Keresés

Részletes keresés

monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6704

Na azt hiszem mi kezetfoghatunk, nálam ugyanez a helyzet! Este kilencig kinn aztán az ágy!

Szépek a növendékeid!:))

Előzmény: Krynn (6702)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6703
Képzeld egy kicsit kisárgult a rózsaszínű lazacka közepe , amit küldtél, még a végén nem hoz szégyent rád!.:))))
Előzmény: anblock_italia (6700)
Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6702

A sárga szerintem is szörnyen néz ki, de már annyira meg voltam őrülve sárgáért, hogy gondolkodás nélkül megvettem amikor rátaláltam. Ja, és még illata is van :) 

A ciklámenes valóban fiatalka, de szép dús bokor, majd hozok róla egész alakos képet.

 

Úgy tűnik át kellene állnom az esti - éjszakai fórumozásra, de amikor este hazaérek a melóból, álmosságig kint töltöm az időt a kertben.

Reggel szintén kint kezdek kávéval a kezemben és csak baktatok, bámészkodok, bambulok, kihúzgálok 1-2 gyomot, és a kutyi asszisztál ehhez türelmesen--> emiatt másfél órával korábban kell kelnem mint indokolt lenne, ha be akarok időben érni a munkahelyre :) Már kifejlesztett módszer, hogy ha reggel sietnem kell, nem teszem ki a lábam a házból csak induláskor, különben elvesztem :)))

Előzmény: anblock_italia (6701)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6701

Köszönöm mindenki nevében az elismeréseket, biztos Neked is egyre több örömöd lesz a leanderek által.

Sajnos most nem nagyon érek rá, csak pár percre leültem.

Az a nagy szimpla rózsaszín nagyon szép, a sárga elég extrém, de Rágica biztos ad tanácsot, mindenképpen vissza kellene vágni, bár ez a fajta tőről szokott új hajtásokat hozni idővel és bebokrosodik, de ha csak a tetejét vágod le, akkor mindenfelé hozza a száron az új hajtásokat és bokros lesz. Nehéz ügy.

Az a talán ciklámenszín is nagyon szép, még kicsi a növény, ugye?

Na, mennem kell, majd jövök este.

Előzmény: Krynn (6698)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6700
Bizony igazán jó meleg nyári estéken nem könnyű bejönni:-)
Előzmény: monarda (6697)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6699

Alaposan utánanéztem a dolognak, az én flakonomra az van írva, hogy Super Wuxál, a kupakja 30 ml-es és erre a flakonra az van írva, hogy o,1-0,2 százalékos legyen, de ha egy kupakkal teszek a tíz liter vízbe akkor az o.3 százalékos lesz, az talán még elmegy, vagy inkább ne kísérletezzek?

Lehet, hogy olyannak tűnök mint egy buta nyomozó, de szeretem a dolgokat pontosan tisztázni, ez így írásban elég nehézkes, de azért szerintem fontos a biztonságos kedvéért:-)

Előzmény: cserella (6691)
Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6698

Sziasztok!

Kora tavasz óta vagyok fanatikus olvasótok, rengeteg hasznos tanácsot, instrukciót , segítséget kaptam Tőletek  (Pl. Soha nem sikerült korábban hajtást gyökereztetnem , de a mostani nyaralásból hozott (csent) hajtások mind kigyökereztek - hála AI módszerének:))

Na és képek amiket mutattok, sokszor csak tátott szájjal bámulok :)

Végül most összeszedtem a bátorságom és bemutatkozom - a kedvenceimmel.

Egyébként Budapest környéki extra amatőr vagyok, de nagyon-nagyon igyekszem.

Na, jöjjenek a képek:

- 1-2  ő a beteg, végül 1 teljes ágat tőből kivágtam a hétvégén, mert annak szinte minden részén előjöttek az elváltozások (kb.  3.5 cm átmérőjű ág volt :( )

- 3-4 rózsaszín szimpla virágú

- 5-6 sárga dupla  - ő vadiúj szerzemény, sajnos fácskának lett nevelve, nem is tudom elképzelni, idősebb korában milyen formája lesz. Tényleg, lehet ezen még változtatni?

- 7 sötét rózsaszín szimpla - tavaszi szerzemény, nem is tudtam milyen színű lesz, sajnos még nincs róla normális fotó, mert egyszerűen nem tudom "színhűen' lefényképezni - pirosabbnak látszik, mint a valóságban

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6697
Ezen a teraszon én is szívesen kísértenék éjjel.....:))
Előzmény: anblock_italia (6694)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6696

Jól, teleírtatok éjjel, most meg holt vagytok?

Rakjatok képeket a senyvedő dolgozóknak!

 

Island* Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6695
Gyönyörűek! :)
Előzmény: anblock_italia (6694)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6694
Valamiért ki kellett mennem a teraszra és nem tudtam ellentállni:-) Tudom, van még rajtuk csiszolnivaló, majd igyekszem.
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6693
a kupak a literesen és a fél literesen is ugyanakkora !
hát igen elég nyakatekert módon van ráírva,hogy mennyi kell
akkor minden rendben !esőmentes jó éjt!
Előzmény: anblock_italia (6692)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6692

A most ötösre érettségizett gyerekem sem tudta kiszámolni, mennyi anyag kell a vízbe! Az én flakonom fél literes, a kupakja nagy, tehát nem alkalmas, csak annyi volt ráírva o.1, o.2 százalékos, azért elboldogultam valahogy, bár matekból sosem voltam jó:-(

Na köszi, akkor mindent tudok, majd holnap találkozunk:-)

Előzmény: cserella (6691)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6691
kiegészítem ,mert hiányos lett megint :)
úgy emlékszem 10 l vízbe kell 1 kupak permetezéshez
na kimentem megnézni,0,2-0,4 százalékos oldat kell
nálad 5 l víz biztos elmegy,akkor fél kupak
inkább többször permetezz hígabbal,minthogy egyszer égessen
remélem nem hagytam ki semmit :)
Előzmény: cserella (6690)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6690
hát akkor ezért nem értettük egymást! :)
szerintem permetezz wuxállal hetente ,vagy ahogy látod,mert látni fogod,az biztos,amíg nincs ozmokót add helyette a volldüngert.
a lényeg,hogy mindíg legyen valami,mondjuk hetente felváltva wuxal,a köv.héten volldünger.utána megint wuxál,utána volldünger stb.
nekem csak az a problémám a volldüngerrel,hogy nincs türelmem tápozni, :( egyébként kertész is ezt ajánlotta nekem,szerinte jobb mint a másik. próba szerencse szerintem jó lesz
Előzmény: anblock_italia (6689)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6689

Nem izgulok, csak úgy érzem folyamatosan nem értesz. Vettem egy flakon Wuxált, amit a levelek zöldítésére használnak leginkább, most abbahagytam a Volldüngerezést, helyette kívánom ezt használni, de a flakonon belocsolásos tanács van. Mindegy, akkor amíg nincs Osmocote, addig locsolok vele hetente.

Lehet, hogy azon a kicsi virágon, amit adtam, kemény és sötétzöld a levél, meg a többi kicsi is jól néz ki, de néhánynak kezelésre van szüksége:-)

Előzmény: cserella (6687)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6688
azaz hogy a sötétzöld levélen dolgozom
Előzmény: cserella (6687)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6687
bepermetezheted,de ne izgulj már annyira,nem lesz szükséges :)az öreg szárat az idős növényen jól fújd be ,az a lényeg
1 hét és minden kiderül
miért szebb a világoszöld mint a sötétzöld levél én most ezen dolgozom
Előzmény: anblock_italia (6685)
ALaci Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6686

Köszönöm a tanácsod, megróbálom.

Jó éjszakát mindenkinek!

Előzmény: cserella (6678)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6685
Na jó, lassan kezd összeállni a kép, a lényeg az, hogy függetlenül jönnek e az új hajtások, azért bármikor permetezhetem a leveleket a szebb szín és a meglévő levelek érdekében?
Előzmény: cserella (6676)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6684
Hát több ötletem sajnos nincs, gondolom elég vizet kap, ilyen gondról még nem hallottam.
Előzmény: ALaci (6681)
rágica Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6683
Nahát! Micsoda meglepetés! Szia, szia!
Én is csak arra tudok gondolni, mint cserella. Át kellene ültetni, és bőségesen locsolni.
Előzmény: ALaci (6681)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6682
Lehet az a baj, hogy nincs légmozgás és megreked a meleg, nálam  is a terasz közepén hiába állnak vízben, azért az erős napsütéstől lekonyulnak, míg a terasz szélén állók, amiket jobban ér a levegő, nem.
Előzmény: ALaci (6677)
ALaci Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6681

anblock italia,

nincs változás, hajnalban ugyanúgy kókadtak, mint este.

 

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (6674)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6680
helyesbítek ,nem piszkálni,nem csípkedni úgy jó ahogy van! :DDDDDDDDD
Előzmény: krampuszka1 (6679)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6679

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

A kinövésimből még nem csipkedtem !

Várom hogy legalább 9 levelű legyen, és fél centi átmérőjú a hajtás ! :P :P

Előzmény: cserella (6672)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6678
kicsi cserép nem tud elég vizet felvenni ültesd át
Előzmény: ALaci (6666)
ALaci Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6677
TTNora, az egyszál leanderem itt van az erkélyemen ( a loggián, a'la CCCP), szél sem nagyon, de eső végképp nem éri. Ellenben az édesanyámnál elhelyezett leandereim az idén agyon áztak már jópárszor, a szél is veri őket, de öröm rájuk nézni. Persze a várágok azokon jóval kisebbek.
Előzmény: TTNora (6669)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6676
csak és kizárólag sima vízzel locsolok
sok víz új levelek fejlődéséhez igen
látni fogod,mikor kell wuxállal újra permetezni,a levelek megmutatják,azért nem írom,hogy 1 hét múlva,mert lehet ,hogy 2, simán
igen,rászórhatod a földjére
Előzmény: anblock_italia (6673)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6675
Bizony sajnos a napfény elég kevés, néha már a szilvafa kivágása is megfordul a fejemben, de azért elhesegetem még a gondolatot.
Előzmény: cserella (6670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!