Keresés

Részletes keresés

LeandEra Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6745

 

Ha tényleg ennyire szeretnéd a párját, megbeszélhetjük. Esetleg nézd meg az eddig feltett képeimet és válassz hozzá hajtást is (árukapcsolás). Van egy hét gondolkodási időd, mert szombaton utazunk! :D

Előzmény: monarda (6725)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6744
Nem lehet, hogy túl sok vizet kapott. Bár nagyon szeretnek inni a nagy melegben azt azért nem szeretik, ha vízben állnak. Én pl nem is teszek a dézsások alá tálat, így a fölösleges víz szabadon kifolyhat. (Igaz nem teraszon erkélyen vannak. Ott azért más a helyzet.)
Előzmény: kirgab (6739)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6743
Ó az egész csak "nevelés" kérdése! Idővel másképp fogják látni a dolgot. Az én férjemnek már természetes, hogy virág nélkül sehonnan sem jöhetünk haza. A szerszámok mindig nála vannak. A nagy bordó leanderemet kis gyökeres hajtásként még Mali Losinj főterén ástuk ki. A tevékenységre nem vagyok túl büszke, de a leanderre annál inkább.
Előzmény: Boyteam (6733)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6742
Azt hiszem addig vagy szerencsés, amíg nem látunk képeket! Utána hosszú tömött sorban fogunk a kapu előtt sorban állni!
Előzmény: Boyteam (6727)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6741
Az ágvégeket vizes papírtörlőbe, vagy szalvétába, papírzsepibe, majd az egészet alifóliába, lezárva a vizes részt. (Volt olyan, hogy 1 hétig keringett a postán és nem volt gond.) De a zokni trükk mutatja, hogy határtalan az ötletességünk, ha csere-beréről van szó.
Előzmény: LeandEra (6722)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6740

Szia!

A dupláknak ez a sors jutott , ha megveri az eső akkor bebarnulnak és vége a kinyilt virágoknak!

Permetezés helyett a fedett terasz jó rá!:))))))

Előzmény: kirgab (6739)
kirgab Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6739

Sziasztok!

Most találtam rá a fórumra, és nagy érdeklődéssel olvastam az utolsó pár hozzászólást. Engem most kezd magával ragadni a leander hév, ugyanis az ősszel kaptam egy hatalmas és dús bokrot. Persze lehet, hogy csak nekem tűnik olyan gyönyörűnek, a hozzászólásokból úgy tűnik, hogy itt egy profi kis leanderes csapat gyűlt össze.

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. A leanderemet sikerült kiteleltetnem, gyönyörűen zöldelt tele bimbóval, virággal (nagy, telt rózsaszín virágok, fantasztikus illattal). A tetvesedést is sikerült elkerülnöm (kétszer permeteztem). Viszont most, hogy voltak ezek a nagy esőzések rohamosan elkezdett sárgulni. Semmilyen bogarat, tetvet nem  látok rajta, arra gondolok, hogy valamilyen gombás fertőzés lehet. Kérlek segítsetek, hogy mit tehetnék, permetezzek-e valamivel. Nagyon aggódom a leanderért, annyira gyönyörű volt eddig.

Üdv, kirgab.

monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6738

Tessék ne csigázni az embert!:))))))

Előzmény: Boyteam (6736)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6737

Hatott az álomképed! Tényleg tengerparti leanderesről álmodtam, de tele volt sárgákkal.:)))))))))

A napközre valami ajánlat? Felviduljunk........

Előzmény: anblock_italia (6735)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6736

De azért van jó hírem is, bár amíg nem helyeseltek rá, nem merem elkiabálni!

Szerintem a zsákbamacskám chopin lett, de holnap fényképezek, és megvárom a véleményeteket :)

 

anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6735
Ilyenről álmodjunk ma éjjel:-)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6734
:-((((((
Előzmény: Boyteam (6733)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6733

A képekkel van egy kis probléma :(

Van fényképezőgépünk ;), és kameránk is ugyan, de  férjem és nagyfiaim egyetlen percre sem adták ki a kezükből :( Azt pedig a legkevésbé sem  hiszem, hogy ők esteleg 'direkte holmi virágot' fotóztak volna)

Még át sem néztem őket, de azért hátha akad köztük érdekes.

cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6732
oké,köszi !
Mindenesetre jobban oda fogok figyelni a permetezésre megint,most kicsit be voltam lassulva !
holnap megnézhetem az egyik kakukktojást,ha minden jól megy!
Előzmény: anblock_italia (6731)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6731
Sajnos annyira közeli képet nem hiszem, hogy tudok csinálni, de majd megpróbálok, szerencsére nincs sok "fotóalanyom", de akad:-( Bogaram biztos nincs, de kicsi kártétel igen.
Előzmény: cserella (6729)
cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6730
hali! igen,szeretnénk a fotókat ha lehetséges
Előzmény: Boyteam (6727)
cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6729
nem találkoztam még ilyennel eddig,ezért inkább pánik,mint később sírás-rívás :)
annyira beharangoztátok,hogy nagyon alattomos,meg minden,most legalább nincs,bár lehet,hogy nem is az volt!! :)
Előzmény: anblock_italia (6726)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6728
Légy üdvözölve, gondolom képekkel megosztod majd velünk az élményeidet, legalábbis leanderügyben:-)
Előzmény: Boyteam (6727)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6727

Sziasztok, sziasztok!

 

Pár napja hazaérkeztünk:) Még nem volt időm írni, azért próbáltam legalább olvasgatni a rengeteg termést. Gyönyörű képeket tettetek fel!!!

Sok mindent nem hoztam, na persze az élményeket leszámítva:)

Szerzemények:

1. fehér telt sárga középű

2. halványsárga erős sárga közepű

3.telt barackos (chopin utánzat, erre még visszatérek)

4. ami a legjobban tetszik: telt fehéres-lilás színátmenetes, fantasztikus illattal

 

A hajtásokat nagyrészt a gyerekeim "gyűjtötték" :)))

Félelmetes, hogy még a virágokat is kamerák figyelik. 

anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6726
Látom nagyon megijedtél, pedig tényleg kezelhető a dolog ha idejébe észrevesszük. Eleinte én is inkább levágtam:-) Pedig van mit féltenem:-)
Előzmény: cserella (6724)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6725

Képzeld a zoknit ha most nem írod fel se fedeztem, mert elvakított a hajtáskák szépsége!:))))))))))

Figyu, küldhetnél még egy csomagot mert a másik párra is szükségem lenne! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: LeandEra (6722)
cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6724
hali!
nem tudom,hogy jkoszegnél mi a helyzet,de nálam még nem volt atka,most egy növény néhány levelénl találtam nem lemosható világoszöld apró pöttyöket,csak a levél színében van elváltozás,állatok nincsenek.lepermeteztem,pár nap múlva megint megnéztem,az új levelek jók,de mivel nem akartam kockáztatni,levágtam azt a hajtást,jól ki is dobtam azóta semmi :)kopp-kopp lekopogtam
Előzmény: anblock_italia (6721)
cserella Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6723
köszönöm,sajnos én is így gondoltam!
Előzmény: rágica (6717)
LeandEra Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6722

Nagyon szívesen! Nem tudom ti hogy szoktátok csomagolni,de a zokni tiszta volt! Nem kérek cserébe semmit, már csak egy igazi chopint szeretnék. Hátha szembejön egy Vir szigetén, akkor nagyon megtépázom és mindenki kap belőle. Aztán befejezem a gyűjtést mert lassan már választanom lell a család és a leanderek között.

A levéltetűvel kapcsolatban akit érint: én (használaton kívüli) fogkefével szoktam letessékelni őket a levélről, ha ez kevés akkor Fendonát használok.Igaz, hogy már régen vettem és nem tudom forgalmazzák-e még. Tudom, elég macerás minden egyes levelet megtisztítani, de érdemes.

Előzmény: monarda (6720)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6721
Tényleg nem értem miért nem hallgattok rám, hogy csak nagy növény és nagy fertőzés esetén kell permetezni, főleg egy hajtást...! Annál egyszerűbb dolog, mint egy hajtást a csap alá tartani, az ujjaidat kicsit végighúzni a leveken, elképzelhetetlen és a növénykének duplán jót teszel és egyszer sem rosszat. Három ilyen mosdatás és tuti nincs több atka!
Előzmény: jkoszeg (6714)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6720

LeandEra!

Meghozta a te csomagodat is, nagyon szépen köszönöm, isteni színe van!:DD

 

Mindenkit vízbe tettem!:DD

Előzmény: LeandEra (6566)
monarda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6719

Megérkezett!

Köszönöm!

Előzmény: manóvilág (6710)
rágica Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6718
Anblock!
Konzultálok a férjemmel, és este írok.
Pussssssssssssz!
rágica Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6717
Az atkás levelek nem nyerik vissza színüket, maradnak olyan pöttyösek. (Legalábbis nálam.) Idővel lepotyognak, vagy leszedem őket, és a helyükön új hajtás fejlődik.
Előzmény: cserella (6715)
rágica Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6716
Meglátod jön az magától. Én a hályogkovács bátorságával kezdtem hozzá, de helyrehozhatatlan ballépésem nem volt. Nem mondom, ha egy szakember látná, lehet, hogy szélütést kapna, de a dolog nem a szakszerűségről szól, hanem az örömről. Az pedig megvan!
Előzmény: Krynn (6712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!