Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.03 -1 3 20303

:: nem rehabilitálható, és mégis dolgozik

 

Ez a lényeg igen: a szakértők is tévedhetnek. Rehabilitálható lehet kevesebb ellátással ami meg is szüntethető. Tanulhatnak a tévedésükből.

Már csak azért is felülvizsgálhatják, hogy kaphasson rehabilitációs kártyát, ami megkönnyíti az elhelyezkedését (és azt is visszakérhetik).

Ha valaki tud dolgozni, akkor dolgozzon becsületesen és ne feketézzen rokkantként (valakinek ki kell termelnie az ellátásokat).

Előzmény: pimmi (20297)
donpepe9 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 20302

Köszönöm már megvan az összeg 38000.- forint nem sok de a semminél több

 

Előzmény: takianyu (20299)
évalyme Creative Commons License 2017.06.02 0 2 20301

Kedves Gipsz099

 

Az alagut szindroma tünete lehet pajzsmirugy betegség, nyaki sérv kisugárzás, lyme kor  melléktünete stb.

 

Nekem is mütötték a csuklómat és nem igazán lett jó, akkor derült ki hogy més sokféle betegség kisérője.

 

Nézz utána Te is !

Előzmény: Gipsz099 (20300)
Gipsz099 Creative Commons License 2017.06.02 -1 2 20300

Jó napot kívánok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Nagyon súlyos carpal tunnel szindrómám van, mind a két kezemben. (Kéztőalagút)
Nem érzem az ujjaimat, a tenyeremet, mivel zsibbad. Fogásnál, érintésnél / tapintásnál stb..
És szinte mindig fájnak.
Ez a munkahelyemen alakult ki, ami ha jól tudom, foglalkozási ártalom / munkahelyi ártalom.
Az ügyem kivizsgálás alatt van, viszont félő, hogy elsimítják az ügyet.
A jobb kezemet műtötték, viszont műtét után sem lett jobb a helyzet.
Dolgozni így nem tudok, viszont már nem sokáig lehetek táppénzen. (hozzáteszem, hogy 60%-os táppénzen vagyok.)
Hova vesznek így fel dolgozni, hogy nem érzek semmit? Szerintem sehova, főleg úgy, hogy fogni alig tudok.
Nem az én hibámból alakult ki ez a betegség.

Mit lehetne tenni?

Lehet privát üzenetet is írni, sőt, úgy jobb lenne, hogy ne offoljuk tele a toppicot.

A válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.: Gipsz099

takianyu Creative Commons License 2017.06.02 -1 2 20299

Bocsánat véletlenül a C2-re vonatkozó választ adtam meg donpepe-nek.

Elnézést kérek, sajnos minden bizonnyal jelentősebb is lehet a csökkenés, függ attól is, hogy a D kat. mikor állapították meg, és az mennyi volt.

 

Előzmény: takianyu (20287)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.02 0 2 20298

Egy élet folyamán ugyanaz a személy élhet különféle településeken. Lehet, vidékiként kezdte, aztán városban élt, majd megint vidékre költözött.
Életkorfüggő is, hiszen kisgyerekkorban jobb vidéken élni, közép- és felsőfokra jobb városba, egyetemi városba kerülni, majd nyugdíjasként megint jobb  a vidék. Így tapasztalható mindaz, amit a különböző helységek nyújtanak infrastruktúrában, szolgáltatásokban, kultúrában, közösségekben. Vidék és város egymás nélkül elképzelhetetlenek, kiegészítik egymást. A fejlesztéseknek mindenhová el kellene jutnia... 

 

Szerintem az ellátások alacsony összege megváltoztatható, módosítható volna, megfelelő hozzáállás, akarat, szándék esetén,mert ez jelenlegi állapot  korlátoz, ellehetetlenít, méltatlan körülményeket teremt a jobb sorsra érdemes embereknek. Nekünk.

 

További szép napot!

pimmi Creative Commons License 2017.06.02 0 0 20297

Sziasztok, azzal kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat ha írnátok, hogyha valaki pl. c2 nem rehabilitálható, de elmegy dolgozni, akkor a  soros felülvizsgálaton mi történik (történhet)?

Gondolok itt arra, hogy ugye nem rehabilitálható, és mégis dolgozik, akkor tul kép ezzel az orvosi döntést veszi lényegében semmibe, mert ezek szerint rehabilitálható...:), vagy ez nem így van, ,, és ennek lehetséges következményei?

A másik, milyen mód van roki c2 , /maradjunk a példánál/, ez mellett dolgozni, esetleg nem bejelentve, hanem megbízásos szerződés vagy akármi, vagy mindenképp bejelentve, vagy vállalkozóival megy csak ebben az esetben is, mintha egészséges lenne?

köszönöm

ibi43 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20296

Kedves Annamária!

Ismét leírom. Nem állt szándékomban sem téged, sem mást megsérteni.

Nem gondolom, hogy a pestiek mind lusták.

Hogy jobban megértsd, a vidéki kisvárosok olyanok közlekedés szempontjából  mintha valamelyik pesti kerületbe egyáltalán nem lennének tömegközlekedési eszközök.

Ha egy távolabbi helységből, pl. Sátoraljaújhelyből Miskolcra akar eljutni valaki, nézd meg a térképen, mekkora utat kell bevállalnia, eddig még OK is, mert ha a háziorvos ad a beutaló mellé utszásit, a helyközi jegyet az OEP visszsfizeti, de városon belül a tömegközlekedés nincs finanszirozva.

Vidéki kisvárosokban, falvakban nem tudunk helyi közlekedésre bérletet venni, mert nincs.

Ezért írtam a több km-es gyaloglást.

Ha megsértettelek, elnézést, de a vidék igenis sokkal nehezebben él.

Előzmény: Törölt nick (20294)
bandolesa Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20295

-B 2 minősítéssel az alapösszeg 30%-a  vetekszik az EGYT-összegével ezek szerint.

Előzmény: Törölt nick (20289)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20294

Szervusztok! Egy régi témát hozok elő, amiben nem történt pozitív változás. Szerintetek van-e lehetőség arra, hogy visszakapják utazási kedvezményeiket azok a betegek, akiktől anno elvettek, a nyugdíjrendszer (?) átalakítása miatt. Az ok-ra 100 százalékban nem emlékszem. A lényeg, elvették a kedvezményt azoktól az emberektől, akik 2011. december 31-ig nem töltötték be az ötvenhetik évüket. Ez nagy érvágás, a 9.500.-os általános BKK bérlet ára szinte megfizethetetlen azoknak, akik 30-40 ezer valahány forintból élnek. S nem beszélek az utazási csekk hiányáról, gondolom azok a betegek, akik egyik városból a másikba utaznak egy kórházi vizsgálatért, nem boldogok a változás miatt. Válaszotokat köszönöm. ------------------------------------Ime április közepén küldött hozzászólásom.

Előzmény: ibi43 (20290)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 1 20293

Szia, előző hozzászólásaim valamelyikében, másutt is a vidéken élőkről sűrűn beszélek. Pont arról, hogy mi el tudunk sétálni az üzletbe, viszont például Miskolra beutazni mondjuk Tardról nem két forint. Ne gondold, hogy a pestiek mind lusták. Akad ilyen is, olyan is. Üdvözlettel. A.

Előzmény: ibi43 (20290)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20292

Pontosítás. A közlekedési járművön vásárolt jegy ára:450.-/db. Bocsánat tévedtem az előző hozzászólásomban az árat illetően. 

 

Előzmény: Törölt nick (20288)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20291

A 2012. év sokak számára  óriási visszaesést jelentett élethelyzetében, amit el lehet fogadni nagyon nehezen, az évek múlásával (nem szeretné(n)k megőrülni), de megérteni, megmagyarázni, hogy miért, miért éppen velünk történt (nem szolgáltunk rá), milyen indokolásokkal,  lehetetlen megemészteni. A mai napig hatalmas traumát jelent. Óriási igazságtalanság, ha ezt nem korrigálják a jövőben. Ennek része az utazási elvétele is, de az alapbaj, magának az "ellátásnak" a megalázóan alacsony volta. Senki sem tud harmincezer és ehhez közeli fillérekből megélni!

 

Előzmény: Törölt nick (20288)
ibi43 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20290

Kedves Annamária!

Én vidéki vagyok. Egy kisvárosban élek, ahol nincs helyijárat, a buszok nem hálózzák be a várodt.

Akár van, akáf nincs utazási utalványunk, nekünk, nekem ugyanazt a 3 km-es sétát kell megtennem az otthonomtól a kórházig és onnan vissza.

Ráadásul én még a város nagy részéhez képest jó helyen is lakom, mert akanak akiknek kétszer annyit kell gyalogolniuk.

Ha taxit hívok, 1000,- oda, ugyanennyi vissza, így inkább a lábaimat használom. Budán jártam főiskolára és akkor azt vettem észre, h a busz, villamos megállók még  sokszor 800 m-re sincsenek egymástól, de emiatt az egy megálló miatt türelmesen várják a járatokat, holott gyalog talán még hamarabb célbaértek volna. 

Itt ez az utazási csak a fővárosiaknak előny, a vidékieknek nem oszt, nem szoroz

Legutóbb múlt hét pénteken tettem meg dzt az utat begyuladt térdizületekkel.

Nem akarlak bántani, mindössze dzemléltetem, milyen az élet Pesten innen, oll. azon túl.

A vidéki hozzá van szokva, csak akkor megy, ha fontos. Na most az a pár karika az utazásin, nem igen fogja senki életét  anyagilag előrevinni.

Ne sopánkodj, ez van. A vásárlásaidat tudd le a legközelebbi üzletben, az orvoshoz járást pedig be kell nyelni, vagy nekilódulni gyalog.

A mi megyénkben még klinika sincs, a megyeszékhely meg sokaknak 100-150 km-re van.

Bele lehet mindenbe tőrődni, el lehet mindent fogadni, 

ismétlem, azzal amit leírtam nem sértés volt a szándékom, csak rá akartalak vezetni, hogy a pestiek nyugdíjas BKV bérlet nélkül is elviselhetőbb életet élnek a vidékiekhez képest.

Előzmény: Törölt nick (20288)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20289

Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de NAGYON-NAGYON KEVÉS!

 

A rokkantsági ellátás összege, ha az igénylő átlagjövedelemmel nem rendelkezik:
Amennyiben az igénylő a referencia időszakban átlagjövedelemmel nem rendelkezik, a rokkantsági ellátás összege:
– B2 minősítés esetén az alapösszeg 30%-a (28.805,- Ft)

 

A rokkantsági ellátás összege az átlagjövedelemmel rendelkező személy esetén:
Annak a megváltozott munkaképességű személynek, akinek:
– egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és akinek az egészségi állapota 51–60% között van (B2 kategória),

valamint annak a személynek, akinek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább az alapösszege 30 százaléka (28.805,- Ft) és legfeljebb az alapösszeg 45 százaléka (43.205,- Ft)

 

 

Előzmény: donpepe9 (20286)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 3 20288

Szervusztok! Egy jó húzás lenne, ha visszaadnák a korábban megszüntetett utazási kedvezményt. Bármilyen megfontolásból. Gyerekek nagyon drága a BKK általános bérlet, itt Budapesten. (9.500.-) A jegyek tömbben 10 db/3000.-, darabonként, 350.-, magán a buszon, a vezetőtől vásárolva 490.- (emlékeim szerint.) Amennyiben nem lukasztod jegyedet, és elkap az ellenőr. 16.000.- bírság. S akkor nem beszéltem az utazási csekkek hiányáról. Vonat, távolsági autóbusz, stb. Jelzem, /de tudjuk mi/, nem ingyenes ez a buli, hanem KEDVEZMÉNYES. Üdv. Mindenkinek!

takianyu Creative Commons License 2017.06.01 -1 0 20287

Mínusz 5%-ék.

Előzmény: donpepe9 (20286)
donpepe9 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 20286

Üdv mindenkinek Eddig d kategóriás voltam most másodfokon megkaptam a b2-t elsőre b1-et adtak.Ebben a kategóriában mennyi szokott az ellátás lenni?

 

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.05.31 0 0 20285

Most következik majd a "senkit sem hagyunk az út szélén" megvalósítása: legalábbis akit még nem löktek az árokba, mert az út szélén zavarta volna a közlekedést.

Előzmény: mrduckhead (20284)
mrduckhead Creative Commons License 2017.05.30 0 0 20284

Elég szomorú,hogy a választások közeledtével most "bedobnak" olyan "dolgot-dolgokat",amit-amiket már alapból így kellett volna csinálni-kezdeni a nagy átalakítással.Szánalmas részükről,hogy a beteg embereket nem veszik emberszámba.Most is csak azért,hogy mikor eljön az idő,komunikálják,hogy ők mennyire emberségesek,stb,miközben az ellopott több száz milliárdok a zsebükben landolt az elmúlt években,és nem azoknak jutott,akik ténylegesen rászorultak,inkább morzsákkal szúrták ki a szemüket.

De hát most a be-etetési időszak jön megint.

 

Előzmény: Florian57 (20275)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 20283

Tisztelettel köszönöm fáradtságodat, és az üzenetet. Üdv.: AnnA.

Előzmény: Törölt nick (20281)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 1 20282

Szervusztok! Nagyon embertelen dolog ez. Valóban, sarkítva: minden marhaságra jut pénz, az említettekre NEM. Beteg gyerek, beteg, idős hozzátartozó ápolása. Talán már megjegyeztem: a leszázalékoltak egy része beteg hozzátartozóval tarkítva, lemondhat arról, hogy rövidített munkaidőben dolgozzon. Számára a kötelessége a munka, azután jöhet a saját betegségének enyhítése, és az apró munka-lehetőségről, aminek elvégzésével könnyebbé, nem könnyűvé, könnyebbé tehetné életét, szóba sem jöhet. Üdv.!

Előzmény: Florian57 (20279)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 20281
Előzmény: Törölt nick (20277)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.29 0 2 20280

Szia Flórián!

Köszönöm kétrdésed, elvagyok. Igaz tőbb mint egy hete úgy betagadtak a térdeim, hogy csak vánszorogmi tudok. Voltam reumatológushoz, de rá kellett jönnöm, sem ő, sem a gyógyszer és a kenőcs nem képes csodára.

Bízom benne, hogy bírod a meleget és nem okoz számodra komolyabb megterhelést.

Amit írtál, valóban elgondolkodtató. Az utcánkban él egy 18 éves fistalember. Születése óta beteg. Se járni, se beszélni, se egyedül enni nem tud. A pellust meg màr ne is említsem. Amilyen beteg, plyan nagy törődést és szeretetet kap a családtól. A nagymamával együtt 3 felnőtt foglalkozik vele felváltva. Nem is tudom. Ha ilyen esetben, amikor még a szülők fiatalok, azt a nyugdíjkiegészítést nem kaphatná meg valamelyik szülő más jogcímen?

Na, hátha valakiknek eszébe jut, hogy ilyen családok is vannak.

Előzmény: Florian57 (20279)
Florian57 Creative Commons License 2017.05.29 0 1 20279

Szervusz ibi43!

 

Hát elég érdekesen hangzik. Hogyan, jobban mondva mikor fogja élvezni ezt a kedvezményt az a 45 éves anyuka, aki 22 éve ápolja sérülten született gyermekét. Ha ez így lesz teljesen figyelmen kívül hagyják a Meosz és testvér szervezetei által megfogalmazott elvárásokat. Hát többet nem tehetünk, megvárjuk a jogszabályt.

Köszönöm a válaszodat. Remélem jól vagy.

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.05.29 0 0 20278

Létezik ilyen: mindkét országban el kell érnie az ottani nyugdíjkorhatárt és meg kell szereznie az ottani kötelező legkisebb szolgálati időt.
A szolgálati idők többnyire egybe-összeszámolandók és ha nincs meg a kinti szolgálati idő, akkor egy részét a két ország közötti szociális egyezmény alapján az itteni nyugdíjfolyósító szedi be a kintitől és fizeti ki az öregségi nyugdíjasnak. Az egyezmény mellett érdekes a végrehajtási rendelete is.
Nekem csak osztrákokkal van ilyen tapasztalatom, Ukrajnával nem ismerem a szociális megállapodás tartalmát (talán még a Szovjetunió idejéből van az?). Például Ausztriából 5 év után átlagos havi párezer eurós fizetés után akár 120 vagy több euró havi nyugdíjkiegészításre számíthat az itthon szerzett nyugdíjösszeg felett.

Előzmény: Törölt nick (20277)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 0 0 20277

Szervusztok - ismét! Tudom: konkrétan nem tartozik e rovatba, ezért elnézést kérek azért, amiért ITT kérdezek rá. Mentségemre legyen mondva: számomra úgy tűnik, a hozzászólók és válaszolók között tartalmas, szakértői tájékoztatók is vannak. TEHÁT: Létezik az, hogy egy ember két országból is kap(hat) nyugdíjat. Magyarország is utal, és az adott ország is, ahol élt, dolgozott, például Ukrajna?! Amennyiben ez igaz, nem irígylem, hiszen nem vagyok közgazdász, stb. Érdekel. Üdv.!

ibi43 Creative Commons License 2017.05.29 0 1 20276

Szia Flórián!

A múlt heti kormányinfón hangzott el, hogy azt tervezik, minden olyan szülő, aki legalább 20 éve kap súlyosan beteg gyermeke után ápolási díjat, az havonta 50 ezer ft nyugdíjkiegészítést fog kapni.

Elmondása szerint ez jelenleg 500 főt érint.

Előzmény: Florian57 (20275)
Florian57 Creative Commons License 2017.05.28 0 1 20275

Szervusztok!

 

Lázár János a legutóbbi kormányinfón állítólag mondott valamit az ápolási díj rendszerének változásával kapcsolatban. Érint a dolog, ezért azt szeretném kérdezni, hogy tud e erről valaki bővebbet.

A jogszabály még a régi azt megnéztem.

Andi58 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 20274

Köszönöm szépen Sztahanov! 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!