Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.20 0 0 20258

Szervusz Kedves! Köszönöm türelmedet és fáradtságodat. Ölellek, AnnA.

Előzmény: Törölt nick (20257)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 1 20257

Egyetértek soraiddal.  A beteg ember (megváltozott munkaképességű) többszörösen hátrányban van. Azt hiszik, ha filléreket odalöknek (sokszor 20-30 év ledolgozott év után), az elég, abból finanszírozni tudja kiadásait, sőt, még rehabilitációra is futja.

Aki fiatalon betegedett le nagyon, annak is élnie kell. Ezek az összegek morzsák csak.

Sokszor lehetetlen kivárni a sort, amire kiírják a vizsgálatokat, mire megszületik az eredmény, hogy kezelés kezdődhessen. Előfordulhat, hogy másodvéleményt kellene kérni. Csak az első vizsgálatra elmegy, ha kinyögöm majd valamikor majdnem az ellátásom fele. Akkor még rezsit nem fizettem, élelmiszert sem vettem. A családom segít, amíg bírja. Rossz érzés, hogy rászorulok, de egyelőre így alakult.

Aki egyedül került ebbe a helyzetbe, annak még rosszabb lehet. Isten ments az egyedülléttől!Miben lehet hinni? A változásban. Magunkban. A  változás mi magunk vagyunk!További szép napot és jobb egészségi állapotot!

Előzmény: Törölt nick (20255)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 0 20256

Utóirat: Szintén szubjektív vélemény! Örömmel olvasom, akadnak Társak, akik dolgoznak, vagy a lehetőségeket latolgatják. Valahogy gitt-egyletnek érzem a segítő szervezeteket, alapítványokat. Tudnak-e segíteni munkakeresésben? Esetleg unottan teszik a dolgukat? Nekem valahogy nem jött össze, tudok írni, olvasni. Semmi extra? Nemhogy semmi extra, még egyéb kategória sem. Idős nénikék a környükünkön elvárják a segítséget - ingyé... Megdöbbentő. A jót a hozzátartozóknak tartogatják, a gondot nekem, nekünk... Üdv. Mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 0 20255

Szervusz! Köszönöm figyelmességedet és őszinte, ám bíztató szavaidat. Igen nehéz ez így, szerintem úgy gondolják, aki beteg ne dolgozzon, ez persze szubjektív véleményem. Végülis 4-5 órát dolgozom, cca. 35 ezer forintért. Amennyiben szerencséd van, fizetik a BKK bérletet, vagy egy részét. Amennyiben nem, marad kb. 25-27 ezer forint. Amennyiben az Önkormányzat segít, lakásfenntartási támogatással, azt leveszik tudtommal a minimálra. Lényegében, ezáltal fillérekért melózik egy ember. És az örök téma: az elvett utazási kedvezmény egy bizonyos korosztálytól. Embertelen. Hová fog ez vezetni?! Költői kérdés... Ahány ember, annyi vélemény? Még utóbbi is jobb, mint a hallgatás. Üdv.! Anna.

Előzmény: Törölt nick (20252)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.05.18 0 0 20254

Évi 600-ezer alatt nem zargat senkit a NAV-vaterázókat?

 

Tudtommal nem zargatja a 600ezer bevétel alatti ingóértékesítőket még akkor sem, ha tevékenységül a gyakoriság miatt felvetné az üzletszerűséget. NAV oldalain lehet füzetecskéket olvasni, benne az ingó értékesítésének szabályait.

Amit viszont nem tudok: 600ezer bevételt írnak sok helyen újságokban (és nem 600ezer jövedelmet és ez a kettő nem feltétlenül ugyanaz, ha a bekerülési áradat levonod az eladási áradból).

Egy időben Angyal József foglalkozott ezzel.

Idézem egy hírét: "Még üzletszerű értékesítésnél sem kell szja-t fizetnie a piactéren értékesítő magánszemélynek, ha bevétele évi 600 ezer forint alatt maradt, s akkor sem, ha bevétele ennél több, de jövedelme nem haladja meg a 200 ezer forintot"

 

Innen http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Vatera_mikor_kell_szjat_fizetni_9AEKMS

 

Előzmény: bandolesa (20251)
Zsazsu65 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 20253

Szia 17macsek!

 

Sajnos sokszor nem tudják miket beszélnek mi meg szívunk a hülyeségeik miatt, ami persze nem hatja meg őket.

Nincs elég bajunk még rá is segítenek.

Köszi a választ!

Kívánom mielőbb rendeződjenek a dolgaid!

Előzmény: 17macsek (20249)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 1 20252

Szívesen!

Teljes munkaidőre (8 órára) megállapítva. 

Megváltozott munkaképességűeknek nem sok választási lehetőségük van. Differenciálni kellene, többféle munka, ami a bérekben is megjelenne. Természetesen vigyázni, mert ez a kis pénz is labilis (elvehető)...

Előzmény: Törölt nick (20250)
bandolesa Creative Commons License 2017.05.18 0 0 20251

Biztosítási jogviszont egyéni megállapodás alapján is lehet fizetni a Nyugdíjfolyósítóval kell szerződni.

Évi 600-ezer alatt nem zargat senkit a NAV-vaterázókat?

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20248)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 1 20250

Szia! Igazán köszönöm a választ. Gondolom ez a hatalmas összeg 8 órás munkaidőre értendő. Azt tudom, hogy zömmel 4-6 órát dolgozhat az ember, különben könnyen elveszítheti a fix pénzét, pl.: járadék, ellátás, stb. Köszönöm, köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (20245)
17macsek Creative Commons License 2017.05.17 0 1 20249

Szia Zsazsu!

 

Pont ebben a cipőben járok. Az biztos, hogy csatolni kell a házi orvos által kitöltött papírokat. Nekem már megjött a határozat, amiből egy meglévő betegséget kihagytak és csak egy újat írtak be. A rehabilitáció időpontját 36 hónapban állapították meg, de ennek ellenére az ellátást csak most júliusig. Az egyik rehab kapcsolattartóm javaslatára került 3 hónappal a lejárat előtt benyújtva, mert azt mondta, h 50 nap az ügyintézés és így biztosan folyamatos lesz az ellátásom.  Az új ügyintéző szerint, csak július után kellett volna beadnom, hogy ismét megállapítsák. Ezek azt sem tudják, mit beszélnek! Fellebbeztem persze, de közben megszűnt a munkám, most miattuk kerültem lehetetlen helyzetbe.

Előzmény: Zsazsu65 (20247)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.05.17 0 0 20248

  Jól összefoglaltátok az adószabályokat.

  Amire fel akartam hívni a figyelmeket: nemcsak munkajövedelem létezik (bár biztosítási jogviszonyt talán csak azzal lehet szerezni).

  Mintha lenne egy évi 600ezer forintos bevételi korlát, ami alatt nem zargatja az APEH a vaterázókat (teszveszelőket, bárkit). Talán még bejelenteni se kell ezt a bevételszerzét, ti. nem szerzel vele szolgálati időt (nem kell hozzá munkaszerződés vagy mégis).

 

Előzmény: bandolesa (20246)
Zsazsu65 Creative Commons License 2017.05.17 0 1 20247

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem a tisztábban látás végett .

Júliusban lejár a 3 év rehabom, meg  kaptam meg a kitöltendő Adatlapot és Nyilatkozatot.

Nem egyértelmű számomra pár dolog. Ezt a két paksamétát kitöltöm és elküldöm a megadott címre.

Ehhez most még nem kell csatolni a házi orvos által kitöltött papírokat?

A helyi Rehabon azt mondták még nem kell csak ha behívnak majd, viszont a mellékelt tájékoztatón nem úgy értelmezem.

A másik mikorra kell kérni igazolt napot, pl ha júl 25-én lejár az ellátás, akkor 26-ra kérhetem?

A harmadik pedig még azt mondta a helyi Rehabos ha vissza megyek és nincs új betegségem csak ami 3 évvel ezelőtt akkor nem kapok járadékot , hiába állapítják meg az össz károsodást.

S mi van ha egyik betegségemből kifolyólag romlott az állapotom?

Válaszokat előre is köszönöm!

bandolesa Creative Commons License 2017.05.17 0 1 20246

Ez így van,aki üzletelget főleg a Vaterán azért figyeli a NAV. A Jófogás az jobb,ott becenéven is lehet valaki,csak nehogy egy adóellenőr legyen a vevő

De a tapasztalat,hogy a bevétel 80%-el van titkolva az adóhatóság elől.

Előzmény: ibi43 (20242)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.17 0 1 20245
Előzmény: Törölt nick (20244)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.17 0 1 20244

A minimálbér jelenleg: 127.500.-/hó/brutto. Kérdésem a következő: Ez az összeg nettó mennyire jön ki? Bocsánat a kérdés-sor miatt. Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.17 0 1 20243

Köszönöm szépen fáradtságodat.

Előzmény: Törölt nick (20230)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.16 0 2 20242

Kedves közmunkás!

Ha már kapsz valamit valakitől, és azt eladod, eleve bizonyítod a kapott dolog pénzbeli értékét.

150 ezer ft feletti ajándéknál már önként és dalolva ajándékozási illetéket kell fizetned, ha azt nem egyenesági felmenődtől vagy leszármazottadtól kaptad.

Ha pedig rendszeresen adsz-veszel, azt bizony előbb- utóbb valamilyen vállalkozasi formában kell megtenned.

A kulcsszó: üzletszerűen végzett tevékenység.

 

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20240)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.16 0 1 20241

Kedves Andris!

 

Maradjunk annyiban, hogy azt, amit utoljára írtál, egy leszázalékolt inkább ne vegye figyelembe!!!

 

Nem az elvben megállapított, hanem a valósan megkeresett ősszeg a mérvadó!

Ezért is írtam, egy rokkant esetében a rá vonatkozó törvények közül az Mmtv. a mérvadó, a többit azzal ősszhangban kell értelmezni.

Én nem fényezem magam ki és mi voltam, kik és mik vannak körülöttem, de kérlek higgy nekem.

A suszter maradjon a kaptafánál, akinek meg szakadt a lábbelije, menjen a suszterhez.

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20240)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.05.16 0 0 20240

Nem érdemesebb-e "ingó értékesítése" formájában megszerezni a jövedelmet?

Akinek besegítesz adhat neked pár értékesebb érmét vagy más tárgyat amit eladsz bizományiban.

Évi 600ezer forint bevételig ha jól tudom nincs adóvonzata és EHO vonzata sincs bizonyos körülmények között (többnyire),

Előzmény: ibi43 (20235)
01andris Creative Commons License 2017.05.16 0 0 20239

Kedves ibi43!

Azért van ez így mert a katás vállalkozónak  valójában kb nettó  85000ft fizetésnek megfelelően számolják ki a nyugdíjat,és a táppénzt.Nem is 1 hanem 0,7 napnak számolnak neki egy ledolgozott napot a nyugdíj számításnál.De felvették négy órába dolgozni.Így már ez a kérdés nem aktuális.

Előzmény: ibi43 (20238)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 20238

Kedves Andris!

Még annyir, hogy én amikor az ügyemet intéztem, nem a neten keresgéltem, ugye itt is volt már  szakértő, akinek a segítségét kértem, a vége meg az lett, h a tájékoztatása miatt idegösszeroppanást kaptam, de hála a jó Istennek, a szakértőnek nem lett igaza. Azóta az illetékes hivatalok ügyfélszolgálatait keresem.

Javaslom, hívd fel a NAV-ot meg a Nyufigot és tőlük kérdezd meg a lehetőségeket.

Most őszintén! A KATA ettől az évtől 12 millióig megengedett. Te jogosnak tartanád, hogy aki egy rehab cégnél napi 4 órában dolgozik kb. nettó 42 ezerért, aki betegen katás az meg, ne kapjon, csak évi nettó 4 milliót és még a rokkantságija is megmaradjon?

Hidd el, ezt nem engedi meg az állam.

Olvass több cikket a KATA-ról, nagyon fogják ajánlani, h a bevételi és kiadási bizonylatokat meg kell tartani.

Arról nem beszélve, minden hónapban lesz egy kimutatás a tiszta bevételről.

Előzmény: ibi43 (20237)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 20237

Kedves Andris!

Nem vitatkozásképpen, de igenis figyelembeveszik a KATA-s jövedelmet.

Ezért is írtam, hogy a NAV és  NYUFIG ellenőrzi, hiszen rá elsősorban az MmTv, és csak ezt követően az Art. vonatkozik.

Az Mmtv ugye kimondja, h 3 egymást követő hónapban nem haladhatja meg a jövedelem a br. minimálbér másfélszeresét.

Tehát hiába, saját magának köteles nyilvántartani a br. havi bevételeket és kiadásokat, az Mmtv értelmében pedig köteles ennek bekövdtkezését a Nyufignak jelenteni.

A másik, a rokkantsági ellátás nem számít keresőtevékenységnek, csak a rehabilitációs, tehát ha katas lesz, az lesz a főállása, ami után 50 ezret kell fizetnie.

Múlt hónapban váltottam ki adószámot. Ez van.

Előzmény: 01andris (20236)
01andris Creative Commons License 2017.05.15 -1 0 20236

Köszönöm a választ.Több tevékenységet is belevenne a vállalkozásba.A cégnek így jobb.

Ezt találtam neten:Rokkantsági ellátás

Ha a katás vállalkozó a rokkantsági ellátás mellett vállalkozik, akkor nem minősül főállású katásnak, így az 50 ezer forint helyett csak 25 ezer forintnyi katát kell megfizetnie. Neki megéri a katát választani, mert az általános adózási szabályok szerint vagy evásként a havi minimumjárulékot kellene megfizetnie. A katás bevételét nem kell figyelembe vennie a rokkantsági ellátásnál számolt kereseti korlátnál sem.

Előzmény: ibi43 (20235)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.15 0 2 20235

Kedves Andris!

Hogy elveszítheti e valaki az ellátását, az mindenkinél benne van a pakliban, akár dolgozik, akár nem.

Viszont azt érdekesnek tartom, hogy KATA-s adózói vállalkozásban egyetlen cég tanácsadója lesz. 

???? Ha mint megváltozott munkaképességűt alkalmaznák, a cég járulékfizetési kedvezményt kapna utána, még akkor is, ha max. 2 órában van bejelentve naponta. A munkavállaló pedig az Szja terhére érvényesítheti a súlyos betegsége után járó adókedvezményt, ami havonta a mindenkori minimálbér 5%-a.

Azt meg ki is hagytam, ha az érintett cég dolgozóinak létszáma több mint 25 fő, akkor a rokkant foglalkoztatása miatt nem kell megfizetnie a szociális hozzájárulást.

Szóval szerintem nincs buli a KATA-ban, legfeljebb a NAV és a Nyufig minden hónapban beinvitáljs egy elszámolásra, hogy az igazolt, jogos kifizetések után mennyi is maradt a zsebében, arról nem beszélve, hogy fizessen egy könyvelőt, nyisson ügyfélkaput és akár futja, akár nem a bevételből fizesse meg azt a havi 50 ezer ft-ot.

Előzmény: 01andris (20234)
01andris Creative Commons License 2017.05.15 0 0 20234

Régebben írtam.Nem ment el dolgozni,most viszont egyéni vállalkozó lehetne"katás adózó2" tanácsadó lenne a volt cégénél.Rokkantsági ellátott.Mi a teendőnk.Elveszítheti e a rokkantsági ellátását?

Válaszokat köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 0 1 20233

Türelmet kérek/kérünk Mindenkitől, aki kérdésére nem azonnal, hanem esetleg csak 1, vagy néhány nap (esetleg több nap) múltán kap választ. Jön a jó idő, aki teheti, kimozdul a szabadba. Nincs mindig mindenhol számítógép a közelben...

Változó, hogy ki mikor jön föl éppen (ráérő idő, egészségi állapot függvényében). Sokszor a kérdés sem általános, hanem nagyon is specifikus, utánolvasást igényel. Mindenkinek jó egészséget és igazán szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 0 0 20232

Mrduckhead!

Nincs az agyi kapacitásoddal az égvilágon semmi baj sem.

Az egészségügy kifejezéseit már magyarázni fogják, mert a beteg nem érti, mit írtak a zárójelentésében. 

A határozatát viszont megkapja a Hivataltól és a jogi kifejezéseket szintén nem érti. Ezzel miért nem törődnek? Az emberek autodidakta módon képzik magukat, hogy kiigazodjanak a jogi nyelvezetben is

 

Ha a "régi", súlyos betegsége végigkíséri, megmarad, akkor nem lehet gyógyult. Így van.

Előzmény: mrduckhead (20211)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 0 0 20231

"A rokkantsági járadék összege meghatározott összegű, amely a nyugdíjszerű szociális ellátások emeléséről szóló jogszabályban rögzítettek szerint emelkedik.

A rokkantsági ellátásnak viszont feltétele a biztosításban töltött meghatározott idő.

 

 

A rokkantsági ellátás összege 

a jogosult havi átlagjövedelmétől és a komplex minősítés során megállapított kategóriájától, valamint a foglalkoztatási és szociális rehabilitálhatóságától függ.

 

A  rokkantsági ellátás összegét a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben (referencia időszak) elért havi átlagjövedelem (legalább 180 nap) alapján állapítják meg.

Ha az igénylő a kérelem benyújtását megelőző évben nem rendelkezik jövedelemmel, akkor azt vizsgálják, hogy az igénylő közvetlenül a kérelem benyújtását megelőzően rendelkezik-e legalább 180 naptári napi jövedelemmel.

Ha a jogosult nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel vagy egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel, akkor a rokkantsági ellátást az alapösszeg  alapján állapítják meg.

 

 Megszűnés, megszüntetés

A rokkantsági járadékra jogosultság megszűnik

 akkor, ha

 - a jogosult részére nyugellátást állapítanak meg, vagy

- ha a járadékos egészségkárosodása a 70 százalékot már nem éri el.

 

A rokkantsági ellátásra való jogosultságot megszüntetik, ha az ellátásban részesülő személy

- kérte,

- más rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve a keresőképtelenségre tekintettel folyósított táppénzt, baleseti táppénzt, valamint az Ebtv. 42/C. § (1) bekezdés b) pontjában foglaltakra tekintettel megállapított gyermekgondozási díjat,

- egészségi állapotában olyan tartós javulás következett be, amely alapján a jogosultsági feltételek már nem állnak fenn,

- keresőtevékenységet folytat és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát,

- foglalkoztatására a foglalkoztatásra irányuló jogviszony létesítéséhez szükséges jognyilatkozat hiányában került sor,

- az értesítési kötelezettségét neki felróható okból nem teljesíti (figyelem! 15 napról 10 napra csökken az értesítési kötelezettség határideje május 1-jétől!), vagy

- a felülvizsgálat során neki felróható okból nem működik együtt.

 

A rokkantsági járadék mellett korlátozás nélkül lehet keresőtevékenységet folytatni.

A rokkantsági ellátás mellett lehet keresőtevékenységet folytatni, feltéve, hogy az ellátott ebből származó bruttó jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül  nem haladja meg a minimálbér 150 százalékát

A rokkantsági ellátás összegéből nyugdíjjárulékot nem vonnak, ezért a folyósítás időtartama nem minősül szolgálati időnek.

A rokkantsági járadék folyósítási idejével sem szerezhető szolgálati idő."

Előzmény: Törölt nick (20230)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 0 0 20230

Bocs, csak most tudok válaszolni.

 

Rokkantsági járadék:

" ...speciális helyzet ..., amikor igen nagymértékű az egészségromlás, és az olyan korai életkorban keletkezett, hogy a társadalombiztosítási ellátásokhoz szükséges minimális mértékű biztosítási, szolgálati idő sem kerülhetett megszerzésre.

Erre a problémára nyújt megoldást a rokkantsági járadék, amelynek szabályai 2016. január 1-től több ponton is módosultak.

A rokkantsági járadék olyan fiataloknak ad rendszeres pénzbeli ellátásként segítséget, akik igen fiatalon, esetleg születésüktől kezdve kerültek nagyon súlyos egészségi állapotba, sokszor életük során végig viselve az egészségi probléma, betegség, fogyatékosság terhét.

A helyzetre a rokkantsági járadékról szóló 83/1987. (XII.27.) MT. Rendelet szabályainak ismerete adhat tanácsot.

Rokkantsági járadékra az jogosult, akinek huszonötödik életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 %-os mértékű, és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban vagy megváltozott munkaképességű személyek ellátásában nem részesül.

2016-os változás

2016. előtt a jogszabályban az egészségi állapottal kapcsolatos meghatározás a következőképpen szerepelt: rokkantsági járadékra az jogosult, aki huszonötödik életéve betöltése előtt teljesen munkaképtelenné vált, vagy 80 %-os, vagy azt meghaladó mértékű egészségkárosodást szenvedett.

E rendelkezés helyébe lépett az új szabály, legalább 70 %-os mértékű egészségkárosodást, mint jogosultsági feltételt meghatározva.

Ezzel összhangba került a rokkantsági járadékra alapot adó egészségi állapot meghatározása más, szintén a legsúlyosabb, 70 %-os egészségromláshoz kötődő ellátások jogosultsági feltételeivel.

További változás az ellátással kapcsolatban az ún. együttfolyósítási tilalom kibővülése, azaz olyan más ellátások meghatározása, melyek folyósítása egyidejűleg kizárja a rokkantsági járadék folyósítását.

2016. előtt a nyugellátás, baleseti nyugellátás megállapítása esetén volt kizárt a rokkantsági járadék egyidejű megállapítása.

2016-tól ez a kör bővült a megváltozott munkaképességű személyek ellátásában részesülő személyekkel, akik szintén nem kaphatnak rehabilitációs ellátás vagy rokkantsági ellátás mellett egyidejűleg rokkantsági járadékot is."

 

"A Rendelet változása folytán az a személy is jogosultságot szerezhet rokkantsági járadékra, akinek 2012. január 1-je és 2015. december 31-e között a rokkantsági járadék iránti igényét azért utasították el, illetve a járadékra való jogosultságát azért szüntették meg, mert az egészségkárosodása nem érte el a 80 százalékos mértéket, vagy nem minősült teljes munkaképtelennek, feltéve, hogy a 25. életév betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 %-os mértékű. A jogosultság megállapításához újabb orvosi vizsgálatra nincs szükség, ha a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 százalékos mértékű egészségkárosodását igazoló - a rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított – szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás érvényes.

 

A rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás a soron következő felülvizsgálat időpontjáig minősül érvényesnek."

 

"Nem változott

Nem változott az az előírás, mely szerint a rokkantsági járadékot az érintett személy tizennyolcadik életévének betöltésétől lehet megállapítani.

Ha a jogosultsági feltételek fennállnak, az igény – azonosan a nyugellátási igényekkel – hat hónapra visszamenőleg is érvényesíthető.

 

A rokkantsági járadék megállapításának továbbra sem előfeltétele szolgálati idő megléte.

 

Ezzel a rendelkezéssel válik lehetővé ellátás megállapítása azon fiatalok számára, akik egészségi állapotuk miatt az esetek túlnyomó részében nem tudnak munkát vállalni, és így szolgálati időt szerezni."

Előzmény: Törölt nick (20217)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 0 1 20229

Köszönöm a választ. Tegnapi kérdésemre a rokkantsági ellátás - rokkantsági járadék témában írtam.... :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!