Keresés

Részletes keresés

jkoszeg Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6714

Az enyémen gyökér nincs, de úgy látom, hogy duzzad már a szár. Atkákkal mi újság?

Nekem átterjedt a másik kettőre is, de ott még csak kicsit. Már kétszer permeteztem

Nissorannal. Atkára írják, csak azt nem tudom, hányszor kell?

Előzmény: cserella (6410)
manóvilág Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6713

Rágica, én is próbálkozom a fává alakítással, nagyon tetszik a fa-forma, a kicsi leandereim feléből fát, feléből bokrot próbálok csinálni. Eddig csak mirtusz- és fuksziafácskáim vannak, ezek hálás alanyoknak bizonyultak, főleg a mirtusz lett mutatós.

 

Neked és Krynn-nek egy kis leander-erdő (sajnos ettől még igen messze vagyok:)))))

 

 

 

Előzmény: rágica (6711)
Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6712

Szia! Szerintem ő még azért néz ki rémesen, mert bébi, és nekem nem az jut eszembe, ahogy ránézek, hogy milyen szép kis fa lesz belőle, hanem hogy milyen pucér szegény. Egyszerűen nem tudom olyan méretben elképzelni egyenlőre, mint a te hatalmas fád :) (Tényleg, arról virágzós képet tudsz mutatni? amit találtam, az a kép még korábban készült)

Az viszont tuti, hogy nem fogom dedékba törni, azt tervezem, hogy felül próbálom majd lombosítani tavasszal, és amit lemetszek, abból lesz a bokor.  Legalább most megtanulom a fává nevelés fortélyait, mert egyenlőre lövésem sincs, hogyan kezdjek hozzá.

 

Előzmény: rágica (6711)
rágica Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6711
Szia!
Azért neked is van mire büszkélkedni!
Nekem rögtön az az 1. kérdésem, hogy miért sajnos az a sárga fácska? Persze, ha bokrot szeretnél, akkor értem. De sokkal elegánsabb tud lenni egy leander fa. Biztosan láttad az én hatalmas rózsaszín öregemet. Nem gobdolnám, hogy olyan rémesen néz ki! Ha mégis bokrot szeretnéál belőle, akkor bizony kíméletlenül "el kell törni a derekát". Ezt csak tavasszal ajánlom, mert akkor az új hajtásokon még virágot is hoz, és a levágottakat ki tudod gyökereztetni.
Én most a bordóból nevelek kis fát, de több éve nem találtam olyan kicsit, ami alkalmas lett volna a fává alakításra. Én pl. gondolkodás nélkül rá szavaznék. Nekem mániám a fa alakítás. Most éppen jó néhány hibiscus, lantana és selyemmályva fává alakítása kezdődött a tavasszal.
Előzmény: Krynn (6698)
manóvilág Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6710

Monarda, most hozta a postás a hajtást, már vízben is van, nagyon köszönöm! :))

Remélem, Te is megkapod ma, amit küldtem!

 

 

 

Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6709

Ja, még akartam kérdezni, hogy a korára a levele miatt kérdeztél rá?

 

Mert a levele, az szerintem (ill. nekem) nagyon különleges, pont amiatt választottam ki (anélkül hogy tudtam volna milyen virága lesz), mert annyira keskeny, karcsú levelei vannak, hogy az egész növény olyan kis 'légies'. A többi leanderemnek, meg amiket kertészetben szoktam látni, sokkal 'combosabb' - lefordítva szélesebb, hosszabb, zömökebb, sötétebb  - levelei vannak.

Előzmény: anblock_italia (6701)
cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6708
hali!
jó lesz az a sárga fácskának!
olyan még úgy sincs senkinek!
Majd ha elágazik ,szerintem akkor érdemes róla hajtást szedni,csinálhatsz belőle akár bokrot is :))
Előzmény: Krynn (6702)
cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6707
Az jó lesz,annyi kell a faiskolai kultúrákhoz,ha jól emlékszem
Előzmény: anblock_italia (6699)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6706
Van ez így!:DDDDDDD
Előzmény: Krynn (6705)
Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6705

:)))

 

Képzeld, olvastam a 'képet a senyvedő dolgozóknak' hozzászólásodat, csak mivel cikáztam össze-visza a kertészetes fórumok között, azt hittem valamiért, hogy a bugis fórumra írtad - igy oda tettem fel néhány vidámító képet (bougainvilla-ról, nem leanderről)   na mindegy, elszúrtam, de azért nagyon együttérzek :)

Előzmény: monarda (6704)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6704

Na azt hiszem mi kezetfoghatunk, nálam ugyanez a helyzet! Este kilencig kinn aztán az ágy!

Szépek a növendékeid!:))

Előzmény: Krynn (6702)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6703
Képzeld egy kicsit kisárgult a rózsaszínű lazacka közepe , amit küldtél, még a végén nem hoz szégyent rád!.:))))
Előzmény: anblock_italia (6700)
Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6702

A sárga szerintem is szörnyen néz ki, de már annyira meg voltam őrülve sárgáért, hogy gondolkodás nélkül megvettem amikor rátaláltam. Ja, és még illata is van :) 

A ciklámenes valóban fiatalka, de szép dús bokor, majd hozok róla egész alakos képet.

 

Úgy tűnik át kellene állnom az esti - éjszakai fórumozásra, de amikor este hazaérek a melóból, álmosságig kint töltöm az időt a kertben.

Reggel szintén kint kezdek kávéval a kezemben és csak baktatok, bámészkodok, bambulok, kihúzgálok 1-2 gyomot, és a kutyi asszisztál ehhez türelmesen--> emiatt másfél órával korábban kell kelnem mint indokolt lenne, ha be akarok időben érni a munkahelyre :) Már kifejlesztett módszer, hogy ha reggel sietnem kell, nem teszem ki a lábam a házból csak induláskor, különben elvesztem :)))

Előzmény: anblock_italia (6701)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6701

Köszönöm mindenki nevében az elismeréseket, biztos Neked is egyre több örömöd lesz a leanderek által.

Sajnos most nem nagyon érek rá, csak pár percre leültem.

Az a nagy szimpla rózsaszín nagyon szép, a sárga elég extrém, de Rágica biztos ad tanácsot, mindenképpen vissza kellene vágni, bár ez a fajta tőről szokott új hajtásokat hozni idővel és bebokrosodik, de ha csak a tetejét vágod le, akkor mindenfelé hozza a száron az új hajtásokat és bokros lesz. Nehéz ügy.

Az a talán ciklámenszín is nagyon szép, még kicsi a növény, ugye?

Na, mennem kell, majd jövök este.

Előzmény: Krynn (6698)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6700
Bizony igazán jó meleg nyári estéken nem könnyű bejönni:-)
Előzmény: monarda (6697)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6699

Alaposan utánanéztem a dolognak, az én flakonomra az van írva, hogy Super Wuxál, a kupakja 30 ml-es és erre a flakonra az van írva, hogy o,1-0,2 százalékos legyen, de ha egy kupakkal teszek a tíz liter vízbe akkor az o.3 százalékos lesz, az talán még elmegy, vagy inkább ne kísérletezzek?

Lehet, hogy olyannak tűnök mint egy buta nyomozó, de szeretem a dolgokat pontosan tisztázni, ez így írásban elég nehézkes, de azért szerintem fontos a biztonságos kedvéért:-)

Előzmény: cserella (6691)
Krynn Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6698

Sziasztok!

Kora tavasz óta vagyok fanatikus olvasótok, rengeteg hasznos tanácsot, instrukciót , segítséget kaptam Tőletek  (Pl. Soha nem sikerült korábban hajtást gyökereztetnem , de a mostani nyaralásból hozott (csent) hajtások mind kigyökereztek - hála AI módszerének:))

Na és képek amiket mutattok, sokszor csak tátott szájjal bámulok :)

Végül most összeszedtem a bátorságom és bemutatkozom - a kedvenceimmel.

Egyébként Budapest környéki extra amatőr vagyok, de nagyon-nagyon igyekszem.

Na, jöjjenek a képek:

- 1-2  ő a beteg, végül 1 teljes ágat tőből kivágtam a hétvégén, mert annak szinte minden részén előjöttek az elváltozások (kb.  3.5 cm átmérőjű ág volt :( )

- 3-4 rózsaszín szimpla virágú

- 5-6 sárga dupla  - ő vadiúj szerzemény, sajnos fácskának lett nevelve, nem is tudom elképzelni, idősebb korában milyen formája lesz. Tényleg, lehet ezen még változtatni?

- 7 sötét rózsaszín szimpla - tavaszi szerzemény, nem is tudtam milyen színű lesz, sajnos még nincs róla normális fotó, mert egyszerűen nem tudom "színhűen' lefényképezni - pirosabbnak látszik, mint a valóságban

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6697
Ezen a teraszon én is szívesen kísértenék éjjel.....:))
Előzmény: anblock_italia (6694)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6696

Jól, teleírtatok éjjel, most meg holt vagytok?

Rakjatok képeket a senyvedő dolgozóknak!

 

Island* Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6695
Gyönyörűek! :)
Előzmény: anblock_italia (6694)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6694
Valamiért ki kellett mennem a teraszra és nem tudtam ellentállni:-) Tudom, van még rajtuk csiszolnivaló, majd igyekszem.
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6693
a kupak a literesen és a fél literesen is ugyanakkora !
hát igen elég nyakatekert módon van ráírva,hogy mennyi kell
akkor minden rendben !esőmentes jó éjt!
Előzmény: anblock_italia (6692)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6692

A most ötösre érettségizett gyerekem sem tudta kiszámolni, mennyi anyag kell a vízbe! Az én flakonom fél literes, a kupakja nagy, tehát nem alkalmas, csak annyi volt ráírva o.1, o.2 százalékos, azért elboldogultam valahogy, bár matekból sosem voltam jó:-(

Na köszi, akkor mindent tudok, majd holnap találkozunk:-)

Előzmény: cserella (6691)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6691
kiegészítem ,mert hiányos lett megint :)
úgy emlékszem 10 l vízbe kell 1 kupak permetezéshez
na kimentem megnézni,0,2-0,4 százalékos oldat kell
nálad 5 l víz biztos elmegy,akkor fél kupak
inkább többször permetezz hígabbal,minthogy egyszer égessen
remélem nem hagytam ki semmit :)
Előzmény: cserella (6690)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6690
hát akkor ezért nem értettük egymást! :)
szerintem permetezz wuxállal hetente ,vagy ahogy látod,mert látni fogod,az biztos,amíg nincs ozmokót add helyette a volldüngert.
a lényeg,hogy mindíg legyen valami,mondjuk hetente felváltva wuxal,a köv.héten volldünger.utána megint wuxál,utána volldünger stb.
nekem csak az a problémám a volldüngerrel,hogy nincs türelmem tápozni, :( egyébként kertész is ezt ajánlotta nekem,szerinte jobb mint a másik. próba szerencse szerintem jó lesz
Előzmény: anblock_italia (6689)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6689

Nem izgulok, csak úgy érzem folyamatosan nem értesz. Vettem egy flakon Wuxált, amit a levelek zöldítésére használnak leginkább, most abbahagytam a Volldüngerezést, helyette kívánom ezt használni, de a flakonon belocsolásos tanács van. Mindegy, akkor amíg nincs Osmocote, addig locsolok vele hetente.

Lehet, hogy azon a kicsi virágon, amit adtam, kemény és sötétzöld a levél, meg a többi kicsi is jól néz ki, de néhánynak kezelésre van szüksége:-)

Előzmény: cserella (6687)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6688
azaz hogy a sötétzöld levélen dolgozom
Előzmény: cserella (6687)
cserella Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6687
bepermetezheted,de ne izgulj már annyira,nem lesz szükséges :)az öreg szárat az idős növényen jól fújd be ,az a lényeg
1 hét és minden kiderül
miért szebb a világoszöld mint a sötétzöld levél én most ezen dolgozom
Előzmény: anblock_italia (6685)
ALaci Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6686

Köszönöm a tanácsod, megróbálom.

Jó éjszakát mindenkinek!

Előzmény: cserella (6678)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.04 0 0 6685
Na jó, lassan kezd összeállni a kép, a lényeg az, hogy függetlenül jönnek e az új hajtások, azért bármikor permetezhetem a leveleket a szebb szín és a meglévő levelek érdekében?
Előzmény: cserella (6676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!