Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6764
hát igen,ezzel nem sokat segítettetek neki.
komolyan mondom,nekem pár éve volt egy ilyen problémám,csak erre lehetett visszavezetni kertészeti szakkönyvekből kizárólag leanderre vonatkozó leírásokból.
ha nem tudod átültetni,vagy nem akarod,összetört tojáshéj segíthet,ha a földjére szórod
Előzmény: TTNora (6753)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6763

Itt a szimpla sárga szép álmom!

óhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!  :)))

Előzmény: Boyteam (6755)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6762
Valóban az más! :)))
Előzmény: LeandEra (6752)
Encsi84 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6761

Húúúúúúúúú de szép ez a sárga. Sárgulok tőle már én is!

Gyönyörűek.

 

Nálam az erkélyen erölködik a leander,de nem nagy sikerrel.Így néz ki az első virága,amit megszült.

Nem éppen olyan,mint ami a képén volt,mikor vettem,de hát,majd kiderül talán a többi virágból.

Előzmény: Boyteam (6755)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6760
Légy üdvözölve Te is közöttünk!
Azt gondolom bármilyen növény legyen is az, bármilyen külalakkal számunkra mindig kedves, hiszen az a miénk. A csodák is talán attól csodák, hogy nem a mi kertünkben vannak. Aztán, ha sikerül a mi kertünkbe telepíteni újból csodává válnak, míg fel nem váltja helyüket egy újabb.
Nekem pl a tavasz 1. csodája volt az általad mutatott fehéres barackos. És még emelte a "fényét", hogy tavaly kaptam egy kedves fórumtárstól.
Előzmény: ReeDonLee (6757)
ReeDonLee Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6759
ReeDonLee Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6758
Lemaradtak a képek, valamit elrontottam.
ReeDonLee Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6757

Sziasztok!

Mióta megtaláltam ezt a topikot, rendszeresen olvasom, tanulom a fortélyokat, és lelkes, kezdő, erősen amatőrként próbálom alaklmazni is.

Most fényképeztem a vihar előtt néhány képkockát. Meg sem közelíti az itt látott csodákat, de nekem kedvesek. A színek majdnem valósak.

Üdvözlettel: egy új megszállott, RDL

Boyteam Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6756
Később még teszek fel képeket, az előzőek a hátsó kertben készültek a picikről
Előzmény: Boyteam (6755)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6755

A feliratok elcsúsztak....

 

 

dupla sárga, jelenleg egyetlen virága

 

 

  kinyílt a szimpla is

 

 

  ez pedig a bach, nem lett éppen különleges..

 

 

  végezetül egy Rosario nevezetű, már nagyon várom a virágját :) A neten 3 különböző képet találtam...
Előzmény: Boyteam (6754)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6754

A chopin-jelölt: Izgatottan várom, a véleményeiteket..:)

 

 

 

 

Egy növényen vannak fehér és rózsaszín virágok...

 

 

 

 

lazac a fénykép nem adja vissza, de a többi lazacomhoz képest narancsosabb

 

 

Folyt. köv....

TTNora Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6753
ez komoly? Kell nekik a kemény víz? Akárhányszor elkezdett cseperegni az eső, férjemmel az élen pakoljuk ki az esőre. Lehet, hogy nem is teszünk jót?
Előzmény: cserella (6749)
LeandEra Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6752

Ez az enyém, asszem olyan amire gondolsz. Még növendék, de ha szeretnéd lecsípek egy hajtást róla.  Ez nem ceglédi, hanem Brico-s, Bianco Rosato volt ráírva. De megrendeltem a Ceglédit is, mintha az egy kicsit más lenne, szeptemberre ígérték. Ha a kettő ugyanaz, akkor elárverezem.

manóvilág Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6751

bocs, kertészetbe

 

A kicsi fiamat pedig a kezdetektől "növényfil"-nek nevelem, már szokott segíteni a locsolásnál a pici kannájával...:))))

Előzmény: manóvilág (6750)
manóvilág Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6750

:))))))))))

 

Így igaz különben, egy idő után hozzászoknak a férjek a virágmániához, az én uram is beletörődött már, hogy mindenhonnan virággal jövünk haza, és hogy minden utunkba akadó kertésztbe be kell menni..... :))))

Előzmény: rágica (6743)
cserella Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6749
szia,
valószínű hogy a lágy (eső)víztől van a sárgulás,lehet,hog jó lenne átültetni,a földjét mosd át legalább ,kell nekik a kemény víz
Előzmény: kirgab (6739)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6748

Neked van a ceglédi fehérből aminek piros csíkok vannak a torkában?

Lehet, hogy a másik zokni is kell!  :))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: LeandEra (6329)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6747

Aranyos vagy Rágica, egyébként még nem vesztettem el az optimizmusomat.

Tudom hogy a "marcona férfiálarcok" mögött, azért más érzések is lapulnak. Bár morognak minden virág vásárlásánál, nem lehet virágboltnál megállni, de azért titokban már képeket is készítenek néha egy-egy nyíló szépségemről :)

Arról nem is beszélve, hogy bár lassan, apránként, de készül a teraszunk télikertesítése. Mindez ilyen felkiálltással: "-Na többet aztán a pincében, egy darab gazt sem szeretnék télen meglátni!" :))))

 

Most megyek spenótot főzni, ígérem fényképek nélkül nem jövök vissza :))

Előzmény: rágica (6743)
LeandEra Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6746

 

Köszi a részletes útmutatót, elsőre nem sokat tévedtem én sem.

Előzmény: rágica (6741)
LeandEra Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6745

 

Ha tényleg ennyire szeretnéd a párját, megbeszélhetjük. Esetleg nézd meg az eddig feltett képeimet és válassz hozzá hajtást is (árukapcsolás). Van egy hét gondolkodási időd, mert szombaton utazunk! :D

Előzmény: monarda (6725)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6744
Nem lehet, hogy túl sok vizet kapott. Bár nagyon szeretnek inni a nagy melegben azt azért nem szeretik, ha vízben állnak. Én pl nem is teszek a dézsások alá tálat, így a fölösleges víz szabadon kifolyhat. (Igaz nem teraszon erkélyen vannak. Ott azért más a helyzet.)
Előzmény: kirgab (6739)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6743
Ó az egész csak "nevelés" kérdése! Idővel másképp fogják látni a dolgot. Az én férjemnek már természetes, hogy virág nélkül sehonnan sem jöhetünk haza. A szerszámok mindig nála vannak. A nagy bordó leanderemet kis gyökeres hajtásként még Mali Losinj főterén ástuk ki. A tevékenységre nem vagyok túl büszke, de a leanderre annál inkább.
Előzmény: Boyteam (6733)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6742
Azt hiszem addig vagy szerencsés, amíg nem látunk képeket! Utána hosszú tömött sorban fogunk a kapu előtt sorban állni!
Előzmény: Boyteam (6727)
rágica Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6741
Az ágvégeket vizes papírtörlőbe, vagy szalvétába, papírzsepibe, majd az egészet alifóliába, lezárva a vizes részt. (Volt olyan, hogy 1 hétig keringett a postán és nem volt gond.) De a zokni trükk mutatja, hogy határtalan az ötletességünk, ha csere-beréről van szó.
Előzmény: LeandEra (6722)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6740

Szia!

A dupláknak ez a sors jutott , ha megveri az eső akkor bebarnulnak és vége a kinyilt virágoknak!

Permetezés helyett a fedett terasz jó rá!:))))))

Előzmény: kirgab (6739)
kirgab Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6739

Sziasztok!

Most találtam rá a fórumra, és nagy érdeklődéssel olvastam az utolsó pár hozzászólást. Engem most kezd magával ragadni a leander hév, ugyanis az ősszel kaptam egy hatalmas és dús bokrot. Persze lehet, hogy csak nekem tűnik olyan gyönyörűnek, a hozzászólásokból úgy tűnik, hogy itt egy profi kis leanderes csapat gyűlt össze.

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. A leanderemet sikerült kiteleltetnem, gyönyörűen zöldelt tele bimbóval, virággal (nagy, telt rózsaszín virágok, fantasztikus illattal). A tetvesedést is sikerült elkerülnöm (kétszer permeteztem). Viszont most, hogy voltak ezek a nagy esőzések rohamosan elkezdett sárgulni. Semmilyen bogarat, tetvet nem  látok rajta, arra gondolok, hogy valamilyen gombás fertőzés lehet. Kérlek segítsetek, hogy mit tehetnék, permetezzek-e valamivel. Nagyon aggódom a leanderért, annyira gyönyörű volt eddig.

Üdv, kirgab.

monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6738

Tessék ne csigázni az embert!:))))))

Előzmény: Boyteam (6736)
monarda Creative Commons License 2006.07.06 0 0 6737

Hatott az álomképed! Tényleg tengerparti leanderesről álmodtam, de tele volt sárgákkal.:)))))))))

A napközre valami ajánlat? Felviduljunk........

Előzmény: anblock_italia (6735)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6736

De azért van jó hírem is, bár amíg nem helyeseltek rá, nem merem elkiabálni!

Szerintem a zsákbamacskám chopin lett, de holnap fényképezek, és megvárom a véleményeteket :)

 

anblock_italia Creative Commons License 2006.07.05 0 0 6735
Ilyenről álmodjunk ma éjjel:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!