Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48598

csinalt egy 2 oras kabaret is;

 

Martin Rütter: Hund-Deutsch/Deutsch-Hund

 

http://www.youtube.com/watch?v=hTdSza1Ie8Q

 

be lehet szarni a röhögestöl!

parszor magamra ismertem ...

Előzmény: lustica (48596)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48597

persze!

nincs 2 egyforma kutya, sööt 2 egyforma gyerek sem.

nekem 3 fiam van kicsi korkülönbseggel es eg es föld ... pedig anyjuk, apjuk ugyanaz es kb ugyanazt eltek meg ...

 

nincs nekem semmi bajom a modszerekkel, azt hiszem azt rühellem, h ebböl ilyen üzeltag lett, es "sugdosas" meg "varazslas" szoval leginkabb a körites.

 

van nekem olyan labradoros könyvem ahol megmagyarazzak, h IGAZI vadaszkutyat CSAK villanyos nyakörvvel lehet kikepezni, söööt azt a kutyat is meg KELL csapni neha akit egyebkent tan nem is kene ... agyrem!

de mit szolok en ebbe bele, meg eletemben nem kepeztem vadaszatra kutyat.

Előzmény: lustica (48596)
lustica Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48596

Majd megnézem, nem gond, h németül van;-) (valamire csak jó az a nyelvvizsga...)

 

Igazából pont nyáron beszélgettünk Fruzsival, mikor megkérdezték tőle, hogy ő milyen módszerrel képez kutyát. Erre ő azt válaszolta, hogy olyannal, ami beválik! Végülis minden módszerben van valami jó, de egyik sem megváltás. És nem feltétlenül működik minden kutyánál ugyanaz.

Meg kell találni, az adott kutyánál melyik a legmegfelelőbb.

Van, hogy egy finom kutyánál is igenis erősebb helyreigazítás szükséges, helyzettől függően.

Ha csak saját falkán belül is nézem, az egyikhez való hozzáállás a másiknál katasztrófa volt, dehát így tanul és fejlődik az ember :-)))

Előzmény: nettomazsola (48590)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48595

miert is kellene barmelyik modszert vakon kovetni?? Hianyolom az osztont es a jozan eszt,mint minden masban is....Kiutest kapok Cezartol,de bizony a kizokkenteses hatulrol megbokest alkalmazom es tok jo:)

Fennelnel meg az ablakon kimaszos modszer vagta ki nalam a biztositekot..Nincs az a kutya,akinek a kedveert en az ablakon kozlekedjek a masodikon.:)

Előzmény: nettomazsola (48590)
lustica Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48594

Ez kiállítás.

Ergo a 6 hónapostól a 10en évesekig mindenk korosztály szerepel. Itt találsz képeket az idei Crufts kiállításról:

http://www.tkdogs.com/dog_shows/2011/Golden+Retriever+Crufts/1219-gallery

 

(ő pl. Marám nagymamája, jóval 10en felül van már, hihetetlen volt látni:-))
https://lh4.googleusercontent.com/-eM7PZJGpzzk/TYoMlZywnPI/AAAAAAAAApc/vdKEGhoTEFs/s720/IMG_1923.JPG )

 

Nem, csak ivaros kutyát lehet kiállításra nevezni.

Előzmény: wastegate (48584)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48593

http://www.ruetters-dogs.de/

 

vasarnaponkent 19.10- 20.10 ig a VOX-on

Előzmény: nettomazsola (48590)
kriseva Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48592

Te hol tartod a villanyórádat,a földön???Normá esetben a kutya el sem éri,a plombát meg depláne,mivel az óra általában szekrénybe van zárva.

Előzmény: corra30 (48581)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48591

100x inkabb csirkehat, mint barmelyik tap ...

Előzmény: wastegate (48587)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48590

h egy retriever miert morog az megint egy külön fejezet.

reg nem jarok mar kiallitasra, de a hetvenes evekben szinte mindenhol ott voltam ahol lehetett es ott sem volt balhe.

 

en nem mondom, h nem jöhetnek uj gondolatok, uj modszerek amik jok, de ez a ne örüljek a kutyamnak mikor hazajövök ez nalam kivagja a biztositekot!

nekem se a Cezar, se a Fennel nem jön be ... de nem baj, megelnek nelkülem is.

de

pl a Martin Rütter - öt nagyon. sajna csak nemetül van.

mondjuk ö is mindent jutalomfalattal csinal, söööt sokszor földre leszort kajaval amitöl nekem all a hatamon a ször, de ugy altalaban nagyon birom. föleg azert, mert semmi alsagos, kamu, varazslas, nincs benne, hanem vegtelen emberi.

+ van 4 gyereke ... es egy 15 eves goldija! rossz ember nem lehet!

Előzmény: lustica (48583)
kriseva Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48589

Mondjuk azért,mert mazsi halálos ellensége a tápnak:)))

Viszont nem maradékkal,meg csonttal etet,mint vidéken a parasztok,hanem külön főz a kutyának.

Előzmény: wastegate (48587)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48588

ha nem lennel, ki kene talalni!

akkorakat röhögök rajtad sokszor, h nagyon!

Előzmény: Gabiiiiii (48586)
wastegate Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48587

Miért nincs igazságom ...?

Én sem mai gyerök vagyok akinek a kutyái csirkefarháton, csonton és maradékon éltek anno.

Nekem is van idehaza Acana egy vödörrel, de inkább maradékot és csontot eszik.

 

w

Előzmény: Gabiiiiii (48586)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48586

Kutyatápot sem ismerted mégis azzal etetsz manapság ..."

 

na,ezt jonak mondod:)

Előzmény: wastegate (48585)
wastegate Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48585

Nálunk a kutya nem lakásban van hanem az udvaron ... kutyául van tartva ami neki OK.

Az "őrültek" módszerei működnek, az elmegyek-hazajövök mókát 4x5x kell megcsinálni és nyugi van a távolmaradás idelyén. Szomszéd néni az ablakból  figyelte és észrevette a változást.

Az, hogy mi volt régen más dolog ... halad a világ és vele együtt változik kutya és gazda szokásai egyaránt. Kutyatápot sem ismerted mégis azzal etetsz manapság ...

 

Ha azt sugalja ez a módszer, hogy nincs szeretet, játék, dicséret akkor valamit nagyon félre értessz.

Verés ??? ki beszélt itt ilyenről ... Dicséret van!

 

Nincs két egyforma kutya mármint fejben és főleg viselkedésben és ez a gazdákra is igaz.

Harmónia és szeretet, de mindenkinek a saját helyén!

 

w

Előzmény: nettomazsola (48580)
wastegate Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48584

Azt megkérdezhetem, hogy a hatalmas kanok mennyi idősek és ivartalanitottak voltak ?

 

w

Előzmény: lustica (48583)
lustica Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48583

És tudod mi még a fura?

 

tavaly voltam kint Angliában az éves golden klubkiállításon (700 golden) és idén a Crufts-on, szintén hasonló létszámú kutya.

A gazdák/felvezetők nagy része 50-60 év FELETT volt! mi nagyon kilógtunk a sorból. Sőt, nem volt ritka a 70-80 éves felvezető sem. Meglepő módon a kis felvezetőpórázon vezették a hatalmas angol kanokat minden gond nélkül! a kutyák mint az álom mentek, követve a gazda minden mozdulatát. Nem volt elrántás, morgás, gazdi elhúzása...

Nálunk nézd meg mi megy, még a fiatalok se tudnak megbirkózni sokszor a retrieverekkel, nemhogy az idősebbek. Vajon mi lehet a különbség?!

Előzmény: nettomazsola (48580)
Szepi bá Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48582

Ezt az áramszolgáltatódtól kérdezd .

Előzmény: corra30 (48581)
corra30 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48581

Sziasztok,

8 hónapos kutyánk az imént lerágta a villanyóra plombáját. GRHHHHHHHHHHHH!

Történt már valakivel hasonló? Ilyenkor megbüntetnek, vagy cserélik és kész?

nettomazsola Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48580

Ha elmegy a gazdi a családdal akkor nem szabad a kutyától búcsúzkodni még csak rá sem szabadna nézni! Az Én dolgom, hogy hová megyek és ebbe neki "beleszólása" nincs.

 

Fontos a hazaérkezéskor a "levegőnek" nézés minimum 5 percig nem szabad vele örömködni!

 

Ameddig ez nem így van addig saját magát hiszi falkavezérnek ...

 

Ide tartozik a bejáraton ki ill. hazaérkezés szabálya.

 

"

 

ezt te most komolyan irod, v csak viccböl???

 

szerinted amig ezek az örületek nem voltak divatban addig a vilagon mindenhol csak dominans fenevadak rohangaltak?

en a hetvenes evek elejen kezdtem kutyazni, kiepzöbe jarni, stbstb. rengeteg jofej, zsenialis, engedelmes,  problemamentes kutyat ismertem. soha senki ezeket a tebolyokat nem csinalta a kutyajaval, söööt meg csak nem is hallottunk rola.

ja

es nem ütöttük, vertük öket ... mielött vki ezzel jön.

 

Előzmény: wastegate (48568)
kriseva Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48579

Na meg ettől jön a pénz,különben mitől lenne milliomos???

Előzmény: Pisces72 (48578)
Pisces72 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48578

Ettől show a só. A csodálkozó szájtátitól. :)

Engem az zavar benne, h a tudását, ami egy rendszer ismerete, független adatok tömegeként adja el, mert attól többnek, nagyobbnak, értékesebbnek tűnik, amit ő csinál. :(

Előzmény: Gabiiiiii (48577)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48577

en szereny agybeli kepessegeimnek tudtam be,hogy neha a felet nem ertem,amit mond:)

Előzmény: kriseva (48576)
kriseva Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48576

Mert ez egy általános tudás,amit előad,és amit többnyire minden régi kutyatartó tud.Csak ő megfűszerezi pár,számomra lehetetlen dologgal,mert amit a kezdő kutyatartó nem ért,az olyan misztikusnak tünteti őt fel:((

Előzmény: Pitrinkó (48574)
kriseva Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48575

Igen,tudom,tkp nem is neked szántam ezt,csak úgy általánosságban írtam.Igen sokan azt hiszik,hogy a kutya nem érti meg,amit mondanak neki,pedig ez nem igaz.Minden szót ért,főleg ha mindig beszélünk hozzá.

Csak egy példa.Én ugye egyedül élek,mindig beszélek velük,nekik.Illetve hangosan gondokodom.Magam is meglepődtem,hogy főzés közben hangosan kimondtam,jaj,basszus,hoznom kell egy hagymát,mert elfelejtettem.És a kutyák már elöttem elindultak a kamra felé,és megálltak a hagymatároló elött:)))Azt hittem rosszul látok,de utána módszeresen próbálkoztam ezzel,és minden alkalomma oda mentek,ahova,és amiért indutam.

Előzmény: Gabiiiiii (48573)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48574

Az ember nyilván ért a kutyákhoz, de attól amiket a negatív energiáról beszél, feláll a szőr a hátamon, pedig nem vagyok kutya:-)

Előzmény: wastegate (48571)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48573

nem,o a harmadik...Az elso a gyerekem,aztan a parom es rogton utana o kovetkezi meg kabatban,sapkaban...Ha megkapta az ot megilleto udvozlest,lenyugszik,en pedig nyugodtan vetkozok,pakolok...Nalunk legalabbis igy van..

 

kriseva,tudod,hogy az enyem ebbol a sempontbol kicsit mas,eleg fejlett szeparacios szorongasa van,hol jobban,hol kevesbe,ha 5 percre egyedulhagyjuk ugyanugy,mintha fel napra,probaltam en is bucsuzkodni,rosszabb volt tole..

Előzmény: wastegate (48571)
kriseva Creative Commons License 2011.12.03 0 0 48572

Én azzal egyetértek,hogy a kutyában első perctől kezdve tudatosítani kell,hogy a gyerek minden körülmények között felette áll.De a búcsúzkodással nem.Én mielött elmegyek otthonról,mind a 6 kutyámat megsimogatom,és "elmagyarázom" nekik,hogy vásárolni megyek,most orvoshoz megyek,vagy bárhova.Nálam a kutyák megértik,vannak jelek,amit megtanultak.

Pédául ha vásárolni megyek,nálam a kosár,és más ruha van rajtam,mint ha például más helyre megyek,és mondjuk nem melegítőben,hanem rendesen felöltözve.Mindig megszaglásszák a ruhámat,miközben én elmondom,hogy most hova megyek,és "veszik az adást",pontosan tudják,hogy hosszabb,vagy rövidebb időre megyek el.És beállnak erre,így soha nincs rumli,nyugodtan alszana,míg nem vagyok otthon,mert bíznak bennem,és az ösztönükben,velem szemben.

Soha nem tudnám szó nélkü ott hagyni őket.És kicsi koruktól soha nem volt gond,ha elmentem.

Ha hazamegyek persze örömködnek,de ha belépek az ajtón,mindig megvárják,míg eveszem a kabátom,cipőm,eteszem a cuccomat,igaz addig egy helyben toporzékolnak,de nem támadnak le:))

zerintem fontos,hogy a kutya tudja,érezze,nem elhagyom,csak kis időre elmegyek.Ha csak úgy otthagyom,gondokozásra késztetem,hogy most mi van?Mikor jön haza?Tapasztalatom szerint,ami nem tegnapi,a kutya érti,amit mondok neki,pláne ha ezt kiskorától mondogatom neki.Azt már több kutatás kimutatta,hogy a kutya többszáz szót képes ismerni,még egybefüggő mondatokat is,miért ne értené,ha azt mondom neki,hogy ost elmegyek pár órára,de sietek haza hozzátok?Miért kéne szó nélkül rávágni az ajtót?

Előzmény: Gabiiiiii (48570)
wastegate Creative Commons License 2011.12.02 0 0 48571

Nincs szüksége arra, hogy örülj neki ... más jelent neki biztonságot.

Eltellik pár perc és megkapja a szeretetet, de nem az az első.

 

Előzmény: Gabiiiiii (48570)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.02 0 0 48570

a levegonek nezessel nemigen ertek egyet....Egesz nap egyedul van,de legalabbis en nem vagyok vele,engedtessek mar meg csorikamnak,hogy oruljon,ha hazerek es oszintenszolva en is boldog vagyok ha latom...Nalunk legalabbis ebbol meg sosem volt rangsorbeli gond..A bucsuzkodas mellozesevel viszont egyetertek,tapasztalatbol mondom,hogy valoban bevalt...

 

ugyan az en lanyom mar 9 eves,es 6 volt,mikor a kutya idekerult,de elso perctol tudatositottuk a kutyaban,hogy a gyerek magasan folotte all,es be is tartja...Nem mondom,valamiert az a maniaja,hogy neki kell gondoskodni a gyerek elelmezeserol es hurcolja neki a szajaba a felig megragott kutyakajat,de legalabbis leteszi melle,hogy nehogy ehenhaljon..:)

Előzmény: wastegate (48568)
Pisces72 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 48569

Akkor nálatok a probléma az lehet, h ebed ledominálja a lányodat. Vagy legalábbis megpróbálja. Ez esetben a lányod távozása az, ami a rumlizást kiválthatja.

Mi -megelőzendő ezt a problémát- úgy rendeztük el a dolgokat, h az etetést a lányunk "fejezi be", így Roger végső soron tőle/utána kapja meg a tálját. (Mondjuk az megkönnyítette a helyzetet, amikor leánykám a köztük fennálló kommunikációs anomáliát a létező legtermészetesebb módon oldotta meg: beleharapott a kutya fülébe, és addig nem engedte el, amíg meg nem kapta, amit akart: a labdát. ) :)

Előzmény: wastegate (48568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!