Keresés

Részletes keresés

Vezo228 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16610
Előzmény: Vezo228 (16609)
Vezo228 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16609

Urak!

 

A vaterán ajánlottak nekem a korábbi üzletek kapcsán 14,000-ért ESBE VTC 511-et, ha valakit érdekelne.

ja, ez 25-ös, tehát 1" méretű.

Keressetek rá, ha érdekes leeht.

vaddiszno77 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16608

Urak!!

Füstgáz ventilátort ,honnan, kitől ,mennyiért és milyet?????????

 

Luiggi70 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16607

Hát öregem ,minden elismerésem.Nem csak a fűtés ,hanem a motorok,építésénél is.igaz ,hogy csak futtából olvastam át az oldalad,de megállapítottam ,nem vagy egy buta ember.Régebben én alakítgattam ,tuningoltam motorokat,de mára már sajna nincs rá idő(pl 2ütemű Wartburg 180km /óra ,vízhűtéses simson120km/óra).

Előzmény: holicse (16596)
true75 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16606

mekkora ez a pufi, illetve mekkora lakást kell kifűtened?

Előzmény: archer01 (16602)
Béla29 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16605

üdv.

Talán végre sikerült javulást elérni a  fütéssel,vissza menő cső is meleg,a radiátorok(alul) is igaz csak akkor ha megy a  keringető,már csak a  kazán fulladás a gond,meg persze,hogy ne kelljen óránként ki menni rárakni.

p.csaba66 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16604

"egy 2 tagos is bőven elég lett volna" a 2 helyett 4.

Előzmény: p.csaba66 (16601)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16603

2 tagos???!!! hm... nemtom. szal nekem elég lenne a 4 tagosnak megfelelő? jaj! de lemez vagy öntvény?! Nekem jó lenne a lemez is nem?

Előzmény: p.csaba66 (16601)
archer01 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16602

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

 

23-án estére elkészült az én karácsonyi ajándékom ís, és megtörtént benne a próbafűtés!!! :-)))

 

 

 

Azóta 3 m3 gáz "véletlenül" mégis elfogyott, mivel egyenlőre csak a szalambrikettem van, abból meg egyszerre max kb 30 kg tüzelhető el benne, jobban nem esik össze a hamuja. Viszont a jó hír az, hogy ez a fajta legalább nem fojtja le magát, gyönyörűen végigég kétszeri rápakolással.

250-300 fok közötti kilépő füstcső hőmérséklettel, zárt füstcsőpillangónál, alul félig nyitott levegőztetőnél tud 80-85 fokos vizet 1-es állásban a kazánköri szivattyűval. A lakás és a fürdővíz melegítése mellett eddig 70-70-60-ig tudtam felfűteni a durván két nap alatt a puffert 3 zsák (75 kg) brikettel a 10 fokról.

A kiegyenlítő 200 liter lett, 1 bárről 1,7-re ment fel a 70-70-60-nál. Estére, mire újra be tudok majd gyújtani, remélem, lesz melegebb is a pufi! Legalább lesz mivel szórakoznom a két ünnep között!

 

Egyenlőre úgy tűnik, jól fog működni, úgyhogy köszönöm mindenkinek a segítséget, jó tanácsokat, okosságokat!

 

 

p.csaba66 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16601

Inkább azt mondanám így néz ki, ha toldozgatnak vmit, ha előre tudtam volna!!!!!!!!!!!!!!!!! felvetés ilyenkor már hatástalan. Többfajta hőigény kalkulátor létezik, azon próbálkozz. Nagy a szórás az épületek függvényében. Én 144 m2-t fűtök egy 25KW-os 5 tagossal, de inkább nagyra sikeredett, szinte azonnal folytani kell, ha megpakolom, egy 2 tagos is bőven elég lett volna. Amikor voltak a -10-ek, akkor kezdte magát jól érezni. 

Előzmény: Törölt nick (16600)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16600

Egyetértek! Jól agyoncicomázott rendszered van, az én szememnek úgy fest. Ez az enyém ez egy egyszerű békebeli sémájú. Nem is áll szándékomban bonyesszá tenni. Tökéletesen működik így a Vaillanttal és a 330-as CalorMatic szabályzóval. Szépen modulált teljesítménnyel a 35 fokostól a 70 fokos előremenővel. Jelenleg 100-120 nm-t fűtök, de fával 150 nm-t fogok ha összejön. Mekkora kazánt vegyek? meg Milyet na most ez is kérdés.

Előzmény: p.csaba66 (16599)
p.csaba66 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16599

Egy vmi közös bennümk, én is laikus vagyok DE egy dolgot megtanultam, dönteni magamnak kell úgy, hogy előtte megpróbálom átlátni a dolgokat. Pusztán szerelőre hagyatkozni sztem felelőtlenség, s ismétlem a végén neked kel elégedettnek lenni, nem a szerelőnek.

Nekem a lakást fűti a veszteség is, uhogy ez nem jött számításba, kortábban erről is volt szó, a veszteség nem lehet sok. A helyigénye minimális, kisebb mint egy nagy térfogatú kiegyenlítőnek, viszont méretezéshez kötött, nálam a hőcserélő a 25 KW-os kazánhoz 40 KW. Azt nem tudom, hogy szabványos-e de jól működik.  

Képeket láthatsz a 7580 és a 8263 hszekben. Szintén magánvélemény, ha mégis vlami zűr lenne a vegyessel, kisebb az esélye nyitott ágban, hogy a zárt kört is tönkretegye.

Előzmény: Törölt nick (16597)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16598

Kőzetgyapotot utálják, én is utáltam, mikor tömködtem be a tetőtérbe :)

De az üveggyapot már kóser nekik, a szomszéd macskája is abba ellett :)

Mi aránylag korán szigeteltünk, legalábbis a környéken annak idején lezajlott szigetelési-lázhoz képest.

Sokan pénzkidobásnak tartották az alsó sor hugarocell alatt az indítóprofilt, amit felcsavaroztunk. Aztán később pótolták ezt, mert alulról betámadtak az egerek a szigetelésbe. De páran a mai napig még mindig ezen spórolnak, és utána meg jön az arcraesés :(

Előzmény: Sandor (16591)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16597

Bocs! Néktek is Boldog Karácsonyt! Nos nagyon elgondolkodtam ezen a hőcserélős megoldáson. Kérdésem: az nem veszteséges? Szigurúan méretezéshez kötött? Helyigénye? Elnézést a sok hülye kérdéseimhez de csak rátok tudok támaszkodni! Mint mondottam sajnos a bátyám az idén meghalt (Ő építette Békásmegyer egyik lakótelepét).

Előzmény: p.csaba66 (16593)
holicse Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16596

Kellemes karácsonyt, és álltalában ünnepeket kívánok mindenkinek. És hogy "ajándék is legyen" nektek, gányolóval és Csaba110-el szellemi közösségben elkészült a szüleimnek tervezett fűtési rendszer átépítése. A honlapomon megtalálható az írtott anyaga, a fényképes beszámoló: http://fabrikalo.5mp.eu/web.php?a=fabrikalo&o=85qPW0JH7d (igaz, nem csak szakembereknek szól, ezért inkább olvasmányos, mint csak szakanyag)

 

Akit érdekel, annak jó olvasást. :-)

MB123ZEG Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16595

Üdv.

Boldog Karácsonyt a fórumozóknak.Nekem is megadatott a 3 napja kilyukadt lemezkazánom segítségével.Tanácsot szeretnék kérni kazánvásárlás ügyében.Bocs!tudom,hogy itt már erről ezerszer volt szó de 500 oldalt képtelenség végigolvasni.Solid Plus kazánokat nézegetem-a lemeztől elment a kedvem,8telet bírt-de nincs tapasztalatom.Nyitott szívattyús rendszerem van.A forgalmazó szerint kevesebb fával beéri mint a lemez,csak nagy huzat kell neki.Gondolom a nagy ajtó miatt.Köszönöm ha valaki megosztja velem a tapasztalatait.

spucc Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16594

 

1. A tágulási térfogata a teljes rendszer térfogatától függ, annak minimum 5, max. 10 % -a.

Ha a tágulásit még ezen felül is túlméretezed, az a biztonságra nincs hatással.

 

2."termosztatikus elfolyó" - amit inkább " biztonsági elfolyó szelep"-nek hívnék, helye a kazán  előremenő  megfelelő, csak a kazántesthez minél közelebb tedd.

 

3. Az automatikus rendszerfeltöltő becsatlakozási helyéről itt viták voltak.

Javaslom, kérdezd meg Te is a kazángyártót, abban a formában, hogy milyen biztonsági rendszert javasol (és milyen becsatl. helyekkel ) a vegyes zárttá tétele érdekében.

 

Előzmény: Törölt nick (16590)
p.csaba66 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16593

Nem kell szükségszerűen a vegyest is bekötnöd a zárt körbe, sokunknak egy hőcserélőn keresztül csatlakozik a nyitott vegyes kör a zárt gázos körre. Az én szerelőm a mai napig nem javallja a zárt beépítést, kivéve ha a Blue Sky 007 olvtárs biztonsági arzenálját is egyidőben beépíted.  Sok ÖV kazánnál 1-2 éve még nem is javsolták a zárt beépítést, de a piaci igények miatt ez változott, s lehet e mögött nincs is feljesztés. Az Immergas Öv-t is engedi a gyártó zárt rendszerbe beépíteni, de a szerelői gyakorlat szerint nem szerencsés.

Előzmény: Törölt nick (16590)
p.csaba66 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16592

Szia!

Anno leveleztem a céggel Vulcanus ügyben, és én is a kazántestre kérdeztem rá. A test az olasz Biasi Veronai gyárában készül elmondásuk szerint. Szerény véleményem szerint uaz, mint a Biasi 3WOOD, csak olcsóbban. Ha csak fával akarsz fűteni, ez a készűlék a szekunder levegő ellátásban modernebb az egyéb még megfizethető ÖV kazánoknál. 

Abban van igazság, hogy ma már nem lehet tudni, mi hol készül. Nekem Immergas ÖV van, az is olasz elvileg, de akkor Csehországban gyártatták a hírek szerint. Az öV/fatüzelés polémiába annyival szállnék be, hogy én is föleg fával fűtök, hideg napokon némi szén kiegészítéssel, és eddig csak jó tapasztalataim vannak. 2008-ban vagy 3 hónapig bújtam ezt a fórumot, mire el tudtam dönteni, hogyan szeretném a meglévő gázfűtésemet egy vegyessel kiegészíteni úgy, hogy a rászánt pénzből is kiteljen. Egy tanulság van ami biztos, a rendszert utólag is lehet változtatgatni, viszont a kazánt a legritkábban cserélik utólag, ezért olyat válassz, amivel a későbbiekben is elégedett leszel. Ehhez a típuson kívül talán fontosabb, hogy a megfelelő teljesítményűt építsd be, mert ha túlméretezed puffer nélkül csak kínlódás lesz a vége. A következő uilyen fontos lépés, hogy a kiválasztott kazán passzoljon a kéményedhez.

Bocs ha hosszúra sikeredett.

Boldog Karácsonyt mindenkinek! 

Előzmény: Törölt nick (16575)
Sandor Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16591

nem teljesen hüleség, van alapja!

az első generációs hungarocell még nedvszívó volt, mert más volt az anyag fizikai felépítése.

na ezek szívták befelé a vizet és a penész "eztetet szeresse". meg nagyon nehezekké is váltak, robbantak le a falról. de ilyen gond csak tényleg a legelejéről származó hőszigetelésekkel volt.

a hungarocel mai baja, hogy "egérkompatibilis", kőzetgyapotba nem költözik egér, ellenben a "hungaricát" imádja...

Előzmény: kormi07 (16586)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16590

Szia! Oké-oké értem köszi! Figyu: arra gondoltam, hogy biztonsági szempontból (mivel zárt a rendszer) bővítem a tágulásit 35 l-ről 70 l-re, beteszeka visszatérő ágba a gázkazán magasságában (mivel ott van hálózati víz) egy automatikus rendszerfeltöltő egységet, a vegy.kazánhoz az előremenőbe meg egy termosztatikus elfolyót. ez így ok?

Előzmény: spucc (16589)
spucc Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16589

 

Szerintem van 4 szivattyú a Grundfos-k között, amelyek közül ha választasz biztos nem csinálsz rosszat!:

UPS 25-50;-60, és a 32-50;-60. (És az ezeknek megfelelő Wilo-k.)

 

Hogy kicsit szűkítsem a kört azért, talán most egy 32-est vegyél, mert ha majd MÉGIS lesz puffered, akkor oda, a kazánkörbe egy 32-es egy árnyalattal jobb, és majd a második, a fűtésköri  szivattyúd egy 25-ös lehet, vagy az addigra már mégolcsóbb energiatakarékos változatok egyike.

 

 

Előzmény: Törölt nick (16565)
szin-s Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16588

Úgynézki az lesz(puffer) a következő beruházás,idén már többre nem futotta sajna.Mindenre fölkészülvén van vészhűtőm termikus elfolyóval,van 35L-es tágulásim,2,5Bar-os lefúvóm,van szünetmentesem-igaz még nincs hadrendbe állítva,majd karácsony után,van 2,5Kw-os aggregátor hosszabb áram kimaradás esetén.Elég beszari ember vagyok,jobb a bajt megelőzni szerintem.Talán majd óvatosan fűtögetvén nem lesz baj.

Előzmény: spucc (16564)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16587

Igen ..... kesztyűvel, Amúgy is azzal pakolom.

Miért te kitudod nyitni az ajtót kesztyű nélkül, ha jól bedurantottál a kazánba?

 

Mind a két oldalon van rugó....:-) csak vékonka és nem nagyon láccik

Előzmény: josi 93 (16570)
kormi07 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16586

Kátránymentes Karácsonyt Mindenkinek!

 

ajánlotta a Thermo vakolatot , mert légáteresztő így nem jelenik meg a penész mindenhol , mint a hungaricellnél . Amelyit házakat ausztriában 90-es években szigeteltek "öreg mesélte" azokról mostanában tépkedik le mindenhol a hungaro/nikecell-eket , mert szarrá penészedtek belülről , oszt thermovakolják 2év száradás után !

 

...szójjá már az öregnek, hogy ez így nettó hülyeség:-DD

Előzmény: Törölt nick (16558)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16585

A helyzet az, hogy nem cizomázom pufival. Hely sincs hozzá meg nem... szóval egyszerübben akarom. Ha jól értelek akkor lemezkazánnal kell dolgoznom ugye? Végülis rendben: az érvek érvek. Jah! termosztatikus keverőszelepet mindenképp használjak ugye? Na meg termosztatikus elfolyót is a bizt. miatt?

Előzmény: t.zsolti (16584)
t.zsolti Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16584

ha őv vel akarsz fűteni és nem lessz pufi ,kátrányos lessz a folytott égés miatt

ha pufi kell akkor kiszámolod a lakás hőigényét -20-ban és lehetőleg akkora pufit építesz be,lehetőleg a radiátorokat 60-as előremenőhőz méretezed, és a kazán tejesítményét a pufihoz méred ( attól függően mennyit akarsz a kazánházban tartózkodni ) kw-ban

nekem a 2 köbös felfűtése őv .kazival  20ról 80-ra min 5 óra fával ( fával 30 kw ,szénnel 46 kw a gyári adat )

lemezkazánnál álltalában fatüzelés van ,ahhoz adják meg a teljesítményt ,

Előzmény: Törölt nick (16565)
t.zsolti Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16583

Köszi

viszont.

Előzmény: inmi (16582)
inmi Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16582

Urak:) Nem hiszem el, hogy hat előtt pár perccel még mindig a kazánjaitokat buzeráljátok! Mars a karácsonyfa alá!

 

Mai felvétel:) Még a macskám is ünnepibb nálatok:)

 

Boldog karácsonyt valamennyiőtökek.

gmkiev Creative Commons License 2010.12.24 0 0 16581

Magyar és lemez!:))

Ha az ÖV-t veszik, akkor török, mert Magyar gyártó, bármily jó nevű is, nem tudja megfizetni még a szerb ÖV-t sem.

 

Előzmény: Törölt nick (16577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!