Keresés

Részletes keresés

ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 213
Azt is előzetesen engedélyeztetni kell?
Terv rajzot is kell csináltatni, előtte?

Üdv:
Józsi
Előzmény: boxer-gs (211)
boxer-gs Creative Commons License 2010.05.23 0 0 212

Bélelni azért kellett elsősorban, mert előírták. Másodsorban, mert a biztonság fontos. Alapvetően persze a biztonság az első, de érzésem szerint az én kéményem nem volt még rossz állapotban a felső két sor téglát leszámítva. Tehát lehet, hogy most még nem béleltettem volna rögtön, de a távlati célokban szerepelt, ezért nem is siránkozok a kötelezettség miatt.

 

Egész addig nem lesz gondod a lazasággal a kéményseprők beengedését illetően, amíg úgy nem dönt odabent valaki, hogy ideje a sarkukra állniuk. A jogszabályi háttér ugyanis adott hozzá.

Nekünk sem elsőre sikerült összehozni az ellenőrzést, lévén, hogy egyelőre nem is lakunk ott. Viszont amikor összejött, abban nem volt sok köszönet. Egy kisebbségi komplexusokkal küzdő seprőember jutott nekünk, akivel nem is sikerült megtalálni a közös hangot. De nem haragszom rá, inkább sajnálom őt.

Előzmény: ncc1701 (208)
boxer-gs Creative Commons License 2010.05.23 0 0 211
Már fent van mindkettő. Előírták őket.
Előzmény: ja nyugi (207)
boxer-gs Creative Commons License 2010.05.23 0 0 210
Igen, családi házról van szó (még nem lakom ott, ősszel vettem, most felújíttatok éppen). Persze hogy továbbjelentették, hisz így működik a rendszer.
Előzmény: ja nyugi (206)
KalásziM Creative Commons License 2010.05.23 0 0 209

 Az egy dolog, hogy a kéményt megjavítják. Általában kőmíves munka. Fugáznak , vakolatot javítanak, néha az utólsó pár sort újra rakják  5- -től 9- 10 sorig és más dolg a kéményesekkívánalmainak eleget tenni.

 Jobb kerülni őket.

ncc1701 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 208
Minek bélelni? Nem gázzal fogsz fűteni. Meg kell csinálni a kéményt, és kalap.
Szerencsére mi sosem vagyunk itthon, mikor jönnek a kéményesek, szal tehetnek egy szivességet. Úgysem engedném be őket... Van a ház oldalából egy szerelt kémény, meg van egy használaton kívüli, szemmel láthatóan sosem befűtött, a lakótérben nincs is nyílás neki. Semmi keresnivalójuk itt. :)
Előzmény: boxer-gs (189)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 207
Jut eszembe, tető kibúvó is és tetőjárda is kell, nem úszod meg anélkül, vagy mégis?
Előzmény: boxer-gs (195)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 206
Szia!
Te családi házban laksz, és mégis tovább jelentették?

Üdv:
Józsi
Előzmény: boxer-gs (192)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.21 0 0 205
Köszi, dolgozom rajta.
:-)

Üdv:
Józsi
Előzmény: Törölt nick (204)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.15 0 0 203
Vegyes kazánnal fűtök, és bélelni kellene a kéményt.
Ugyanakkor van egy gázkazánom is, amelyet mint tartalék fűtési lehetőségként megtartanák.
Mivel ez az egy kéményem van alternatív módban használnám. Egyszerre csak az egyik lenne használva, illetve rákötve a kéményre.
Erre várok javaslatokat, illetve árajánlatokat.

Üdv:
Józsi


_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 202
Üdv!

Van egy ház, amiben cserépkályhával tüzeltek.
A nem megfelelő használat miatt erősen elszurkosodott a kémény.
Muszály új kéményt építeni, vagy megoldható a probléma a kémény bélelésével is?
Ez egy régi, 80-as években épült kémény, mindenféle különleges bélés nélkül készült, az akkori előírásoknak megfelelően..

Előre is köszönöm a segítséget!

kÉMÉNY
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.28 0 0 201
De azt viszont mertem feltételezni, hogy kijön autóval, megáll az utca végén, lezárja, aztán végigsétál. Még a szülőfalumban is kaptak biciklit a kéményseprők, így nem feltételeztem, hogy itt, nagyfaluban gyalog járnak. Most már belátom, talán túlzott a fantáziám. :-)
Előzmény: kod1111 (199)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.28 0 0 200
Igen, azt elfelejtettem. Nincs már meg.
Előzmény: kod1111 (198)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 199
Ugye azt nem gondoltad amikor egy adott településen végig járja a házakat, akkor minden ház előtt leállítja és újra indítja a járgányt. Azt hiszem az akkumulátornak és az indítómotornak ez nagyon kedvezne.
Előzmény: boxer-gs (197)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 198
A kamerás dologra nem kaptam választ.
Előzmény: boxer-gs (197)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.28 0 0 197

Ennél a háznál most találkoztam először kéményseprővel, mivel friss tulaj vagyok.

 

Idáig nem nagyon jártak a seprők errefelé a régi tulaj elmondása szerint. A kéményseprő mondta, hogy ő is új emberke ezen a környéken.

Nem szeretném támadni a kéményseprőt a háta mögött úgy, hogy enm tudna viszontreagálni, de a helyzet egyébként számomra egyértelmű.

 

Szeretett volna szerintem 2 perc alatt végezni, amit én meghiúsítottam azzal, hogy megkértem, ha már itt jár, kotorjon is. Ez láthatóan bosszantotta, ráadásul meg mertem kérdezni tőle, hogy mivel jött, mert nem láttam járművet. Ez betette nála a kiskaput. Közölte, hogy nagyon nem tetszik neki, hogy lenézem őt, hisz nem járhat mindenki autóval dolgozni. Úgy tűnik, hiba volt megpróbálnom beszédbe elegyedni vele. Érzésem szerint nagyfokú kisebbségi komplexustól szenved az ember, de ez sajna elsőre blikkre nem látszott rajta. Pedig kedves voltam vele és a nejem felé indított bicskanyitogató poénjait is lenyeltem a békesség kedvéért, pedig egy civil embert ilyen miatt megfeddtem volna szívem szerint.

 

Szóval besértődött az ember és eldöntötte, hogy akkor megmutatja nekem, végül is ki a király a környéken.

Előzmény: kod1111 (196)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 196
"A kémény szerinte állagromlott. A felső perem alatt két sor téglát tényleg újra kell rakni, de ő szerinte a belseje se jó, amit egy kis tükörrel bekukkantva állapított meg. (megjegyzem, korábban egy kamerás felmérés során egy kéményes cég embere normális állapotúnak ítélte és nem is akarta mindenáron bélelni)"

Most valamit nem értek, ha a kémény jó állapotúnak lett volna ítélve akkor maradhatott
volna ekkora belső átmérővel? Ha tényleg annyira rossz az állapota akkor fel kell újítani és kész. Miért kell bélelni, korábban mikor volt utoljára ellenőrizve a kéményesek által és akkor évekig jó volt ez a belső átmérővel. Meg van a dokumentáció a kamerás felvételről, esetleg maga a felvétel is, mert azt be lehetne mutatni a "tisztelteknek".
Előzmény: boxer-gs (195)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.27 0 0 195

Dél-Pest.

Én tavaly ősszel vettem a házat és nem laktam benne télen, tehát nem volt használva ez a kémény. Amúgy a ház 40 éves majdnem. Próbafűtést végeztem a cserépkályhával, minek során a huzattal nem volt gond. Füstvisszaáramlás nem volt, szivárgást sehol sem észleltem. A kéményseprő jött, látott és komplexusa volt. Miután megkértem, hogy kotorja már meg a kéményt, elég rosszkedvű lett. A kémény szerinte állagromlott. A felső perem alatt két sor téglát tényleg újra kell rakni, de ő szerinte a belseje se jó, amit egy kis tükörrel bekukkantva állapított meg. (megjegyzem, korábban egy kamerás felmérés során egy kéményes cég embere normális állapotúnak ítélte és nem is akarta mindenáron bélelni)

 

A lényeg, hogy tényleg rendbe akarom tetetni, hisz az a megnyugtató számomra is, csak az átmérőbővítés kellemetlenül ($) érint. 150ezernél többet nem nagyon szántam volna a kéményre, de a mesterek kb a dupláját kérik a komplett bélelésre erre a 6-7m-re és ettől kicsit hisztis lettem. De majd lehiggadok és megpróbálom eldönteni, hogy megtartom-e a cserépkályhát egyáltalán.

 

Az illetékes építési osztályon egyébként mindenki nagyon készséges, segítőkész. Ott eddig csak pozitív tapasztalataim voltak szerencsére.

Előzmény: kod1111 (193)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 194
40 évig kiment a füst rajta probléma mentesen, most hirtelen meggondolta magát?
kod1111 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 193
Hol van ez hely? Hány éve működik így a rendszered? Még ilyet nem is hallottam.
Előzmény: boxer-gs (192)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.27 0 0 192

Letagadni nem tudom, mert a kéményseprők jelentették a helyileg illetékes építésügyi osztálynak, akik 30 köteleztek a "hibák" 30 napon belüli kijavítására.

(Bementem személyesen és a határidőt sikerült kitolni, de a munkákat el kell végeztetnem.)

Előzmény: KalásziM (190)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.27 0 0 191
  Amúgy a 130 -a cső tényleg a határon lehet.
Előzmény: KalásziM (190)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.27 0 0 190

  Hát téged megszivattak !

 

 Egy jó cserépkályha füstje mindentovábbi nélkül elmegy  a 14 x14 -es téglakéményben.

 Mo.-on még mindig kémények 100 ezre így működnek minden különösebb baj nélkül.

 Jobban jársz  ha letagadod a kályhádat.

 Ez is egy példa a kéményseprők lehúzó viselkedésének ! !

Előzmény: boxer-gs (189)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.26 0 0 189

Földszintes, 40 éves családi ház. Fatüzeléses, 5x7x3-csempeméretű kályha.

 

Ma felhomályosítottak, hogy azért kell a nagyobb átmérőre faragni a likat, mert a jelenlegi 140x140-esbe behúzható 130-as csővel feltehetően (senki nem tudta biztosra mondani) nem lenne elegendő huzat a kéményben a 6 méteres kéményhosszt figyelembe véve, így fennállna az égéstermék visszaáramlásának veszélye pl a kályhaajtó kinyitásakor.

Előzmény: KalásziM (188)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.26 0 0 188

  Viszont nem írtad még mivel fűtes abban a kályhában és milyen házban van.

 

 Szilárd vagy gáz ?

 

Emeletes vagy  földszintes ?

Előzmény: KalásziM (187)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.26 0 0 187

  Hát 14 x14 -esbe nemhogy a korábban felvetett 16-ost, de még  a 14 -es ármérőt se igen lehet. Sőt néha a 13 -as se megy bele.

 A kémények belső felülete nem sima, a minimális  eltérés is problémássá teszi a befűzést.

Előzmény: boxer-gs (186)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.26 0 0 186

Azért béleltetném, mert előírták a kéményseprők, illetve általuk az építési hatóság.

Viszont ezzel a fúrás-faragással, engedéllyel együtt majd 300ezer Ft-ba kerülne egy nyamvadt cső befűzése, ami nekem már sok. Így a cserépkályha megmentése átrakással már fél millióba fájna, amire most nem szánok annyit.

 

Ezért szerettem volna megtudni, hogy csak a drága munkavégzés a vállalkozók célja, vagy tényleg nincs lehetőség egy 14-es lukba 14-es csővet dugni?

Előzmény: KalásziM (185)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.24 0 0 185

  Az az ajánlott fúrás egy komolytalan dolog. Rengeteg roncsolással jár, költséges.

 

 

 Egyébként minek béleleteted azt a kéményt ?

 cserépkályhához felesleges (hacsak nem gázzal fűtöd.)

 

 Olyan tüzelőanyagot kell választani és úgy tüzelni, hogy a kémény hosszú életartalmú legyen. Javítani esetleg a padlástérben szükséges, de az egy- két 10 eft -ból megoldható.

Előzmény: boxer-gs (184)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.23 0 0 184

Szervusztok!

 

Cserépkályhához tartozó kéményt szeretnék béleltetni. 140x140-es a kémény. A gondom, hogy az eddig megkérdezett vállalkozók mind bővíteni akarták az átmérőt, tehát soktízezret kellene fizetnem a fúrásért, tágításért, hogy beleférjen a 160-as csövük. Előírás ez a minimum átmérő, vagy csak nekik nincs 140-es csövük vajon?

fifty561 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 183
ez egy kéménykefe - a bolt szerint: http://arkoz.hu/szerszam/termek/21320-NB_kemenykefe__5fm

ezek a csőtisztítók: http://www.olcso.hu/keres/cs%C5%91tiszt%C3%ADt%C3%B3

és minden ami kémény - meg is kérik az árát: http://www.tetobiztonsag.hu

Előzmény: Törölt nick (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!