Keresés

Részletes keresés

atonvo Creative Commons License 2018.11.20 0 0 890

Majdnem egy idősek vagyunk.

Előzmény: Attis0314 (889)
Attis0314 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 889

46

1972 03.14.

Előzmény: pisti.75 (887)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 888

Az életkorod ??? ( lehet hogy már írtad ,akkor elnézész)

Előzmény: Attis0314 (886)
pisti.75 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 887

Az életkorod ??? ( lehet hogy már írtad ,akkor elnézész)

Előzmény: Attis0314 (886)
Attis0314 Creative Commons License 2018.11.19 0 1 886

Sziasztok! Köszönöm az érdeklődést!

 

Nekem alacsony kockázatú /3+3 Gleason  Score/ prosztata rákom volt, amit nem mutattak ki a műszerek, csak a biopszia. Úgyhogy 4 orvos javaslatára maradt a laporoszkópos műtét. Alternatív mód szóba sem jött.....

A műtét után 1 évvel azt kell hogy mondjam jól vagyok. Egészségileg mindenképp -a 4. PSA vizsgálat is 0.1 alatti- lelkileg meg kezd alakulni. Olyan sose lesz mint előtte, de törekszem arra hogy kihozzam a lehető legjobbat magamból.

 Vizelet tartási probléma már csak nagyon ritkán van néhány esetet eltekintve. 3-4 konkrét szituáció van amikor pár csepp kicsöpög.Ezek a helyzetek  nem okoznak nagy problémát. De vannak. Mindig.

A szexuális életem is lassan vissza áll az eredeti kerékvágásba, persze ejakulátum nélkül.

Nincs merevedési zavarom, reggeli merevedések is vannak már.

Szóval asszem kezd rend lenni a lelkemben, és a testemben. Nagyon sok erőfeszítést és türelmet  kívánt ez az egy év, de megérte........

Jó egészséget  és hosszú boldog éveket kívánok mindenkinek!!!!!

Üdv Attis

 

 

 

atonvo Creative Commons License 2018.11.17 0 0 885

Én is jó egészséget kívánok neked és engem is érdekelne, hogy azóta hogy vagy? A vizelési problémáid megszűntek a műtét óta és milyen műtét volt?

Előzmény: Attis0314 (883)
pisti.75 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 884

Hasonló jókat kívánok ! És azóta jól vagy ??

Előzmény: Attis0314 (883)
Attis0314 Creative Commons License 2018.11.17 0 1 883

Csak hogy megemlékezzek!! Ma van az 1 éves évfordulója a prosztata műtétemnek.  MA 1 éve hogy elkezdődött a második születésnapom..:-) ..Úgyhogy sok boldogságot és jó egészséget kívánok magamnak!!!.....

....valamint Kívánok erőt , kitartást ,szerető családot,jó egészséget, és hosszú boldog éveket  minden hozzám hasonló sorstársamnak!!!!!

atonvo Creative Commons License 2018.11.17 0 0 882

Mitől lett normális? Műtöttek vagy gyógyszert szedsz?

Előzmény: Törölt nick (881)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.09 0 0 881

Érdekes, nekem ülve szinte semmi sem jön ki, állva viszont mostanában normális. 

Előzmény: OldPiet (877)
TURP Sorstárs Creative Commons License 2018.11.08 0 0 880

Szia!

 

Szerintem azét fáj, mert az eszköz felvezetésekor megrepedt a húgycsöved bevezető szakasza.  Gondolom kaptál otthonra is véralvadásgátló  injekciót. Azt nem figyelted meg, hogy az injekció beadása után némi vér is távozik a vizelés  alkalmával, vagy a vége felé színesebb a vizeleted? 

Sajnos gátolhatja a hámosodást a injekció hatása.

Jobbulást kívánok.

 

Előzmény: uiwoow (872)
atonvo Creative Commons License 2018.11.03 0 1 879

Amíg nem szedtem a gyógyszert nekem sem jött ki egyszerre annyi. Az utazással én is úgy vagyok, hogy azt nézem mindig, hogy hol van a wc.

Viszont, ha azt hozzá teszem, hogy én meg még "csak" 51 vagyok akkor nem is annyira jó, mert 68 éves koromra, ha egyáltalán megérem, addigra már szerintem az egész prosztatát kioperálják.

Amúgy amikor felébredek olyankor aránylag elég sok vizelet eltávozik 7-8 deci is (mert néha szoktam mérni) és olyankor 2-3 órát is kibírok vizelés nélkül, de aztán ahogy beindul a vese működés, mert elég sok folyadékot iszok napközben, akkor maximum óránként, de sokszor félóránként meni kell wc-re.

Előzmény: pisti.75 (878)
pisti.75 Creative Commons License 2018.11.02 0 0 878

5-6 dl hú de jó Neked én ezt 5-6 alkalommal tudom csak kiengedni .Éjszaka pedig 4-5 alkalommal ki kell menni . Én csak olyan járművel szoktam utazni ahol van WC Pl vonattal .

 

  Az ülve pisilés egyébként jó ötlet . Én is kérdeztem az orvosomat a műtétről,azt válaszolta ""amíg folyik addig ne"" .

 

    Ja 68 éves vagyok .

Előzmény: atonvo (876)
OldPiet Creative Commons License 2018.11.02 0 0 877

Egy tipp: pisiljél ülve úgy könnyebb csurgatni, kivárni az újabb hullámot. Én a TURP ellenére is igy teszek, ha kivárom alig marad bennem valami. Én is azt ajánlom, hogy húzzad még amig lehet, a faragás se örök dolog, hiszen a prosztatánk tovább nől, szűkiti a húgycsövet.

 

Előzmény: atonvo (876)
atonvo Creative Commons License 2018.11.02 0 0 876

Nekem a PSA-t Márciusban nézték akkor 0,47 volt azt mondta a doktor, hogy ez nagyon jó. De akadozott a vizelet és írt ki gyógyszert, amitől sokkal jobb, de nem tökéletes. A vizelet elindul normálisan azzal nincs is baj és 5-6 dl ki is jön egyszerre, de utána még várnom kell perceket sokszor, hogy hátha jön még és, ha jön is akkor sem ürül ki rendesen, mert ha egy 10 perc múlva visszamegyek vizelni, akkor újra elindul még egy kevés.

A lefekvés előtti idő meg kész procedúra... lefekvés előtt vagy háromszor (de minimum kétszer) elmegyek vizelni, hogy ne arra keljen felébrednem, hogy már megint menni kell...

A doktor azt mondta, hogy a műtétet ellehet odázni akár 10-15 évvel is, de szerintem csak megakart vigasztalni, mert nem hinném, hogy addig kihúzom műtét nélkül.

pisti.75 Creative Commons License 2018.11.02 0 0 875

Köszönöm a leírást hát nem irigylésre méltó ami Veled történt .Én is előtte állok ,most gyógyszert szedek ,a jelentősen megnagyobbodott prosztatámra   Alfuzosin Pharmacenter  10mg -ot .

 Sűrűn kel vizelnem és csak kevés jön kb 1-1,5 dl alkalmanként . A PSA 1,2 volt legutóbb . Tesztoszteron 4,3 .

 

Mielőbbi gyógyulást kívánok !

Előzmény: uiwoow (872)
uiwoow Creative Commons License 2018.11.02 0 0 874

Dógyszert szedtem 3 hónapig ,de az első hónap után csináltattam meg egy psa-t.

Ami több mint tíz százalékos emelkedést mutatott 1 hónapon belül.

9,6 ról 10,8 lett.

Ezért javasolták a biopsziát és így meg tudják állapítani,hogy milyen műtét javasolható.

Abiopszia nekem nagyobb sokk volt mint a műtét.

2 napig mostak utánna 2 hétig zacskóval mászkáltam mert 10 szúrást kaptam.

Úgy össze szurkáltak.hogy teljesen elzáródott a vizelet útja.

2 hét után úgy vették ki a katétert,hogy próbáljuk ki .

Ha nem indul meg akkor visszahejezik véglegesrn,sddig amíg a Turpot meg nem csinálják.

Ez 2 hónappal későbbre volt kiírva.

 

  woodruff

Előzmény: atonvo (873)
atonvo Creative Commons License 2018.11.02 0 0 873

Köszi szépen, hogy ezt mind leírtad. Én még gyógyszeres kezelést kapok, de előbb-utóbb a műtét nálam is elkerülhetetlen lesz és jó, ha az ember  fel készül  az ilyen váratlan eseményekre is mint ami veled történt, mert sosem lehet tudni....

Viszont bele gondoltam magam a te helyzetedben és biztos, hogy szörnyű lehetett neked az az időszak amikor a két műtét között a teljes bizonytalanság vett körül. 

De szerencsére már túl vagy rajta és mielőbbi gyógyulást kívánok!

 

Előzmény: uiwoow (872)
uiwoow Creative Commons License 2018.11.02 0 1 872

Mint már írtam a  Turp műtétem ,több mint egy hónapja megtörtént.

Azóta a szövettanom is megjött ,ami 58 gramm kikapart mintából ,negatív lett.

 

A műtét mivel nagy volt a prosztatám egy kis komplikációt okozott .

Ami az első műtétemnél riadalmat okozott ,igaz még a hasfalamat is átszúrták,hogy erősebb vízsugárral mossák ,de a kést alig lehetett látni a vérzéstől .

Futkostak is körülöttem,láttam a pánikot,egyre több orvos jött be a műtőbe.

Végül egy idős főorvos mondta ki a végszót , leállunk.

Kitoltak , semmit nem mondtak ,majd holnap az orvosa elmondja mi történt(azóta sem árulták el,csak ködösítettek).

A szobában még volt rajtam kívül 2 Turp műtétes ,nekik egyiküknek sem szúrták át a hasfalát.

 

Másnap a vizitnél a professzor mondta ,önnek a műtétjénél benn akarok lenni.

Meglátjuk a vérképei jók lesznek e ,akkor holnap megcsináljuk.

Addig a hasamban is ,és a húgycsövemben is benn volt a katéter ,egész éjszaka mosták a vért.

Másnap megjött a vérkép ,mehet a műtét

1 óra körül betoltak ,érzéstelenítés ,műtét.

Megint átszúrták a hasfalam,(láttam a monitoron) egy ceruza vastagságú fémcsővel.

Egy félórát benn volt a Proff ,kezdéskor magyarázott,és még egy idősebb főorvos is a háttérben beszélgetett,a másfél órás műtétből.

Kannával öntögették a mosó folyadékot egy magasan álló üveg hengerbe.

 

Konklúzió

A prosztatám mélyen belógott a húgyhólyagba,volt benne egy görbület ,és a nyílás nem körkörös volt ,hanem hosszúkás,(amit a monitoron láttam) ezt mind lefaragták.

5 nap után hazaengedtek.

A vizelettartásom megmaradt mikor kiszedték a csöveket ,jól zár az izom ,semmi csöpögés ,azóta is hibátlan.

A vizelet nagyon rövid idejű ,és nagyon erős sugárban jön.

 

Visszagondolva ,mint egy egérke ,úgy pisiltem legalább 5 percig.

A vizelési diagramom ,egy egyenes vízszintes vonal volt.

Az urológus rárajzolta a papírra pirossal ,hogy itt egy emelkedő csúcsnak kellene lenni a rajzolaton.

A nemi vágy ugyan olyan erős maradt ,semmit nem változott.

Az ejakuláció retrográd.

Mivel nagyon sok zárószövetet lefaragtak,ezért a záróizom vékony lehet,tehát ha megjön a vizelési inger ,akkor nem lehet sokáig tartogatni.

Sajnos a vizeléseknél ,még mindég iszonyatos görcsöt érzek a makkom körül ,amit nem mondanák nagyon fájdalmasnak ,de 10 -15 másodpercig lüktető ,és kellemetlen .

 

Szeretnék rá magyarázatot ,ha tudna valaki segíteni ,mi lehet ez a kellemetlen érzés?

 

Nemi kapcsolatot azóta sem létesítettem ,még a feleségemmel sem.

Nagyon félek,hogy elfertőzhetem.

Uszodában is becsomagoltam ,és legumiztam ,nehogy belemenjen a víz.

Még mindég tapasztalok a vc kagylóban néha,nagyobb sárgásbarna szövetfoszlány leválásokat ,amik különböző méretűek ,néha borsó nagyságúak.

 

pisti.75 Creative Commons License 2018.10.29 0 0 871
95 szuper Creative Commons License 2018.10.15 0 0 870

Üdvőzőllek -Zéé- akor azok nagyon laza dokik ámbár mondanám keresd fel ahova én járok de ha valakik mástol jőnnek nem szivesen fogadják hogy miért ne kérdezd , én szoktam járni magán rendeléseirei de nem mondhatok rá rosszat de a szakrendeléseirei, mind a kettőnél dugig vannak de itt a magánrendelésein meszebről is járnak, udvőzlettel 

Sors társ!

Előzmény: -Zéé- (869)
-Zéé- Creative Commons License 2018.10.14 0 0 869

Sziasztok Köszi a  reagálást..

Kb 6 urológusnál jártam rövidebb hosszabb ideig küzdöttek aztán belátták h nem tudnak mit tenni  .vagy nehéz eset vagyok és széttárták a kezüket mondták ne gondoljak rá olyan sokat menjek haza...nem kell vele foglalkozni...Gyógyszereket már egy raklapnyit megettem de semmi ...Egyedül a BÉRES -es prosztazin ami kicsit jobb formába hoz ideig óráig.

kb 4 éve megfűtötték  akkor kinyírták végre 8 év után azt a bacit ami az egészet okozta.

Ultrahangon annyit látni  a prosztatán 1/3 -a szürke állítolag ilyennnek kell ne lennie...a 2/3 -a meg fekete pöttyös az a rész állítólag heggesedett. amit úgy irt le a doki h bellűl a mirigyeim bedugultak nem megy keresztül rajtuk a folyadék. KB 1 havonta úgyérzem mintha begyulladna, ezért havonta 1x megyek masszázsra h kinyomják kiürítsék a bennük felgyülemlett távozni nem tudó folyadékot. Alhasi fájdalmak hidegrázás szinte mindig megakarok fagyni,nagyon könnyen felfázok..  már az életem része. 

 

Előzmény: Törölt nick (867)
95 szuper Creative Commons License 2018.10.13 0 0 868

-Zéé- keres fel egy urologust az elmond mindent lehet kezelhető gyogyszerekkel, A VÉRBŐL a prosztata PSA értéket megnézi ha tul magas az érték mintát vesz bellőle ? nem egy kellemes dolog  de kilehet birni (patologus értékeli) jo indulatu vagy rossz??? Enyít tudtam segiteni, én ezeken tul vagyok, neked további jo gyogyulást kivánok!

maradok tisztelettel 

SORSTÁRS! 

Előzmény: -Zéé- (866)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.13 0 0 867

Szia! Mi hegesedett, és hogy állapították meg, ezt nem értem?! Mik a jelenlegi panaszaid, ill ha leírod, mennyire rendszeresek, ill erőteljesek ezek napi szinten?!

Előzmény: -Zéé- (866)
-Zéé- Creative Commons License 2018.10.12 0 0 866

Sziasztok!

Gondoltam leírim a bajomat hátha van valakinek ötlete...vagy tudna a problémámhoz értő dokit ajánlani.

Kb 6-8 éve volt eleg sűrűn prosztata gyulladásom..pár év alatt megállspították h heggesedésem van...mostanában eléggé vacakol megint....havonta ki kell masszázzsal nyomattatnom különben nagyon vacakul érzem tőle mgam...létezik műtét bármi amivel lehrtne ezen segíteni?

 

Köszönöm üdv jobbulast mindenkinek... 

La Goméra Creative Commons License 2018.10.10 0 0 865

A gyógyszeres kezelés - hormonok -elmaradása nyilván orvosi vélelmezés alapján volt.

 Most mütét után nem szedek semmiféle gyógyszert. PSA 0,59 , Ha növekedne akkor visszatérünk a gyószerelésre.

Előzmény: atonvo (861)
Petykó50 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 864

Nem éreztem, h. valaha is lett volna prosztata gyulladásom.

 

Viszont megnagyobbodásom az van, nem is kevés, e miatt is megnő a PSA, Érték kiugrásom vagy 3-szor volt 2015 óta, ilyenkor 7-8-as értékeket mértek.

 

Az, hogy labor-mérési hiba lehetett-e, nem tudom, nem is érdekel már, hiszem a biopszia igazolta, azt megelőzően meg a 108-as (?) PCA3 eredmény és az MR feltételezte a rák jelenlétét.

Előzmény: Törölt nick (863)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.09 0 0 863

Azt írod 5-6 ra is felugrott a PSA-d. Ez azt jelenti hogy többször viszont lement. Gyulladásnál értem de rosszindulatúnál hogy tud lemenni? Nálam 6,5 ről lement 3,9 re most viszont 10 felett van. Azért reménykedek mert a Pca3-mam januárban 25 volt. Vagy az már túl régen volt ? 

Előzmény: Petykó50 (844)
Petykó50 Creative Commons License 2018.10.09 0 1 862

Minden lehetséges!

 

A műtétet anno nem javasolták, hormonkezelést sem - nem is szeretném - mivel alacsony kockázatú rákot találtak: Gleason 3+3 = 6, egy lebenyben találták.

 

Nekem már az is jó, ha pár évig nem okoz problémát, van egyéb bajom is, ami bármikor okozhat.

Előzmény: La Goméra (860)
atonvo Creative Commons License 2018.10.09 0 0 861

Lehet, hogy nem kellett volna abba hagynod a gyógyszer szedést?

És a műtét után szedsz valamilyen gyógyszert vagy kapsz injekciót?

Előzmény: La Goméra (860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!