Keresés

Részletes keresés

xrami Creative Commons License 2023.07.07 -3 0 237229

Seggfejköcsög országútisokat, le kell dudálni a gecibe, minél hangosabban és váratlanabbul. Apjuk faszán menjenek egymás mellett.

Előzmény: dhpage (237223)
xrami Creative Commons License 2023.07.07 -1 0 237228

Tévedés. A jó bringa egyik fő ismérve, hogy elengedett kormánnyal is remekül lehet vele menni, sőt kanyarodni is. Persze nem ott ahol az ominózus eset volt.

Másrészt egy kézzel fogva is tökéletesen, biztonságosan kell tudni vezetni, ugyanis kézzel kell jelezni az irányváltási szándékot jobbra is, balra is. Ellenben a népet le kellene szoktatni arról a női baromságról, hogy kanyarodás közben is kitartja a kezét. Akkor már a kormányt kell fogni, két kézzel.

Előzmény: főgóré (237219)
Pinyo Creative Commons License 2023.07.07 0 0 237227

Tök jó higgadtan oldottad meg, remélem a gyerek legalább erre a nyárra tanul belőle.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237226)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.07.07 0 2 237226

Amíg nem tudja, hogy van-e sérült, és nem győződik meg róla, hogy nincs, addig honnan tudja, hogy nincs?

 

Egyébként az édesanyjától kapott egy elég alapos fejmosást, én örülök, hogy nem sérült meg és nem volt fájdalmasabb a tanulópénz. 

Előzmény: dhpage (237224)
SzeZo Creative Commons License 2023.07.07 0 0 237225

Gondolom, ezért van egyre több helyszínelői irka-firka a kerékpárutakon. Ma a Megyeri hídon láttam egy újabbat, de a Barát-patak melletti kanyarban is van és még kettőt láttam. Ezt csak egy ma reggeli kis körön.

Előzmény: dhpage (237223)
dhpage Creative Commons License 2023.07.07 0 0 237224

ahhoz kéne legalább egy sérült. na mármost ha nekimegyek egy kocsinak, elég valószínűtlen, hogy szegény autós megsérült, amikor felfeküdt a bringás a motorházra.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Cserbenhagy%C3%A1s_(b%C3%BCntet%C5%91jog)

Előzmény: qtc (237222)
dhpage Creative Commons License 2023.07.07 0 0 237223

én ott nem megyek. múltkor megint próbáltam, de annyi idiótát rég láttam. országútisok egymás mellett beszélgetve, engem leszorítva.  simán kitolató autós.  6-an egymás mellett sétálók, mindent lexarva. batár suvos, sietve a jachtjáért.

Előzmény: SzeZo (237209)
qtc Creative Commons License 2023.07.06 0 0 237222

Az ifjú kerékpárost célszerű lenne tájékoztatni arról, hogy elkövette a cserbenhagyás típusú cselekményt,

ugyanis elhagyta a baleset helyszínét, mielőtt....

 

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (237218)
qtc Creative Commons License 2023.07.06 0 0 237221

Én pedig rendszeresen járok arra.

A tervezés / kivitelezés teljesen rendben van, az útburkolati jelek és a kitáblázás is egyértelmű

egy átlag user számára is.

 

Sajnos az átlag alatt teljesítők túl sokan vannak. Sajnos egyre többen, így az átlagos színvonal is

érzékelhetően csökken mostanában.

 

 

Előzmény: főgóré (237204)
SzeZo Creative Commons License 2023.07.06 0 2 237220

OFF

Mi a bajod a parasztokkal?

Szép anyanyelvünk annyi, de annyi negatív jelzőt ismer, hogy igazán kár éppen azt a réteget bántanod, amelyik éjt nappallá téve dolgozik azért, hogy tele tömhesd magad minden jóval.

Jó, tudom. Frajtit sem sikerült meggyőznöm eme szóhasználat helytelenségéről.

ON, racsni

Előzmény: Franky23 (237215)
főgóré Creative Commons License 2023.07.06 0 0 237219

aha, már értem, szerencsétek volt, főleg neki!

azonban egyvalamit nem értek, mi a vérvörös faxt keresett biciklizés közben a kölyök kezében a telefon?

a biztonságos kerékpározáshoz mindkét kézzel fogni kell a markolatokat.

egy kézzel sem jó, mert egy részt kényelmetlen, más részt  elhúz, ellentartani kell.

sokan  annyira bele vannak bolondulva abba a kurva telefonba, hogy szinte lélegzetet sem tudnak venni nélküle.

nekem is van , több is, de ha bringával megyek, nem is viszem magammal , csak útban van.

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (237218)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.07.06 0 4 237218

 

A kepen látható helyen történt. En a sarga nyil szerint jottem a vedett uton es jobbra kanyarodtam kis iven kis sebesseggel. A betorkollo ut szembeiranyu savjan allt egy auto, aki elsobbseget adott a vedett uton haladoknak, a bringas a lejtorol (piros nyil) erkezett, amikor meglatta a macisajtnal allo autot, akkor az en savomon kerulte, mert megallni nem tudott mogotte. Igy kerult eros fekezes mellett konfliktusba velem - amikor felnezett a kocsira, en mar alltam. A telefon akkor esett ki a kezebol, amikor utkoztunk.

 

Onbiraskodni nem fogok es mar a telefonja is visszajutott hozza - az edesanyja hivta fel a mobilt. Meglepodtek, hogy ki vette fel, mert arra nem szamitottak, hogy pont en, akibe belejott a srac. Nem is volt 18 eves. :( es annyira megijedt hogy azonnal elhuzott. Az autoban nem esett kar, a srac eltekert (szoval benne sem meg a bringajaban sem esett maradandó), az anyja ajanlott fel penzt, amikor eljottek a telefonert, de mivel nem volt karom, ezt elutasitottam.

 

Konnyebb volt kezelni, hogy nem azonnal az eset utan "talalkoztunk" es volt ido lehiggadni - a helyszinen nem lettem volna turelmes es megertő.

Előzmény: főgóré (237217)
főgóré Creative Commons License 2023.07.06 0 0 237217

nehogy ön bíráskodj, a törvény bünteti!

de valami nem kóser itt, ha nagy sebességgel jött , hogy-hogy ennyivel megúsztátok?

ha te nem találod meg az illetőt, a telefont le kell adni a rendőrségen.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237216)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.07.06 -1 0 237216

Friss - Tihanyban a partról a centrum felé vezető kis útra szabályosan kanyarodtam jobbra, kis íven autóval. A dombról nagy sebességgel jött egy bringás, aki velem szembe, az én sávomban, aki csak azért tudott elsőbbséget adni a főúton közleekdőknek, mert felfekúdt a motorháztetőre. A telefonja a kocsi alatt landolt. Ahogy lekászálódott, azonnal felkapta a bringát és elhajtott a helyszínről. Telefon nélkül. Az itt van nálam.

 

Mit tegyen az ember az ilyen idiótákkal? Jól indult a nyaralás, ez 1,5 kmre volt az úticéltól.

Franky23 Creative Commons License 2023.07.06 -1 0 237215

Sajnos igazatok van.Sok közöttünk is a paraszt!Pedig mindenkinek egy élete van.Vigyázzatok magatokra,és másokra is.

Klein úr! Creative Commons License 2023.07.06 -2 0 237214

Sajnos mindennapos. Cikkcakkban csorog kettővel és a telefont basztatja.

Előzmény: SzeZo (237209)
henngergely Creative Commons License 2023.07.06 -1 0 237213

Ott sátít az "érvelés", hogy közúton történt, nem zárt versenypályán. Annyira mégsem profi, hogy tudjon legalább egyenesen menni 

Előzmény: SzeZo (237205)
xrami Creative Commons License 2023.07.05 -1 1 237212

Beengedni, persze, kivéve, haz az a benntragadt valami BMW-s majom, na az olyat nem engedjük be. Soroljon be jóval korábban, ki van táblázva minden időben. De nem, ezek a gyökerek gázra lépnek, mert nekik mindenkit meg kell előzni. Hát a jó q. anyjukat.

Előzmény: főgóré (237202)
xrami Creative Commons License 2023.07.05 -1 0 237211

A direkt nyikorgós felniféktől szívrohamot kapnak. Sokkal hatásosabb bármi másnál.

Előzmény: NeomatiK (237198)
főgóré Creative Commons License 2023.07.05 0 0 237210

nekem két tükör van (jobbról-balról) a kormányon, mégis soxor hátra nézek, mert hát a tükröknek van 

ugye holttere.

minap történt, a tükörben még vagy már nem láttam senkit, aztán a szemem sarkában láttam ám , hogy 

hopp ott bújik mellettem a bringás, asszem jobbról lőtt el mellettem a bringaúton.

Előzmény: NeomatiK (237198)
SzeZo Creative Commons License 2023.07.05 -1 1 237209

A mobiltelefonról jut eszembe.

Ma, egy biciklisnek látszó barom jött velem szemből enyhe lejtőn, a kanyarodó bringaúton (Lupa rév környéke), elengedett kormánnyal, telefont tartva a füléhez. Mikor már szénné fékeztem a felniket, akkor tudott a kormányvég után kapni a szabad kezével (melyet szívesen vetnék ólmosbot kezelés alá - a másikkal együtt). Nem rajta múlt, hogy elmaradt a csattanás.

Az az ártéri kanyargós éppen az elengedett kormánnyal történő mobilozós tekerésre alkalmas.

Előzmény: Klein úr! (237206)
orygabor Creative Commons License 2023.07.05 -1 0 237208

Ha egy szabálytalan akció balesetet okoz, persze, büntetendő, de nehogy má' ő okozónak számítson, mikozben Ricsike 140-el tép.

Előzmény: xrami (237191)
főgóré Creative Commons License 2023.07.05 -1 0 237207

gyurbánia

valami jól értesült írta, hogy ezek bizony a látszat ellenére haverságban vannak

ez is egy magyarázat arra, hogy miért nem történt meg a szem kilövető elszámoltatása

Előzmény: SzeZo (237205)
Klein úr! Creative Commons License 2023.07.05 0 0 237206
Előzmény: SzeZo (237205)
SzeZo Creative Commons License 2023.07.05 0 0 237205

A q...a ügyvéd (vagy valami ilyen véglény) már mentegeti a gyilkost.

Profi gyorsulási versenyző volt, mindent tudott a száguldásról, valami más lehetett a gyilkosság oka.

Más, bammeg! Az, hogy az Árpád hídon volt és nem a Tököli reptéren.

És ezt vissza fogják engedni a forgalomba. Már csak egy kis mosdatás, egy-két telefon kell és kész.

főgóré Creative Commons License 2023.07.05 0 0 237204

nem jártam arra, nem láttam azt az útszakaszt!

az biztos, hogy a kivitelezés nem volt egyértelmű és logikus.

Előzmény: NAR (237203)
NAR Creative Commons License 2023.07.05 0 0 237203

Amikor megcsinálták a jelenlegi M0-11 körforgalmat, hónapokig minden egyes alkalommal, amikor arra jártam, azt láttam, hogy valamelyik "nagytudású" és "jól képzett" sofőr átment a betonelválasztókon, mert nem tudta, hogy merre van az arra. Beleértve azt a taxisofőrt is, aki a reptérről hozott haza.

Előzmény: főgóré (237202)
főgóré Creative Commons License 2023.07.05 0 0 237202

kicsit kell rá odafigyelni , és megy mint az ágyba szaharás

 

de van olyan is, hogy a belső sáv a körforgó előtt a jobb oldali sávba becsatlakozik

teljesen rendben van! csak egy kis empátia kell, és a telített jobb oldali sávba a belsőben bent ragadt 

jobbágyot, a cippzár elv alapján egyet-egyet beengedni.

 

 

NAR Creative Commons License 2023.07.05 -1 0 237201

Minden telizöldes balrakanyarodás ilyen. A körforgalom meg többsávos utaknál nem jó, legalábbis a magyar sofőrök túlnyomó többsége képtelen helyesen használni őket. Igaz, a telizöldes balkanyar is meghaladja nagyon sokak képességeit...

Előzmény: főgóré (237200)
főgóré Creative Commons License 2023.07.05 -1 0 237200

nemcsak az a vétkes, hanem az a barom is, aki ilyenkor a szemből jövőknek is zöldet ad.

autósunk várakozik, majd zöldet kap elindul , nem is számít rá , hogy bizony balra kanyarodáskor

elsőbbséget kell adnia a szemből jövő(k)nek.

már bent van a kereszteződés közepén és szemből még mindig jönnek, be se tudja rendesen fejezni a 

bekanyarodását, vagy mint a példában, beletrafál valaki.

ismerek ilyen lámpás kereszteződést, de az eléggé kisforgalmú.

ezért a legjobb a körforgalom, oda lámpa sem kell, behajtás előtt csak balra kell figyelni, ha meg már bent 

vagy, félszemmel a következő becsatlakozását , hogy a paraszt megáll(t)-e az elsőbbségadás kötelező tábla

előtt. 

Előzmény: henngergely (237199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!