Keresés

Részletes keresés

gabor0036 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98933

Nem akartam ebből vitát indítani, csak a folyamat érdekel. Mivel egyszer mar meg szívtam a navval, nem játszok megint orosz rulettet. Megkérem az engedejt, es ha megadják akkor várok a törvénymódosításig. Feketézni nem akarok, ha lesz megint Jövedeki akkor befizettem magam után. Teljesen mindegy hogy magam után vagy a bérfőzőnek fizetem ki. 4 evvel ezelőtt is főztem es kifizettem az adót. Inkább csak az elvezet miatt szeretnem magamnak főzni. 

Előzmény: snapszmester (98923)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98932

C-24=C-12

Előzmény: In Lak'ech (98931)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98931

Nekem akkor is, most is az a véleményem, hogy nem életszerű ez az egész. Én vehetek egy birtokot, tanyát (ahogy vettem is) teljes felszerelésével együtt. Számla??? Nos, nem fog az eladó minden egyes tételről számlát adni.  A szerződés úgy szól (az enyém is), hogy minden ingósággal együtt. Így kerülhet a birtokomba egy pálinkafőző. És nem hiszem, hogy azzal, ha a padláson megtalálom az újonan vett birtokomon a pálinkafőzőt, akkor bűnt követek el, ha nem teszem úthenger alá. És azt sem gondolom, hogy majd egy NAV-os C-24-es kormeghatározással meghatározza majd a pálinkafőzőm korát.

Ettől függetlenül pedig nem vagyok hajlandó birka lenni. Nem forradalmat akarok, de a birkaság igencsak felbosszant. Párom könyvelő. Az összes vállalkozója csak hőbörögni tud pl. az online pénztárgépek miatt. Vajon, ha Magyarország egyetlen vállalkozója sem vett volna online pénztárgépet, akkor a NAV bezáratta volna az összes magyar üzletet, benzinkutat, bevásárlólözpontot?? Nem hiszem.

Előzmény: foxrudi (98925)
moker Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98930

Kellemes ünnepeket kedves Fórum társak!  http://www.youtube.com/watch?v=R87HDQLnLbo

crosspisti Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98929

Igen, a számla a szigorú számadású bizonylatok körében tartozik, legyen az porszívó vagy bármi más, a megőrzése legfeljebb 5 évig kötelező, utána nem kérhető számon. A porszívó is lehet lopott.

Előzmény: bezzeg Jani (98915)
szilvakukc Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98928

Miből gondolod, hogy ez az én saját jogértelmezésem?

Keversz Gombászokkal, én nem azzal töltöm az iccakáimat, hogy jogértelmezek.

Ha egy alkalmazottam megkérdezi, milyen juttatások járnak neki, természetesen semmilyen. Ha elém teszi a Munka Törvénykönyv idevonatkozó részét, legfeljebb kénytelen-kelletlen elismerem. Ha nem, én jártam jól.  Naivság azt hinni, hogy egy NAV-os bármikor azt  fogja Neked  mondani, főzz, ahogy akarsz, azzal, amivel akarsz.

Amit eddig bárki feltett, hogy így elvitték, meg úgy elvitték, mindig kiderült, hogy száz köbméteres a főző, meg hárommillió liter pálinka volt, stb. Még egy olyanról sem hallottam, hogy minden rendben volt, és azért pakoltak, mert nem volt számla. Viszont több olyan esetről tudok, ahol ellenőrzés után tisztelegtek, és távoztak, anélkül, hogy a főző eredete után kutakodtak volna.

Rendben, hogy Te így érzed magad biztonságban, de ne állítsd, hogy ezt így is kell. Én-ahogy Snapszmester tök találóan megfogalmazta ezt a jövedéki dolgot-szintén felelősséggel állítom, hogy ha minden rendben van egyébként, ezen nem fognak genyózni, és, ha mégis belefutok valami túlbuzgó faszfejbe, az is bocsánatkérve fogja visszahozni.

Előzmény: foxrudi (98925)
zsorsz Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98927

Kellemes Húsvétot,szép esőmentes locsolónapot Mindenkinek!

snapszmester Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98926

Nem tisztem megvédeni a kollégát, tud magára vigyázni, de a nav más kategória. Ha erről valakinek van tapasztalata az én vagyok. A van kalapja-nincs kalapja variáció nem túlzás ahhoz amit képesek megcsinálni ha engedik őket. Az írott jogszabály még csak nem is keret ehhez. Szlogen: a tőrvényesség nem mehet a hatékonyság rovására. Csak annyit kívánok nektek hogy soha ne kelljen megtapasztalni mire képesek.

Előzmény: foxrudi (98925)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98925

Kedves Szilvakukc.Úgy látom,ha valaki nem a Te nézetedet osztja az már hülyeséget beszél.

   Akkora vakvágányon vagy,ahhoz hogy visszajuss a jó útra,még a síneket is vissza kell raknod amit felszedtél magad után.

  Érdekes a sajátos jogértelmezésed,de az is lehet,hogy a 2 megkérdezett jogász,és a megyei vámhivatal nem ért a szakmájához.

 Csak hogy az a mérvadó,ahogy ők értelmezik.

  Te is abban a hitben vagy megtévedve,hogy ha valamit nem kell bejelenteni akkor nem kell mit engedélyeztetni.Nos gyártani ettől még nem lehet csak engedéllyel és ha ez nincsen, vagy számla,addig nincsen baj ameddig nem kopogtatnak be hozzád vki jóvoltából.

  A szabad főzés első 1,5 évében nem foglalkoztak szinte semmivel ezen a téren,de azóta alkalmazzák ezt a szigorát a jognak rendesen.

 Példa rá,nálunk Nógrádban Székvölgypusztán(Bárnával szemben lévő település)a napokban volt egy bejelentésre történő razzia,és vittek mindent.Csinált főzőt,pálinkát,mindent.Ott sem volt se számla,sem gyártási engedély.

  Olykor elgondolkodom,nem-e az van nálunk is, mint az USA-ban.Másak a törvények Texasban,és másak Minnesotában.

  Üdv:Foxrudi

Előzmény: szilvakukc (98920)
sogi01 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98924

Kellemes Húsvétot!

 

 

snapszmester Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98923

Áldott Húsvétot!

 

Én!

Aki jövedéki termékkel foglalkozik, féljen. Akiről ezt a nav is tudja, rettegjen. 

Most politikai védettséget élveznek az otthonfőzők. Ez vagy marad, vagy nem. A vagy nem-re ne is gondoljatok.

Előzmény: körte51 (98922)
körte51 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98922

Nem venni akar,készíteni és büszke szeretne lenni rá! Megmutatni a haveroknak! Nézd én csináltam ,milyen gyönyörű! Csináljatok ti is ,ne vegyetek drágán!Egyszerű megcsinálni és sokkal olcsóbb! Nem bujkálni akar ,nem rettegni ,hogy mikor hurcolják meg!Mert ugye a hatalom kénye kedvére ki vagyunk szolgáltatva! Csak nyugodtan akar aludni és ha ő úgy érzi kérjen engedélyt készítésre! Nem biztos hogy rosszul gondolja ! Persze aki nem kér rá engedélyt és készít ,pedig tudja ,hogy nem teheti, lehet ő jár jól! Ki az aki meg tudja ezt mondani felelősséggel ?

Előzmény: szilvakukc (98919)
sogi01 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98921

Ne idegeskedj Szilva kolléga igyávalamit oszt jóvan :-)

Előzmény: szilvakukc (98920)
szilvakukc Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98920

Az rendben van, hogy ezt a sok hülyeséget páran magatokba szívtátok, és bennetek is maradt! De miért kell másokat is hülyíteni, beszaratni?

Előzmény: foxrudi (98912)
szilvakukc Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98919

Semmit nem kell mondanod senkinek! Megveszed, és megvan! ha bárki rákérdez, mindig is megvolt! Ennyi!

Előzmény: gabor0036 (98907)
sogi01 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98918

                                           vf1 linkgyüjteménye  

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (98877)
körte51 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98917

Én nem kértem semmiféle állásfoglalást! Bevittem személyesen a kérelmet egy egyszerű rajzzal 2 példányban az egyiket visszaadta aláírva ! 8napon belül megjött az engedély! Nem került semmibe!

Előzmény: gabor0036 (98916)
gabor0036 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98916

Ok köszi szépen! Békérém az engedélyt amíg adnak. Ki tudja meddig adnak még... Aztan ha engedélyezik,  már ráérek bármikor legyártani. 

Előzmény: foxrudi (98912)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98915

A névre lakcímre kiállított áfás számla szigorú számadású bizonylat.

Több példányos. Gyártó bekönyveli; tőpéldány a számlatömben marad; az eredetit a vevő kapja.

Aki onyan, homály hogy, nem őrzi meg a bitonylatot az ................ mivel jövedéki  termék előállítására alkalmas a berendezés.

Előzmény: crosspisti (98911)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98914

Van,amit leírtam.rajz a már meglévőről,és engedélykérés annak(a már meglévő) gyártására.Nem állnak fölötted csak kiküldik a levélben.

   De nem kötelező ez.Saját magad mérlegelése,és döntése melyik utat választod.

Előzmény: gabor0036 (98910)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98913

A porszívódat nem fogják ellenőrizni soha,de a bolt ad róla számlát már csak a garancia miatt is kell.

  Hát a főzőről meg kell ameddig nálad van.

 Mondhatsz bármit ez nem dedó.

  Van számla nincs baj,nincs számla baj van(esetleges ellenőrzéskor).Ennyi.

Előzmény: crosspisti (98911)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98912

Nincsen erre nyomtatvány.Először kérsz egy állásfoglalást a navtól tértis levélben mit szeretnél,indokkal,olcsóbban tudod elkészíteni mint a bolti ára,ecetera.ecetera......!Majd kapsz egy választ,amiben leírják amit már tudsz.Aztán készítesz egy rajzot,méretezve,a gyártani kívánt berendezésről,és csatolva a kérvényedhez amit papírra vetsz az állásfoglalás hivatkozási számmal feltüntetve,elküldöd ismét tértisen.Aztán 2 hét és kapod a gyártásit.

Mást nem kapsz,mert birtokbantartási nem kell 100l alatt,és bejelenteni sem.

  Viszont otthon nem gyárthatsz,ezért adják csak gyártásra.

  Van aki úgy értelmezi,ha 100l alatt nem kell bejelenteni,akkor nincs miről beszélni tovább.

  Persze a nav ezt nem így értelmezi.

  Ha bejelent egy jóakaród,és ellenőriznek,akkor ha nem tudsz mutatni származásit,vagy engedélyt visznek mindent.nem csak a kuktát,hanem páleszt is,mindent.

Előzmény: gabor0036 (98888)
crosspisti Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98911

A számlát meddig kell megőrizni, tán a porszívód számlája amit évekkel ezelőtt vettél még meg van? Szerintem azt kell mondani, hogy már régebben vettem, a számla már nincs meg. Ha csak nincs leírva külön, hogy a pálinka főző számlát örökre meg kell őrizni.

gabor0036 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98910

Es aki nem hivatalos forrásból veszi, annak van járható út "legalizálni"?

Előzmény: foxrudi (98909)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98909

Kapsz róla számlát ahonnan veszed.mint egy porszívóról,vagy mikróról.

Előzmény: gabor0036 (98907)
antialkohol Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98908

Én is remélem.

Előzmény: gabor0036 (98906)
gabor0036 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98907

Egy elméleti kérdés. Ugye most bárki vehet 100L-ig és bejelentés nélkül. Mivel kell igazolni, hogy én vettem nem pedig csináltam? Nem söröshordóból tervez. 

gabor0036 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98906

Persze benne van, én csak remélem hogy nem igy lesz. 

Előzmény: antialkohol (98904)
körte51 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98905

Cukor benne maradna ,vadélesztők biztos kipusztulnának! Beindítanád élesztővel , kierjedne ,tehát alkohol lenne !Ízek se hiszem ,hogy nagyon sérülnének egy kis forrástól!  Próbáld ki és várjuk a tapasztalatodat! Én maradok a bevált cefrézésnél!:-)

Előzmény: toalettduck (98898)
antialkohol Creative Commons License 2014.04.20 0 0 98904

Annak idején a vendéglátó helyeken is lehetett játékgépezni ,mert engedélyezve volt.Aztán egyszer csak betiltották.

Ne legyen igazam, de ha valakinek az állna érdekében,nem értékelné őket mennyit költöttél a főződre .

Előzmény: gabor0036 (98888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!