Keresés

Részletes keresés

attila0325 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 23076

Kedves Freddy4!

 

Szeretném itt is megköszönni a tartalmas beszélgetést és a sok hasznos tanácsot!

Előzmény: Freddy4 (23075)
Freddy4 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 23075

       Steve !          Igen,  "él"  a mailom.

 

            kb fél órája már, hogy küldtem válaszlevelet is ....

Előzmény: stevemegane (23074)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.06 0 0 23074

Freddy!

 

Küldtem emailt.

Az itt megadott címed él?

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.01.06 0 0 23073

Mindenkinek  boldog és eredményes új évet !

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23072

Igazad van, legyen inkább full illegális és akkor nem is tudnak róla. ;)

Előzmény: kútmester (23069)
attila0325 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23071

Szia Freddy!

 

Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos választ! Megkereslek e-mailben, szerintem ilyen konkrét és személyes esettel ne rakjuk tele a fórumot, nem sok közösségi haszna lenne.

Szép napot!

Előzmény: Freddy4 (23064)
passass Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23070

Sziassz!

 

Urak mi akarjuk a hatóságot tovább képezni?

Nem kelleneeeee:)

 

Már ha idén is akarunk dolgozni :)

 

Háát Freddy majdnem kútfúrás volt a téma :)

De csak elgáncsolták megint ezt a jó kis fórumot .

A tavaszi  munkák előtt legyen Találkozó?

Lehet 1 napos vagy akár ott alvós is .

Jószerencsét!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (23068)
kútmester Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23069

Sziasztok Urak

 

A kúttervhez hozzászólván szinte mindenki csak a létesítési engedélyről beszél. Tény, hogy jegyzőség válogatja a kiadás módját, ám rámutatásra Én még sosem kaptam engedélyt. Hozzáteszem nem is kértem, csak a hivatalos formában. Évente tucatnyi engedélyeztetést csinálok, és így is hogy Felelős műszaki vezető ás Mélyfúró technikus vagyok valahol szívatóra akarnak tenni.

A létesítési engedély határozat 1-2 évi érvényes a benne leírtak szerint. Oké hogy a kút elkészül, de hol marad a végleges használatba vételi engedély? Hiszen az a fontos!!!!!

Hiába készült el egy ház, ha nem lett meg kérve rá a lakhatási engedély, az ugye akkor nem is lesz sem tul.lapon sem térképen....

 

Tehát valójában a használatba vételi nélküli kút ugyanúgy illegális, hiszen az papíron sosem készült el!!!!

És a használatba vételi engedélynél kérik a jogosultságot, kimennek a kutat lemérni, és egyéb meglepik.

 

Jó szerencsét!

 

http://profikutfuras.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23068

Hello

 

Minden vízkút (építési) engedély köteles és minden engedélyhez kell terv ( kútterv ) amit csak arra jogosult készíthet. Az hogy egyes önkormányzatok ezt nem így tudják, örülj neki. Csak nehogy eljöjjön az idő amikor majd az utód banda az önkormányzatnál erre rádöbben és hogy még jobban szívathassa az elődeit eltömedékelteti majd az ilyen "rámutatunk és fúrunk" kutakat :)   ( Abban az országban ahol a magántulajdont csak úgy el lehet venni visszamenőleges törvényhozással taknyolmány módosítások sorával  bármi megtörténhet )

A kérdésed többi részére már kaptál választ másoktól, no meg miért nem attól kérdezed aki írta azt amit vitatsz ?

Előzmény: BelaJanecsko (23063)
Kapocska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23067

 Üdv!

Én akkor csak ezért írtam,hogy ha valaki kérdezi miért így v. úgy
akkor tudj egy törvényhelyre hivatkozni az "azért mert csak" helyett.

Előzmény: BelaJanecsko (23066)
BelaJanecsko Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23066

Köszönöm, valahogy nekem nem mennek elsőre az ilyen szabály értelmezések :).

 

Köszönöm Freddynek a segítséget és neked Kapocska.

 

Így legalább nyugodtabban dolgozok és nem félek számlát kiállítani.

Előzmény: Kapocska (23065)
Kapocska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23065

Üdv!
Csak pontosítani szeretnék.

Irta:Freddy4
"Üdv. Bela Janecsko !                   Talajvizkutak fúrásához nem kell enaplót vezetni, ill.
késziteni.   Csupán  1 műszaki adatlapot kell az elkészült kútról beadni a Jegyzőnek. "

Az én idézeteimből a lényeg kiemelve:
 "Olyan esetekben, amikor jogszabály az építési napló vezetését nem teszi kötelezővé ...."
 A dokumentációnak részét képezi továbbá – a  helyi önkormányzat jegyzőjének engedélyezési hatáskörébe tartozó kutak kivételével  -
az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló rendelet szerinti építési napló.”

Előzmény: BelaJanecsko (23063)
Freddy4 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23064

Üdv. attila0325 !                       Nagylózs hidrogeológiai viszonyai nagyon kedvezőek. 

Mert ott szinte mindenütt a faluban  -37,0 m. -től  -  44,0 m. -ig jó ivóvizadó rétegek 

vannak.    Ezekben a nyugalmi vizszint:  -3,7 m.   az üzemi vizszint pedig:   -23,0 m.  

 

kb.  400 liter/perc vizhozam mellett. A vizhőfok általában  13 C. Tehát a viz - viz rend-

szerű hőszivattyús technológiához rendkivül kedvező infók ezek. Ezzel kapcsolatban 

javaslom, hogy mindenképpen tervezve és engedélyezve kezdj hozzá a projekthez, 

mivel ez 1 életre fog szólni.  Jó tervezőt ha kell szivesen javasolok, mailom publikus !

Előzmény: attila0325 (23053)
BelaJanecsko Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23063

Szia lalibatyó!

 

Neked még tényleg nem volt olyan, hogy a jegyző nem kért tervet? Ahol én fúrtam több helyen annyi az egész kijön a jegyző vagy valaki az önkormányzattól megmutatja neki a tulaj hova szeretné és legtöbb esetben ha a tavolság megfelelő a házaktól mondja, hogy akkor itt lehet kezdeni a fúrást. Azért nem értem ezt a terv készítést mert még nem tapasztaltam. Az e-naplóval kapcsolatban most elbizonytalanodtam mert Freddy és Kapocska hozzászólása üti egymást!

 

 Te esetleg tudod, hogy szükséges e e-naplót vezetni vagy sem?

 

Üdv Béla

Előzmény: Törölt nick (23037)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23062

Vannak tópartok ahol 5 méterből is dől a víz és vannak helyek ahol 50 ben sincs semmi. Arra mondjuk még nem jártunk, talán valaki azért lesz aki tudja mekkora mélységet kell ott fúrni egy stabil kútért, de nem hinném hogy különösebben macerás lenne. Sopron környéke amúgy is nagyon változatos, van ahol 100 alatt sincs semmi és van ahol dől a víz kisebb mélységekből is. Majd ha lesz időm megsasolom a térképeimet azért. Valami kis patakocska táplálja azt a tavat, vagy esetleg talajvíz ? A tómeder anyaga az mi ? Agyagos, köves vagy esetleg kavicsos homokos ?

Előzmény: attila0325 (23060)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23061

Szia Freddy4 !

Ettől is olcsóbban :

 

"Ha gondolod,  1 egyeztetett időpontban a helyszinen beszélgethetünk 

 a témáról. Még akkor is, ha az egészből nem lessz semmi sem "

 

nem tudsz segíteni ? :)

attila0325 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 23060

Nincs benne semmi titok, Soprontól 20 km-re, Nagylózson van a tó.

Így néz ki fentről:

http://www.nagylozs.hu/uploads/M%C3%A1solat%20-%20foto%203.JPG

Előzmény: Törölt nick (23059)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23059

Üdv

Tudnunk kéne merre is van az a tó ?

Előzmény: attila0325 (23053)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23058

Azt írtad, hogy letetted a lantot.

 

Ez azt jelenti, hogy már egyáltalán nem is fúrsz?

 

Előzmény: Freddy4 (23056)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23057

Senki nem mondta, hogy nem fogadtam el az ajánlatod.

De én januárban-februárban egyáltalán nem érek rá, hogy a telken szaladgáljak, legfeljebb utána tudunk konzultálni.

 

A lehetőséget pedig nagyon köszönöm.

 

Esetleg telefonon tudunk beszélni?

Előzmény: Freddy4 (23056)
Freddy4 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23056

            Steve !              Ez a Fórum  1 beszélgetős topik. Ezért itt nem lehet litániákat 

irni a folyamatosan felmerülő kérdés özönökre. Éppen ezért ajánlottam fel tegnap es- 

te teljesen ingyenesen és önzetlenül 1 egyeztetett időpontban történő helyszini be - 

 

járást és a szondafúrásokkal kapcsolatosan felmerülő kérdéseid megbeszélését.  Ezt 

az ajánlatomat számomra érthetetlen okok miatt nem fogadtad el. Ezért én a magam 

részéről lezárom a témát.  Amúgy is 42 évnyi fúrás után én már  letettem a  "lantot" !

Előzmény: stevemegane (23055)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23055

Az általad leírt ár már eléggé közelít a barátságoshoz. :)

 

Lenne hozzá egy-két kérdésem:

- Azt lehet tudni a munka megkezdése előtt, hogy pl. nálam átlagosnak tekinthető-e a rétegsor? Ezt a fúró szakember meg tudja előre nézni földtani térképeken vagy valahol?

- A laza omlásra hajlamos rétegek mélységközeit ha béléscsövekkel kizárják, akkor ott nem lesz hőátadás? Ezt azért gondolom, mert ott a föld nem tud visszajutni a szonda köré (szerintem).

- Az alap esetben szereplő teljesen legális 4000 Ft/m árhoz milyen költségeket kell még hozzászámolni? Gondolok itt a kiszállásra, stb... Vagy ez már benne van?

- Mi a helyzet akkor, ha előre nem merül fel, csak a fúrás közben derül ki, hogy omlik a kút és béléscsövezésre van szükség. Ekkor a megrendelő mondhatja, hogy kösz, de ennyit nem kívánok beleölni a szondába? Milyen költségeket kell ekkor megfizetni?

 

Ha úgy jobb akkor választ küldheted privátban az email címemre is.

 

Köszönöm.

Előzmény: Freddy4 (23054)
Freddy4 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23054

A szondafúrások dijtételei általában az átfurandó rétegsortól függenek legfőképpen. 

1  átlagos rétegsor esetében, teljesen legálisan kb 4.000.- ft métere. Ez az ár tartal- 

mazza a szondák telepitését, annak az eltömedékelését valamint a nyomáspróbáját. 

 

Extrém esetekben, ha az átfurandó rétegek lazák és omlásra hajlamosak, ott ezen 

mélységközöket véglegesen béléscsövekkel ki kell zárni. Ekkor természetesen az á-

rakba kénytelen a kivitelező átterhelni a plussz munkálatok diját és azok költségeit !

 

 

Előzmény: stevemegane (23051)
attila0325 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23053

Sziasztok!

 

 

Rövidke összefoglalóval kezdeném a kérdésemhez: Idén tervezzük kis családi házunk építését, amit víz-víz rendszerű hőszivattyú fűtene. A telekválasztás is ennek függvényében történt,

egész konkrétan egy két és fél hektáros vízfelülettel rendelkező, átlagban két és fél méter mély tó / víztározó melletti telket vettem. Az ideális megoldás az lett volna, hogy közvetlenül a tóból veszem a vizet,

de van egy szervizút a tó körül, ami a telkem határa és a víz között húzódik, így ez sajna nem kivitelezhető. Marad a kútfúrás. A telekhatár kb. öt méterre van a vízparttól.

Ehhez szeretnék bennfentesektől némi segítséget kérni, hogy merre induljak el, milyen nyűggel jár az egész, milyen mélységig érdemes lefúrni, annak milyen költségvonzatai vannak.

Nagyon megköszönném, ha tudnátok ehhez némi támpontot, szakmai segítséget adni.

Szép estét!

Kapocska Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23052

Üdv !

"Ez viszont sokkal nagyobb anyagi beruházást igényel."
Költség csökkentő tényező, több furat esetén is:

"A bányászatról szóló 1993. évi XLVIII. törvény (továbbiakban: Bt.) értelmében nem engedélyköteles tevékenység a természetes felszíntől mért 20 méteres mélységet el nem érő földkéregrészből történő geotermikus energiahasznosítás. "
Sok sikert.

Előzmény: stevemegane (23050)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23051

Szia!

 

Köszönöm a linket, nézegetni fogom.

A hőszivattyú elméleti működését ismerem.

 

Engem inkább az érdekel, hogy mibe kerül a szondafúrás.

Erről tudsz nekem mondani valamit?

Előzmény: Freddy4 (23047)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23050

Még véletlen sem szeretnék senkit "tesztelni".

 

Nemrég kezdtem el foglalkozni komolyabban a témával, hogy milyen fűtésem legyen.

Volt olyan fórum, ahol mindenki a levegős verziót preferálta, ezért elbizonytalanodtam.

 

Beszéltem egy hőszivattyú készítő úriemberrel és elmondott olyanokat is a levegősökről, amit sajnos a kereskedők nem szoktak említeni sem.

Így most újra azon vagyok, hogy a szondás előnyösebb.

Ez viszont sokkal nagyobb anyagi beruházást igényel.

A gépárakkal tisztában vagyok, de azt is meg szeretném tudni, hogy mibe kerül a szondafúrás.

 

 

Előzmény: Kapocska (23049)
Kapocska Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23049

Üdv !


Ilyen ajánlatot mint a 23045 hsz-ben kaptál Freddy4-től,
ha a lábad lejárod akkor sem kapsz.
Vagy csak teszteled a csapatot?
Két napja:
"A topicban visszaolvastam elég sokat és egyértelműen az körvonalazódik számomra, hogy felesleges a szondás szivattyú, a levegős jobban megéri."

Előzmény: stevemegane (23046)
cs!rke Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23048

Pedig az alap elméleti rész nem bonyolult, persze azzal nem lehet semmire se menni, ha már konkrétumról van szó. Bővebben meg inkább egy egyetemi tananyaghoz hasonlítanám, és nem biztos, hogy ezzel kéne kezdenie egy laikusnak.

Előzmény: Freddy4 (23047)
Freddy4 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 23047

A  "geotermia"  elméleti és műszaki információit sajnos lehetetlen pár emailon belül 

megérteni. Ezért javasolom, hogy kedvedre böngésszél az alábbi weboldalon, ahol 

 

minden esetlegesen felmerülő kérdésedre tuti  biztos, hogy  válaszra fogsz találni : 

 

                                        http://hoszivattyu.lap.hu/  

Előzmény: stevemegane (23046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!