Keresés

Részletes keresés

Crown_GOTU Creative Commons License 2003.05.17 0 0 1175
Udv mindenki,

Vegigolvastam a topicot, ra is ment par oram.
Nehany hozzaszolas:

Gaia (830)-as post

A tobbit meg emesztem (majd kuldd el a progit plz), de azt bizonyara tudod, hogy a dma bufferen belul is van egy indexvaltozo, ami szinten nem kezd addig noni, amig az elso bad line nem volt meg. Addig a TED vszleg az utoljara a buszon maradt erteket olvassa. Ha az FF06-ba $1F-et irsz Te is lathatod, hogy legfelul "bescrollozodik" egy -1. karaktersor, amiben mindig ugyanannak a karakternek ugyanaz a rasztersora latszodik.

Az stabilan a $ffff cimrol olvasodik be, semmi karakterhez nincs koze. Annyi tortenik, hogy a TED bitmap fetcher meg nem indult el, igy azokon a sorokon a TED a default allapotba rakja a cimbuszt ami $ffff. Ertelemszeruen ha ROM be van kapcsolva, akkor onnan jon az adat kulonben RAM-bol.

bubis (832)
Volt ami a kiserletezgetes soran egy kicsit meglepett. Ugy tunik, hogy $FF1A-$FF1B a karakter soron beluli 7 es 8-adik rasztersor kozott no 40-el. Tehat az utolso rasztersor elejen mar hozza van adva 40. En azt vartam volna, hogy csak a kov. karaktersor elejetol talalom ott a megnovelt ertekeket. Azt nem tudom megmondani egyebkent, hogy melyik ciklusnal frissul az erteke, en csak ugy mertem, hogy egy rasztermegszakitas elso utasitasa $FF1B-t olvasta.

A pontos ciklust megtalalod a plus4 lev lista archivumaban, annak idejen kimertem, (ha valakinek kell nekem megvan a teljes archiv 1998/05-tol 2002/01-ig) de ide is irom az infot. A regiszter noveles $92 es $96 kozott tortenik (Ezek $ff1e ertekek). Torles a $137 sorban $c0 es $c2 kozott tortenik. A torles-t at lehet lepni.

bubis (837), TLCCNS (843)
> Egyebkent amikor FF1E-t piszkaltam, neha olyasmi tortent, mint egy runstop+reset eseten, es a PC olyan helyre mutatott ahol nem is futott a kod, de nem tudtam rajonni, hogy hogyan all elo ez az ertek. :) Azt hiszem meg meg is vannek ezek a kodjaim.
Nekem is volt vele hasonló kalandom :-). Olyan volt, mintha a rutin néhány byte-ján "rejtélyesen" átszaladt volna a PC, anélkül hogy az ottani utasításokat a CPU valaha végrehajtotta volna :-). Sose' jöttem rá, hogyan csinálja. :-/

Ilyenkor valoszinuleg a kovetkezo tortenik (meg nem ellenoriztem le, csak teoria): sikerult rabirnotok a TED-et es a CPU-t hogy ugyanabban a ciklusban cimezzek a rendszerbuszt. A tenyleges cim ugy kepzodik, hogy ha barmelyikuk is 0-ra allitott egy cim vezeteket, akkor az 0 lesz, es csak akkor 1 ha mindketten 1-ben hagytak. A kiolvasott adatot mind a CPU mind a TED fel fogja hasznalni arra amit epp az adott ciklusban akart csinalni. Igy aztan nagy esely van arra hogy a CPU eppen olyan cimrol olvas opcode-t ahol BRK (0) van -> belepes Monitor-ba (Bubis), vagy eppen szerencsed volt es ertelmes kod volt ezert aztan ugy tunik hogy bizonyos kod resz nem hajtodott vegre (masik eset). Jo kerdes hogy mi tortenik ha a CPU irni akar, ha jol latom a kapcs rajzbol, akkor a WRT az negalt, tehat 0 ertek igy valoszinuleg sikerul is neki. Egyebkent ennek a kihasznalasaval lehetne oldal keretet bontani DMA soron is, bar elegge at kell gondolni azt a kodot :)) (ugye ertelmes is legyen, meg hat az is fog megjelenni a kepen mint character/color info... :)))
Ha megvan meg kuldjetek mar el ezeket a pelda progikat, erdekelne hogy nektek hogy jott elo, en amikor ebbe belefutottam, akkor nem $ff1e-t irtam.

Ja es Bubis a $ff1e iras az XOR $ff.

Tibor

elefantkillah Creative Commons License 2003.05.17 0 0 1174
hi dudez!

foglalkozik kis hazánkban valaki a "rút kiskacsa" szervizelésével, van egy kincsem otthon, de beteg!!

Gaia Creative Commons License 2003.05.17 0 0 1173
Ne is mondd... nemsoka koltozom. Nem tudom mi lesz velem net nelkul az atemeneti idoszakban... ;-)
Előzmény: Timna (1172)
Timna Creative Commons License 2003.05.17 0 0 1172
meg nekem egész idáig nem volt itthon netem egy pár napos kiesés miatt :)
Előzmény: Gaia (1171)
Gaia Creative Commons License 2003.05.17 0 0 1171
Na, jol leult hetvegere a topic. Gondolom mindenki munahelyrol nyomja :-)
CsaboLOD Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1170
Bubis, tudom, hogy már megtaláltad, de azért mondom. Ha a Plus/4 World-ön beütöd a keresésbe, hogy "five magics" vagy akár "extended sideborder", akkor azonnal megtaláltad volna :-)

Nem lesz visszhang a Plus/4 Encyclopedia-ra?

LBM (meg a többiek): irjatok nekem, ha vannak olyan programok amik hiányoznak a Plus/4 World-ről (pl. saját kiadott programok).

Előzmény: bubis (1124)
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1169
A hangnál ez rövidesen oké lehet, mert most (két hete) játszottam vele egy kicsit, és megvannak a tesztprogramok is. Persze, nagy meló a doc, részben a szöveg miatt, részben mert a progok quick&dirty, monitorban megírt rutinok ;-).

Elk*rtam, nem tudtam elkérni a szkópot, azaz most hétvégére ugrott az experiment... :-/. Már csak "egyetlen" dolog hiányzik (de a fene tudja még, hogy ez az egyetlen dolog hová vezet majd ;-) ), hogy a kimeneten levő impulzusszélesség-modulátort lencsevégre kapjam, ill. hogy kiderítsem hogy a TED-en belül a hanggenerátor hogyan van összeszinkronizálva a rendszerbusszal (...az írások/olvasások mikor válnak érvényessé). Hát most ez kimarad. Bakker. :-/

Jut eszembe: a kép-időzítés azért megvan már egy-két független forrásból; Crown is sokat kísérletezett vele pár éve, ill. magam is összeállítottam egy mapet (talán a Plus/4 lista archívjában megvan valahol; én akkoriban még Arachne-ban leveleztem és a fene tudja hova raktam el az akkori leveleimet, azaz a map nekem legfeljebb papíron van meg valahol, otthon).

Előzmény: bubis (1167)
bubis Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1168
En mar azon gondolkoztam nereg, hogy valahogy megszerzem a TED chip layoutjat es visszafejtem! :)
Előzmény: bubis (1167)
bubis Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1167
kellene írni egy olyat mint a VIC-Article ;-).

Ugye mondom en! Viszont akkor ugy kellene, hogy a "bizonyito" progik is mellette legyenek! Nekem nagy kedvem lenne megcsinalni, csak sajnos idom nincs hozza sok!

Előzmény: TLCCNS (1165)
Timna Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1166
nem hiszem hogy érdemes lenne vele vesződni :) de azért kösz. ki tudja lesz-e időm vele foglalkozni egyáltalán!
Előzmény: Gaia (1163)
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1165
> De meg lehetne emliteni TLC altal az egyik C= hackingbe irt cikket is. Az is eleg jo osszefoglalo...

Naah, forget it! ;-) Az a doc sux, kellene írni egy olyat mint a VIC-Article ;-).

Előzmény: Gaia (1152)
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1164
Az S-VIDEO a legjobb, azzal lehet a legjobb képet kicsiholni az öreg szemétládából ;-). A nagy helyzet az, hogy a Commodore video-kimenetén megtalálható külön a szín- és külön a fényességjel. Az S-VIDEO olyan állat, ami szeparált szín- és fényességjelet vár ;-). A kettő tehát teljesen közös nevezőn van, azaz csak a megfelelő kábel kell, és here you go... :-).
Előzmény: Gaia (1147)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1163
Igen, szerintem is a szinekkel lehetne szepen jatszadozni. Valami plazma vagy ilyesmi... Azokat en csipkorazom. Es akkor erdekel a C16 operativ lizingje avagy sem? :-)
Előzmény: Timna (1161)
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1162
Big Mac is Big Mac, buth they call it Le Big Mac |-DDD
Előzmény: lavinaGOTU (1144)
Timna Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1161
nemtom, szép látványos mozgalmas fullscreen effekteken gondolkodám. mint bubis Heartfixerében :)
Előzmény: Gaia (1160)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1160
Trukkos? Csak tan nem lesz valami koze a konyveleshez is? Akasztofakat fogsz rajzolni es animalni? :-)
Előzmény: Timna (1158)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1159
Ja, OK, csak mivel nem reagaltal a lenti expozemra ( :-D ) ezert gondoltam meg egyszer rakerdezek. De szerintem is menni fog az :-)
Előzmény: Timna (1154)
Timna Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1158
úgysem akarok olyan durva effekteket, inkább a kód lesz trükkös, nem a raszterbaszkurálás :) bár a fene tudja :)
Előzmény: Gaia (1157)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1157
Regen nem voltal ilyen megalkuvo :-)))))
Előzmény: Timna (1153)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1156
akkor min. be kell linkelni, mert az a lényeg, hogy a FAQ oldalon meg legyen minél több infó, vagy az elérhetősége.

Már rá akartam linkelni a FAQ-ra a compo oldalon, de megint nem tudok feltölteni a nexusra. damn.

Előzmény: Gaia (1152)
bubis Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1155
Van egy jo doksi C64-re. A procira vonatkozo reszt nyugodtan ki lehetne szedni belole, nagyon szep reszletes. Illegalis opcodeok is benne vannak.

http://www.the-dreams.de/aay.html

Előzmény: lavinaGOTU (1150)
Timna Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1154
biztos sikerül majd otthon :)
Előzmény: Gaia (1148)
Timna Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1153
ja, antennabemeneten megy a plusi, nohát ezt is elfelejtettem :DD
viszont nem emuizzasztót akarok hanem emu(vagy EU?)kompatibiliset :)
Előzmény: Gaia (1147)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1152
Ezek mind benne vannak a Funet-en es a Mike Dailly site-jan is letoltheto szkennelt TED doksikban. Igazabol a Funet-es jobb, mert az 128-as szurkeskalas GIF-ekre lett atkonvertalva, es marha kicsik per oldal.

De meg lehetne emliteni TLC altal az egyik C= hackingbe irt cikket is. Az is eleg jo osszefoglalo...

Előzmény: lavinaGOTU (1150)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1151
hát, csábító. De még nagyon kezdetleges, csak leteszteltem, hogy működni fog a vizuátor része :))) Na ilyen szó még tuti nem volt :))

Meg nem is biztos, hogy neked érdekes, csak nekem ez még soha nem sikerült, vagyis nem értettem, hogy csinálják. Most elgondolkodtam rajta (2 nap, 1 éjszaka) és megszületett... :)

Talán hétvége után swappolhatunk! :)

Előzmény: bubis (1146)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1150
hja, nagyon fontos a FAQ-ba szerintem:

A regiszterek leírása. Már hogy ne kelljen máshol keresni.

Előzmény: lavinaGOTU (1145)
bubis Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1149
Ha hiszed, ha nem, nekem nincs ilyenem. Ha kell a celnak megfeleloen megirom es en egyebkent is PC fejlesztek, nem emuban. Crossdev rulez! :)
Előzmény: lavinaGOTU (1145)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1148
Nincs is annal veszelyesebb, mint mikor programozok irnak konyveloprogramot :-) Jut eszembe: sikerult elocsalnod a track/sector kijelzot a Yape-ben?
Előzmény: Timna (1143)
Gaia Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1147
Hat TV-kartyakon altalaban van antennabemenet is :-) Az S-Video is talan jo, bar nem tudom pontosan osszefer-e a C16 video (tehat nem antenna!) kimenetevel. Talan TLC tudja? Egyebkent antennakabelt is kapnal.... :-) Mindezt azert a nemes celert, hogy irjal egy emuizzaszto demot a compora :-)
Előzmény: Timna (1142)
bubis Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1146
Mutimutimutiii! :))) En is kuldok egy effect kezdemenyt cserebe! :)
Előzmény: lavinaGOTU (1144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!