Keresés

Részletes keresés

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20209

Nekem nem 70% csak mondták hogy álapot rosszabodásra mindenképpen adjam be a kérelmet a pszihiáter mondta mert szerinte ugy fogalmazott szociálisan leépült vagyok valamint tartós javulás az állapotomban nem következik be a jövőben és hogy mivel ügyeket intézni és bevásárolni segítenek így azt is figyelembe veszik .bár ebben a rendszerben nem tudom hogy mégis mire számítsak ha meg 70% alatti az egészségkárosodásom akkor megyek dolgozni ami az én esetemben nagyon nehéz mivel állandó szorongásom van és ez erősödik társaságban valami olyasmkt mondott a doki hogy izolációs tendencia jellemez. Amit mondott sokról azt se tudom mit jelent

Előzmény: Törölt nick (20208)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20208

70 % az egészségkárosodása,azt a bizottság allapitotta meg előtte ,nem ?

Előzmény: Törölt nick (20207)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 2 20207

"ROKKANTSÁGI JÁRADÉK

jogosultsagi-feltetel

 

JOGOSULT RÁ a 18. életévét betöltött személy akinek 25. életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70%-os mértékű, és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban vagy megváltozott munkaképességű személyek ellátásában nem részesül. A rokkantsági járadékra jogosult személy egészségi állapotát a döntésben meghatározott időpontban felül kell vizsgálni. ROKKANTSÁGI JÁRADÉK NEM ÁLLAPÍTHATÓ MEG, ILLETŐLEG MEG KELL SZÜNTETNI A JOGOSULTSÁGÁT annak, aki térítés nélkül van intézményben elhelyezve. NEM  AKADÁLYA A ROKKANTSÁGI JÁRADÉK MEGÁLLAPÍTÁSÁNAK ILLETVEFOLYÓSÍTÁSÁNAK HA AZ IGÉNYLŐ fogyatékossági támogatásban részesül, vagy részére családi pótlékot folyósítanak, továbbá az sem, ha a kérelmező munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll. A JÁRADÉK MEGÁLLAPÍTÁSA SZOLGÁLATI IDŐ MEGSZERZÉSÉHEZ NINCS KÖTVE."

 

http://info.kezenfogva.hu/szolgaltatasok/23590

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20206

Mondjuk én ezt nem értem a járadéknál azt értem,hogy nem kell szolgálati iső ,de azt írja,hogy 70 % kell legyen az előbbi felülvizsgálaton ??? 25 év előtti mi ?? akkor kell már a 70 % ??

Előzmény: Dániel Kiss (20204)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20205
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20204
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20203

Igen tudom hogy a szakorvostól és a háziorsotol is kell ilyen olyan papír tegnap voltam a pszihiáternél azt írta a véleménybe hogy tartós javulás nem várható az állapotomba.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20202

Amikor jobban érzed magad,menj ki sétálni,ne járj kórházról kórházra, szegény csajt teljesen leszedálták ,amikor kijött a kórházból,a házi orvos vissza küldte rá két hétre .

Előzmény: Törölt nick (20201)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20201

Hát sajnos ezt nem tudsom a kategóriákat,de ez is kellenek a biztosított évek .Nem csak a házi orvos ,4 oldalas lapja kell ,ő a szakorvos által megírt javaslat áltaál tölti ki ,pld ha a kh ban voltál,azt is kell vinni a bizottság elé ,a pszichiátriaáról a betegséget,és a tüneteket meg stb .Ott írja a depreszió oldalán ha lemész jobb oldalon alul a pánik betegségről cikket

Előzmény: Dániel Kiss (20200)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20200

De nem tudom egy skizofrén aki egyben depressziós és állandó szorongó az lehet e d kategoriás vagyis 70% os mértékű egészségkárosodott.

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20199

Vagyis bocsánat a háziorvos csak a véleményét közli majd a bizottság dönt a sorsomról

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20198

Szia emese nagyon kedves vagy hogy ennyire segítessz köszönöm a tippeket ma derül ki hogy rehabilitálható vagyok e a háziorvos írja rá arra a 4 oldalas lapra.amit leírtál pontosan ez van velem is csak az a baj hogy mivel már évek óta fennáll nállam és tapasztaltam egy bizonyos hullámvölgyet egyszer nagyon rosszul vagyok egyszer meg jól viszonylag de tüneteim mindig vannak 7 szer feküdtem bent pszihiátrián az elmult 5 évben a leszázalékolásról annyit hogy bízok istenbe hogy jól döntenek ugyanis az eggyik szociális munkás a korházba azt mondta hogy lehet megadnák a 70% egészségkárosodást mert szociális szempontból teljesen levagyok épülve ezt mondta . 

Előzmény: Törölt nick (20196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20197

Rehabilitációt nem javasolt az orvos ?

Előzmény: Törölt nick (20196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20196

Nézz rá a depresszió van megoldás című topikra,ott kattins rá a bellinellt rézsre ,oldalt ír a pánikról is,a tünetekről .

Előzmény: Törölt nick (20195)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 1 20195

Jó reggelt !

 

Én nem nagyon ismerem ezt a betegséget ,de láttam a diagnózisát,az volt rajta,hogy skizofrénoid zavar ,ő is úgy mnt dolgozni,hogy a fal mellett ment ,és vette a mély levegőt,de a munkahely többet ártott mint használt .Neki ájulás érzése volt,erre bepánikolt,szorongott,hogy nehogy eláljuon ,elég közel lakunk egymáshoz és felhívott,hogy mejek érte mert rosszul van .Kihívta többször az ügyeletet,de egy injekciót adtak be ,és ennyi .a skizofrénia zavarára ,injekciót kap ,két hetente,az elején ő is hallott hangokat és nem tudott kimenni az utcára.ő szorongott a fönőknője miatt is ,mert egy nagy szemét volt,azt mondta,hogy d.u-án olyan 3 körül már bevett egy külön 0,5ős rivotrilt .Két műszakos volt a munkahely ,csak a d-ut tudta elvállani,mert reggel amikor bevette a gyógyszereket elkábult ,és1/211 kor tért kb magához.Volt,hogy felhívott éjjel,hogy nagyon rosszul van,és beszéltem velekb egy fél órát,és megnyugodott kb  3 óra volt amire oda ért az ügyeletés nem csinált semmit.Vgyis beadott egy szurit.Erre én nem tudok tanácsot adni,én csak meg tudtam írni,hogy vele mi volt mert most sokkal jobban van .issza a levendula teát,és bele amiután leforázta tesz egy cikk fokhagymát ,kell hagyni 10-15 percet lefedve állni.Az idegnyugtató és görcsoldóeste kell inni ,kétszer ivott d.uán is és kába  lett tőle egy csészébe kb egy kiskanál száritott teát kell tenni.4 órát vállalj csak .De mindent el tudott intézni pld .A szorongás,a pánik az hullámzó,alig lehet rá megtalálni a gyógyszert ,neki azt mondta az ő dokija.Most már sokkal jobban van .ki kell menni minden nap egy kicsit sétálni ott ahol emberek vannak,volt olyan,hogy rosszul volt,és megszóllitott idegent,hogy a sarokról kisérje haza.megállt nézett előre a zebra előtt ,és szóltak,hogy rosszul van,tehát nem kell félni sok asegítőkész ember .

Aztán írjál

Szép napot !

Előzmény: Dániel Kiss (20194)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20194

Igen de azt nem mondtam hogy miért adom be a kérelmet azért mert sajnos olyan erős szorongás és rosszullétek voltak az előző munkahelyemen hogy nagyon nehezen tudtam ellátni a munkát jelenleg már attól is rosszulvagyok ha utcára kell menni , ahogy mondták itt egy próbát megér sajnos a pszihiáterem is azt javasolja hogy adjam be.

Skizofréniával kezelnek meg kevert szorongás és depressziós zavar 

Sajnos a gyogyszerek mellett is hangokat hallok....

Előzmény: Törölt nick (20191)
bandolesa Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20193

Nekem meg csak 85-nap munkaviszonyom van 2014-évből. De engem is érdekelne az új rehabilitációs ellátás,igaz nincs komplex minősítésem még. EGYT-t kapok.

Előzmény: Dániel Kiss (20173)
bandolesa Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20192
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 1 20191

A mostani állapot is elég a c2 és az 58 % egésszégkárosodás, mert már kaptál egy határozatot amit írtál, az elég, hogy mennyivel vagy leszázalékolva .Nem kell egy új, szerintem azzal is felvesznek, nem?

Előzmény: Dániel Kiss (20190)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 1 20190

Igen beszéltem a főnökkel folyamatos felvétel van :)

Előzmény: Törölt nick (20189)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20189

Azért csak tudnak Rólad,nem? Hogy jelentkezeznél ?

Előzmény: Dániel Kiss (20188)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20188

Mármint ha megjött a határozat

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 2 20187

Benyujtom még az állapot változásra a kérememet és azután jelentkezek a munkahelyre 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20186

Nem vagy véglegesítve ezzel a kategoriával ,és ezzel a % al ,változhat .Várnod kell a felvételre ?

Előzmény: Dániel Kiss (20185)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20185

Még annyi kérdésem lenne hogy ez a tájékoztató amit küldtek ez most azt mondja hogy én céglegesen c2 es lettem 56% öek el ?

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.10 0 3 20184

Nagyon köszönöm a válaszokat debrecentől 40 km re lakunk de van 2 fajta rehab cég is itt a városba és a körmxező településeken jelenleg nincs felvétel a 2 fajta céghez ami itt működik a környező településeken találtam eggyet ami nekem megfelelne köszönöm hogy írtátok!

Megnyugtató hogy nem vagyok egyedül ! 

Nagyon kedvesek vagytok! :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20183

Szia ! Ha debreceni vagy nézd meg a neten a debreceni védett munkahelyeket ,és láttam ott sok mindent ,hátha valami sikerül.Sok sikert !

Előzmény: Dániel Kiss (20174)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20182

erre gondoltam én is,csak éppenígy nem tudtam a paragrafust .

Előzmény: Törölt nick (20181)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 20181

23. § (1) A munkaadó a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjának elősegítése érdekében rehabilitációs hozzájárulás fizetésére köteles, ha az általa foglalkoztatottak létszáma a 25 főt meghaladja, és az általa foglalkoztatott megváltozott munkaképességű személyek száma nem éri el a létszám 5 százalékát (a továbbiakban: kötelező foglalkoztatási szint).

2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

Előzmény: Törölt nick (20166)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 3 20180

Szia Dani!

Nagyon együttérzünk Veled, megértünk Téged. Nem vagy egyedül azok sorában, akik önhibájukon kívül kerültek ilyen nehéz helyzetbe. Nem tehetsz róla, ne hibáztasd magad!

 

Annak alapján, amit eddig írtál:
Az a gond, hogy nincs meg a szükséges biztosítási időd (sem az 1095 nap, de sajnos, még annak a fele sem. Ez utóbbi a készülő új jogszabályváltozás értelmében.
A folyamatos, 30 napos biztosítási időd sincs meg (megszakítás volt), régebben ezt írtad. A hiányzó biztosítási időt megváltani pénzbefizetéssel - tudomásom szerint - nem lehet, ez csak az öregségi nyugdíj esetében lehetséges. A megváltozott munkaképességűek ellátásának egyik feltétele a szükséges biztosítási idő megléte.
Az új jogszabály tervezet már a fele időt is elfogadja majd. Lehet, hogy a jövőben még lesz további könnyítés a biztosítási időt illetően. Nem tudhatjuk, mit hoz a jövő...

 

Szerintem Te intézed az ügyed, hiszen több helyen is utánaérdeklődtél a dolgaidanak. A törvényeket nem mi írjuk, esetenként elszenvedői vagyunk. Valahogy össze kéne szedni a hiányzó biztosítási időt. 

 

Írj bármikor, itt mindig válaszol valaki és próbál segíteni. Vigyázz magadra!

Előzmény: Dániel Kiss (20179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!