Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2015.06.16 0 1 3015

A kajszit ona-bónába oltsad ,ez olyan vad kis gömbölyű sárga vagy piros kis szilva ,és virágzásban permetezd Chorusal !

Előzmény: MG Petimester (3013)
Kapa bácsi Creative Commons License 2015.06.08 0 0 3014

Sikerült megoldani a problémát?Fúvóka a neve.Lehet,hogy összeállt a vegyszertől.Milyen típúsú a géped?

Előzmény: Guelue (3007)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.07 0 0 3013

:-)) Azért van benne valami ?  xDD  :-))

El vagyok kicsit kámpicsoródva, a kukoricám miatt, nagyon lemaradt az idén.  :-((

A fokhagymuszod irúl és virúl...és a "halottnak" vélt csicsóka is nagyon szép, de a többi...? gyalázatos, na. Az orgónák és a vadgesztenye pl.most virágzik (a repce is még)...  :-((

A harmadik kis kajszi is kezdi megadni magát.  üdv.

Előzmény: triplaharom (3012)
triplaharom Creative Commons License 2015.06.06 0 0 3012

 

                   (:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: MG Petimester (3011)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.05 0 2 3011

Haldoklik az öreg gazda , és a városi rokona megkérdezi tőle :
- Ne hívjak orvost ?
- Nem kell ,...hagyd csak fiam . Mi itt falun természetes halállal szoktunk meghalni .  :-))

MG Petimester Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3010

"Mátkálás
  Komatál küldés.    Általában egynemű , ritkábban különnemű fiatalok barátságának megpecsételése . A       mátkatálat személyesen illett vinnia megajándékozottnak , aki ha elfogadta a barátságot ugyanezt a        tálat kaláccsal , süteménnyel, gyümölccsel megrakva , hímzett kendővel letakarva küldte vissza ".

Előzmény: aliz222 (3009)
aliz222 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3009

Ha mezőgazdaság, akkor - Szentgyörgymag!

 

Nagy mennyiségben kínálunk elsősorban nagykereskedőknek számára!



vetőmag, lucerna vetőmag, fűmag, gabona, mezőgazdaság - gyorgymag.hu

MG Petimester Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3008

Szia, "folyadék szállító / átfolyóképesség szelepe"...úgy egy kicsit sváábosan.  :-)))

Egyébbként,.. tótúl bicikli és franciéúl meg = sótartó.  xDDD  :-)))

Csak segíteni szerettem volna és egy mosolyt az arcodra varázsolni.

Kellene a tipus és márka ,aztán a műszaki rajza adná meg a pontos nevét, szerintem.

üdv.

Előzmény: Guelue (3007)
Guelue Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3007

Tisztelt Fórumozók!

Benzinmotoros háti permetezőm a tartályból gravitációsan engedi a vegyszert, a motor egy ventillátort forgat és igen nagy sebességgel elég nagy mennyiségű levegő fújja rá a fára a permetszert. Namármost elkopott az a pörgettyűszerű valami, amin kifolyik a permetszer, ezt maga a levegő pörgeti meg és gyakorlatilag ez porlaszt. De nem tudom mi a neve, egyszerűen ilyet nem találok a neten. Segítene valaki, hogy milyen névben keressem?

Köszönöm!

MG Petimester Creative Commons License 2015.05.08 0 0 3006

A "Dondi" féle cuccosok, nagyon érdekesek... (talajművelés)  üdv. és köszi a filmeket.

Előzmény: alatau (3005)
alatau Creative Commons License 2015.05.03 0 0 3005

 

... ez meg a "Birodalom visszavág" egyik gépéből lett átalakítva.

 

alatau Creative Commons License 2015.05.03 0 0 3004

... ugyanez lóbabbal gabona tarlóba:

 

 

 

alatau Creative Commons License 2015.05.03 0 0 3003

Búza direktvetés takarónövénnyel borított talajba. Ez lehet a jövő útja nálunk az alföldön.

 

 

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.05.02 0 0 3002

Szia, nyilván valóan. Nem elegendő az ismeret és szándék, mivel felszereltségre van szüksége.

Diesel motor ! ...és nem romet, vagy riga moped. üdv.

Előzmény: triplaharom (3001)
triplaharom Creative Commons License 2015.04.29 0 0 3001

Biztosan van a közeledben másik, garantáltan jól dolgozó cég is. Ez ügyben a 100 km sem nagy távolság.

Előzmény: hardworker (2995)
harczosi Creative Commons License 2015.04.28 0 0 3000

Sziasztok! Szeretném megtudni, hogy mi a tapasztalatotok, illetve a véleményetek a BEZERÉDI AGRO KFT-ről?

MG Petimester Creative Commons License 2015.04.26 0 0 2999

:-)))

 

Előzmény: alatau (2997)
MG Petimester Creative Commons License 2015.04.26 0 0 2998

:-)) Azt a hal-szagú mindenit nekijjee...Kioló-huúszal a havon !  ..még jó, hogy nem értettem a 'fin-úgri' komentet hozzá.  :-)))

Előzmény: alatau (2997)
alatau Creative Commons License 2015.04.25 0 0 2997

A finnek új játéka a hosszú téli estékre:

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.04.22 0 0 2996

:-)))

Előzmény: hardworker (2995)
hardworker Creative Commons License 2015.04.20 0 0 2995

Sziasztok!

 

Motorfelújítás előtt állok, de még sosem csináltam ilyet. Ha van műszaki érzékem vágjak bele én egy gyári felújítókészlettel, vagy vigyem el egy szakműhelybe (Szakáll Metálra gondoltam), ahol tudja fene mit cserélek ki és mire. Primitív alapkonstrukció, 4 hengeres hüvelyes (+gumikarika) 35 éves IH-D206ci  moci. Őszintén szólva nem igazán tetszik a Szakáll-ban, hogy félig szétszedve kell bevinnem a motort, össze nem rakják (félnek a felelősségtől), így majdnem ugyanott vagyok, mintha egyedül nekiesnék. Megérik az a 120E-nyi munkadíjtöbbletet, vagy ne féljek, csináljam én (esetleg egy autószerelővel együtt), garantáltan gyári alkatrészekkel?

Ami még jelentős gond lehet, hogy fogalmam sincs a meghúzási nyomatékokról, illesztési hézagokról, gyakorlatilag semmilyen gyári értékről!

 

Minden jó ötletet nagyon köszönök!

alatau Creative Commons License 2015.04.20 0 0 2994

Tanulságos videó mindenkinek, aki permetez. Különösen a második fele érdekes, ahol a két fúvókatípust tesztelik.

 

 

Nekem a héten érkezik egy szett ilyen fóvóka. Saját tapasztalat még nincs, de a kísérleti eredmények sokat ígérnek!

 

triplaharom Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2993

Náluk is rohan az élet, csak más a tempó. (:-)))

Előzmény: alatau (2992)
alatau Creative Commons License 2015.04.16 0 0 2992

Mindeközben az oroszoknál:

 

triplaharom Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2991

Az előbb kimaradt: Utalni csakis géppel érdemes, azt is csak közvetlenül a rakás előtt lehetőleg 3 gépaljat, hogy minél kevesebb legyen a csatlakozósor.

Előzmény: alatau (2990)
alatau Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2990

Nem tudom mi lenne a véleményem arról a gazdáról, aki azzal dicsekedik, hogy gyorsan vet az embere. Ezzel az erővel borítsa le a magot a föld sarkára oszt kész! A vetésnél szerintem egyetlen mérték van és ez a pontosság.

 

Jó, nyilván van, hogy sietni kell, de csak vész esetén megengedett ...

 

Mi a gabonát is úgy vetjük, hogy az első nyomon 10-20x kiugrok ellenőrizni a vetésmélységet, a magtakaró munkáját, a csoroszlyákat, a nyomlazítót ... stb. Ha minden jó, akkor persze hadd haladjon, de egy havert rendszerint felültetek a bukócsőre, hogy figyelje a vetőgépet (bio-organikus vetésellenőrző monitor !!!) és nekem csak a csatlakozást kelljen figyelni.

 

Hát arra én is kíváncsi vagyok, hogy mennyiből hozom ki a hagyma kilóját (és mit adnak érte). Egyelőre nincsenek nagy elvárásaim, de bízok benne, hogy gépesítéssel sokat tudok spórolni. Amennyire látom elég nagy tétel a feldolgozás, úgyhogy erre is rá akarok erősíteni (gépesíteni). Amit lehet ne ember csináljon! Marad vele kézi munka így is bőven.

Előzmény: triplaharom (2989)
triplaharom Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2989

Sok évig kukoricát kultivátoroztam RS-el, láttam olyat hogy 3 sor ment át X-be a csatlakozó sor helyén. Eleinte ugráltam le- föl mint a szöcske kést állítgatni, később már csak ott emeltem ki ahol nem maradt volna semmi, a többit ritkítottam. Persze hogy fájt a szívem kivágni a +- t, de valahol kellet 1 határt húzni az ésszerűség, a gazdaságosság és a gazda kapzsisága között. 1-ik gazda dicsekedett vele, hogy az Ő vetőgépes embere a másfél köblös kukoricát 8 perc alatt elvetette (érkezéstől a távozásig), igaz hogy olyan is lett.

A fokhagyma árának legfőbb ellensége a kereskedő. Már évek óta nem szabadna a felvásárlási árnak 500 Ft alatt lennie átlagban sem, mert nem futja ki a költségeket a hagyományos Makói fajta esetében.

Előzmény: alatau (2988)
alatau Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2988

Hát ... az azért attól függ, hogy ki rakja. Nekem tavaly ősszel egy elég rutintalan csapat duggatta el. (Mondjuk mitől lett volna rutinjuk, közel s távol én termelek csak fokhagymát ... egyáltalán bármit, ami nem búza, vagy kukorica) Tegnap kapáltuk a közét, én ültem a kultivátoron. Hát az ember lakva ismerszik meg, a foki meg kapálva ... Eddig el voltam ájulva, hogy milyen szép, pedig bizony vannak benne "fokhíjak" rendesen. Néhány helyen a hülyék barázdának nézték a keréknyomot (!!!) és beültették. A lexarabb mégis az, ahol a 35 centis sortáv összemegy 10 centire ... Na annak a közét kapáld be géppel! Szerencsére ilyen nem sok volt. Most már még több okom van, hogy megcsináljam az ültetőgépet. Az biztosan tartja a sortávot.

 

A láncos elevátoros nem rossz, de nagyjából az összes hibát elköveti, amit korábban felsoroltam. Saját szememmel láttam Makón olyan sort, ahol néhány méteren 2 duplázás is volt és több kihagyás. Márpedig az állandó költségek a fokhagyma esetében elég nagyok, szóval nagy luxus, ha akár csak pár száz m2-t bukunk ha-onként. Előttem most az a cél lebeg, hogy a teljes terület nézzen úgy ki, mint a kertem, azután majd a gyakorlat megmutatja.

 

Ahogy azt is, hogy hogy tudom majd eladni, de ez már egy másik történet ...

Előzmény: triplaharom (2987)
triplaharom Creative Commons License 2015.04.12 0 0 2987

Errefelé leginkább a láncos-kanalas +oldású terjedt el, de van aki levegős(vákumos) géppel veti évek óta. Én is készítettem terveket amikor még termeltük a fokit, az is vákummal működött volna, de 1 levegős munkahenger nyomta volna bele a földbe a gerizdet.

Az biztos, hogy a kézzel rakottnak nincsen párja jelenleg, fonásra is csak olyat lehet eladni ami szép egyenes nyakkal, zölden beszáradt szárral rendelkezik.

Előzmény: alatau (2986)
alatau Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2986

Viszonylag saját (nyilván nem egymagam fogtam hozzá, kikértem pár szakember véleményét), de teljesen egyedi. Még nagyon gyerekcipőben jár. Az a lényeg, hogy a fokhagyma meghálálja, ha precíz sor- és tőtávra, egyenletes mélységre, gyökerével lefelé ültetik. A jelenleg használt gépek viszont lényegében szórva "vetik" a gerezdet, ezért bármilyen precízen ejtik is a barázdába, az törvényszerűen oldalára dől, és ha a talaj rögösebb, akkor arrébb is gurul. Nézegettem sokféle gép munkáját, de mindegyikkel gond volt emiatt, ezért én inkább egyfajta palántázó gépet csinálok, amibe kézzel kell beletenni a gerezdet, azután az az előzetesen meglazított földbe teszi le azt üstökével lefelé. Mivel egyből föld veszi körül nem dől fel és nem gurul el. Nyilván macerásabb, mint pl. a láncos elevátoros gépek munkája, de még mindig hatékonyabb, mint a kézi duggatás, és elvileg attól még jobb minőségű is lehet. Most ott tartunk, hogy kitaláltunk egy ültetőfejet, amit őszig legyártok, tesztelek és ha kell átalakítok. Őszre legyártok egy egykerekes prototípust, amit élesben tesztelünk, és ha beválik, akkor jövőre már a teljes munkaszélességű géppel dolgozunk.

 

Aztán lehet, hogy úgy járok vele, mint a marhakezelő kalodámmal, hogy kitaláltam, megcsináltam, bevált, vérszemet kaptam, eladtam egy havernak (aki azóta is használja), hogy majd csinálok egy még jobbat magamnak és egy éve félkészen fogja a helyet a műhelyben (jó nagy!!!), mert nincs időm befejezni ...

Előzmény: triplaharom (2985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!