.

Remélem kimerítő válaszom elfogadtatásra talál, és főleg megértésre, hogy sok mindent lehet, de akkor is áll az a megállapítás, hogy nem gazdaságos.

Elárulok egy hadititkot.

S-B céltávcső 8x56-os fix szálkereszttel, kb. 140 ezer ft újban, de ha kérnek ui. céltávcsőbe egy világító pontos szálkeresztet, vajon mennyi is az annyi ?

Még 1x a céltávcső ára :)

Én ennyit tudtam mondani, remélem szövegem valamely része segített, ha nem, akkor ez van :)
Előzmény: marcony (213)
marcony Creative Commons License 2010.09.01 0 0 213
Hahó Steve!

Talán már kezded te is sejteni, miért nem fordultam hozzá.
Ismerve őt, nem vártam mást.

Az ugye még nem tanfolyam, ha kérdésemre válaszolva azt mondja:
a szálkereszt legmegfelelőbb vastagsága 2 vagy 4 század, selyemszál jó, vagy egy vékony fekete pinaszőr is megteszi, de szőke nőé nem, mert az már 5 század is lehet, és meg is kellene festeni... :-)
De nem baj, van mérőmikroszkópom, majd alá teszek egy szakadtat.
Csak hát bíbelődés, meg idő az is.

Ő már csak ilyen, kivételesen nagy szakmai sovinizmusával.
Sajnos ilyennek kell elfogadnunk!
Előzmény: STEVE.5 (206)
bosijani Creative Commons License 2010.09.01 0 0 212
nem az escap.hu-t akartad?
Előzmény: huzagolás (209)
huzagolás Creative Commons License 2010.09.01 0 0 211
Nem számitógépes oldal.Ne a googlbe keresd hanem a www.stb üsd be.
Előzmény: STEVE.5 (208)
T.A.L. Creative Commons License 2010.09.01 0 0 210
Valóban, csak, hogy én nem foglalkozom optikai javítási tevékenység oktatásával.

Sajnálatosan a tulajdonosnak kell megtapasztalni azt, hogy a megbontáskor lássa saját szemével, hogy ezeket a túlárazott céltávcsöveket nem lehet normálisan és garanciával javítani.

Eleve olyan technológiai megoldással építették, hogy azokat sok esetben csak roncsolásos megoldással lehessen csak bontani.

Miért ?

Mert sokkalta olcsóbb az előállítása, ha pld. ragasztást alkalmaznak a lencse és mechanikai rögzítéseknél, és ezáltal pontosan tudják, hogy ezeket nem fogják javítani, mert ha szétszedik, akkor azonosulni fognak azzal a látvánnyal, hogy azt már összerakni nem nagyon tudják.

Arra tökéletesen megfelelnek ezek a "céltávcsövek", hogy az ember kiélje roncsolásos hajlamait, de ne gondolja azt, hogy a céltávcsövek nem javíthatóak, mert javíthatóak, azon gyártók termékei, akik nem kukára dolgoznak, és van szervízhálózatuk.
Előzmény: STEVE.5 (206)
huzagolás Creative Commons License 2010.09.01 0 0 209
Számodra is a www.escsp.hu oldalt javaslom
Előzmény: marcony (205)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 208
Ez egy soproni computeres oldal...(?)
Előzmény: huzagolás (207)
huzagolás Creative Commons License 2010.09.01 0 0 207
Látogasd meg a www.escap.hu oldalt ott valószinűleg segitenek neked
Előzmény: Olom70 (193)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 206
Keresd TAL topictársat, neki van némi lövése ezekhez a dolgokhoz.
Előzmény: marcony (205)
marcony Creative Commons License 2010.09.01 0 0 205
T. Urak!

Feltett szándékommá vált, hogy olcsó, tönkrement fegyvertávcsöveim legalább egy részét, használhatóvá teszem.
Később, ebben szerzett tapasztalataimat közzéteszem, hiszen a légpuskások táborában számtalan működésképtelen távcső lehet, és vannak ügyes kreatív emberek közöttünk...

Tavasszal két távcsövem ment tönkre azáltal, hogy kimozdult a célkereszt megfelelő helyzetéből. Mind a kettő több évig el tudta viseln,i a Diana 350 Magnum szekatúráját, tehát annyira rossz nem lehet.

Segítséget ehhez szívesen elfogadok, ha van valakinek idevonatkozó tudása és hajlandó is segíteni.

Mielőtt nekiállnék ezek javításának, megkérdezem, valaki javított-e már ilyet, ha igen, hogyan?
Másik kérdésem: tudja-e valaki, miből lehet szálkeresztet készíteni, és milyen vastagságú szálat lehet/kell használni.

Üdv:
Dr. M
huzagolás Creative Commons License 2010.08.31 0 0 204
Köszönöm a tippet engem az első DG-s változat érdekelne ha esetleg valakit még érdekel és csoportos vásárlás megoldható lenne,egyre vevő vagyok
Előzmény: DarkDeer (201)
bosijani Creative Commons License 2010.08.31 0 0 203
elkelt!
Előzmény: bosijani (191)
DarkDeer Creative Commons License 2010.08.31 0 0 201
Előzmény: huzagolás (199)
bosijani Creative Commons License 2010.08.31 0 0 200
ebben a boltban van:katt
Előzmény: huzagolás (199)
huzagolás Creative Commons License 2010.08.30 0 0 199
T.Sporik Szemgumit keresek BSA-ra.Köszönettel:G.G 309-343-069
gyula2602 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 198
már csak a lézer van meg.4500ft
gyula2602 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 197

Eladó gamo 4x32wr és hozzá lézer 2 féle szerelékkel a lézer új.

tel 06303512858 egyben 10ezer ft

T.A.L. Creative Commons License 2010.08.21 0 0 196
h
Ha már ennyi fórumra fel van téve a kérdés, akkor ide is válaszolok.



""Nem javasolt.

( közvetlen szálkeresztmozgatással rendelkezik, ezért a szálkereszt kimászhat a képből.)
(Hadi cuccokból összetákolt maradék szerzemény, lövésállósági hibákkal.)

Optikailag nem rossz, de hát a többi feltételt is kell teljesítenie egy céltávcsőnek.

Ára a google keresőben megtalálható. ""
Előzmény: surda21212 (195)
surda21212 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 195
Üdv az uraknak!

Vomz Pilad P8x56L Céltávcsőről valami vélemény? Esetleg milyen árkategóriák képez?
Nemrégiben kaptam vadi új, csak a szálkeresztjével nem vagyok kivékülve.
A válaszokat előre is köszönöm.
gyula2602 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 194

kinéztem 2 távolságmérőt akah x range 600  nikko stirling 600m     árban egy 10 es a különbség.Esetleg vkinek van otthon ilyen tud róla írni??

Olom70 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 193
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni NIKKO STIRLING 8-32x60 céltávcső javításához.Paralax kerék lötyögéséről lenne szó.Forgásirányra merőlegesen billeg,lötyög.Köszi!
Doo79 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 192

Sziasztok.

Nem dicsérni vagy elmarasztalni szeretném, sokkal inkább saját véleményem osztanám meg. Egy ZOS 10-40x60 cső-ről van némi tapasztalatom. Ami sokak szerint az SFE-vel egy kategória; árban is. Első-hátsó lencsevédő,nagy parallax kerék, árnyékoló, szerelék. Ezek mind benne vannak a dobozában, ergo nem kell szereléket, parallax kereket és védő kupakokat venni több 1000Ft-ért. Elég súlyos darab, mindennel együtt 1,3Kg. Parallax kerék nem lóg, minden tekereője elég jól számomra megfelelően működik. Nekem sikerült pont középre pozicionálnom a szálkeresztet és nem vettem észre hogy függőleges állítás közben oldal irányban kitérne (kellemes meglepi)
Ha teszel rá egy szemgumit akkor egész jól használható nagy nagyításmellett is.
24X nagyításig szép tiszta képet ad.Bizonyos esetben 32x - 40x nagyításig hmmmm itt már hagy némi kívánnóvalót magaután, mondván a szinek elmosódnak picit, cél tárgy szélei elvannak mosódva bár ez utóbbi inkább csak 38-40X nagyítás mellett érzékelhető. Elég érdekes ez a jelenség mert csak akkor csinálja ha a háttér az égbolt és pl egy fára nézek.Ez a jelenség árnyékolótoldat és szemgumi használata mellet nekem jelentősen javult, de ez sose lesz smidt&bender vagy NIKKO. :) Ha zöld a háttér vagy valami sötétebb, akkor minden cél tárgy éles és megszünik a szin elmosódás (nem értem) qvazi FT-re éppen jó lenne ha.... Csak 30m-ig lehet vele mérni 35 vagy 40 méter távolságon abszolut semmi különbséget nem lehet látni hiába állítom a parakereket.  Rugós puskára mint ahogy nemsokan így én sem ajánlom. Remélem segítettem.

Előzmény: gyula2602 (189)
bosijani Creative Commons License 2010.08.08 0 0 191
mégsem kelt el,tehát továbbra is eladó vector optics raptor 4-14x50.
szerelékkel árnyékolóval 20e ft.
Előzmény: bosijani (183)
herkules80 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 190

Hát a hawkeról nem ir semmi biztatót T.A.L mester:-D Ugyhogy megveszem a deltát :-D

Előzmény: CBorg (188)
gyula2602 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 189
Nálam volt már mind kettő amit említettél .Talán a delta egy kicsivel jobb azért nagyon minimális a különbség.De az is biztos hogy ezt a kettőt se cserélném el 1 SFE 10-40x50 re  vannak itt hozzáértő emberek elmondhatnátok a véleményetek róla aki használt ilyet.
Előzmény: herkules80 (187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!