Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2029
Ja bocs, a feleslegest ugy ertem, hogy legfeljebb a lebeszeleshez kell info rola, rabeszelni tuti nem.
Előzmény: Axióma (2028)
Axióma Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2028
Na ezek a felesleges infok amiket nem jegyeztem meg:) Az AAK amugy is fullra rendeleten es rendeleti (allami) celokon kivuli...
Előzmény: -Szeb- (2027)
-Szeb- Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2027

AÁK nem megy 8 éves számlára semmiképpen, hacsak nem változik valamit a világ egy év alatt, és jövőre, mire 1 éves lesz a számla, addigra mégis.....

 

ÁK megy, de mint tudjuk annál feltétel a min. 2 év megtakarítási idő, de azt is óvatosan ajánlanám az ügyfélnek, mert a 2. évnél tuti nem tudja a teljes Szö-t felvenni, max az egyenlege 4-szeresét.

Előzmény: Axióma (2024)
-Szeb- Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2026

Szia Katilka!

 

Egy kérdésem lenne. Azt írtad, hogy a támogatott hitel nem menne, mert nem első lakás. Tehát már van a neveteken egy lakás, amit nem is akrtok eladni, és ez lesz a második ingatlanotok vagy úgy érted, hogy már volt a neveteken ingatlan? 

Előzmény: Katilka (2019)
Katilka Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2025
Szia!

Nagyon köszönöm az eddigi segítségeteket!

Ma jön az X-dik személyi bankárunk a Fundától, meghallgatjuk mi az ajánlat.

Lehet, hogy még zavargok hitel ügyben egy párszor.

A telekhitel fix kamatozású, tőketörlesztős, azért gondoltuk, hogy nem váltanánk ki, mert az újabb hitelek lehet, hogy rosszabbak. Ezt majd úgy is egy konkrét ajánlat tudná egyértelművé tenni.

Még egyszer nagyon kösz!
Előzmény: Axióma (2021)
Axióma Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2024
Hat, emlekeim szerint nincs kitiltva. Foleg hogy ugye mint tudjuk a 8 evesnek is a TELJES szerz. osszeget kell igazolni meg a regi kotesueknel is ha nem csak a megtakaritast keri, nem csak a kolcsonreszt (de AAK eseten meg trivi). Legalabbis mas otletem nincs, hogy miert pont a 8 eves lenne szerinted akadaly.
Előzmény: Törölt nick (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2023
Megy a 8 evesre az AAK?

Nem is minositem azt, aki ezeket a 8 eves ltp-ket kitalalta ilyeten felhasznalasra, hogy szaradna le a keze...
Előzmény: Axióma (2020)
ricso3 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2022
Köszönöm a választ,akkor ezt jól át kell néznem még.
Előzmény: Axióma (2020)
Axióma Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2021
Ebben csak a telekhtiel megtartasat nem ertem. Egyszeruen ha az megmarad terhelesnek, akkor az is rontja a hitelkepessegedet. Mondjuk most hirtelen nem szamoltam utana a kondicioinak, ha tul jo akkor persze hagyd.
A telek kozmuvesitese is jo ltp lakascel, meg a kerites is, ami nem ep.eng. koteles igy elintezheto az epitkezestol fuggetlenul. De persze nem biztos hogy az a legjobb, csak otleteket adok. Lehet medencet is epiteni:)
A mostani rendszerekben az nem szamit, hogy elso-e vagy nem, marmint hogy ha nem egyidejuleg van tobb akkro mind1, hogy elotte volt-e mas a tulajdonodban. Na meg persze szeptemberig ki tudja mit zutyulnak me'g ossze...
Előzmény: Katilka (2019)
Axióma Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2020
Mar majdnem elkuldtem, ujraolvastam.
Amit neked ajanlottak, az ugy HULYESEG!
Milyen kamaton megy most a hiteled? LTP azonnali athidalo hitelt kaphatnal csak. Arra fizetned a 6M utan a 10%+kktg kamatot 8 evig (jelenleg kb. 50e+kktg), +20e, plusz aztan a maradekra meg kell az ltp lakaskolcsonet.
Szoval: 1. hitelnek nem valoszinu hogy olcsobb a mostani hitelednel, legalabbis amig athidaloban vagy 2. nem 8 ev hanem vagy 15 mulva lenne vege, alacsonyabb torlesztovel (mit gondolsz, mit is vennel ki??? elore, a kovetkezo evek befizeteseit) 3. a 8 eves alltamos hozama egy halal, olyat semmikepp.
Ha a hitel mellett van penzed, akkor 421-et koss, 20e-rel, es a 4 ev utan vedd fel a hitellel egyutt, az 3,22M, addigra talan mar nem sok fog hianyozni. Utana marad (nagyjabol, nem pontos szam) havi 35e, fix forint alapon kb. 5 evig, es az mar tenyleg kedvezo (3,9+1%). Ha tobb penzed is van es ketten vettetek fel a hitelt, akkor lehet ugy csinalni hogy pont kiferjen a teljes hitel a ket (resz) ltp-bol.
Előzmény: ricso3 (2018)
Katilka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2019
Szia!

Nagyon köszönöm, akkor, ha jól értem, véleményed szerint jobb a meglévő lakáskasszáinkat hitel nélkül felvenni +valamilyen egyéb hitel, amit LTP-vel kombinálunk.

Szerintem a támogatott hitel nekünk nem jöhet szóba, mert nem első lakás, nem tudom még milyen kritériumok vannak, majd utána nézek.

Ha jövedelem vizsgálat is van az LTP+LTP hitel+ egyéb hitelhez, akkor azt nem kaphatjuk meg, mert sajnos másképp írjuk, másképp adjuk a munkáltató szerint...

A telek már megvan, de a hitelét kiválthatnánk az LTP-vel, ezen is gondolkodtunk, de az a hitel megvan, nem kell megerőltető összeget fizetni érte, és ha azt a pénzt nem az építésre fordítjuk, és ha rosszabb feltétellel tudjuk pótolni (CHF), nem érné meg kiváltani. (talán)(2008-tól, 2,2 milla, 20 évre, havi 23000)

Köszönöm Katilka

Előzmény: Axióma (2013)
ricso3 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2018
Sziasztok,egy kérdésem lenne:
Lakáshitelem van,forint alapú,kb.még 8 évig,havi 90000-nel.
Most nagyon ajánlják,hogy száljak be havi 20-al,8 évre,és 1 év múlva kivehetem a teljes összeget,és kifizethetném a kölcsönöm.
Mi igaz ebből,vagy hogy is működik ez?
Előre is kösz!
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2017
Jaja, kosz, epp akkor volt egy olyanom, hogy lejaro 321, hitel kell ra, tobb is, mint a SZO, es menne egy uj 421 azonnali athidaloval, azert kevertem :)
Előzmény: Axióma (2014)
Axióma Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2016
Kosz a kiigazitast, a megszoritas ota mukodo rendszert nem tanulmanyoztam tulsagosan.
Előzmény: -Szeb- (2015)
-Szeb- Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2015
Támogatott hitel jár gyermektelen pároknak is, sőt ugyanakkora a támogatás mértéke, mint 1 gyerek esetén... 
Előzmény: Axióma (2013)
Axióma Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2014
521? Az nem is kotheto csak atkotheto, plusz a 421-gyel szemben semmi ertelme, legalabbis szerintem.
Előzmény: Törölt nick (2011)
Axióma Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2013
Eloszor is ha nincs me'g meg a telek, akkor abba lenne a legjobb belerakni az ltp-t! A legkevesbe maceras a vasarlaskor felhasznalni. Epitkezesnel, foleg ha egyeb hitel is jarhat hozza (esetleg tamogatott: jelenleg ha van gyerek akkor jar csak olyan de akkor erdemes is kihasznalni), szoval akkor macerasabb lesz, hogy melyik szamlat ki hogyan fogadja el, bar egyebkent muxik (funda elfogadja, majd utana a MAK is, mivel az onerot igazolo szamla ha az onero egy resze funda, akkor jogosan van mar lepecsetelve).
Variaciok: egyaltalan, milyen nagysagrendu amit fel akartok venni? A ket 421-bol lenne osszesen 6,44M, es ezt tulajdonkeppen biztosan megkapjatok (ez a megtakaritas + kolcson egyutt). Viszont ha emelle kell meg masik hitel, az picit maceras lesz: egyreszt be is terhelik a jelzalogot, masreszt fizunal is szamit. Mondjuk a 3,9+1% kolcson az jo, ha birjatok fizetni a masik htiel mellett. [Kulon kerdes hogy tudjatok-e, es kulon kerdes hogy a fizutok alapjan engedik-e.]
A kotni ujat es azt is egybol felvenni variaciot (bar nem tudom, most megy-e egyaltalan az azonnali athidalo ujrakotesre tenyleg azonnal), az csak azert hulyeseg, mert annak rendes forint piaci kamata van (nezd meg a fundamenta.hu-n a dijakat, jol eldugtak, de fedezet nelkul 15%, fedezettel 9,9%, meg kez.ktg.). Szoval ennel jobban jarsz a sima piaci forinthitellel is, egyreszt THM-re, masreszt a hosszabb futamido miatt is. Es kombizni azt is lehet, szoval megtarthatod egy ujrakotott funda jo hozamat is.
Hirtelen ennyi, szolj ha valamit kihagytam. A celert meg respekt, plusz ZBR-t se felejtsetek el.
Előzmény: Katilka (2012)
Katilka Creative Commons License 2010.06.12 0 0 2012
Szia!

Kicsit összetett nálunk a dolog, a feltett kérdéseidre nem tudok egyértelmű választ adni, mert egy A+, vagy passzív házat szeretnénk (minősítés nélkül), de nem tudjuk, hogy az anyagiak miatt el tudjuk e érni a kitűzött célt.

Éppen ezért visszafelé gondolkodunk, vagyis számba szeretnénk venni, hogy mennyi készpénzt tudunk összeszedni, mennyi hitelt kaphatunk az igazolt jövedelmünkhöz, mennyi támogatásra lennénk esélyesek, és ebből számolnánk vissza, hogy milyen házat is építsünk.

Ha ez így működhet.

Köszi: Katilka
Előzmény: Törölt nick (2011)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 2011
Mikor szeretnetek epitkezni? Mennyi a koltsegvetes? Mennyi onero van? Mennyi hitel fog kelleni? Milyen lakashitelkamatok lesznek akkor, amikor aktualis lesz a dolog? Milyen tamogatasok lesznek? Mennyi a bevallalhato maximum torlesztoreszlet?

Esatobbi.

Az ltp-nel jobb, kiszamithatobb hitel nincs. Vegyetek fel ra a hitelt is, es inditsatok melle ket ujabbat. Ja, es nem 321, hanem 521 legyen.

A tobbit majd Axioma elmondja :D
Előzmény: Katilka (2010)
Katilka Creative Commons License 2010.06.12 0 0 2010
Kedves Axióma!

Hozzáértő véleményed és egyben segítséged szeretném kérni.

Idén szeptemberben lejár a lakáskassza szerződésünk, 2db, 421 módozat.
Építkezni szeretnénk, és el kell majd döntenünk, hogyan szálljunk ki a lakáskasszából, és hogyan jussunk hitelhez.

Melyik megoldással járnánk jobban anyagilag:

1. eset: lakáskasszát megszüntetjük, és felvesszük a vele járó hitelt, ha megkaphatjuk akkor a hitelmaximumot

2. eset: a lakáskasszát megszüntetjük, erre nem vesszük fel a hitelt, kötünk másik kettőt, az újakat hitellel, amit már a kötéskor fel is vennénk (ha ilyet lehet)

3. eset: lakáskasszát megszüntetjük, és felveszünk valamilyen lakáskasszától független hitelt.

Vagy milyen optimális megoldás jöhet szóba?

Segítséged előre is köszönöm!

Üdv: Katilka
Előzmény: Axióma (2008)
-Szeb- Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2009
Bocsánatkérés elfogadva!
Előzmény: Axióma (2008)
Axióma Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2008
Bocs, bena vagyok! Rakerestem direkt, hgoy ugyanarrol van-e szo, es az elso talalat igy szol: AXA
"2008. szeptember 1-jén elindult az AXA Nyugdíjpénztár egyhónapos, nyolc kisfilmet bemutató felvilágosító kampánya. Négy különböző karakter szemszögéből ..."

Namarmost en csak raneztem a datumra, jo akkor az indult a valsagban, es irtam is. Akkro tehat: a valsagban indulas miatt (marmint ennek torvenytelen hasonlitgatasnal kihasznalasa miatt) nem az AXA-t kell szidni.
Masreszt viszont aki mnyp-nal barmi extra hozamot is iger (plane Ovi bejelentese utan), mint ahogy itt elhangzottak szamszerusitett forintok, az tovabbra is feljelentenivalo csalo, mert ilyet nem mondhat, es a multbol nem kovetkeztethet, sot: pont hogy fel kell hivnia a figyelmet, hogy nem garancia a jovobeli hozamra.
[Az mar csak a huszadrangu csalasuk, hogy milyen inflacioval es milyen messzi idoponttal szamolnak, amikoris barmely nagy szamot mondani tud osszegszeruen, csak eppen azt nem arulja el, hogy az jelenertekben csak mondjuk 100e Ft.]
Előzmény: -Szeb- (2007)
-Szeb- Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2007
Kedves Axióma! Az AXA mnyp nem 2008-ban kezdte meg a működését, hanem már 10 évvel korábban, de ha nekem nem hiszel járj utána. Szerintem kevered a Generali mnyp-ral, mivel az indult el 2008 őszén, a válság közepén... csak a pontosság kedvéért!
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2006
... es megint egy ujabb, ezuttal tizenketesfel percig tarto, nyilvan sikertelen probalkozas.

A Funda leszerzodott a Matavval, vagy mi tortent?
Előzmény: Törölt nick (2003)
Axióma Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2005
Jol latod: ez a problema. Es szerintem jogi kategoria, hogy buntetojogi-e azt nem tudom.
Előzmény: Lala102123 (2004)
Lala102123 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2004

Ja, a legjobb az volt, mikor az ügynök be akarta nekem bizonyítani, hogy ha átlépnék hozzájuk, vagyis az axába (úgy, hogy ő végig az elmúlt éves hozamukkal számolt), akkor 30 év múlva hánysoktízmillióval lenne több a pénzem, mire megkérdeztem tőle, hogy te fogod garantálni, hogy az elkövetkező 40 évben ugyanezt a hozamot hozza az axa?

Nem tudom, ez nem merít ki valami büntetőjogi kategóriát? Valami ügyfél tudatos megtévesztése vagy ilyesmit? Mert én átlátok rajta, ok, de aki nem?

Előzmény: Axióma (2002)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2003
Kotelezo ervennyel beleszamittatnam az ebkm-be a telefonon hallgatott alapamelyreepithet percdijanak a harmadik hatvanyat.

Megnovekedett a hivasok szama, kiraly. Ket napja nem lehet oket elerni, eltelefonaltam mar par szaz forintot rajuk, es semmivel sem vagyok elorebb.
Axióma Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2002
OFF, de az AXA marketingje kikerget a vilagbol. Elinditotta a valsag legmelyen, 2008 szeptembereben a mnyp-t, es villog a szamaival - amivel nem lehetne, mert nincs 2 lezart eve, amikor eloszor hasonlithatna az adatokat! -, hogy ok milyen jol teljesitenek. Persze a tobbi mnyp-tol meg a 2008 jan-dec idoszakot hasonlitjak a sajat 2008 vegetol kezdodo idoszakjukhoz. Es az emberek megkajaljak! Nem normalis. Meg az sem hogy nincs mar altalanos iskolaban penzugyi oktatas... ON
Előzmény: Lala102123 (2000)
rókalány Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2001

"A változásoknál valószinüleg az új kormány új lakáspolitikájáról akar beszélni, meghallgatni lehet hogy érdemes."

 

Kiváncsi lennék az "új kormány új lakáspolitikájáról" ki tud bármilyen konkrétummal(!) szolgálni nekem (az új kormányt is beleértve), amit érdemes lenne meghallgatnom :D

Előzmény: SZnéKati (1997)
Lala102123 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2000

Mivel miután helyetfoglalt, rögtön közöltem, hogy hitelt nem akarok és hosszabbítani sem, így kis zavartság és megdöbbenés után mindenárom a magánnyugdíjpénzáramból szeretett volna átléptetni az ő általuk közvetítettbe, ami az axa volt.

Majd mikor ezzel sem járt sikerrel, ismerőseim neveit és telefonszámát akarta hogy adjam meg neki, szintén sikertelenül.

Nem tudom milyen alapon gondolják, hogy majd egy vadidegen embernek kiadom egy ismerősömnek a telefonszámát,meg is kérdeztem, hogy egyáltalán hogy jut ilyen eszébe?

Esetleg majd megkérdezem, hogy érdekli-e egyáltalán és ha talán igen, akkor majd megadom az ügynök számát az ismerősömnek, hogy ő hívja fel, de nem fordítva.

Előzmény: Törölt nick (1999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!