Keresés

Részletes keresés

asotfan Creative Commons License 2016.08.19 0 0 18528

Sziasztok. Szretném elvinni a páromat a melossiani tóhoz. 

Milyen lehetőségek vannak zakynthosrol? 

Koszonom

goldos Creative Commons License 2016.08.19 0 1 18527

Cimili!

Engem is érdekel. Kösziiiiiii ne légy agressziv kérlek.

n tomika irta : akit érdekel.... egyébiránt megtaláltam már a fotóit az irodáról, amit meg is köszöntem

goldos Creative Commons License 2016.08.19 0 0 18526

iatti

persze már rájöttem ! és nem agios sostist akartam irni ,argassit

 

goldos Creative Commons License 2016.08.19 0 0 18525

müzlimanó!

minden elismerésem nagyon ügyesen megoldottátok jó kis tartalmas nyaralásotok volt.

Előzmény: müzlimanó (18520)
goldos Creative Commons License 2016.08.19 0 0 18524

n.tomika !

köszönöm szépen

Előzmény: n.tomika (18522)
Kheni83 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 18523

Szia!

Az utazási iroda amit írtál melyik városban van?

Sziget körüli buszos túra is van magyarul?

Esetleg tudod a csajszi nevét?

köszi

 

Előzmény: n.tomika (18515)
n.tomika Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18522

n.tomika Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18521

Ez az iroda az.....  Tsiliviben 2irorájukat biztosak láttam.de a mi utcánkban ismert volt. A szálloda felőled úgy A3/4én.  jobb oldalon. Egy kis ruhás üzlet van mellette 

müzlimanó Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18520

Sziasztok! Kedden jöttünk haza Argassi-ból, Chryssi Akti Hotelból. Tengerparti hotel, keskeny homokos parttal, mi kellemesen tudtunk fürödni, lassan mélyülő. A víz belesétálós meleg volt, olyan 27 fok körül lehetett. Budavár útja volt, repülővel mentünk. Csak reggelit kértünk, nem szerettünk volna időpontra vacsorázni. A helyi idegen vezetőt addig láttuk, amíg az utakat kellett befizetni, ami nálunk csak a görög estre vonatkozott. Már az első este sürgősen el kellett dönteni a programokat és a befizetéseket nehogy körül tudjunk nézni mi hol mennyi. Öt napra béreltünk autót,(450eur biztosítással) mivel hatan voltunk (két család) csak egyterű jöhetett számításba. A lehetőségek így rendesen lecsökkentek. Ford Galaxy volt a választott, de végül egy Fiat Scudo ért oda, ami végül is számunkra teljesen megfelelt. Minden programot mi intéztünk, hajót béreltünk a kék barlangokhoz, 80eur/ 6fő. Egy óra volt a program, nem alkudtunk, lehet ezért is de közel két órára kerekedett a kirándulás, a kapitány nem sürgetett, így utólag nem bántuk meg. Tudni kell hogy fő-fő szezonról beszélünk! Az olaszok kiborítóan sokan voltak, velük volt szinte tele a sziget. A hajó roncsot felülről néztük meg, kalandos kissé veszélyes helyeken sétálva, mászva, de megérte. Mivel a hajók, még a nagyok se kötöttek ki, üres volt az öböl, így elég egyedi, hajó és ember nélküli fotókat sikerült lőni. A Marathonisi szigetet bérelt csónakkal néztük meg 80eur/6fő/4óra. Kaptunk egy használati eligazítást, mit hol lehet megközelíteni stb. Agios Sostis-ban a nagy kikötőben próbálkoztunk először, mivel itt erőteljesen bunkók voltak, tovább mentünk Porto Koukla Beach felé és a Manthos-nál béreltünk, itt nagyon kedvesek, udvariasak voltak, mindenkinek merem ajánlani. A teknős sziget felé nagy hullámokkal birkóztunk, de szerencsésen partot értünk némi szerencsétlenkedés után, egy kihelyezett ember segített kikötni. Szerencsénk volt két kis teknős is kikelt ott tartózkodásunk idején, sikerült is őket lefotózni! Becsónakáztunk a Laganasi öbölbe teknőst nézni, kb. négy öt nagy hajó full tele emberrel körözött egy darab szerencsétlen teknős körül. Olyan veszélyesen manővereztek, hogy sokszor komoly veszélyben éreztük a mi kis lélekvesztőnket, így hagytuk az egészet és inkább csónakáztunk. Keriben a naplementét is megnéztük, előtte egy közeli tavernában Lighthouse-ban vacsiztunk, nekünk a szigeten ez jött be a legkevésbé. Az tény hogy a kilátás legalább szép volt. A Fiattal sikerült lerobbanni, hívtuk az idegen vezetőt segítségét kérve. Miután kérdésére válaszolva mondtuk neki, hogy igen, általa ajánlott kölcsönzőből béreltük az autót, segítőkész volt, hívta a kölcsönzőt. Visszahívott de mire felvettem mindig megszakadt a vonal, először azt hittem rossz a térerő, de a harmadik eset  után nekem is lesett, mindig lenyomott hogy én hívjam vissza! Erre mit is mondhatnék, talán azt hogy pitiáner, kicsinyes? Kb. két óra várakozás után megjött a váltó autónk, az eredetileg kért Galaxy, folytathattuk az utunkat. Az öt nap alatt, amíg autót béreltünk, számtalan helyet, beach-et bejártunk 8.5gb-nyi fotót lőttünk, rengeteg lepusztult helyet, és gyönyörű partszakaszt láttunk, vezetésben felvettük a görög stílust, jókat ettünk, jó sört ittunk, tartalmasan nyaraltunk, jól éreztük magunkat.

iatti Creative Commons License 2016.08.18 0 1 18519

Szia nem szeretnélek elkeseríteni de Porto Vromiba nem megy hely buszjárat,és Zakynthosból egyáltalán nem egyszerű átsétálni Agios Sostiba kb 13-15 km ott a térkép amit találtál nézd meg Argassiba oda át lehet de ott sem a tengerparton hanem az úton.

 

Attis

 

Előzmény: goldos (18506)
Admirado Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18518

Köszönöm! :)

Előzmény: Breki1 (18513)
Cimili Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18517

Engem is érdekel. Kösziiiiiii

Nincs jelentősége, de hogy képben legyél, a Caravelből ha kijöttök, jobbra 2 óránál, kb. 500-600 méterre van a Christina.

Előzmény: n.tomika (18515)
goldos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18516

engem érdekel kérlek ird ide az iroda nevét

köszönöm,

Előzmény: n.tomika (18515)
n.tomika Creative Commons License 2016.08.18 0 1 18515

Sziasztok. Nem tudom pontosan hogy hova esik a christina, de az biztos hogy nekünk a szálloda utcájában (Caravel Zante), a fő úthoz vezető részen kB 4iroda volt. Mindegyik jobb ajánlatot adott mint az irodánk, de sajnos mi már addigra befoglaltuk. Sőt, ott az utcában volt egy iroda ahol magyar lány is szervezi az utakat, magyarul tájékoztat mindenben, sőt náluk még magyar nyelvű idegenvezetés is van. És nem a 300fős nwgyhajóval utaztatnak. Ráadásul azt mondta hogy nekik olyan út is van ami nem kerüli meg a szigetet, mert a hosszú út során sokan lettek rosszul, hanem csak északról elmegy a roncsig, megáll pár helyen, meg majd ugyanarra vissza. Mi mondjuk kibírtuk az egész napos hajókázást. Amit még ajánlani tudok ennél az irodánál, a teknős les.2fajta hajójuk van.kamelia.... Keressetek rá YouTuben. 22fős, új, gyors,üvegfenekű katamarán. Jónak tűnt, csak sajnos mi nem tudtunk elmenni.ha valakit érdekel ez az iroda, azt hiszem elhoztam a szórolapjukat..... 

Autó bérléssel kapcsolatban, említett irodánál is van pár, és biztos hogy szabad, mert mindíg láttam előttük jópárat. 

Breki1 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18514

A hivatalos kilátó egyáltalán nem veszélyes a régebbi sokkal jobb helyen volt. Igazából én a Keri kilátóban ahol s nagy zászló is van sokkal jobban féltem itt sims deszka pallón állsz. A képeket amiket láttál általában előrefele készìtik, van, hogy bot-al dronnal. Illetve még a bázisugrók indulási helyére szoktak sokan kiülni. De rajtuk lehet ernyő, biztosìtókötél van.

 

De szerintem sokkal érdemesebb hátrafelé az ödvényen kerülni és hátulról megnézni az öblöt.

 

Erről ezekről nem régen ìrtam részletesen itt képekkel videókkal.

Előzmény: Dorothy_13 (18500)
Breki1 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18513

Laganas, Kalamaki végig tengerparton sétálva kagylókat gyűjtve, leszálló repülőgépeket nézve, szerencsés esetben kis tekiket látva, de én lehet elsétálnék Keri Beach fele. Erről nincs saját infóm, mi kocsival voltunk ott.

 

De ezen a részen nagyon ajánlott s bicikli, sîk terep kis távolságok, sok látnivaló.

 

Biciklivel közelben lévő Főváros és szintén közrl lévő csúzdapark is elérhető.

Előzmény: Admirado (18502)
Kheni83 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18512

Szia. engem érdekelne bővebb infó.

Eredeti terv szerint Zsófival megyünk a sziget körüli hajótúrára, Dórival meg a buszos szigettúrára, mert nála van magyar idegenvezetés, mi meg nem tudunk angolul, a szigettúrán meg az a lényeg , h értsed.

köszi

Előzmény: JÓZSEF5010 (18498)
Laci_BP Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18511

Szia Dorothy!

 

Ha nem tudtok autót bérelni, akkor sajnos elég korlátozottak a lehetőségek a nevezetességek bejárásához. Én a helyi menetrend szerinti buszokat nem ajánlom. Bár konkrétan nem ismerem a menetrendet, de szerintem nem sok helyre jutátok el. Pl. Tsilivi, Zante, Porto Zorohoz biztosan el lehet jutni (igaz valahova csak átszállással), de a hajóroncs, kék barlang, Keri, Xigia nem megközelíthető busszal, max több átszállással, sok várakozással.

 

Így maradnak a szervezett utak a saját irodáddal magyarul, vagy helyivel olcsóbban angolul. Ezek elvisznek a főbb látnivalókhoz, de azért az élmény így korlátozott. Pl. a hajóroncsnál fent megáll a busz és a kilátóhoz vonul 1-2 busznyi ember, lesz rá 5 mp-ed hogy élvezd a látványt.

 

A hajóroncs megtekintése:

 

Ha szervezettem mész akkor egy minimális időd lesz ebben az említett kilátóban, ami biztonságos, de elégé korlátozott a rálátás az öbölre. Ha egyénileg mész, akkor ott bárhova elbóklászhatsz a saját belátásod szerint, de nagyon óvatosnak kell lenni, a szikla széle egy merőleges fal, a leesést nem igazán lehet túlélni. Ki lehet menni a szélére, ahogy pl. a csatolt linken, de az már a szikla széle utána már csak a biztos halál van. Én amit ajánlok és biztonságosabb, hogy egy tömör sziklás részen, ami nem málhat le, ott hason kúszva elmész a széléig és kidugod a fejed a semmibe. Na az a nem semmi érzés és látvány.

 

http://www.ongo.hu/kepek/13507 (nem saját kép)

Előzmény: Dorothy_13 (18499)
goldos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18510
goldos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18509
goldos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18508

hát ez elkápesztö milyen béna vagyok,

 

Előzmény: goldos (18507)
goldos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18507

a térképet nem jeleniti meg miért is ?

Előzmény: goldos (18506)
goldos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 18506

kedvesek vagytok hogy irtatok és köszönöm szépen. IGNÁC ÉS JÓZSEF és CIMILI!

 

igen a mytours-ról olvastam valószinü hogy velük megyünk mivel tsiviliben  le tudjuk foglalni, csak a tenger ne legyen viharos 

azt olvastam nem köt ki a hajó vagy ki sem megy a tengerre  a navago-hoz,mert azt feltétlen látnunk kell,kellene,

az irod cimili  "már tartják a sziesztát" rengeteg bolt zárva van ezt nem értem, remélem nem lesz kihalt mert már szeptember van..   .pénteki nap indulunk elöször szétnézünk érdeklödünk majd helyben természetesen, de ha busszal megyünk az korán lesz hogy átszállhassunk másik buszra pl porto vromiba,  vagy zakinthos városból tervezzük a sétát agios sostisba, úgy olvastam szomszédos település nincs nagy távolság.

találtam egy oldalt, van itt egy térkép a legközelebbi út a navago-hoz

Előzmény: hallaignác (18497)
Creative Commons License 2016.08.17 0 2 18505

Maga a "hivatalos" kilátó nem veszélyes, cserébe elég szar helyen van - csak kb. 3/4 részben látsz rá az öbölre - és a sarkadban van még 50 ember, aki a pokolra kíván... :-)

"Maszekban" oda mégy ahova akarsz, de jól nézd meg hová lépsz, ott már nem vigyáz rád senki, csak a Jóisten.

Előzmény: Dorothy_13 (18500)
Cimili Creative Commons License 2016.08.17 0 1 18504

Ne ess kétségbe, azért nincs annyira a város szélén a Christina, csak próbáljátok az első napokban felfedezni az ösvényeket, amin ha lejöttök, jóval rövidebb bejutni a központba, vagy a tengerhez! Ha nem sikerül, akkor kérdezzétek meg a Bernit (szerintem idén is ő az idegenvezető és nagyon aranyos, segítőkész), vagy a többieket, akik ott laknak majd szintén a Christinában! Helyi busszal átszállás nélkül tudtok bemenni Zantéra. Érdemesebb a késő délutáni időpontot választani, mert Zantén már tartják a sziesztát és rengeteg bolt zárva van. Zantéról más helyekre is el tudtok menni természetesen átszállással.

Igen, a hajós kirándulásra ott helyben fizettünk be a Mytoursnál, és nagyon kell alkudni! A buszos kirándulásra viszont az Ibusznál fizettünk be és jobban jártunk, mert nagyon részletes volt az idegenvezetés, nagyon sok dolgot tudtunk meg Zakynthosról és a helyi emberek szokásairól. 

Előzmény: goldos (18490)
Dorothy_13 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 18503

Köszönöm szépen , megnézegetem az oldalt!:)

Előzmény: JÓZSEF5010 (18501)
Admirado Creative Commons License 2016.08.17 0 0 18502

Köszönöm, már be is copiztam a jegyzeteimbe, majd helyben kialakul, merre, hogyan. Az kicsit érzékenyen érintett, hogy Ag. Sostison nincs buszmegálló, sajnos rövid idő volt a döntésre, bár azt hiszem, ha előre tudom, akkor is bevállaltam volna.  Hova lehet Sostisból menni gyalog az olyan napokon, mikor se bringa se autó?

Előzmény: Breki1 (18477)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 18501

Kedves Dorotty 13 !

Ezen a honlapon   ktel-zakynthos.gr/en/routes  tájékozódhatsz A Zakynthos városból induló és érkező buszjáratokról. Mi Laganasból bementünk busszal  Zakynthos városba (1,8 euro) ,innen lehet tovább menni pl Tsivillibe is. A  buszpályaudvaron van aktuális menetrend is kinyomtatva.

A kirándulásokat mi a MY tourssal (helyi iroda )------ Laganasban a főutcán a tengerhez közeli utszakaszon található ----- bonyolítottuk. Kisebb halász hajókat ,nem láttunk,csak utazási irodák hajóit.

 

Előzmény: Dorothy_13 (18499)
Dorothy_13 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 18500

Ja és szeretnék még egy fontos dolgot kérdezni!

 

 

Hogy a hajóroncs feletti kilátó nem veszélyes?

Azt tudom, hogy van egy kis kilátó rész ahova ki lehet állni képeket csinálni kb már a semmibe, meg beljebb is sokan fotózkodnak ami már felül nézetből olyan mintha a szélén állnának, de sokan vannak akik ki ülnek teljesen a szikla szélére, a szakadékhoz... ez hogy lehetséges?

Többeket láttam már olyan képekkel akik a szélén ültek.

És ha onnan leesnek?

Vagy az is optikai csalódás , és ezt a képet is valahogy meg lehet oldani biztonságosabban?

 

Csatolok pár képet amit a google-ban találtam.

 Ilyesmikre gondolok...

 

Dorothy_13 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 18499

Sziasztok,

 

Mi a párommal 2 hét múlva utazunk oda, Laganasnál fogunk lakni.

Az lenne a kérdésem, hogy a szigetet be tudjuk járni helyi busszal is?

Még nincs jogosítványunk így nem tudunk bérelni semmit, de szeretnénk el menni Xigia, Tsivili  és Porto Zero partjaihoz is.

 Ezeket a helyeket el lehet érni a Laganas illetve annak közeli területeiről is  busszal?

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy  hogyan lehet egyszerűen és olcsón a Navaglio öbölbe illetve a Kék barlagokhoz eljutni kirándulásként?

 Nem szeretnénk csoportosan menni  befizetni pénzeket, olvastam, hogy helyi halászok, kisebb hajók  is el visznek olcsóbban és lazábbak is, ez hogy működik ott?

 

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!:))

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!