Keresés

Részletes keresés

BeNJaMiN Creative Commons License 2007.07.30 0 0 25
ugyes, gratulalok! megneznel nekem 1-2 elemet h. mi van rajta?
Előzmény: k-k (24)
k-k Creative Commons License 2007.07.30 0 0 24

kulcs1 kirakás egyedül 18 perc.

kulcs2 egyedül kis szünetekkel 1,5 óra.

Jöhet a nagy. :)

Eternity2 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 23
ide már megérkezett...

www.jatek-makett.hu
_vs120_ Creative Commons License 2007.07.30 0 0 22
Gondolom van szerződésük a Postával is !!!! :):):)
agysejt Creative Commons License 2007.07.30 0 0 21

Hát ja!

 

Mindenesetre, én egy dolgot nem értek. Miért engedik a részleges megoldás beküldését? Mondjuk laza számítással is több tízezer 400 pont feletti megoldás is születhet... másfél év alatt sok levelet lehet postán feladni :)

Előzmény: _vs120_ (20)
_vs120_ Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20
Szia Talajmente!

Válaszcsíra a kérdéseidre, bár lehet, hogy nincs mindenben igazam:

1.
Mérő László sztem jogosan pesszimista, jó nagy makkernek kell lenni ahhoz, hogy meglegyen a megoldás (géppel). - azt, hogy manuális úton ki lehet-e rakni, nemtom, kérdezzünk meg egy autista gyereket :)

2.
Magnat jól számolgat, ennél pontosabban felesleges is.

3.
Én pl. megcsináltam a magam kis programját, meglátjuk mire megy, ha megnyerem a díjat, akkor mindenképpen nyomok egy hozzászólást a topicba, ok? :)

4.
Önmagában a Boinc-os (SETI) háló mit sem ér. Tegyük fel, hogy 100000 gép csak ezen füstöl majd éjjel-nappal: Magnat számításait felhasználva 10^550 körüli a kombinációk száma. Vedd úgy, hogy a Boinc-os teameknek "csak" 10^550 / 100000 = 10^545 kombinációval kell megküzdeni... és akkor is csak egyvalaki viszi a lóvét. (Nem osztják a díjat, mert akkor a fenti példában csak 20 dolcsi jutna fejenként, ami az áramköltségeket sem fedezi :):):):))

5.
A lényeg az algoritmusban van elásva. Ez egy NP-teljes probléma. Nem valószínű, hogy most valaki kitalálja, hogy P=NP (?) és meg is oldja vele... ergo a számításigény: x^n (pl. a 4^193 ilyen), ahol n az elemszámmal arányos, x-pedig konstans, vagy n polinomiális függvénye. (?)
Itt amit lehet tenni, hogy x-et leszorítsuk 1 közelébe. Ehhez mindenféle agyafúrt szabályt kell kitalálni és alkalmazni (természetesen olyanokat, amik következnek a játék szabályaiból). Minél szigorúbb rendszert tudunk csinálni, annál több kombinációt tudunk helyből elutasítani, anélkül, hogy megvizsgálnánk őket. (lásd: mélységi keresés) Ekkor egy-egy döntéssel akár a teljes keresési tér több %-át is letudhatjuk.

Vagyis, ha géppel győznek, akkor az fogja vinni a pálmát, aki x-et a lehető legalacsonyabb értékre tudja leküzdeni...

más már hirtelen nem jut eszembe, üdv!.
PPsmith Creative Commons License 2007.07.29 0 0 19
Köszi, megpróbálom holnap a plázában.
Előzmény: k-k (13)
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 18
Most hívtam őket (eddig dolgom volt), nem veszik fel ... majd még próbálkozom.
Előzmény: k-k (17)
k-k Creative Commons License 2007.07.29 0 0 17

Írd meg sikerült-e.

Kiváncsi vagyok holnap hívnak-e.

Előzmény: Magnat (16)
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 16
Köszi!
Előzmény: k-k (15)
k-k Creative Commons License 2007.07.29 0 0 15
A Duna plazaban holnapra igertek. A nevem, szamom is felirtak es igertek, hogy hivnak ha megvan. Hivd fel oket es irasd fel magad. dunaplaza.hu-n egyetlen jatekbolt. tel: 2393710, ma 8ig vannak. Ok voltak az egyetlenek, akik felajanlottak (keres nelkul), hogy hivnak ha megvan.
Előzmény: Magnat (14)
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 14
Azt is meg tudták mondani, melyik nap? Nem mintha annyira számítana az az 1-2 nap, -Harsányiék így is főesélyesek a győzelemre, mivel már a múlt héten megkapták :-)) - de gondolom, pikk-pakk el fog fogyni, jó lenne időben odamenni.
Előzmény: k-k (13)
k-k Creative Commons License 2007.07.29 0 0 13
Szerintem a jovoheten a legtobb nagy jatekboltban lesz. A bpi plazakban talalhato nagy jatekboltokat vegighivtam es szinte mindenhol lesz.
Előzmény: PPsmith (12)
PPsmith Creative Commons License 2007.07.29 0 0 12
Szegeden lehet valahol kapni? Csak ezért nem mennék fel Budapestre...
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 11
Jah, én úgy kalkuláltam, h a 3 fix elemnek nem csak a helye, hanem az állása is meg lesz adva, ha nem, akkor nem 4 a 193.-on, hanem 196.-onnal kell szorozni.
Előzmény: Magnat (10)
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 10
Az a baj, h tuti megoldás nincs, ugye pont ezen alapszik az egész, h megoldatlan matematikai proléma a kirakása és a Mérő szerint aligha fogja vki véletlen kirakni ... a hálózaton én is gondolkodtam, nyilván minél több gépen számoltatsz, annál gyorsabban lesz meg, de sztem a sima brutal force most kevés lesz... 256 darabos a tábla, amiből ha jól értettem, 3 elemnek lesz fix a helye (1et mondanak meg alapól és a másik 2 helyét jutalmul lehet megtudni, ha a kicsiket kirakod) szal 3 helye fix, továbbá van 4 elem (a sarkokon), amit csak 4 helyre tehetsz, és további 56 elem, amit csak 56 helyre tehetsz (az oldalak). Így tehát (feltételezve, h nem sarok és nem oldalelem pozícióját adják meg), marad 256-3(megadott elemek)-4(sarkok)-56(oldalak)=193 elem, amit meg 193 helyre tehetünk. Így tehát a variációk száma csak az elhelyezésekkel:
4*3*2(sarkok)*56*55*54*53*....*2(oldalak)*193*192*192*...*2(többi elem)
Ehhez jön még, h a 193 elemet 4 tetszőleges pozícióba lehet forgatni, tehát az előbb kapott számot meg kell szorozni a 4 193-dik hatványával. (Az oldalak és a sarkok "állását" a helyzetük 1értelműen meghatározza, így ott már nincs több variáció)
Ha vmi baromságot mondtam, nyugodtan javítsatok ki. :-))
Előzmény: talajmente (9)
talajmente Creative Commons License 2007.07.29 0 0 9

Hihi, én is megnéztem a Sugárban és azt mondták, még az ég alja is azt keresi, de nincs, majd a jövő héten. Ugyanaz az Árkádban, a Fogarasi úti Teszkóban meg nem is hallottak róla (mondjuk a játékosztályos ember teljesen nyilvánvalóan kettőig nem tud számolni).

 

Nemtom olvastátok-e a pénteki Népszabadságban, hogy a Mérő szerint másfél éven belül nem lesz megoldás;

Van valakinek valami tuti algoritmusa? (Nem kell elárulni, hogy mi az. :) )

 

És volt vajon valaki annyira előrelátó, hogy az algoritmust kidolgozza az elmúlt pár hónapban?

 

Olvastam azt is, hogy SETI-mintára hálózatban próbálják keresni a megoldást. Vajon mennyivel vannak előrébb, mint ha egy pécén dolgoznak? Úgy értem: vajon van jobb és rosszabb módszer a megfejtésre, vagy kapacitás kérdése az egész?

 

stb.

? :)

Előzmény: k-k (8)
k-k Creative Commons License 2007.07.29 0 0 8
Én is, ezért mentem pénteken megnézni. Bár a sugár honlapján én sem találtam semmit.
Előzmény: Magnat (7)
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 7
Innen gondoltam, bár a Sugár lapján nem találtam semmit :-)
Előzmény: k-k (6)
k-k Creative Commons License 2007.07.29 0 0 6
Pentek delutan 3 korul nem is hallottak a sugarban az emeleti jatekboltban rola. Sokat nem maszkaltam korbe, de sehol nem lattam.
Előzmény: Magnat (5)
Magnat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 5
Pfff, akkor csak nagy hamuka volt ez a tegnap éjfélkori árusítás? Gondolom, max a Sugárban lehet kapni, ha már ott volt vmi bemutató ... még jó, h benéztem ide, most akartam elmenni Tescoba...
Lokin Creative Commons License 2007.07.28 0 0 4
Debrecenben nem...Corában nem is hallottak róla Tescoban azt mondták majd lesz, megrendelték..
k-k Creative Commons License 2007.07.28 0 0 3
Miért lehet már valahol kapni nálunk?
Előzmény: Magnat (2)
Magnat Creative Commons License 2007.07.28 0 0 2
Kirakta már vki a második részt? :-)
szilard7197 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 1

70-es , 80-as évekbeli puzzleket keresek , amiket a hazai játékboltokban lehetetett kapni. Unicef körpuzzle,Művészeti Alapkiadós...

Címem:szilard7197@freemail.hu

mindmymind Creative Commons License 2000.06.10 0 0 topiknyitó
Kivancsi vagyok, kaphato-e nalunk is ez a jatek.
Orulnek, ha valakinek megvan leirna, meddig sikerult eljutnia.
Kezzel vagy geppel csinalta, algoritmusok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!