Keresés

Részletes keresés

Borzas Creative Commons License 2012.12.11 0 0 768

18 nap az elég sok lesz nyárra, mármint mondjuk a felét-kétharmadát tölthetnétek környéki (1-200 km sugár, mittomén) csavargással, de akkor minek legyen kifizetve az athéni szállás végig? :)

 

mindenesetre irigység mode on.

 

csomó "környékbeli", autóval nézhető (nézendő) hely van, Nafplio, Korinthosz, Mükéné, Epidavrosz, Sounio, Egina (persze csak ha tud úszni az autó, amúgy páreurós komp), a Parnitha-hegység, ha éppen nem fog égni szegény. de biztosan kapsz majd még tippeket.

Előzmény: betrix (767)
betrix Creative Commons License 2012.12.11 0 0 767

sziasztok jól olvasom újra vannak a fórumon:)

nyáron tervezünk 18 napot ott tölteni, tegnap foglaltam szállást a bookingon, persze még lemondható

Centro Residence appartmanba, kocsival megyünk és kirándulni szeretnénk minden felé

már 2x voltunk, de kocsival még soha, így minden érdekesség érdekel

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2012.12.07 0 0 766

Szia 1001, nem tudod kiheverni, hogy felsültél ezzel a témával? :-) Egyébként azok a bizonyos athéni görögök magyarul olvasnak index.hu/forum-ot, vagy te fordítod nekik?

Előzmény: Törölt nick (763)
Borzas Creative Commons License 2012.12.07 0 0 765

pontosabban: egy félévet. és ugye attól még lehet ott kömény, ami nem római. mondjuk egyszer csináltam frankfurti levest, és nem volt jó ötlet az Alfavita-ban egy "cumin" feliratú zacskót választani hozzá :D

Borzas Creative Commons License 2012.12.07 0 0 764

én éltem ott, igaz, csak fél évet, de köménnyel csak rómaival találkoztam :D :D

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2012.12.04 0 0 762
Előzmény: Törölt nick (759)
betrix Creative Commons License 2011.12.29 0 0 761

sziasztok, régen volt fent valaki, van új info, tavaly márciusban voltam a családdal pár napot idén is jó lenne már nézem a lehetőségeket, ha valaki hallja, olvassa írjon újakat

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 760

Mindenesetre azt is tisztazni kell, h a biztositas csak az o lemondasukra ervenyes-e, v te is lemondhatod (mert elsosorban az elobbirol szoktak beszelni a biztositok, es ha te mondod le, akkor nem lemondasnak, hanem visszavaltasnak minosul). Ezt elvileg meg kellett volna tudnod, amikor vetted a bizotsitast/jegyet -a feltetelek kozott. Ha ez nem volt elerheto (honlap, kikuldott leiras, stb), akar jogi lepeseket is lehet tenni. 

Előzmény: Attir (755)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 759

Ezekhez en nem tudok eleg paranoias esvagy fobias lenni. Max azon huzom fel magam, mikor negyedorat kesek, mert atepitik az ilektrikot, es az 1 helyett 3x kell atszalnom, raadasul eleg vicces modon oldottak meg, visszafele kell menni...

R$ ui: ma is olyan kyminot (v+)ettem, ami nem romai meg veletlenul sem. Uh ennyit egyesek hulye okoskodasarol... :-)

Előzmény: Törölt nick (753)
Attir Creative Commons License 2011.08.21 0 0 758

Köszönöm Verka, már nem először segítesz a Görögországi utazás szervezésemben:)

Előzmény: Verka_ (757)
Verka_ Creative Commons License 2011.08.21 0 0 757

Athéni jegyinfók:

 

http://www.amel.gr/index.php?id=376&L=1#c687

 

Az Aegeant nem tudom, bár már többször utaztam velük, de sosem akartam még visszaváltatni v. átíratni a jegyet, így passz. Ha az oldalukon nem írnak vmi okosat, és nem ér rá az információ majd helyben, a reptéren, akkor talán érdemes felhívni az ügyfélszolgálatukat. Néha sokáig veszik fel, de ott legalább tudnak érdemi infót adni.

Előzmény: Attir (754)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 756

ha visszakeresel megtalálod

Előzmény: Attir (754)
Attir Creative Commons License 2011.08.21 0 0 755

MÉg egy kérdés, azoktól, akik utaztak már Aegean airlines-szal:

 le lehet mondani a repjegyet anélkül, hogy ne vonjanak le semmi költséget??

Amikor megvettem a repjegyet kötöttem ilyen útlemondási biztosítást, akkor simán le tudom mondani, vagy kell mindenféle igazolás, hogy miért akarom lemondani??

Attir Creative Commons License 2011.08.21 0 0 754

Sziasztok,

 milyen jegy ill. bérlet típusok vannak Athénban?? Mennyibe kerülnek?

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 753

Ha valaki kikapcsolódni utazik oda, akkor az is épp elég zűrzavar, ha lezárják pl. az egész Syntagma teret és környékét. Ha autózol jó nagyot kerülhetsz vagy ha ott parkoltál nem tudsz kijönni, gyalog pedig még mo-on sem sétálnék be egy tüntető tömegbe. Athén pedig a belvárosban olyan szinten tele van vagy volt full-felszerelt rohamrendőr csoportokkal, hogy igazán nem szeretnék a közelben lenni, ha bármi kisebb balhé is van. Azon kívül, besétáltunk egy "békés" tüntetésbe egy alkalommal, ahol egy autósnak 4-5 faszi nekiesett és elkezdték ütni a fejét palackkal... Nem kell ahhoz nagy gond, hogy érdemes legyen elkerülni.

Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 752

Kojantsincs/volt/van akkoja zujzavaj, mint szejetnek a kulfoldi tevesek azt beallitani. Itt kozkedvelt a tuntessunk es vonuljunk fel, stb cimu nepi szinmu, ez maj evtizedekkel ezelott is divatban volt, valszeg meg is majad. Csak jegebben nem tudositottak jola, mejt a fene se foglalkozott Gojogojszaggal, amig nem lett nekije ekkoja valsaga. Azt csak mi tudtuk, milyen volt, mikoj egy honapig nem jajt smilyen busz. V nem jottek a szemetesek, ah a jegi szep idok...

Előzmény: Törölt nick (750)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.21 0 0 750

a booking.com-on térkép szerint is kereshetsz szállást. Talán most érdemes kerülni a Syntagma környékét, és nézz utána, hol van több probléma, tüntetés. Elég nagy most a zűrzavar kinn.

Előzmény: ivánmilath (748)
Verka_ Creative Commons License 2011.06.17 0 0 749

Szia!

 

A kikötőből irány a belváros, és ott rengeteg szállás van, sztem ez a legjobb megoldás.

Előzmény: ivánmilath (748)
ivánmilath Creative Commons License 2011.06.17 0 0 748

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy ha komppal jövök visszafelé krétáról,melyik az a kerület ami közel esik.Szállást szeretnék éjszakára és még nem jártam Athénba.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.05 0 0 747

minden fontos :-)

Előzmény: GERY_LACI (744)
GERY_LACI Creative Commons License 2011.06.04 0 0 746

Köszi!

Előzmény: Verka_ (745)
Verka_ Creative Commons License 2011.06.04 0 0 745

4 nap az már elég jó, sztem minden fontos.

 

Mi 2,5 nap alatt megnéztük:

 

Akropolisz + az ott kapott jeggyel meglátogatható minden egyéb

Régészeti Múzeum

Plaka, Anafiotika, Syntagma stb.

Lykavittos-hegy

 

www.utazas.fw.hu/greece.html

 

Aztán ehhez még tehetsz hozzá ízlés szt: piac, Pireusz stb.

Előzmény: GERY_LACI (744)
GERY_LACI Creative Commons License 2011.06.04 0 0 744

Szerintetek mi fér bele 4 napba Athénban/ból?

baboka32 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 743

Sziasztok!

 

Van itt valaki aki részt vesz az Athéni Speciális Olimpián?Esetleg járt már valaki a Phidias Piraeus Hotel-ban?Milyen strandolási lehetőségek vannak Pireusz közelében?Nagyon jól jönne néhány hozzászólás,mert most megyünk előszőr Görögországba.

Motoflo Creative Commons License 2011.05.12 0 0 742

Köszönöm az infókat.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.05.12 0 0 741

Inkább az Alphát keresd, kicsit jobb, mint a Mythos. Borból meg mindig a hely asztali borát kérjed, az lesz a jó :-) Édes csemegeborból van még a samosi muskotály vagy az említett mavrodaphne (előbbi értelemszerűen fehér, utóbbi vörös). Retsinát is érdemes megpróbálni, de kizárólag a minőségit, a söröskupakosat ne, mert el fogsz borzadni.

Előzmény: Motoflo (739)
Borzas Creative Commons License 2011.05.12 0 0 740

Mythos és mavrodaphne. Meg ha látsz - tudom, furcsán hangzik - Viva márkájú narancslevet, azt ne hagyd ki. Továbbá most érik a muszmula, magyarul japán naspolya (kisebb barack méretű és kiállású sárga valami), azt próbáld ki. Meg farszalai halva a piacon!

Előzmény: Motoflo (739)
Motoflo Creative Commons License 2011.05.12 0 0 739

Sziasztok!

 

Holnap irány Athén! :-))))

 

Van kint valaki, akinek különleges kérése van itthonról? Mert szívesen kiviszem.

 

Mondanátok nekem 1-2 sörmárkát és bort, amit érdemes megkóstolni? Természetesen görög borra és sörre gondoltam.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.04 0 0 737

Az még sajnos nem került sorra... Nagyon szépek a képek, és közlekedni is lehet azokkal a lógó izékkel? :-)

Előzmény: mia0704 (736)
mia0704 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 736
Előzmény: Törölt nick (735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!