Keresés

Részletes keresés

cunka Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17672

Kedves Mikolt!

Köszönöm a választ.

Most egy olyan kérdésem lenne mit jelent az,hogy GRANULOCYTA és HYALIN.

Köszönettel:cunka

koda31 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17671

Kedves Segítők!

 

Előszőr is elnézést a hosszú levélért!

 

19. hetemet töltő, veszélyeztetett kismama vagyok. (5 hetesen műtét, mert azt hitték méhenkívüli terhesség.....utána vérezgetések 13,14,16 hetesen, többször is, kórházi kezelés......12 hetes koromig szóba sem álltak velem az xy miskolci kórházban, szó szerit azt mondták, ha elindult a vetélés, akkor menjek be a kórházba. Kórházat váltottam 13 hetesen. Onnantól kezdődtek a vérezgetések)

Inentől kezdve az új kórházban Uh-on több orvos is nézett, általában hetente, de a vérzés okát nem sikerült kideríteni.

Most hétvégén is  a kórházban kötöttem ki.

Vizsgálati eredmény:

C: 3000, cervixből vérzés kizárható.

A külső méhszáj vérzékeny, vérbő, gyulladt.

 

 A vattapamacs, amivel megdörzsölték, csupa vér volt, még ma is van egy kevés véres nyák. Ráadásul fájdalmas is volt.

Az mondták, ez terhességben előfordul, mert a méhszáj vérbő, érzékenyebb. Gyógyszert, kúpot nem kaptam rá.

 

A kérdeésem a következőre vonatkozna:

 

- Itthon jututt viszont eszembe, hogy a gyulladt méhszájnak nem okozott -e további kárt, hogy a felszínét megdörzsölték és emiatt vérzett. A vizsgálattal nem okoztak kárt?
Konkrátan attól félek, hogy a gyulladás nehogy nagyobb legyen a dörzsölgetés, vérzés miatt és emiatt az eddig jó méhszáj elkezdjen kinyílni. Annyi bajom volt már, ez nem hiányozna.....

Kell -e kezelni, menjek -e vissza az orvoshoz gyógyszerért? (A citológia P:2 )

- Továbbá ma is érzem szinte a méhszájfájdalamt, elég kellemetlen. Ez lehet a vizsgálattól?

- Hogy lehet elkerülni a fertőzéseket, gyulladásokat méh, hüvely felé?

(házaséletet pontosan a fogamzás óta nem élünk, semmilyen formában, a tisztálkodásra ügyelek, ha csak tehetem pihenek, fekszem)

 

 Továbbá csináltak egy uh-ot is. Hüvelyi uh is volt, megnézték a lepényt, a szerkezetét, valami áramlás szerűt is nézet a lepényben, mert a gépen piros-kék lüktető pontokat láttam a lepény felszínén. Aztán sokáig méregetett az ügyeletes orvos valamit, majd ezt a diagnózist kaptam:

"placenta previa marginalis".

Erre kíméletet (minden értelemben), pihenést javasolt. Csak azt nem értette az orvos, hogy eddig miért nem vették észre a rengeted uh során....Szerinte a korábbi vérzéseket is okozhatta ez. ( a mostani egyértelműen a vérzékeny méhszáj okozta. ) 

 

 Nagyon köszönöm tanácsaitokat, mert most eléggé tanácstalan lettem. Tisztelettel: Aggódó kismama, Timi

bluekiwi Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17670

Gabor,

 

kis kiegeszites az elozohoz, a csomagot kedden fejeztem be, altalaban pentek-szombatra jon meg a menzeszem, az elobb leirt mai, vasarnapi helyzet.

Előzmény: bluekiwi (17669)
bluekiwi Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17669

Kedves Gabor,

 

Par nappal ez elott azzal fordultam hozzad, hogy a Mycroginon befejezese elott 3 nappal rozsaszin foltocskak jelentek meg. Irtad, ez nem jelent semmit.

Nem tudom, lehet-e osszefugges, de a jelenlegi problemam az, hogy a csomag befejezese utan nincs rendes verzes, csak keves barnas valadek. A menstruaciom egyebkent is eleg gyenge szokott lenni, de a mostani szinte semmi. Jelenthet-e ez valamit, menjek-e orvoshoz? A gyogyszert 1 eve szedem, mindig pontosan.

 

Koszonom a valaszt.

 

bk

Mikolt Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17668

jelenleg az ilyen beavatkozas hacsak nem kromoszomarendellenesseg miatt tortenik,  bortonbuntetessel sujthato.

 

tavaly nyaron volt egy ilyen kezdemenyezes, de elvetettek. az egyhazak szokas szerint tiltakoztak, jott a Ceizel, hogy akkor mar masodik gyerektol lehessen, meg a magassagat es a sulyat is lehessen megvalasztani, aztan hagytak a fenebe.

Előzmény: Ancsa_75 (17667)
Ancsa_75 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17667
Kedves Gábor és segítők!

Nekem egy végtelenül egyszerű kérdésem lenne csupán. :)
Hallottam még régebben, hogy a harmadik gyermek születésénél esetleg van lehetőség nem meghatározásra.
Az érdekel ez igaz-e, és ha igaz ha nem ki segítene?

Tisztelettel és köszönettel: Ancsa
emma01 Creative Commons License 2006.10.14 0 0 17666
nem beszélgetős, migrén a pontos meghatározás
Előzmény: exminiemberke (17664)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.14 0 0 17665

hat megmondta a doki: vernyomas. vagy cukor. tartsal magadnal szolocukrot kis zacskoban, es ha gyengenek erzed magad egyel egyet-kettot. es meregesd a vernyomasodat. ha alacsony, igyal egy kavet.

 

ezek altalaban mulo rosszulletek, es kismamaknal eleg gyakori. ha tobbszor ismetlodik, akkor viszont kivizsgalast kell kerni.

Előzmény: exminiemberke (17664)
exminiemberke Creative Commons License 2006.10.14 0 0 17664
Kedves Gábor és Segítők!
19. hétben járó, 27 éves kismama vagyok, ez a második terhességem, eddig minden rendben volt. Ma délután hirtelen rosszul lettem, először csak vibrált a szemem, aztán hányinger, fejfájás, zsibbadt a kézfejem, a nyelvem is kicsit, utána pedig olyan tompa volt minden és egyszerűen nem jutott eszembe a "vérnyomás" szó, és olyan furán is beszéltem...Kb. 5 percig tartott, aztán minden oké lett. Felhívtam a házi orvosomat aki azt mondta, hogy lehet, hogy a vérnyomásom ugrott nagyon le (mindig alacsony, kb. 100/60 körüli), a fáradtság is közrejátszhatott...Tudom , hogy nem igazán nőgyógyászati a kérdés, de előfordult már ilyen a praxisodban kismamáknál? Nagyon megijedtem, ilyenkor az ember agya rögtön elkezd dolgozni, hogy milyen bajai lehetnek...
Köszönöm a segítségeteket.
Exmini
Mikolt Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17663

ezeket elsosorban az orvosoddal kell megbeszelned.

 

34 nap abszolut belefer meg. ha a kovetkezo is kimarad, akkor menj el a dokidhoz.

 

a rossz kozerzet es a hizas valoszinuleg osszefugg, ha banatodban eszel, azon nem fog segiteni semmi, csak ha szaksegitseghez fordulsz. a gyaszmunka elvegzesehez erdemes gyasztanacsadoval beszelni.

Előzmény: cunka (17662)
cunka Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17662

Kedves Doktor Ur,és segitői!

 

Szeretnék kérni tanácsot az ügyben,hogy a menszeszem nem akar megjönni,a ciklus 34.napján vagyok.

Az elözményeim márc-ba lombikos terhesség PCO miatt,juliusban 21hetes vetélés,ami után egyszer volt menszim,és ez lenne a második.kérdésem az lenne,hogy meddig várjak még?gyogyszeresen érdemes lenne e meghozatni?milyen gyogyszert ajánlana,ami rendezné nálam a ciklust,és esetleg lehetne probálkozzni baba ügyben spontán?azért nem szeretnék várni,mert egyrészt nagyon hizok, rossz a közérzetem...lombik elött 4honapig nem volt,és gyogyszeresen lett meghozatva,hogy eltudjam kezdeni a programot.akkor az uh-n nagyon vastag volt a méhnyálkahártyám nem tud levállni.

Mindenki segitségét előre is köszönöm.

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17661
Kedves Fatboy Slim,

Mi is nagyon megijedtünk tegnap, mert nálunk is megállapították a baktérium jelenlétét és már a 9. hónapban vagyunk. Nem olvasnék vissza, mert rendkívül sok munkám van, ezért megkérem Önt, tekintsen el attól, hogy az alábbi kérdéseket már esetleg korábban megválaszolta:

A baba fertőződhet-e már a terhesség során, burokrepedés előtt?
Az antibiotikum szedése mennyiben előzi meg a fertőzést?
Mi a baba és az anya veszélyezettsége császármetszés esetén a baktérium
jelenlétekor?
Elvileg ez a baktérium is antibiotikum szedésével 5 napon belül elhal?
Mit jelent az, h nem irtható ki teljességgel a szervezetből?


Nem tudom milyen bakteriumrol beszelsz, de ha beta strep, azt kozonseges antibiotikummal
lehet kezelni, es semmi aggodalomra nincs ok ha kezelve van. Nem, ha nincs korai es nem
diagnosztizalt burokrepedes, es ha szules idejere ki van kezelve a beta strep, akkor nincs
semmi aggodalomra ok.

Csaszarmetszes eseten, ha nincs korai burokrepedes, akkor nulla a riziko, akar ha nincs is kikezelve rendesen.

Gabor
------------------------
Kedves nóriii,

Érdekelne,ki mit hallott és tud a Baba nemének "befolyásolására"?Szóval,hogy "mitől lehet inkább fiú s inkább lány"?

Semmilyen népi metodus nem hatekony. Nyugaton letezik genetikus valogatas, de tobb orszagban be van tiltva, ahol meg van ott nagyon draga. Fogalmam sincs hogy nalatok
letezik-e. Ismetlem, amit a szomszed javasol, meg baratnok, azokrol el lehet feledkezni.
Akkor is ha valaki esku alatt allitja, hogy a Julisnak, Marisnak es Macanak bejott, mert
harom esetben (mondjuk) 12.5% esely van hogy teljesen veletlenul bejojjon ami viszonylag magas. Hiszen mindenkinek, egy esetben, minimum 50 szazalek eselye van helyesen saccolni (:-), teljesen fuggetlenul a "metodustol". Ha mondjuk itt azt irnam, hogy ha fejjel lefele olvasod amiket irok akkor fiugyereked lesz, a nők FELE amuldozva jonne vissza, hogy "je, tenyleg fiugyerekem lett".

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17660

attol, hogy a himivarsejt "fiu" vagy "noi".

 

van olyan hiedelem, miszerint ha sokaig nem csinaljatok, mondjuk honapokig, akkor fiu lesz, meg olyan is, hogy ha peteeres elott csinaljatok, akkor fiu lesz, ha utana, akkor lany, de ezek csak nepi megfigyelesen alapulnak.

Előzmény: nóriii (17658)
bogyó10 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17659
Kedves Doktor Ur!Nagyon köszönöm a válaszát és minden jót kívánok!ÜDV:Anett
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17653)
nóriii Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17658

Üdv.!

Érdekelne,ki mit hallott és tud a Baba nemének "befolyásolására"?Szóval,hogy "mitől lehet inkább fiú s inkább lány"?minden érdekel....köszi

_Editke_ Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17657
Kedves Gábor!
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17653)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17656

nem kell ijedezni. nem tudom a "nalunk" kitetel mit jelent. ha a ferjnel van jelen a bakterium, akkor nincs koze a terhesseghez.

 

ha a nonel, akkor be kell szedni az antibiotikumot es kesz. a baba csak burokrepedes utan fertozodhet. majd szuleskor is figyelni fogjak, a babat is megvizsgaljak, es azert megiscsak a 21. szazadban vagyunk, mara mar tudjak kezelni a bakteriumos fertozeseket.

 

az, hogy nem irthato ki teljesen, az a genitalis herpeszre vonatkozott, nem a streptora.

Előzmény: Fatboy Slim (17655)
Fatboy Slim Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17655

Doktor Úr!

 

Mi is nagyon megijedtünk tegnap, mert nálunk is megállapították a baktérium jelenlétét és már a 9. hónapban vagyunk. Nem olvasnék vissza, mert rendkívül sok munkám van, ezért megkérem Önt, tekintsen el attól, hogy az alábbi kérdéseket már esetleg korábban megválaszolta:

 

A baba fertőződhet-e már a terhesség során, burokrepedés előtt?

Az antibiotikum szedése mennyiben előzi meg a fertőzést?

Mi a baba és az anya veszélyezettsége császármetszés esetén a baktérium

jelenlétekor?

Elvileg ez a baktérium is antibiotikum szedésével 5 napon belül elhal?

Mit jelent az, h nem irtható ki teljességgel a szervezetből?

 

Nagyon nagyon köszönjük válaszát.

 

Tisztelettel,

 

K.A.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (12958)
lartist Creative Commons License 2006.10.13 0 0 17654
Kedves Gábor,köszönöm,nagyon kimerítő volt a segítségetek.Az első gyermekemet várom,így még nincs összehasonlítási alapom.Az autóm öreg és viszonylag kicsi,a tanári fizetésből nem futja jobbra-de ez már nem ide tartozik.Hálásan köszönöm a tényleg kimerítő válaszokat,további szép napot mindenkinek!
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17653)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17653
Kedves Editke,

Mikolt javasolta, hogy ne számítgassam a kort, mert úgy sem az a lényges, hogy én mit számolok.
Mivel terveztük a picit - használtam LH tesztet, + pontosan 28 napos ciklusaim voltak - ezért nem értem, hogy mégis miből adódhat a két hét eltérés az ultrahang és az általam számított kor között.
Lehet, hogy valóban nem kellene annyit foglalkoznom vele, de engem egyszerűen zavar a bizonytalanság.
Ez egyébként abból is adódik, hogy tudomásom szerint a magzatok ekkor még egyformán fejlődnek.
A másik, hogy a szülés időpontját is ebből számolják, márpedig két hét eltérés nagyon sok.
Egyébként az öcsém születésekor úgy indították meg a szülést, mondván anyám már túlhordta. Ő hiába mondta, hogy szerinte még nem telt le a 40 hét, megindították.
Persze nem ment a dolog és a végén lett belőle egy fogós műtét, amiközben megnyomták a fejét. Sajnos nem lett teljesen normális.
Szóval ezért izgulok a kelleténél jobban, amit remélem megértetek.


Megertelek, de nem tudok tobbet mondani mint hogy nincs jelentosege a dolognak.
Egy hetes elteres 12-13 heten a CRL es a BPD kozott jelentektelen, boven belefer
az ultrahang pontatlansagaba. Arrol nem is beszelve, hogy amikor a CRL-t lehet merni,
a BPD-t nem is szoktak, mert még nem pontos.

Gabor
---------------------------------
Kedves bogyo10,

Hrpes ügyben elkezdtem újra a telvirant szedni most is voltak panaszaim.Egy kérdésem lenne: a bőrgyógyász azt ajánlotta hogy hosszabb távon kell szedni a gyógyszert hónapokra akár évekre gondolt :( ezzel nincs is gond de én szeretnék gyermeket vállalni,mit tegyek szedjem a gyógyszert és várjak éveket vagy válaljam a terhességet és alatta hagyjam abba a gyógyszert?Az addíg beszedett gyógyszermennyiség lehet rossz hatássala babára?A herpes vírusra való hajlamot örökölheti a baba?Tudom hogy ha a szülés alatt van harpes császármetszést alkalmaznak elvileg ,mindenki ez kötelező vagy az orvos döntése?Nem tudna ajánlani egy kollégát aki elérhető?

1. A gyogyszert jobb abbahagyni akorul amikor a teherbeesest tervezed.
2. Nincs olyan hogy "herpesz virusra valo hajlam".
3. Ha a szules alatt van aktiv herpesz (kiutes/holyagocskak), a baba komoly agyserulese tul nagy valoszinusegu ahhoz, hogy akarki is visszautasitsa a csaszart. Ha nincs, es tenyleg nincs,
akkor viszont huvelyi szules mehet.
4. Egyetlen szulesz-nogyogyaszt ismerek Magyarorszagon, evfolyamtarsamat es gimnaziumi
osztalytarsamat, Dr. Turi Petert. Rendkivul ertelmes, mindig az osztaly legjobbja volt, egyetemen mindig nagyszeruen teljesitett. El nem tudom kepzelni, hogy ne legyen egy nagyszeru
szulesz-nogyogyasz (iden talalkoztam vele 40 eves erettsegi talalkozonkon).

Mikolt,
miert kell evekig szedni?

Nagyon makacs es tul hamar rendszeresen visszatero esetekben hasznaljak a gyogyszert hosszutavon.

Gabor
--------------------------
Kedves lartist,

Csak egy buta kérdést szeretnék feltenni.A munkám miatt naponta van,hogy 160 km-t vezetek 16 hetes terhesen.Nap végére a hasam olyan kemény,mint a kő,a közérzetem is romlott,amióta elkezdett növögetni.Nem autópálya szintű,sima aszfalton,hanem zötyögős,hegyes-dombos vidékeken vezet az utam a munkahelyeimre.Nem görcsölök és nem véreztem be (lekopogom),de nagyon aggódom.
Az a kérdésem,hogy az autóvezetés hosszú távon okozhat-e gondot,és hogy hány hetes koromig javasolt a volán mögé ülni,ha teszem fel,a szokásos problémákon kívül nem mutatkozik más,nagyobb gond.


Eloszor is, nincs buta kerdes csak buta valasz (:-).

Ami szinten nincs az egy eles hatarvonal, hogy "idaig vezethetsz, innentol nem". Sok mindentol fugg, a terhesseg folyasatol, a pocakod nagysagatol, a kocsid meretetol, sok minden mastol.
A baba nagyszeruen vedve van, ha az ulest hatrabb viszed es hajtod, tehat nem nyomoritod
a mehedet, alapjaban lehet vezetni. Enszerintem a fizikai kenyelmetlenseg elobb fogja veled
abbahagyatni a vezetest, mint azt nem biztonsagosnak lehetne kikialtani.

Ettol fuggetlenul, 28 het utan ha lehet akkor helyedben nem indulnek 160 km-es utakra naponta. Ha masert nem, azert hogy ha tortenik valami akkor ne valahol sehol az ut kozepen
tortenjen, ahonnan valami kis helybeli korhazba kenyszerulnel menni ahol senki nem ismer.
De mivel nem irod hanyadik gyereked, mi volt elozo terhessegekben (ha voltak), igazan
nem tudom megmondani hogy meddig (korulbelul) biztonsagos.

Mikolt javaslata jó.

Gabor
lartist Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17652
Köszönöm szépen,így fogok tenni!
Előzmény: Mikolt (17649)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17651
akkor ott kene bonyolitani.
Előzmény: emmaem (17650)
emmaem Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17650

Editke, bocs, de honnan is számítod Te azokat a heteket? Mert az nem derült ki a hozzászólásodból egyértelműen és nagyon nem mindegy, hogy a fogantatástól v. az utolsó mensitől számolod, és a kettő között kb. két hét szokik eltelni.

(a dokik, UH stb. az utolsó menstruációtól számolják, nem lehet, hogy itt van a félreértés?)

 

bocs, tudom, nem beszélgetős...

Előzmény: _Editke_ (17642)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17649

leirasod alapjan mar okoz problemat: kemenyedest. hagyd abba a vezetest amint lehet.

 

amennyiben ez nem megoldhato (nem mindenki teheti meg, hogy nem megy be melozni), 40 km-enkent alljal meg pihenni, dontsd hatra a vezetoulest, nyujtsd ki a labad, engedd el magad. a munkahelyedre erve es hazaerve is fekudjel, pihenjel feloracskat. ha kemenyedest erzel, szedjel MagneB6-ot.

Előzmény: lartist (17648)
lartist Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17648
Kedves Gábor és Mikolt!
Csak egy buta kérdést szeretnék feltenni.A munkám miatt naponta van,hogy 160 km-t vezetek 16 hetes terhesen.Nap végére a hasam olyan kemény,mint a kő,a közérzetem is romlott,amióta elkezdett növögetni.Nem autópálya szintű,sima aszfalton,hanem zötyögős,hegyes-dombos vidékeken vezet az utam a munkahelyeimre.Nem görcsölök és nem véreztem be (lekopogom),de nagyon aggódom.
Az a kérdésem,hogy az autóvezetés hosszú távon okozhat-e gondot,és hogy hány hetes koromig javasolt a volán mögé ülni,ha teszem fel,a szokásos problémákon kívül nem mutatkozik más,nagyobb gond.
Bocsánat a bugyuta kérdésért,előre is köszönöm a válaszukat.
Mikolt Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17647

teljesen meggyogyitani nem lehet, ha meg nincs ott a herpesz mit akar kezelni? ez olyan, mintha valakinek, akinek sokat gyullad be a mandulaja megelozo jelleggel evekig antibiotikumot kellene szednie...

 

most vagy te vagy en ertettunk felre valamit, szerintem kerdezz ra megegyszer. azert ellenorzes nelkul evekig gyogyszert szedni, no meg olyasmire, ami csak idonkent jon elo az szamomra meredek.

 

az immunrendszeredet kene erositeni, meg azokat megtenni, amiket ANA mondott.

 

a herpesz ha egyszer elkaptad onnan kezdve barmikor elojohet, ezzel meg kell tanulni egyutt elni. ez egy nemi betegseg.

Előzmény: bogyó10 (17646)
bogyó10 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17646
Szia a doki mondta hogy évakig kell szedni fentartó jelleggel.Én már háromszor szedtem végig telviran kúrát méig visszatért ezért javasolta a hosszabb szedést.
Előzmény: Mikolt (17645)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17645

miert kell evekig szedni? nem ertem a gondodat.

 

nincsen semmi problema a herpeszeddel. most kezeld ki, utana essel teherbe, utana lokalis szerrel lehet kezelni, ha terhesseg alatt kijon, ha pedig szules korul eppen aktiv, akkor csaszarmetszest kell alkalmazni. nem fakultativ: kell.

 

van ezer topic, ami nogyogyaszok ajanlasaval foglalkozik, kerjel ott tanacsot.

Előzmény: bogyó10 (17644)
bogyó10 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17644
Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát !Tudom,hogy hosszú az út önhöz :( !Minden szimpatikus doki messze van!Hrpes ügyben elkezdtem újra a telvirant szedni most is voltak panaszaim.Egy kérdésem lenne: a bőrgyógyász azt ajánlotta hogy hosszabb távon kell szedni a gyógyszert hónapokra akár évekre gondolt :( ezzel nincs is gond de én szeretnék gyermeket vállalni,mit tegyek szedjem a gyógyszert és várjak éveket vagy válaljam a terhességet és alatta hagyjam abba a gyógyszert?Az addíg beszedett gyógyszermennyiség lehet rossz hatássala babára?A herpes vírusra való hajlamot örökölheti a baba?Tudom hogy ha a szülés alatt van harpes császármetszést alkalmaznak elvileg ,mindenki ez kötelező vagy az orvos döntése?Nem tudna ajánlani egy kollégát aki elérhető?Köszönöm előre is válaszát és jó munkát kívánok a messzi távolban!Üdv:ANETT
Mikolt Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17643
illetve elobb indul osztodasnak, utana agyazodik:)
Előzmény: Mikolt (17641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!