Keresés

Részletes keresés

Mehmet Karcsika Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2342

 

Volt itt néhány jó link, ami szerintem még nincs fenn nálad:

 

http://www.daisukebike.be/en/index.html


http://andrasabiciklin.blogspot.com/

 

http://pelenka.uw.hu/index2.html

 

Előzmény: Kisharesz (2340)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2341

 

Itt azér egy szökési kísérlethez tényleg combosnak kell lenni...  :-))

Előzmény: Törölt nick (2339)
Kisharesz Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2340
Jó a fórum!!! :)
Pelen_ka, kitehetem a videókat a kerékpártúra.lap.hu-ra? Van egy videók rovat, és asszem még csak egy videó árválkodik benne, pedig ha valaminek, hát ennek ott a helye :) Állat jó helyeken jártatok, még most sem jutok szavakhoz...

Más:
Szóval alapozás nélkül gáz elindulni nagy útra? Én ettől most kicsit tartok, megvallom... Idén mindössze még csak 60km-t sikerült tekerni, és május1 indulunk Athénba... Majd viszek szivacsot a talpam alá :) Munka mellett sajnos képtelenség kerékpároznom, pedig nagyon hiányzik :( Futni sikerül átlag heti 50-et, de azért az mégiscsak más...

Legyen már május1! Mindenki vegyen ki szabit, és irány kerékpártúrázni!!! Valamelyikőtök pár hónapja írta itt, hogy 2035-ben lesz ilyen lehetőség legközelebb: 5 nap szabival 12 nap szabadság, vagy 9 nap szabival 18 nap szabadság! Szóval uccu neki, drótszamárra!!! :)
Előzmény: pele_nka (2324)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2339
Nahát... hogy valaki így túrázzon.... ez se rossz, de legalább jó ingerszegény. :-)
gyuri62 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2338
Már a fotók is nagyon tetszettek a túrátokról, de ez a film !..........gyönyörű helyeken jártatok !
Előzmény: pele_nka (2324)
Sutam Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2337
Most nézem.., szép vidék nagyon! Meg az tetszik benne, hogy sok rész nem aszfaltos benne, de túracuccal járható.
Előzmény: pele_nka (2324)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2336
http://bringaturak.hu/
Előzmény: jerge (2317)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2335
A patentpedált használókat két csoportba szokás osztani:
- aki már esett, mert nem oldott ki
- aki ez után fog.
:-)
Előzmény: pele_nka (2331)
Sutam Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2334

Az nem saját pénzből volt... ;-).

 

Más:

Nagy örömömre mától kazettásagyas bringám van. Egy használt shimano stx agy került bele (ahhoz képest hogy jó öreg, nagyon szép, semmi kopás, vagy annak nyoma sincs rajta, remélem olyan jó is). 7 sebességes, az áttételezés picit keményebb mint az eddigi, de szerintem hamar meg fogom szeretni. Tudtommal ez volt az utolsó olyan gyenge pontja, melyet számottevő terhelés ér.

Előzmény: Mehmet Karcsika (2323)
AgentOrange Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2333
Azért nem összekeverendő az SPD "leoldása" a síkötés leoldásával. Persze az SPD is állítható, persze ez annyi jelent, hogy a sarkat kifelé lökve elengedi a cipöt, felfelé-előre/hátra nem "old" lévén, hogy az a lényege, hogy ilyen irányokban rögzítse a lábat, egyébként nekem eddig az összes esés/eldőlés közeli helyzetben sikerült minden gond nélkül kilökni a lábam a pedálból, ugyanez pl. klipsznél nem sikerül:)
Előzmény: pele_nka (2331)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2332
Olyan ez, mint plusz teherként Yoda-val a hátadon Jedi-tanfolyamot végezni :)
:-DDDDD
Előzmény: pele_nka (2331)
pele_nka Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2331

bár biciklivel utoljára a BMX-emmel estem el (koppkoppkopp), azzal is félig-meddig szándékosan, én tartok az ilyen patentos cipőktől. mennyire tutin oldanak ezek le, ha baj van? persze, tudom mit mondanak, de lásd az osztrák síző srácot alig egy hónapja, akinek nem oldott le a léce --> mínusz egy bal láb

 

én eddig csak - időjárás függvényében - sportcipőben és szandálban tekertem, nyilván rosszabb hatásfokkal és energiapazarlóan - de legalább jobban lehet combosodni. Olyan ez, mint plusz teherként Yoda-val a hátadon Jedi-tanfolyamot végezni :)

jerge Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2330

Köszönöm a véleményeteket.

Megnézem neten az SPD cipökből a kínálatot.

AgentOrange Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2329

Vasárnap ismét a kedvenc edzőhelyemen voltam, Kőrishegy mi más, Bakonybélből idultam, fel a Kőrishegyre, majd vissza Bakonybélbe, onnan tovább erdészeti úton Farkasgyepü felé, majd vissza Hubertlak és Huszárokelőpusztán keresztül Bakonybélbe, nagyon jó volt, ideális időjárás, összevissz két bringással találkoztam fent a hegyen, a Farkasgyepü felé elő rész teljesen kihalt volt.

55km-t tekertem, jó sok szinttel, 17.5 átlaggal, ebből különösen jó menet volt a Bbél-Kisszépalma fél óra alatt (18as átlag) és a Kisszépalma-Kőris hegy kilátó fél óra (13as átlag).

 

AgentOrange Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2328
Régebben sima futócipőben tekertem klipsszel, ott az volt a baj, hogy a puha cipő felsőrész miatt a klipsz eleje meg tudta nyomni a lábujjaimat, aztán beruháztam spd-be és elmondhatom, hogy ég és föld különbség, ma már én sem tudnám elképzelni spd nélkül a tekerést, érdemes áldozni rá, mert sokszorosan megtérül tekerési élményben.
Előzmény: jerge (2317)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2327
Tekerek eleget én is, Melegben papucsban, sportcipőben... stb, de nekem még ilyen gondom sosem volt.
Lehet, hogy nem nyomom eléggé? :-)
Előzmény: vizus (2322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2326
Köszönöm hogy feltetted, nagyon szép vidék. Nekem külön kedvencem az összetéveszthetetlen, Pelenka-féle, szuperhiggadt kommentálás :-)
Előzmény: pele_nka (2324)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2325
Ha eltávolodsz a Dunától, mindenképpen lesz benne mászóka. Ne foglalkozz vele, inkább szánj rá kettővel több napot. Meglátod, megéri. Ha élményre vágysz, keresd a térképen a vékony, kanyargós utakat!

Cipő
Komolyabb bringázást én el se tudok képzelni patentpedál és kemény talpú bringáscipő nélkül. De a minimum a klipsz. Rengeteget segít, hiszen ugyanazt a munkát több izomra osztod szét ha nem csak nyomod, hanem húzod is a pedált.

Előzmény: jerge (2317)
pele_nka Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2324
Előzmény: Sutam (2318)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2323

 

North Face túracipő - és közben sátorra spórolsz? :-))) 

Előzmény: Sutam (2321)
vizus Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2322
Nekem akkor fájt a talpam, amikor alapozás nélkül mentem hosszabb túrákra. Ilyenkor egy kis szivacslapot vágtam a talpam alá. Amióta fokozatosan készülök, tehát tavasszal eleinte csak húsz kilométereket nyomok, azóta nem fáj, pedig elég kemény talpú a cipőm.
Előzmény: jerge (2317)
Sutam Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2321
Én egy The North Face - túracipőben tekerek, azzal semmi gond (kicsit vastagabb a talpa). Esetleg az is ok lehet (nem tudom, csak gondolom), hogy rosszul taposol. Nemrég láttam valakit, aki kiállt a nyeregből, és a talpának a közepével taposta a pedált.., rossz volt nézni. Mindig azzal a csontos résszel kell taposni, amiből a lábújjak "kiindulnak". Ha pedig kiállsz, akkor érdemes spiccben, szebb és hatékonyabb.
Előzmény: jerge (2317)
Sutam Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2320
Most jövök rá, hogy ebben az esetben nincs zsákra szükségem.. . Megoldom nejlonnal, az olcsóbb, aztán spórolok sátorra.. ;-)
Előzmény: Sutam (2319)
Sutam Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2319

Rendben! Azt hiszem felállt a koncepcióm! Akikkel túrázom, van sátruk. Csoportos túrán az nálunk lesz. Mindamellett nálam lesz egy bivakzsák, ami akkor is jól jön, ha véletlen (nem sűrű) egyedül akarok valahol egy éjszakát eltölteni. Befekszem vele pl. egy erdei pad alá, ... .

Ez járható, vagy mindenképp felejtsem el?

Előzmény: GabeR (2311)
Sutam Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2318
Nyeten át tudod küldeni? Engem érdekel!
Előzmény: pele_nka (2316)
jerge Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2317

Sziasztok!

Májusban szeretném bejárni a Dunamenti kerékpár útvonal Ausztriai szakaszát, illetve ha időben és erőnlétben belefér akkor a német részből is valamennyit. A dilemmám az, hogy merre érdemes visszajönni mert nem szeretnék ugyanazon az útvonalon. Tudtok-e olyat ajánlani ami látványos, kisforgalmú és nincsenek benne nagy emelkedők, mert alföldiként és kezdőként hágókkal még nem próbálkoznék.

Lenne még egy kérdésem. Középtávú túrák után szokott fájni a talpam. Kerékpáros cipőm nincs, csak egy sima sportcipőben szoktam kerózni. Lehet ez annak a következménye? Ti használtok-e keményebb talpú kerékpáros cipőt túrákhoz, és ha igen milyet ajánlanátok? Köszi.

pele_nka Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2316

nyári túránk egyik szép szakaszáról közzétettem egy hosszú, vágatlan, szerkesztetlen, lassú folyású (megkockáztatom: itt-ott unalmas) 43 perces videót, ráérőknek, unatkozóknak és kíváncsiaknak merem csak ajánlani (aki magára ismert, jelentkezzen)

 

viszont ugyanarról a helyszínről itt van egy pörgős, lendületes, mindössze 3 perces zanza (idegen forrás, NEM a mi túránkon készült), ezt bátram linkelem ide mindenkinek: Rallarvegen

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2315
Vannak akik simán kirándulásként szeretnek tekerni, nem teljesítménytúrára mennek. :-) Egyébként ezzel a sátor témával kapcsolatban én is ttátott szájú hallhgató vagyok.
Előzmény: vizus (2314)
vizus Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2314
Persze nem ítélem el azokat sem, akik alvás előtt esznek-isznak, fogat mosnak, beszélgetnek, rákészülnek, de sztem ha minderre még van erejük, akkor keveset hajtottak aznap.
Előzmény: vizus (2313)
vizus Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2313

Az én úticsomagom 15 kiló, ebben már sátor-polifom, hálózsák mellett a szerelőkészlet, turistagáz, stb is benne van. nem hinné, hogy 2-3 km-nél többet venne le a sebességemből óránként, de még nem mértem. És persze a sátrat csak végszükség esetén állítom fel, a harmattól a fák, bokrok is megvédenek, ha alá tudsz feküdni, szóval alapesetben addig hajt az ember, amíg lát még valamit, akkor keresgél valami erdei utat, bemegy egy darabon, eldől egy bokor alá, lecsatolja a polifomot, hálózsákot, kigurítja és elájul. Medvénél kisebb állat úgysem támad alvóra, medvés helyen meg nem állunk meg.

 

 

Előzmény: GabeR (2311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!