Keresés

Részletes keresés

nap50 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 23645

Max 5 hetem lenne rá, Budapesten.

Előzmény: kiss_atti (23643)
curiousboy Creative Commons License 2016.01.11 0 1 23644

 

Csak nektek, csak most! :)

kiss_atti Creative Commons License 2016.01.11 0 0 23643

Másfél és nyolc hét között valahol.

Előzmény: nap50 (23642)
nap50 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 23642

5 db 2 rétegű üvegezett ablak legyártása mennyi idő lenne, ha a héten megrendelném?

0l0 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 23641

Bár sokszor a stílus, a szövegértés és a mondanivaló is kifogásolható, azt meg kell jegyeznem az igazság kedvéért, hogy nekem úgy tűnik tetszik tudni, mit, hogyan ildomos szakszerűen csinálni. Mondjuk az ügyfél vízszintezője nem tudom hogyan lehet a beépítő nagypapájától örökölt. Talán ő is rokon....

Előzmény: ganser (23638)
ganser Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23640

Bárkinek,bárhol szerelünk.

Vlissingentől (holland tengerpart) Gyuláig terjedt idáig a skálám.

Igazából csak pénzkérdés.

Az alapárhoz számolunk kiszállást és szállást.

Nem mi vagyunk a legolcsóbbak,de igyekszünk rendes munkát végezni.

Bárki beépítheti a vásárolt nyílászárót,a garanciához a szakszerűség az elvárás.

Mennyi ideig tart?

A helyszín,az elvégzendő munka és a létszám eldönti.

Csak bontás/beépítés?Javítással vagy nélküle?

Látatlanban nehéz erről nyilatkozni...

Előzmény: London26 (23639)
London26 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23639

Jó estét!

Ganser te és a csapatod az ország egész területén építetek be nyílászárókat?

Szerinted 27 nyílászáró beépítése, régi ablakok kivételével(30 éves fa ablakok, ajtók) hány napig tart kb. Pesttől 160km-re?

Ha megrendelek egy bizonyos gyártótól ablakot, azt a cég embereinek is kell beépíteni, vagy más is beépítheti?

Köszönöm a választ!

Előzmény: ganser (23638)
ganser Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23638

A rögzítési pontok távolsága általánosan 60 cm.(amennyiben a beépítési magasság nem haladja meg a 8 métert)

Saroktól 15 cm az első,utána értelemszerűen.

Az "A" kategóriás profil az +3 mm vastag.Ami vékonyabb az nem "A" besorolás.

Helyszínen is meg tudod mérni a kilincshelynél vagy a vízkifolyónál.

A vízszintet,függőlegest(mindkettőt!) te is le tudod ellenőrizni.

Persze amikor a tulajdonos az én 3 hónapos,2 méteres  Sola-m felülbírálja a kőműves nyakig malteros 60 centisével,(amit ránézésre a nagypapámtól örökölt)akkor ingerülten szoktam reagálni!

Mi alapból 7 darab vízmértékkel dolgozunk.(30,60,80,100,120,150,200)

Libellákat használat közben minden nap ellenőrizni kell. Mindig a lehető legnagyobbat kell használni. 

Magyarul a kétméteres szerkezetet nem hatvanas vízzel állítjuk be!

Levonuláskor csak akkor marad bent ék,ha feltétlenül szükséges.

A teherviselő ékeket eltávolítani nem szabad!

A legegyszerűbb szerintem ha megnézed az embert,megnézed a munkaeszközeit.

Az esetek 99 százalékában amilyen az ember/szerszám,olyan a munka is.

Előzmény: kolbasz 11 (23633)
ganser Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23637

Utolsó próbálkozásom feléd,utána kapsz egy X !

Na lássuk csak!

Próbálok hozzád hasonló teljesen laikusok számára is érthetően fogalmazni.(lemegyek a szintedre)

Mikor elkezdesz műanyag nyílászárót gyártani,akkor választasz egy profilrendszert.

A "rendszergazda" ad neked egy Alkalmazási kézikönyvet,aminek az előírásait BE KELL TARTANOD!

Sajnos mindegyikben,minden oldalon fel van tüntetve,hogy a jogtulajdonos engedélye nélkül nem felhasználható.

Felhívnám a figyelmedet arra,hogy agyártási alapelvek mindenhol teljesen azonosak!

Mondjuk egy flamand nyelvű Deceunick-el,vagy egy német nyelvű Veka-val meggyűlne a bajod biztosan!

Viszont-hogy kedvedre tegyek-sikerült a problémára megoldást találnom.

A panoráma lassan 5 éve beszüntette a gyártást,ezért(gondolom) felhasználhatom a kézikönyvet.

Mit szeretnél látni?

Az egész 300 oldalt nem fogom mellékelni....

Az elmúlt hetekben felvetődött a vízkifolyó- és a dekompressziós nyílások kérdése,valamint az ékelések.

Nagyon jó információk találhatók a PHI Technik für fenster und Türen Gmbh Honlapjáról is.

Egyéb kérdés?

Ja és lehet elnézést is kérni a felesleges vitáért.

Előzmény: Törölt nick (23631)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23636

Igazad van.

Előzmény: kiss_atti (23632)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23635

de igen.

Előzmény: zergus (23622)
mackalac Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23634

"Erre egy lakott ingatlannál egészen egyszerűen nincs lehetőség, így még soha, senki nem csinálta, de nem is kell. Odamegy egy kevésbé idióta ablakos, megméri, elveszi az Ügyfél fele pénzét, legyártatja, és egy nap alatt kiszedi a régit, beépíti az újat, helyreállítja a környékét, megsimogatja a kutyát, a Holdig rúgja a macskát, elveszi az Ügyfél maradék pénzét, és hazamegy."

 

:)

 

Nem kell túlbonyolítani...

 

Előzmény: kiss_atti (23612)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23633

Jó ez a Vásárlók 1x1-e, de nincs kedved kibővíteni, vagy megírni a folytatását? 

Az meg szólhatna arról, amikor már megvan az ablak, és a beépítő. Mire figyeljünk mi egyszerű vásárlók a beépítésnél? 

Hány csavarral illik rögzíteni? Figyeljük, hogy ne spóroljanak a pur habbal, folytonos legyen, az ékek helyét is fújják ki pár nap múlva, ilyesmikre gondolok, meg olyanokra, amiket eszembe se jutna figyelni, pedig fontos dolgok mondjuk hőhíd, minőség, vagy tartósság tartósság szempontjából.

 

Hamarosan hozzám is jönnek, falsíkos RAL beépítést kértem, tudnál segíteni, mire figyeljek, ha jönnek a szakik, pár apróság, amivel le tudom ellenőrízni, hogy milyen minőségben dolgoznak, és, hogy jól döntöttem-e? Elvileg A kategóriás profilt kapok, ami 2,8-3mm profik vastagságot jelent, ha jól emlékszem (ezt is bele lehetne írni az összefoglalóba), ezt a kihozott ablakon le tudom ellenőrízni valahogy, vagy ahhoz szét kellene vágnom a tokot? 

 

Sok ember csak ajánl egy céget, mert nála is ők voltak, és jó fejek voltak, de, hogy milyen munkát végeztek, azt egy egyszerű vevő nem tudja megmondani. És így akár rossz cég is kaphat jó reklámot.

 

Köszi előre is, meg mindenkinek, aki hasznos infóval tud szolgálni! 

 

Előzmény: kiss_atti (23610)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23632

Tök feleslegesen kötekedsz.

Neked pont semmi szükséged erre ...

:-)))

Előzmény: Törölt nick (23631)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23631

Légyszives sorold már fel pontosan a szakirodalmakat. Szerző, név, kiadás éve. ISBN szám nem szükséges.

Előzmény: ganser (23629)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23630

Tized ennyi idegeskedést nem ér ez az egész, de ti tudjátok.

ganser Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23629

Tisztelt Zsolt!

Köszönöm ,hogy személyemnek áldozott egy regisztrációt az oldalon.

Mellőzzük a személyeskedő hangnemet,nem ittunk pertut és az oldal nem is erről szól.

Lehet kritizálni de -szakmai fórum lévén-maradjunk pragmatikusak és szorítkozzunk a hozzászólások tényszerűségénél.

Maradjunk meg a száraz tényeknél.

Véleménynek nincs helye olyan kérdésekben,ami szakmai alapszabály.

Az nem véleményes,ott vitának semmilyen helye nincs.

(Ne keressünk olyan kibúvókat mint "kuriózum" kolléga,aki tudja hogyan kellene de mégsem úgy csinálja...)

A mi "szakmánkban" is van szakirodalom,lehet forgatni!

Akinek meg gőze nincs róla az hallgasson...és főleg ne beszélje hülyeségeket.

 

Előzmény: falunlako (23627)
elemes2 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23628

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy építő kritika nem létezik.

Előzmény: falunlako (23627)
falunlako Creative Commons License 2016.01.10 0 1 23627

Itt tapintottál a lényegre. Minimális szakmai hozzáértés hiányában kérdéseket tesznek fel ezen fórumon emberek. Válaszokat várnak,  ezt többnyire meg is kapják. Több szaki többféle megoldást is javasol. Vita esetén kultúrált hangnemben folyik a diskurzus közöttük. Érkezésedig. Megjelensz, ledarálsz mindenkit, semmivel nem támasztod alá a véleményedet azon kívűl, hogy ez azért a legjobb megoldás,  mert te azt mondod.

Állandóan hangsúlyozod, már-már telekiabálod a világot szakmai felkészültségeddel. Az az érzésem, hogy ez a fórum neked nem aróll szól, ami. Te szinte könyörögsz az elismerésért oly formán, hogy " ugye látjátok, mennyit tudok, ugye tudjátok, hogy én vagyok az, aki a legmagasabb szinten űzöm az ipart, ugye, ugye...."

Ez párosul egy nagyon erős verbális agresszióval, lekezelő stílussal megrendelő és kolléga felé egyaránt.

Mindezt úgy, hogy személyedet, cégedet ( ha van, bár ezt kétlem, mert nem lennél képes vezetni azt ) gondosan homályban tartod, miközben másokat lelkesen megnevezel, rendszerint hozzáfűzve valamilyen negatív, esetleg pejoratív jelzőt.

Még bűncselekményt is elkövetsz ( lopás vétsége), és elvakultságodban ezt közzé is teszed.

Egyszóval te egy eredményorientált ember vagy, de ezeket az eredményeket valószínűleg csak szavak formájában hozod,  a tényleges, gyakorlati képességeid nem teszik lehetővé ugyanezeket az eredményeket produkálni a gyakorlatban. Ez minőségi problémákat okoz, mert az elméleleti felkészültség nem azonos a gyakorlati képességekkel. Ezeket a problémákat szóvá teszik, te ezt nem érted, hiszen te egy kiváló szakember vagy és nehogymár megmagyarázzák. Ez frusztráltá tesz, és meg is érkeztünk ahhoz, ami vagy. Persze a korlátaid miatt nem látod be, hogy kevesebbet tudsz, mint mondasz, és jössz ide kiabálni.

Előzmény: ganser (23626)
ganser Creative Commons License 2016.01.10 0 0 23626

Kedves eszmefuttatás,de a tényeken ez sem változtat.Azok bizony makacs tények....

Minimális szakmai hozzáértés hiányában itt maximum kérdezhetnél.

Az oldalon való hozzászólás még senkit sem tesz szakemberré.

A személyeskedés meg hagyjuk...

Előzmény: falunlako (23624)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.10 0 1 23625

Csak halkan biztatnálak

 

a topic alcímében foglaltak minimális figyelembevételére.

 

Az, hogy adott esetben mást gondolsz, gondolunk különböző dolgokról, nem hiszem, hogy ilyen stílusú postok írására kellene sarkalljon bármelyikünket is.

 

De mindenki azt csinál, amit akar ...

Előzmény: ganser (23623)
falunlako Creative Commons License 2016.01.09 0 1 23624
Erről van szó. Megérkezik Okos Úr. Verbálisan lenyom Mindenkit, ellenvéleménynek nincs helye. A Professzor, a Zsírkkrály. Persze név , . Aláz Mindenkit, bármilyen eszköz megfelel a felbukkanó szakik elüldözésére. Régóta beleolvasgatok a topicba, régen négyen voltak visszatérő szakemberek, egyikük tejesen eltűnt, másikuk néha-néha feltűnik. Maradtak ketten, egyikük ( nem ganzer ) teljesen korrekt ajánlásokat vet fel, a felbukkanó, esetleg még véleményt is formáló szakikban sem tudatosítja, hogy máshol kényelmesebb. Bezzeg a másik, a ganzer..... az rögtön megmutatja, ki itt az úr. Bakker, még más kerítésén keresztül is hajlandó kilopni anyagot, hulladékot, mindegy is, minek nevezzük, más ember tulajdona, csakhogy lejárathassa a - nyilván- konkurrenciát. Az én kerítésemhez közel van a málna, de ha meglátnám, hogy ganzer benyúlna megkóstolni, hát a lapáttal egy időre elvenném a kedvét a nyúlkálástól. Ha pedig ezt leírná, hát megkeresném, és dettó.Nevenincs ganzer meg a szaktudás....phhhhhű. Bár a dobogós kép óta értem.... kis ember, nagy belső zavar
ganser Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23623

Igazi magyar mentalitás kedves kolléga.
Látod,én ilyen munkát nem adhatok ki a kezemből.

Ilyenhez nem adhatom a nevemet.

"...A nagy átlag így dolgozik..." ja,tudom.

Én nem fogok.

Na hagyjuk....

Most viszont nagyon felment tőled a vércukrom!

Minek kivenni az üveget?Nem tudod?

Nagy fixben,TB-ben benne hagyod?

Elég a két rögzítés?

Kiscsillag,ha az én emberem lennél, most megkapnád a fizetésed,aztán azonnal takarodnál haza és soha többet nem kéne jönnöd.

Az autódból meg dobd ki a francba azt a nagy marha féktárcsát,elég abba a fele is.

Minek bele a négy liter olaj,elmegy a két literrel is!Miért nem csinálod?

Ja mert a tervező-fejlesztő mérnökök szerint akkora és olyan kell bele?

Na aranybarátom,jobb ha tudod,hogy az általad is használt technológiát negyven éve fejlesztgetik.

Okos mérnökök számolgatnak,tervezgetnek,aztán a késztermékeken tovább méregetnek,kísérleteznek, hogy a T.vevő egy jól megtervezett,legyártott, magas minőségű terméket kapjon.

Aztán jön egy gyökérrépa,aki beépítőnek mondja magát és felülbírálja a mérnökök évtizedes munkáját.

Hát ki a F@szomnak képzeli az ilyen magát?

 

Más:Néhány hete volt egy kis eszmecsere,most találtam idevágó anyagot is.

Igyekszem majd mellékelni. Bár most éppen nem tudom hogyan kellene ide belinkelni.

Ki tudja hogyan lehet pdf csatolni?

Előzmény: curiousboy (23602)
zergus Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23622

Nem ők gyártják a GREWIN ablakokat?

Előzmény: kiss_atti (23621)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23621

Ferrand Kft.

majd ők mondanak viszonteladót, ha egyéni ügyfeleket nem szolgálnak ki.

 

igen, 70 mm a beépítési mélysége.

Előzmény: zergus (23620)
zergus Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23620

Céget tudsz ajánlani? A 70 rendszer a 70mm széles ugye?

Előzmény: kiss_atti (23618)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23619

Mi? Fullra nyitható ajtóra még egy középen kettéválasztott redőnyt is szereltek anno? Eszem megáll a hülyeség tényleg határtalan.

Előzmény: zergus (23615)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23618

Nyíregyen Ferrandot vegyél, szerintem.

Én a 70-es rendszerükből venném a szerkezetet, 0,6-os, háromrétegű üveggel.

 

Én teljesen másfelé vagyok ...

:-))

Előzmény: zergus (23617)
zergus Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23617

Szia!

 

Te merre vagy az országban? Itt Nyíregyházán az ablakosok a Marshall és a KÖMMERLING forgalmazzák többnyire és ezek jók úgy tudom. KÖMMERLING mit tudsz? a 0.5 üveg feltétlen kell nekem?

Előzmény: kiss_atti (23616)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23616

140.000ft + a 0.5 üvegnek a felára de pontos árat hétfőn fogok tudni.

----

Az kemény .... el kéne kezdeni vadul alkudni, vagy körülnézni,

mert ez a szerkezet, így ahogy van, 76-os Trocalból, Roto NT vasalattal, 1.0-s üveggel ( a Marshall sem tud 0.9-es, kétrétegű üveget, előre szólok !!! ) 108.500,- FT, ÁFA-val együtt. És ezen már realizálnám a tisztességes hasznot. Az Ug= 0,5 W/m2K-es 4-18-4-18-4-es, melegperemes üvegezés ebbe a szerkezetbe ÁFA-val együtt 39.850,- Ft.

 

Tessék alkudni, vagy más szállítót keresni.

Előzmény: zergus (23615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!