Keresés

Részletes keresés

duplexTHZ Creative Commons License 2019.09.12 0 0 6738

A repjegy már megvan. Először megyünk Raja ampatra, utána Kei kecil és a többi.

Atgondolom mindenképpen, amiket javasoltal.

Az említett Mansuar- Kri túra kb mennyibe kerül?

Előzmény: W.L. (6737)
W.L. Creative Commons License 2019.09.12 0 1 6737
Elutes javitasa: a Yenenasbol az obolturak 3 millioba kerulnek.

Ha sikerult meggyoznom teged Ambon ugyeben, akkor annyit, hogy finnyasabb turistaknak a wanbo altal ajanlott de nagyon egyszeru liangi szallasnal jobb a Latuhalat faluban tengerparton levo Colin Beach Resort (nem igazi resort) vagy ha a kenyelem fontosabb a tengerparti fekvesnel, akkor az egyik varosi szalloda.

Es ha meg nincsenek meg a repjegyek, akkor en javasolnam Malukut Raja Ampat ele beiktatni.
Előzmény: W.L. (6736)
W.L. Creative Commons License 2019.09.12 0 0 6736
Kozben megneztem hol is van az altalam nem ismert Yensner HS, es latom hogy Waigeon. Tehat madaraszni alighanem jobb mint Gam. Mindenkepp nezzetek meg a Wilson's paradicsommadarat is ott, mert az Gamon nincs. Ha a szallasnal nem lenne, Sapokren falu mogott van.
Esetleg a Kabui-obol kirandulast is erdemes innen megcsinalni, bar nem tudom hozzaveszik-e Hidden Bayt es Pefet, mint azt a Yenenas teszi (igaz e millaert, de megeri).
A Mansuar-Kri kirandulast pedig a Yenenasbol erdemes megtenni, lehetoleg ugy, hogy benne legyen a tura at Mansuaron a to mellet Saowanderek faluba. Hivatkozz a tulajnal Karelnel rank a korabbi magyarokra, hogy ugyanugy csinalja.

Elgondolkodva a floresi programon, szerintem erdemes lenne vegigmenni a szigeten Maumereig, meg akkor is, ha ezert Seramot ki kell hagyni.
Floresen tobb a latnivalo, sokkal.
Malukubol akkor legyen Ambon (korbeautozva a szigetet!), Saparua (arra eleg 2-3 nap is) es Kei. Esetleg Nusalautra is atugorhattok.

Mivel Ambont, Saparuat es Nusalautot nem tervezted be elore, ideteszem a linket wanbo roluk irt blogbejegyzeseirol meggyozesul:

https://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/11/07/kozep-maluku_elfeledett_gyongyszemei_2_resz_ambon_es_a_tiga-szigetek

https://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/10/22/kozep-maluku_elfeledett_gyongyszemei_saparua_es_molana

https://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/04/10/a_capak_birodalma

De mar itt is tobben irtak ezekrol.
Előzmény: duplexTHZ (6733)
W.L. Creative Commons License 2019.09.11 0 0 6735
Nem is tudom, tudnatok-e egyaltalan 2,5 napra menni Bandara?
Csak a Pelnivel lenne megbizhatoan tervezheto annyi idore.
Serammal jobban kombinalhato lenne Saparua, inkabb menjetek Banda helyett oda. Oda Ambonrol sima ugy eljutni, Seramra is van onnan naponta hajo, es nem kell a nejednek sem a Pelnin szenvednie.

Labuhanbajo korul kb semmi.igazan erdekes nincs a szarazfoldon.
Az emlitett War Rebo onnan kb egesznapos ut, akkor mar Ruteng korul mas erdekes falvak is vannak.
A hajoberles anno ugy ment, hogy talalkoztam egy turistaval aki mar berelt sznorizashoz, igy megismertem a kapitanyt, es maskor rogton ot kerestem. A neve Jay volt es a foutca tengerparti oldalan lakott, de ennek mar jopar eve, igy ez nem biztos, hogy segit. Helyben kell erdeklodnia kikotoben illetve az iutazasi irodakban is. No meg a szallasotokon.
Előzmény: duplexTHZ (6733)
arccal a nap felé Creative Commons License 2019.09.11 0 0 6734
Igaz nincs személyes tapasztalatom, de Wae Rebot sokan dicsérik. Esetleg oda és maradni egy éjszakát.
Előzmény: duplexTHZ (6733)
duplexTHZ Creative Commons License 2019.09.11 0 0 6733

Meggyőztél, a Yensner és Yenanas HS-be foglaltam összesen hét éjszakát.

Tényleg könnyebb lehet ezekről a helyekről az utazást, programokat szervezni.

 

Most újra átgondolam az előttünk álló utat. Ha megyünk Seramra, akkor Bandara csak 2,5 nap jut. Illetve Komodobol is le kell csípni minimum egy éjszakát. Említetted, hogy Te bereltel hajót kapitánnyal együtt utóbbi helyen. Ezt hogy kell elképzelni? Lemesz a kikötőbe és kerdezgetsz? Mit javasolnal, menjünk Seramra 4-5 napra vagy több ertelme van Bandat  és Komodot megtolni? Labuan Bajo körül - lehet hogy hülye kérdés - van csinálni, nézni több napon át, ami mondjuk nem túl egysíkú?

Előzmény: W.L. (6732)
W.L. Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6732
Krin szinte barhol szuper a sznorkel, de kulonosen nyugati vege jo, a Yenbuba HS korul.
Gamon a Yenenas HS elott volt a legjobb.
Gam jo madaraszasra is, voros paradicsommadarakkal, es a Yenenas nagyon kozel van Waigeohoz is, oda is at tudnak vinni Wilson paradicsommadarat nezni.
Mansuaron Saowanderek falu elott a strand es a sznorkel is szuper.
Gam a legjobb kiradulobazis, szerintem egy Kabui Bay es Hidden Bay kirandulas kenterbe veri Penemut szepsegben.
Kri, Mansuar, Friwen Wall es Batulima pedig konnyen elerhetok tovabbi szorkelezesre hajoval.
Es ezek a szigetek Waisaibol barmely nap elerhetok 500ezres transzferrel ugy fel ora alatt. Nem kell hanon ejszakazni, mint Famra menet.

Kepeknek ne higgy, egy szep feherhomokos-kokuszpalmas kepet kb barmelyik szallasrol lehet csinalni, azert felesleges messzire menni.
Előzmény: duplexTHZ (6731)
duplexTHZ Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6731

Igazából a szigetről látott képek győztek meg 😀

De észérveket nem tudnék mondani.

Esetleg van tapasztalatod a madarnezo turakrol?

Amennyiben az általad említett szigeteken maradnánk, milyen snorkeles helyeket javasolnal?

Előzmény: W.L. (6730)
W.L. Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6730
Egyebkent miert Fam?
Lakott, lapos sziget, szerintem semmi kulonos, max annyo, hogy kozel van Penemuhoz. Szerintem sokkal jobb Gam, Mansuar vagy Kri, es azok sokkal konnyebben elerhetok. Mi most Gamon a Yenenas Homestayben voltunk, ami nagyon bejott nekem.
Előzmény: Törölt nick (6729)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6729

Na most egy kicsit elbizonytalanítottál ezzel a hajóval kapcsolatban :)
Sikerült egy magát Pam szigeteki homestay tulajdonosnak valló illetővel is felvenni a kapcsolatot, ő ezt mondta: 

 

Örültem volna, ha mond valami társaságot vagy hajó nevet, úgy azért csak könnyebb keresni.
Amit említ Suamina port, az egyáltalán Sorongon van? 

Csaknem 40 napunk lesz Indonéziára.
Balin + Nusa Penidán akklimatizálódunk majd egy hétig.
Utána Raja Ampat szintén kb. egy hét (itt főleg Pam szigetek meg majd madárles érdekelne).
Innen Kei kecil - Banda - Seram kb. 2 hét.
A maradék idő meg Komodo és Jáva keleti részén oszlana meg.

Legalábbis ez a terv, aztán majd meglátjuk hogy alakul.

Előzmény: W.L. (6728)
W.L. Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6728
Az itteni info szerint a wedai hajo Raja Ampaton csak Waisaiban all meg:
https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/asia-south-east-asia-islands-peninsula/indonesia/ferry-schedule-from-ternate-halmahera-to-sorong

Akkor alighanem maradnak a Perintisrk, koztuk a Sabuk.
De legjobb tudomasom szerint azoknak nincs megbizhato menetrendjuk, es a feldelzetukon uralkodo allapotokhoz kepest a Pelni maga a luxus!
A Kei-Banda hajouttol is tarto feleseget Perintisre felvinni valook lehetne.
Remelem masfajta hajorol van szo, es tenyleg indult valami kenyelmesebb es rendszeresebb jarat arra - majd ird meg!
Előzmény: duplexTHZ (6726)
W.L. Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6727
Szerintem nem az lesz, mert a Sabuk Nusantara nevu hajok amiket ismerek azok Perintisek, tehat nincs rendszeres menetrendjuk.
De vegul is a neve mindegy is, nem?

Labuhanbajo szuperturistas, tehat egyszeru lesz.
Ha megsem akadna megfelelo csoportos kirandulas, berelhetsz sajat hajot is (kapitannyal), en anno tobbszor is ezt tettem.
De azert tul feszesere sosem erdemes tervezni egy hajos menetrendet.

Szerintem hosszabb Pelni ut is kibirhato, de kenyes, hisztis turistaknak gyakran mas a velemenye! ;-) Vidd csak fel ra, es akkor mar muszaj lesz. Ha a hajon csak Ekonomi osztaly van, probalj a legenysegtol berelni kabint, bar ez nem mindegyiken megengedett.

Mennyi ido az eges utatok?
Eleg szetszort, nem a legkonnyebben osszekotheto uticelokat tervezrl bele, gondolom jopar repules lesz.
Előzmény: duplexTHZ (6726)
duplexTHZ Creative Commons License 2019.09.06 0 0 6726

Köszönöm az igazán gyors válaszod!
Közben kigugliztam, és azt hiszem, hogy a KM Sabuk Nusantara 62 hajó kell nekem :)

Még annyit kérdezhetnék, hogy mennyire megy könnyen Labuan Bajoban egy 2 nap 1 éjszakás, "klasszikus" hajós kirándulás megszervezése? Értem ezt úgy, hogy mondjuk megérkezem szombat délelőtt, akkor vasárnap már tuti lesz olyan "cég" aki elvisz erre, vagy ide is érdemes azért 1-2 nappal előbb érkezni?

Illetve tervezek még egy Tual - Banda utat Pelni hajón.
Viszont a párom egy kicsit parázik emiatt. Összesen 14 óra maximum az út, azt ki lehet azért bírni, nem? :9

Előzmény: W.L. (6725)
W.L. Creative Commons License 2019.09.06 0 0 6725
Ez alighanem a Sorong es az eszak-malukui Weda kozott jaro hajo lesz, bar biztosat nem mondhatok rola.
Jegyet ilyenekre eleve csak helyben lehet venni, es megbizhato infot is csak ott talalhatsz rola.
Esetleg rakerdezhetsz a Famon levo szallasoknal is, alighanem ok tudjaka legjobb infot rola.
Neha teherszallito Perintis hajok is mennek arra Sorongbol, elore kiszamithato menetrend nelkul.

Szoval: eloszor probalj a szallasoknal erdeklodni rola, es ha ugy nemjutsz sokra, menj ki a kikotobe lehetoleg meg csutortokon erdeklodni.
Előzmény: duplexTHZ (6724)
duplexTHZ Creative Commons License 2019.09.06 0 0 6724

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni abban, hogy Sorongrol közvetlenül Pam/Fam szigere hogyan tudnek eljutni? Olvastam hogy heti egyszer, pentekenkent van direkt public ferry. Ez elvileg 16.00-kor indul, de sajnos sehol nem talalok bovebb informáciot. Érdekelne, hogy tényleg van-e ilyen, mikor er a szigetre, lehet-e aznap jegyet venni rá, honnan indul pontosan...

Ha valakinek van infoja vagy barkihez kontaktja, azt nagyon megköszonnem! 

W.L. Creative Commons License 2019.09.04 0 1 6723
Amugy most vegeztunk egy "szuperintenziv" 24 napos indonez koruttal, aminek utvonala Kozep-Java, Eszak-Maluku, Eszak-Sulawesi, Raja Ampat, Papua, Kelet-Java es Bali volt.
Nyilvan ezt csak jo temposan, gondos tervezessel es szervezessel, no meg jo sok repulessel es kocsiberlessel lehetett ennyi idoben vegigcsinalni, de sikerult!

Azert persze egyeni szervezesben es korlatozottabb anyagi raforditassal szerintem is jobb egy uton max 2-3 regiot felkeresni, ezt csak erdekessegnek irtam be, hogy ennyit is lehet.
A resztvevok szerint megerte, de persze par helyen jol jott volna meg par nap.
Előzmény: W.L. (6722)
W.L. Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6722
Olvasd el ezt a bekezdest a honlapomon:

http://www.east-indonesia.info/regions/papua-travel-information-central-highlands.html#tourist_traps

Bar hasonlot olvashatsz a Lp utikonyvben is.
Előzmény: mona-lisa (6721)
mona-lisa Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6721

köszi. assszem Wings lesz akkor végül 15 kg-val és akkor nem szórakozunk a táskával.

az előleg.. hát próbálok pozitivan hozzááláni :)

Előzmény: W.L. (6720)
W.L. Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6720
Szerintem kezi + 10 felados.

A Wingsnel mar semmi felados nincs ingyen, azert valaszthatsz, mennyiert fizetsz.
Előzmény: mona-lisa (6718)
W.L. Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6719
Ilyenek a wamenai vezetok...
Sok szerencset hozza.
Jo esetben atpasszol masnak.
Rosszban futhatsz a penzed utan.
Ezeknek elore utalni nagy batorsag!

A Horex teljesen jo es teljesen megbizhato, bar cuccot otthagyni inkabb a megszallas utan szokas mint elotte.
Előzmény: mona-lisa (6717)
mona-lisa Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6718

jaj még ezt elfelejtettem:

A Trigana air csak 10 kg-t enged fel (a Wingsnél enged választani) ez azt jelenti hogy kézi pogyó + 10 kg feladós  vagy összesen 1 db táska ami max 10 kg?

köszi

Előzmény: mona-lisa (6717)
mona-lisa Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6717

Szia Réka,

 

Köszi, megvagyunk elvileg a programmal. Bár most pont katam egy szívrohamot mert a Baliem túrát akivel leszerveztem közölte h menjünk később mert más vendégei vannak átfedésben, még jó h két hónapja direkt előre fizettem foglalót.. mondtam nem tudunk később menni mert az utána következő programok fixen megvannak. Kiváncsi vagyok mi lesz.

 

Sentani hotel téma: WL annó azt mondta ott közel találunk elfogadható hoteleket.

A reptérrel szemben a Horex egész jónak tűnik.

Szerintetek mennyire megbizható h érkezéskor otthagyunk két táskát, majd 5 nap mulva megszállunk ott 1 éjszakára és még meglesz? Odafelé nincs tranzit éjszakánk, megérkezünk reggel 6 körül és az első géppel amit elérünk mennénk is tovább Wamenába.

 

Előzmény: ORéka16 (6716)
ORéka16 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 6716

Sziasztok!

 

Késön találtam rá erre a fórumra, augusztus elején hagytam el Indonéziát. De W.L., a lonely planetes hozzászólásaid sokat segitettek :)

 

7 hetet töltöttem Szumátrán (ebböl 4 hét önkéntesmunka volt Bukit Lawang közelében), utána egy hetet Pápuán, ebböl 3 napot a Baliem-völgyben.

Ballem és mona_lisa, hátha tudok nektek aktuális tippeket adni.

 

Szumátrán a Bukit Lawang - Berastagi - Toba (Tongging + Samosir) - Bukittingi - Padang útvonalat jártam be.

Berastagiban és Nyugat-Szumátrán tudok ajánlani szállásokat és guide-ot. Én igazából nem akartam guide-dal menni, de bele akartam látni a helyi matriarchális kultúrába, és a bukittingi múzeum nulla inormációt nyújtott...

 

Ha Nyugat-Szumátrán jártok, ki ne hagyjátok a Harau-völgyet!

 

Jó tervezgetést, Réka

kb. Creative Commons License 2019.08.26 0 0 6715

Hamarosan elkezdik építeni az új fővárost:

https://index.hu/kulfold/2019/08/26/indonezia_jakarta_uj_fovaros_borneo/

 

W.L. Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6714
Altalaban nem gond az utazas elotti napon megvenni a jegyet Sentaniban, de ha az idopont mar fix, megvehetitek elore is.
A hajomenetrendnek pedig helyben nezzetek utana. En kimennek a korabbi idopontra.
Előzmény: mona-lisa (6713)
mona-lisa Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6713

Lassan közledik az utazasunk úgyhogy most már a tervezgetésen túl, kezdjük konkretizálni a dolgokat.

Sikerült megállapodnom az egyik Baliem-es túravezetővel. 3N2É túra 2 fővel össz: 5.5M meglátjuk majd milyen extrákat kér majd még rá :)

A repcsivel kapcsoaltban kérdezném, hogy vegyük-e meg előre a jegyet Wamenába vagy majd ráér ott a Sentani reptéren?

 

Másik téma a komp Misoolra. Találtam egy postot a Stayrajaampat csoportban miszerint:

MISOOL EXPRESS FERRY TIMETABLE CHANGE: The express ferry departure from Sorong has been brought forward 2 hours. The new schedule is every Mon, Wed and Fri at 1000, not 1200. All else unchanged.

Máshol viszont van ahol délutáni indulást írnak. Melyik az aktuális?

W.L. Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6712
Ketambebe mindenkepp erdemes elmenni.
Ha meg Acehben kezdtek, akkor esetleg erdemes Banda Acehbol Takegonon at utazni Ketambebe, mert a Takegon-Ketambe szalasz emlekeim szerint nagyon szep.
Onnan Toba, esetleg Berastagi, majd irany Nyugat-Szumatra.
A tengerparton kivul mindenkepp nezzetek szet a Bukittingi koruli hegyvideken is.
Ez szerintem egy alap szumatrai utvonal.
Előzmény: ballem (6711)
ballem Creative Commons License 2019.07.23 0 0 6711
Belitungon is rossz idő van januárban, ha jól emlékszem. Oda minden alkalommal el akartunk menni, de soha nem jön össze. Most sem. Carlos beszámolója alapján a Bungus közelében lévő kis öblök szóba jöhetnek.
Mona_Lisa és a te ajánlásod alapján pedig Weh.
Eddig úgy néz ki, hogy KL-Banda Aceh onnan fél óra hajóval Weh. Kb. egy hetet tervezünk oda, hogy legyen láblógatás/strand is. Onnan van közvetlen járat Medanba. Medanban autót bérlünk és innen még nem jutottunk tovább. A Toba tónál biztos eltöltünk 2 napot. A többi szervezés alatt :)
Előzmény: W.L. (6695)
W.L. Creative Commons License 2019.07.20 0 1 6710
Morowali nagyon kiesik az utvonalbol, de Mamasa nem.
Lehetne Makassarbol eleve oda menni Polwalin at, aztan onnan atturazni Tanatorajaba, es onnan menni tovabb Tentena fele.
Előzmény: carlos80 (6709)
carlos80 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 6709

Köszi, kezdünk kicsit beszorulni időben, emiatt Mamasa kimarad, ahogy a Morowali Nature Reserve, de ha lesz időnk, akkor belevesszük. Szintén praktikusság miatt gondoltuk Tentanat kiindulónak a Lore-Linduba, mert pont útba esik Ampana felé, Palu pedig nem, de négy napot szánunk a parkra. 

Előzmény: W.L. (6708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!