Keresés

Részletes keresés

loncsika8 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8752
akkor most mi a helyzet? Nekem a kéményesek írtak papírt, h engedélyezik a nyílt égésterű kazánt. Külön, direkt a kazáncsere miatt hívtam őket szakvélemény adása miatt, 8900ft volt.
Előzmény: Zoltanuss (8751)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8751

  

  "Ebben az esetben az éves kéményvizsgálati papír elegendő."

 Hát ezt kétlem !

 Bárcsak igazad lenne !!

 Nekem mindig azt szajkozzák a kéményesek, hogy ők csak úgy adnak szakvéleményt és engedélyt, ha egy ép. gépész rajzot(tervet )és  hőtechnikai ill. áramlástani, légutánpótlási számítást, méretezést készít, aztán majd ők az alapján döntenek.

 

 Rajzot készíteni nekem nem probléma (anno acélszerkezeti terveket készítettem, mondjuk a beépített anyag  100 -250 tonnás tartományban volt ), tehát az uraknak  metszetet alaprajzot  M1 : 100 , M1 : 50 vagy bármely léptékben produkálhatok ) még egy áramlástani méretezés is el elmenne, habár itt a rutint nem ismerem.

 

 Mindegy, szeretném   a tervezést és a szakvéleményt kikerülni (egyszerűen elvi okok miatt olyanra nem költenék, amit feleslegesnek itélek).

 Tehát  a csere lenne aktuális  2 éves időtartományban.

 Gyakorlatilag minden marad - kivéve a kazán, ahogy a  t.. 8 topiktárs is írta.

 Jó , ha nagyon kell  légbeejtőt akár 2 is beteszek. De minek méretezni ?

 Mint ahogy  egy hidat se méreteznek újra, ha az eddigi régi szuzukik helyett új szuzukik mennek rajta ezentúl.

Előzmény: gmkiev (8747)
loncsika8 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8750
Nincs semmi módosulás, ugyanoda került a kazán., uakkorra teljesítményű, még a flexi gázcső maradt. Nincsenek új nyílászárók, plusz azok extra szigetelése sem, a régi tűzhely van a konyhában, páraelszívó sincs, minden az eredeti állapotban. Üdv
Előzmény: gmkiev (8747)
loncsika8 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8749
Mondjuk ezt sem kérte tőlem senki. :( Csak a kéményes papír másolatát vitte el a garanciális beüzemelő.
Előzmény: loncsika8 (8748)
loncsika8 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8748
köszi szépen! És nem kellett volna épületgépészeti terv? Mintha a kéményes papíron ez lenne halványan odanyomtatva, amit most vettem észre, már sík ideg vagyok.
Előzmény: gmkiev (8747)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8747

Használd egészséggel, a csere szabályos. Ha nincs teljesítmény és kivitel változás akkor rendben. Épp ez a lényege a dolognak, mert így nincs annyi macera a kéménnyel. Ebben az esetben az éves kéményvizsgálati papír elegendő.

Előzmény: loncsika8 (8746)
loncsika8 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 8746
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a nyílt égésterű kazánomat lecseréltem egy új nyílt lángterű kazánra. A gázosok a cserét megelőzően telefonon azt mondták, lehet. Mondtam, h nincsenek új ablakok, az eredetiek vannak, meg, hogy a falban is van szellőző, az ajtón is 2. A kazán a fürdőben van, ami az előszobával van kapcsolatban, ahol az ajtó nélküli konyha van. A kéményesek engedélyezték, a nyílt lángterű kazánt, a gázszerelő is azt mondta lehet és a garanciaérvényesítésnél sem volt gond. Senki nem mondta, a gázosok sem, hogy kell a gázművektől engedély. De pár helyen olvastam, kellett volna, más helyeken meg hogy nem. Nekem a gázszolgáltató műszaki embere sem mondta, hogy kell, mikor telefonon érdeklődtem a csere felől. Most akkor mit tegyek így utólag? Köszi a válaszokat!
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8745

Szia.

A kéményed hossza?kb...

Az Ariston kondenzációsa 80/125 -el  elég sokat tud!!

Előzmény: ducky.brown (8733)
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8744

Rohr kft asszem Budaörs....

Alu-Ko kft Szfvár...

 

Előzmény: Elemi Koczka (8743)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8743

nem nagyon értem mire gondolsz.

a schiedel tud róla, a kandallósok tudnak róla (személyesen is voltak kint többször, a kéményseprőktől van papír.

tehát engem most a bővítő érdekel, ebben kérek segítséget.

Előzmény: puskaspisti (8742)
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8742

De ha gondod lesz a kandával v. a kéménnyel akkor

a schiedel is meg a kanda gyártó is elutasít majd.

Mert erre gondolom kéményes papírod nincs.

Nincs papírod nincs garancia,

:(

Előzmény: Elemi Koczka (8741)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8741

már egy fűtés szezont ment....

tehát itt már nem sok választásom van:)

Előzmény: puskaspisti (8740)
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8740

Ne kössed bele a 200-as kéménybe!!

Esni fog a hatásfokod és elcseszed a kéményed!!

( nem rendeltesésszerű használat)

Bukod a garanciádat is.

Vagy 100-as vagy 80-as ko.cső kell bele!!

Előzmény: Elemi Koczka (8739)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8739

bingo:)

pont ahhoz kellene igen:)

Előzmény: puskaspisti (8738)
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8738

Csak nem a pelletkandához kell?

Előzmény: Elemi Koczka (8737)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8737

Sziasztok!

Tud valaki 80-ról 200-ra bővítő elemet Inoxból?

Schiedel Uniplusba kellene a dolog.

Előre is köszönöm:

Koczka

teky01 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 8736

Fém kéményem van ,és kinn van falon kívűl.A tetőről nem is férnék hozzá.Ha csak nem nyúlik meg a kezem lábam 3-3 métert:-D Én is csak attól tartok ,hogy felfelé nem tudom végigtolni.Az meg ,hogy befele ne jöjjön ,az megoldható.Ez kandalló,és leveszem a füstcsövet,s eldugaszolom.Ez már csak részletkérdés.Így is 2 hetente tisztítanom kell a füstcsövét.

Előzmény: csiba00 (8711)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8735

a fafutesnel neha elofordulo homersekleteken az alu kilagyul, elolvad, es akar el is eg. feher porra valtozik. 

 

vajk

Előzmény: zozomax (8734)
zozomax Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8734

Hát, a mágnes nem fogja kicsit sem és csavarhúzóval át tudom ütni, bár nem könnyen.

Meg nem is fényes, hanem olyan matt és csiszolás után is visszamattul.  Valószínűleg tehát alumínium, mondjuk hogy az.

 

Ahogy hallom az alu nem alkalmas fás fűtéshez, csak gázhoz, mert nem bírja jól a savakat amik keletkeznek. Vagyis ki kellene

szedetnem és helyette acélt tenni.

Hát ez eléggé drága volna. Van erre más megoldás? Alkalmassá lehet tenni az alut valahogy?

(pl. valamilyen belső kezelés, vízüveggel vagy ilyesmivel )

 

 

Előzmény: Zöldár (8728)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8733

A kéményben vannak törések, és a töréskor -1 métert kell számolni a megengedettből. (pontosan nem tudom, de valahogy így számolják)

És mivel épphogy csak meglett volna a magasság, azt mondta a főkétüsz, nem lehet a kéménybe kötni, osztani kell!

Akkor mondtam ok, nem kell nekem kémény, ha úgyis meg kell fúrni a ház oldalát, legyen az, hogy az égésterméket is a ház oldalán nyomom ki. (cső a csőben)

Erre benyögik, azt nem lehet, a friss levegő a ház oldaláról jöjjön, az égéstermék meg a kéménybe.

 

Na mondom, ez fasza :S

Előzmény: Zöldár (8732)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8732

  

  "Az enyém amúgy osztott, a főkétüsz megszivatott :("

 

 Ezt hogy érted ??

Előzmény: ducky.brown (8730)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8731

Arra értettem, hogy ha simán egy az egybe bekötöm csövek nélkül a kürtőbe a páraelszívást, akkor lehűtöm a szomszéd csövét, és mivel neki nincs ventilátor a kazánjában, így a lehűtött égéstermék visszaáramolhat.

Előzmény: Émile (8726)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8730

Szia! Köszönöm a segítséget, igen, én is így gondolom. Az enyém amúgy osztott, a főkétüsz megszivatott :(

Plussz cső persze elférne, úgy nem is lenne probléma, de 7-8 méter felfelé a kürtő becsövezése már nem igen érné meg.

Úgy meg, hogy csak simán a kürtőbe fujatom a páraelszívót, na ez itt a necces :)

 

Marad az oldalfalon való kivezetés.

Mégegyszer köszönöm!

Üdv:

Barna

Előzmény: Émile (8725)
Vezo228 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8729

talán mágnes?

Előzmény: zozomax (8727)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8728

 Ismerni kéne az aluminiumot és a savállót.

 

 Amúgy egyszerű !

 A savállóacél - másnéven a korr. hosszabban a korrózió álló acél egy rendkivűl kemény és szivós anyag.

 Jók a mechanikai tulajdonságai  a kémiaiak még jobbak.

 Az alumiiumnál a kémiaiak jók, ami akéménybe kell viszont az egyébb pl. a mechanika nem annyira. Lágyabb.

 Minimum belenézel, de az kevés. Vizsgálod a mechanikai tulajdonságait. Mind a kettőnek. Pl ha egy csavarhúzóval átdöföd az inkább alú mint k. acél. Aztán mágnessel - habár nem tudom, hogya saválló acélok mágnesezhetők é. Ritka kivétel lenne, ha nem.

 

Előzmény: zozomax (8727)
zozomax Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8727

Halihó,

 

Tudja-e valaki, hogyan lehet megkülönböztetni a kéménybélést, hogy saválló anyag van-e benne vagy alumínium?

 

 

 

Émile Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8726

  "(lehűtöm pl. a csövet, stb...)"

 Már miért hűtenéd le ? A pára elszivó által kilökött terméke  azért a konyha levegőénél valamivel magasabbhőmérsékletű a gáztűhely égésterméke ezt melegíti, ha nem is jelentősen. Ha meg belemegy a harmadik cső, akkor pláne nem érvényesül a hatása.

 Egy 250 x 250 es kürtőbe belefér egy harmadik cső is.

 Elemezd a helyzetet !!

Előzmény: ducky.brown (8720)
Émile Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8725

 És tovább :

 amennyiben a turbós készülék csöve duplafalú cső, tehát felfelé áramkik a füstgáz lefelé az égés levegő és viszonylag jóanyagú csövek elviekben lehet. Azaz  felfelé áramlik a turbós füstgáza, felfelé a nyilt égésterü füstgáza éás lefelé  a cső köpenyben a  az égés levegő egy plusz betáplálás miért ne lenne lehet séges.

 Megjegyzem a turbósoknál van olyan hogy osztott rendszer, azaz a levegő külön csövön jön be és nem is kéményben ful hanem máshonnan jön be még szerencsésebb a helyzet, ebben az esetben két csövönfelfelé történik az áramlás. itt egy harmadik mit zavarna ? ha van hely elviekben ezt a  szivó készüléket is lehetne egy+ csövön áramoltatni (ha belefér ), ha nem akkor a csövek közti téren menne felfelé azelszivó terméke, ami nem más mint egy zsirgőzzel tűzhely égéstermékkel szennyezett, de erősen higított levegő.  kérdés még hogy ki van felül, mert igaz az elszivó szív, de a készülék után már fúj azaz enyhe túlnyomás van. ha ez aszomszédhz bejut - hát lehet kalamajka.

 Tehát a feladat komplex, kategoríkusan kijelenteni, hogy nem lehet, csak helyismeret  és  átgondolot   hatások folymatok után lehet. Viszont kategoríkusan ki lehet jelenteni, hogy nem szabad , de az más !!

.

Előzmény: ducky.brown (8723)
Émile Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8724

 Helló !

 Az egyik fontos paramétert/adatot nem közölted !

 Mennyi is az a kürtő szelvény ?

Előzmény: ducky.brown (8723)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.11 0 0 8723

Szia! Köszönöm a válaszod!

 

A kéménykürtőben mint írtam, 2 csövön történik az égéstermék elvezetése.

 

"A kéménykürtőben 2 kazán égéstermék elvezetése történik(egy turbós kazáné, és egy nyílt égésterű kazán csövei futnak)."

 

Tehát nem egy csőben történik a dolog, csak a kürtő közös! Ez hogy lehetséges ? Alsó szomszéd, és én futtatjuk a kürtőben a csöveinket :) Így...Az enyém a turbós, övé a nyílt.

 

Szerintem sem lehet bekötni a páraelszívót, csak jobb szerettem volna ezt meginformálni, megerősítést nyerni :)

Előzmény: Vezo228 (8721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!