Keresés

Részletes keresés

drpassat Creative Commons License 2007.07.04 0 0 532

 Szia

 

Írtad hogy onnan a szűk utcából lesik a turistákat...

 

és tudod hogy utána mit csinálnak velük??  kirabolják, megölik vagy mire kell számítani.

Hallottam azt is hogy behurcolnak a házba és megpróbálnak eladni valamelyik szigeten? Szerinted ez igaz lehet ?

 

Akkor tulajdonképpen nem érdemes gyalogosan sétálgatni sehol.

Elég tanácstalan vagyok, lehet inkább akkor lemondom az utat ha ilyen veszélyes világ van arrafele.

Üdv.

Előzmény: il1321 (523)
sonybestonline Creative Commons License 2007.07.02 0 0 531
Köszönöm a kedves írásod...én az északi részen voltam általában nyáron,a strandolás a mindenem,de most kivételt teszek...hol érdemes ott strandolni caprin vagy a közelben is van valami jó kis fürdőhely?Ha eszedbe jut valami jó progi,megköszönöm...
Előzmény: il1321 (530)
il1321 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 530
Nem akartam a kedved elvenni, némi elővigyázattal nincs is rá ok. Én nem bérelnék autót, a közlekedés a helybelinek is káosz, nemhogy idegennek. Javaslom a busz, vagy a vonat közlekedést. Mindenhova kultúráltan el lehet jutni. A lányom Udinei egyetemen tanult, és egy ismerős kislány szüleineél voltunk Campobassó mellett Vinchiturroban. két hétig. Akik sohasem láttak bennünket. A szállásért és ellátásért nem fogadtak el semmit, csak némi "hazai" ajándékot vittünk. Ők nápolyból származtak, azért voltak ott családtagjaik. A faluból jártuk be az Adria parttól bápolyig, Rómáig a "környéket" vonattal egy kb 200 km-es jegy 10 eu körül van. Majd Rómából belföldi repülővel mentünk Trevisoba, onnan vonattal Udinébe, ahol még egy hetet voltunk. A repülő jegy 20 Eu volt ilyen távra.
Előzmény: sonybestonline (525)
il1321 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 529
Ezeket az óvatossági szabályokat nekünk helybeliek mondták, akik alkalmazták is azokat. Valami alapja csak van. De jobb nem felhívni a figyelmet magunkra. Amúgy végtelenül kedves barátságos népek. Szállást érdemes interneten keresni, ott is van olyan oldal, mint nálunk a falusi turizmus, az biztos olcsóbb, mint az utazási irodák ajánlata. De nyelvismeret nem árt, kevesen beszélnek idegen nyelveken, még rendes, azaz standard oplaszul is. A családtagod, barátja a te barátod is. Bennünket soha nem látott emberek adtak kézről kézre, szerveztek egy szintén ráérő családtagot idegenvezetőnek, levittek egy családtag lidójára, azt estefelé kinyittatva, ahol spontán kialakult egy családi összejövetel. Vendégek voltunk egy kislány elsőáldozási ünnepén, ahol az ebéd déltől este tízig tartott, és a fogások sorát le sem lehet írni. Tehát mindenképpen nagy élmény. Talán az befolyásolja őket, hogy mivel Nápoly kikötőváros, a világ minden söpredéke megtalálható benne, amúgy még ők sem szeretik az "idegeneket" azaz a sok észak afrikai vendéget. Megjegyzem az észak olasz a Rómától délre lakókat nézi le, akiket már ő tart afrikainak.
Előzmény: deanka (527)
pere1 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 528
Lehet csak nagyon félelmetesek vagyunk,mert még soha nem ért minket semmilyen inzultus sehol,pedig jó sok helyen riogattak :))))
Előzmény: deanka (527)
deanka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 527
Az óvatosság gondolom tényleg nem árt, de mi éjjel is bementünk mellékutcákba, jól látható, nagy és drága fotóapparáttal is...Még megvan...
Előzmény: sonybestonline (525)
zsoltika82 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 526
Látom még mindig nagy az extázis, mert feljutott a focicsapat az első osztályba! Zászlók mindenhol! Forza Napoli!
Előzmény: il1321 (524)
sonybestonline Creative Commons License 2007.07.01 0 0 525
Sziasztok!Mi Július végén megyünk Nápolyba,1 hetet leszünk ott....onnan tervezzük a környék bejárását....il1321 kicsit elvette a kedvem:))de remélem minden galiba nélkül sikerül az 1 hetet eltöltenünk...Szerintetek érdemes ott autót bérelni?vagy ha van valakinek valami jó ütlete,szívesen fogadjuk...
Előzmény: il1321 (524)
il1321 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 524

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: il1321 (523)
il1321 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 523
11 és 14-én voltunk Nápolyban. A szállás Campobassó mellet Vinchiaturoban volt, onnan mentünk vonattal. A városban helyi ismerősök bvezettek körbe. A legfontosabb, amire felhívják a figyelmet, a nem hivalkodó öltözetre, ékszer nékül, táska nélkül, max hátizsák. Útlevelet csak zsebbe. és minimális pénz. A mellékutcákba nem kell bemenni. Máskülönben nem sok baj éri az embert. A közbiztonság nem a legjobb, közlejkedési kultura nincs. Az olaszok szerint is Nápoly határában véget ér a szabályok hatása. A tengerparton a legtöbb helyen magán strandok (Lidók) vannak, ezek fizetősek. Szabadstrand, az ún szegények strandja a tojásvár feljárójánál van, de ez köves. A buszjegyek átszállással is 90 percig érvényesek. Itt készült az első margerita pizza, Margit királynőnek. A tojásvár egy időben börtön volt, és innen ered a mondás, Nápolyt látni és meghalni. Nem a város szépsége miatt, hanem a börtön ablakából. Ma múzeum. Az utolsó kép jellegzetes mellékutca. Innen lesik a figyelők az ablakokból a gyanútlan turistákat, és jeleznek a többieknek. Aki olaszul beszél, az is nehezen boldogul A standard olaszt kevesen beszélik, nápolyiul beszélnek. De egy kis felkészüléssel nagy élmény.
pere1 Creative Commons License 2007.06.15 0 0 522
És még is mi alapján?
Fiatalok,idösebbek,izgő-mozgók vagy kényelmesek vagytok?Múzeum,ásatások,gasztronómia vagy éjszakai élet?Strand vagy hegymászás?Csak Nápoly vagy a környéke is?Mikor érkeztek,mentek,hol laktok?Inkább kisebb rész a városból alaposabban vagy rohanjuk le a főbb dolgokat?Stb,stb,stb....
Egyébként utikönyv,internet vagy a fórum beírásai alapján is összetudja bárki szedni a dolgokat.Utána meg szívesen adunk tanácsot.
Előzmény: Zultai (521)
Zultai Creative Commons License 2007.06.13 0 0 521

Sziasztok.

Két napunk van Nápolyra és környékére, ha valkinek van kedve állítson már össze nekünk egy tervet, mit érdemes (kell?) megnézni.

Kösz.

sokadnick2 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 520
Szerintem akkor ne Nápolyba menjetek :)
Előzmény: Facsi (519)
Facsi Creative Commons License 2007.06.12 0 0 519
sziasztok!
Nyáron mennénk Nápolyba, 1 hétre. Milyen helyet javasoltok ahol meg lehetne szállni strandközelben/parton?
Catella Creative Commons License 2007.05.12 0 0 518
Érdekes cikk Popeiről, nem akarom ide másolni az egészet: http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=17374
Laci66_19 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 517
2 Napja jöttünk vissza Italiaból, 1 napunk volt csak Nápolyra. Cél: Vezúv, Herculaneum és egy kis varosnézés. A Circumvesuviana-val mentünk az Ercolano Scavi megállóig (ezt az infot még itt kaptam korábban hála érte). Itt a kijáratnál azonnal 1 kerítő a kijárattól balra elhelyezkedő kis irodába terelgette a Vezúvra ácsingózókat. 16,5 Euroért viszik fel kis fehér mikrobuszok a delivenseket. Ebbe az árba beleértetik a kráterhez szóló belépő ami kedvezményes csoportjegy lehetett mert 4,5 Euro volt rávésve. A kanyargós utat rallyeversenyző módjára legyűrő sofőrunk 15 perc alatt felért. A nem belátható kanyarokat dudálva vette be, előzött lassú úrvezetőket stb. AZ út maga egy élmény volt gyerkőceink végig élvezték vigyorogták az egészet. Fapofa angol utitársaink hidegvérrel nézték az eseményeket, csak egymással váltottak sokatmondó pillantásokat. Ők már azon is megdöbbentek, hogy a 3 ülésre 4üket paszírozták be. Mi könnyen befértünk a 2 gyerekkel, de ők is elfértek. Lehet, hogy ez drágább a menetrendszerű járatnál, de nagyságrendileg nagyobb élmény. A nayg buszok araszoltak tolatgattak a hajtűkanyarokban, mi meg ugyanazzal a sebességgel bevettük. Fent sofőrünk megvette a és a kezünkbe nyomta a jegyeket és másfél óra múlva visszavárt minket, amikor is a visszautat 7-8 perc alatt legyűrte. Fent kicsit hűvösebb volt, de csodálatos volt a látvány és a 2 helyen füstölgő vulkán. Fent jutott eszembe a szintén itt hallott Lacryme Chisti Krisztus Könnye nevű vezúv lejtőin termett szőlőből készített bor, amit megpillantottam és megvettem 1 árusnál. 4decis üveg 2 Euro, 7 decis 5 Euro. Volt egy-két fénymásolt címkés bor is azt nem vállaltam volna be. Gondolom a többszörösét eladják annak a mennyiségnek, ami itt meg bír teremni. Ebéd a Ercolano Scavi megállónál található Caffe vesuvio pizzeriaban frenetikus izű sonkás pizza. A sonka rózsaszerűen volt ráhelyezve nemcsak ízre, szemre is klassz volt. Utana 10 perc sétával a tenger irányában elérhető Herculaneum ahol 2-2,5 óra alatt mindent megnéztünk. Fiam római rajongó, alig bírtunk lohoni utána.
A nápolyi városnézésből csak 1 templomra, 1 órás korzózásra és 1 klassz fagyizásra futotta, mert lemerültek az elemeink. Utólag bánom, hogyha felkészültem volna Nápoly tömegközlekedéséből, akkor valamelyik vár még vidáman belefért volna a programba, de mi az utolsó 1 órás gyaloglástól kicsit elfáradtunk. Kisebbik fiam (8 év) ugyanis közelről akarta látni a tengert, de nem bírtunk lemenni, az üzemi terület miatt, így inkább a belvárosba mentünk.
sokadnick2 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 516
Mi Nápolyban egy B&B-ben voltunk, az tény, hogy arrafelé nem bonyolitják túl ezt a kérdést :). Ha sokat vártunk volna a szállástól, mi is csalódtunk volna. Egy ide, a fórumra is beidézett cikk szerint a nápolyiakat nem érdekli az otthonuk, az nem más, mint a tárgyak gyűjtőhelye, ami néha a hasznukra van, de az életüket alapveően az utcán élik. Én ezt azzal a hellyel ahol laktunk, teljesen összhangban lévőnek találtam, de ezzel semmi bajom nem volt.
El tudom képzelni, hogy ezzel a mentalitással intézik a dolgokat olykor a szállodákban is.
Előzmény: Kobzoska (515)
Kobzoska Creative Commons License 2007.04.27 0 0 515

Nem is neked címeztem a hozzászólásodat, hanem demjenginek.

 

Ilyen hibák akárhol előfordulhatnak, kár lenne ez alapján megítélni, hogy "mit várhat attól a szállástól".

 

Előzmény: hufirst (511)
hufirst Creative Commons License 2007.04.26 0 0 514
képeim: http://kep.tar.hu/hufirst/50466777#2
Előzmény: Catella (506)
demjengi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 513
Bocsánat, nem vettem észre
Előzmény: gambl-R (509)
hufirst Creative Commons License 2007.04.26 0 0 512
kilátás a szobaablakunkból:kilátás
Előzmény: demjengi (508)
hufirst Creative Commons License 2007.04.26 0 0 511
Szia!
én csak tényeket írtam, áramszünet előfordul, de senki nem volt elérhető , hogy utánajárjon az okának ..., a törölközőröl meg annyi: reggeltől estig talpaltunk, és utána fürödni szerettünk volna, és fürdést követően megtörölközni. A szálloda egyébként jó helyen van : Napoli , 118 Corso Umberto I , kb félúton a Piazza Garibaldi és a Piazza Bovio között, de mégsem a "sűrűjében".
Előzmény: Kobzoska (510)
Kobzoska Creative Commons License 2007.04.26 0 0 510

Azért 1-2 apró kellemetelenség miatt nem kellene rögtön feketelistára tenni a helyet, valószínűleg nem szándékosan felejtettek el tiszta törölközőt kitenni, és talán az áramszünetet sem akarattal idézték elő.

 

Nekem nagyon jó emlékeim vannak a helyről, hátha másnak is bejönne még.

Előzmény: demjengi (508)
gambl-R Creative Commons License 2007.04.26 0 0 509

Írta : Hotel Gymnasium !

Előzmény: demjengi (508)
demjengi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 508

Szia!

 

Szerintem nagyon hasznos lenne, ha ilyenkor leírnád a címet ahol laktatok, hogy más is tudja, hogy mit várhat attól a szállástól.

 

Kicsit írjál, merre jártatok, mi volt rendkivüli, mit nem ne hagyjunk ki stb

 

köszi

Előzmény: hufirst (505)
oleandro Creative Commons License 2007.04.26 0 0 507

Sziasztok!

Június közepén mennénk, ha minden jól megy, mégpedig autóval, 2 gyerekkel, úgyhogy biztos megállunk útközben 1 éjszakára, gondolom valahol Toszkánában. Nem tudtok a sztráda közelében valami olcsó helyet, bungalow-t kempingben, stb?

Catella Creative Commons License 2007.04.25 0 0 506
Hát, ez elég bosszantó lehetett. A városban mi szépet láttatok?
Előzmény: hufirst (505)
hufirst Creative Commons License 2007.04.25 0 0 505
jártunk, 20-án jöttünk meg.fotó van mindenféle,csak vajon mi érdekel? Ami meg a szívet (lelket) melengeti Limonchello -t szereztünk be ... komolyra ferdítve : az időjárás is meglehetősen melengetős volt , bár volt egy esős napunk is (14-én). A Hotel Gymnasiumról olvastam pár jó dolgot itt,ezt választottuk "főhadiszállásnak". Nekünk volt néhány negatív élményünk: bár továbbra is ki van írva az ajtóra, de a szobába behozott választható reggeli már nincs, az előtérben eleinte szervíroztak croissant, pirítóst (zacskós) ,eperízű dzsemmel, illetve gyümülcslevet ,kávét / teát / kapuccsínót. majd ez is megszűnt: beszereztek egy automatát és reggeli időben "szabadra" állítják, és kiszolgálhatod magad. Első este elment a villany, persze 21h után (21-07:30h-ig nincs recepció) ami nem lett volna baj ,mert aludni akartunk, de a kikapcsolhatatlan biztonsági lámpa világított bőszen. Másnap este szintén 21h után értünk vissza, a törölközőket beszedték - hurrá:naponta cserélik, de másikat nem raktak ki helyette :-( , másnap azt se mondták, hogy bocsika.
Előzmény: Catella (501)
demjengi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 504

Szia Anix!

 

Nekünk lesz 3 éjszakánk Caprin. Remélem azért nem fogunk unatkozni, ha az egész szigetet bejárjuk. A férjem nagyon oda van a kék barlangért, remélem nem fog csalódni.

Ischián is lesz 3 éjszakánk. Nagyon szép képeket láttam onnan is, és talán nem is baj ha nem olyan felkapott hely mint Capri. Azt is be akarjuk barangolni.

Persze lehet, hogy maj utólag azt mondjuk, hogy inkább töltöttünk volna több napot Sorrentóban.

Előzmény: annix (494)
gambl-R Creative Commons License 2007.04.24 0 0 503
Jöhet ! :)))
Előzmény: kiefli (502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!