Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 91458

Mozsár nincs????

Előzmény: Bubo.Bubo. (91456)
Luca_41 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 91457

Végül is lett narancslikőr is.

Megoszlott a vélemény a palacsintával kapcsolatban. Nekem annyira nem jött be, de volt a társaságban, akinek nagyon.

Előzmény: újmóni (91449)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91456

kockacukrot ha beteszed erősebb nylonzacskóba és mondjuk sodrófával vagy kalapáccsal megütögeted, lesz belőle rendes cukor...

Előzmény: Törölt nick (91455)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91455

Köszi :) 

És ha a kockacukorral csinálom? 

Lehet, hogy valóban nem jó ötlet a nyírfacukrot erre használni...

Előzmény: GPF (91454)
GPF Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91454

Karamellizálni nem lehet, azt tudom.

 

Hogy kandírozni lehet-t vele, azt nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (91453)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91453

Ja, és ha már nyírfacukor... lehet pisztollyal karamellizálni azt is? Vagy csak a rendes cukorral lehet? 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91452

Nyírfacukorral lehet kandírozni? 

Csak az van itthon, meg kockacukor a vendékeik kávéjába és most jutott eszembe, hogy a gyömbérhez lehetséges, hogy rendes cukor kellene. 

Vagy nyírfacukor is jó? 

Caipi Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91451

Hát akkor crepe Lucille. :) 

Előzmény: újmóni (91449)
joy Creative Commons License 2013.12.22 0 0 91450

Tanátsülllyett!

Most 7végére az lett: sonkás-tejfölös bableves,  ludaskásával.

 

A ludaskását kissé másképp készítettem, ahogyan jeleztem is.

Csak 3-ónknak kellett.

 

1 formás libacombot kicsontoztam. A csontból 1 gigával, sóval 4 /2,5 dl-s bögre/ vízzel levest főztem.

1 bögre rizst közepes fej pirongatott hagymán megfuttattam, fölengedtem a csont lével, 10percig főztem félretettem, többször átkavartam.

(Naná, hogy a frigóból kifogyott a leveszöldség, ráadásul a franciasaláta alap helyett csak mexikói keveréket találtam, így azt tettem 2 marékkal a fél főtt rizsbe.

Közben betettem a bőre beirdalt, besózott libacombot húsával lefelé, alatta 2-3 cl vízzel egy kilibazsírozott jénaiban a sütőbe, és fedő 200 oC-, sütöttem 33/4-ed órát, utána fedő nélkül még 15 percet.

Amikor kisült fölkockáztam, és a közepesen szottyos zöldséges rizsbe kevertem, összemelegítettem.

A libagiga közben elfutott a lábcsontokon... :o)

Előzmény: Luca_41 (91447)
újmóni Creative Commons License 2013.12.21 0 0 91449

Ha nincs narancslikőröd, akkor az NEM Crepe Suzette lesz. :)

 

 

 

Előzmény: Luca_41 (91448)
Luca_41 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 91448

Csináltatok már Creps Suzette palacsintát?

Ha nincs narancslikőr kó bele más?

Luca_41 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 91447

Na szarakodj! Főzz egy üstnyi bablevest! :-)) Pár napig kitart.

Előzmény: joy (91440)
Dalit Creative Commons License 2013.12.17 0 0 91446

Bevallom, valamiért már nem szeretem a Culinárist. De a fény utca jó ötlet, mert úgyis már régen meg akartam nézni a Sonkást.

 

Előzmény: nagypapi51 (91443)
rollller Creative Commons License 2013.12.17 0 0 91445

feny utca? "a sonkas" nyitott egy zsenialis sajtboltot, de tenyleg zsenialis, erdemi valasztekkal, raklettsajtjuk is van,

feny utca legfelso szint alatti szint (fogalmam sincs, melyik hanyadik:), es a piac lovohaz utcai vegen, ha a mammut2 fele nezel, bal hatso sarok

Előzmény: Dalit (91442)
Zitka Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91444
Előzmény: Dalit (91442)
nagypapi51 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91443

Kérdés, hogy hol húzod meg a Belváros határát?

Sztem bármelyik Culinarisban Pesten (Hunyadi tér, Balassi B. u., Óbudán a Perc u.), de jó eséllyel bármelyik nagyobb Sparban is. Mondanám T. Nagy Tamás boltját a Gerlóczy utcában, de sajnos az bezárt, kiköltözött Kőbányára a Liget u. 46. sz. alá.

 

Előzmény: Dalit (91442)
Dalit Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91442

Szerintetek hol lehet Raclett sajtot venni belvárostól nem messze?

 

 

nagypapi51 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91441

Első szándékból ritkán készítek rakott kelt, ma pl. a tegnapi vargányás csirkepaprikás maradéka lesz a hús-komponens.

 

Előzmény: joy (91439)
joy Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91440

No.

Nagyjából összeállt a karácsonyi menű.

Most jött rám a frász.

Eddig elvoltam, mint befőt a stelázsin, de a naptárazás kiütött. Összefolyik az egész: két hétvége, két ünnep.

Én főzök anyórsa is a 7végeken.

Így azután péntektől másfél héten át brrrrrrrrrrrrrrrr konyharabszolga.

joy Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91439

Lehet sokféleként készíteni a rakott kelt.

 

Én is rövid ideig főzöm /szódabikarbónás/ sós-köményes vízben a kitorzsázott és nagyjából fölszelt kelt, majd a lében zacsisrizst, amit összekeverek a marhapörkölt maradékkal /ha nincs kéznél követtem már el darált disznócombból készül pörkölttel is/, utána kikent-morzsázott tálba rétegezem alul fölül káposztával, rá nagypohár tejföl, oszt sutty a sütőbe pironkodásig.

Az az igazság, hogy legtöbbször a disznós változat jön össze, mert marhapörköltnek nálunk gyorsan elpárolgó a maradéka.

:o)

 

A szódabikarbóna megőrzi a kellevelek zöld színét.

 

Olyasmit, hogy a főtt rizst leöblítem, még nem hallottam.

Előzmény: Törölt nick (91436)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91438

Én is így csinálom. Mérés csak a süteményeknél. 50 éves koromig nem is volt konyhamérlegem:)

Ez, hogy szeretek gasztroblogokat olvasni csak egy hobbi. Olyan, mint régen a szakácskönyvgyűjtés. De mit ér a bosszankodás, ha nincs kivel megosztani a gondolatokat? Néha ráveszem magam, és kommentelek, de ahová külön be kéne jelntkezni, azokat a helyeket békén hagyom.

Előzmény: Boszorka (91437)
Boszorka Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91437

Mikor látok valami hosszú és komplikált receptet, amihez ezer féle dolog kell, akkor már el se olvasom. A normális használatra tünőket, akkor olvasom, mikor ötlethiányos vagyok főzésileg. Akkor összeáll bennem a kép, milyennek is kellene lenni és elkészítem, de soha nem a pontos recept szerint.

Pontos méréseket csak süteményeknél csinálok, a főzés nálam találomra megy. Eddig még senki sem panaszkodott! :-)

Előzmény: Törölt nick (91436)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91436

Teljesen igazad van. 

Ami egyébként megdöbbentő ebben az egész gasztroblog témában, hogy van merszük ilyen blogot indítani olyanoknak, akiknek csak alapismereteik vannak a főzésről.

 

Csak egy példa, egy egyszerű, finom, szinte elronthatatlan étel, a rakott kel. Ami nálam sós, köménymagos vízben megfőzött, levelekre, cikkekre szedett kel (nem szétfőzni!), főtt, fűszerezett rizs, (ha van, alaplében), lecsós pörköltnek elkészített darált vagy apró kockára vágott hús. Mindez rétegesen összerakva, sok tejföllel befedve, kisütve.

Van blogger, aki csak leforrázza a leveleket. Van aki félóráig főzi (mi marad abból?)

VAn olyan, aki a főtt rizst leöblíti(!), van aki főzés közben kavargatja (nem rizottó lesz az, biztos módszer a nyálkás rizs készítéséhez).

Az teljesen rendben való, hogy van, aki a rizst és a húst összekeverve rakja bele, az is, hogy mások a tejfölt a pörkölt levével elkeverve öntik rá. 

De ez csak egy példa volt. Bármilyen ételnél találhatunk elfogadhatatlan leírásokat.

Előzmény: joy (91434)
joy Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91435

Aproposz, éttermek, étkedék.

 

Most épp kemény csata dúl a DéMOn hasábjain a Szegedi halászlé körül.

http://www.delmagyar.hu/cimke/halaszle/

 

Nem a halászlével, a vendéglősökkel van a baj.

joy Creative Commons License 2013.12.16 0 0 91434

"Bevált recepten ne változtass!"

 

Neten csak olvasok recepteket, de ritkán készítem el, mert én is sok hibásat találok, nem ritkán lesír róluk, hogy csak megálmodták, de sosem készítették el.

 

Én ismerősöknél kóstolok -ha kínálnak, de leginkább olcsó, külvárosi étkezdékben, piacokon szoktam mások főztjével próbálkozni. Külföldön is sok csodát lehet ilyen helyeken kajolni.

Előzmény: Törölt nick (91433)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.14 0 0 91433

Trükk, nem trükk, ráfáztam nézelődésre.

Szeretem a gasztroblogokat, némelyiken sokat bosszankodok, mert nyilvánvalóan tapasztalatlan leánykák írták, mások összeollózott, kipróbálatlan receptekkel vannak tele, de sok ötletet is merítek a napi főzéshez. Amire rendszerint ráfaragok az az, hogy általam évtizedek óta főzött, finom ételek esetén kíváncsi vagyok arra, hogy mások hogyan csinálják. 

Most a kukóleves volt soron. Ez egyfajta savanyított tejfölös  leves, tüdőből rizsből készült húsgombócokkal. Hagyományosan tojáshéjba töltik, ez a kukó. Én csak pár fél tojáshéjat töltöttem meg, a többi gombóc lett volna. De szétfőtt. Mert én eszes hallgattam valami főokosra, és főtt rizsből készítettem, mikor én mindig nyerset használtam eddig.  Félúton kezdtem gyanakodni, hogy nem lesz jó, és egy helyett két tojást tettem bele, de az sem használt neki.

Úgyhogy nagyon finom levesem van, az alján sűrű főzelékként áll a szétfőtt massza.

Caipi Creative Commons License 2013.12.12 0 0 91432

Én sem manikűrözök nyilvánosság előtt, csak szeretem, ha mindig van nálam olló. :)

Előzmény: ZsuR (91430)
ZsuR Creative Commons License 2013.12.12 0 0 91431

Azt hiszem ezt felengedik - arra az esetre, ha letorik egy korom - bar az enyemek rovidek, em kell felnem.

Előzmény: ZsuR (91430)
ZsuR Creative Commons License 2013.12.12 0 0 91430

Hm... en pl soha... a munkahelyemen van egy manikur ollo es reszelo szukseg esetere - az igazit szeretem otthon vegezni. Repulon semmi szin alatt nem tennem - mint mashol sem nyilvanossag elott.

Előzmény: Caipi (91427)
Boszorka Creative Commons License 2013.12.12 0 0 91429

Böröndben nem sokat érek vele utközben.:-(((

 

Agymenés ez az egész ellenőrzés és hangulat dolga. Ez ami a legjobban idegesít. Egyszer le kell venni a cipőt, másszor nem. Egyzser szólnak és elvesznek egy félighasznált kölnit, másszor sokkal több folyadékot észre se vesznek. pakoltattak velem már ki táskát egy fésü miatt is! Szóval egy rakás bunko napi szórakozása az utasok vegzálása.:-(

Már szinte örülök ha tömeg van, mert akkor nem érnek rá szórakozni.

Előzmény: ZsuR (91426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!