Keresés

Részletes keresés

flybird Creative Commons License 2016.01.24 0 0 43466

Itt tegnap előtt egyedül volt egy tengelic, ma meg ketten voltak. Hozta a barátját is. Ma végre volt egy tojó erdei pintyem is. A verebekkel jött.  :)

Előzmény: s-ombre-ro (43465)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.24 0 0 43465

Én csak az egy szem tengelicen csodálkozom!

Máskor nagy csapatokban érkeznek!

Nagyon társas madár.

Kérdésedre: mozgásszervi rehabilitáció - rokkant vagyok. Fürdés + fizioterápia.

Jó negyven kilométerre utazgatok, amíg a hévízi beutalóm utol nem ér.

Rokkantabb vagyok az átlagnál, de reménykedem!

"Nem adom fel"!

Előzmény: syssy48 (43464)
syssy48 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 43464

Hozzám is jöhetne, idén csak férjem látott egyet, én nem, és tengelicet is csak egyet. Valahogy nem stimmel ez az egész. Valószínűleg az időjárás lehet, mert itt a környéken nagyon nem volt változás. Pl. olyan sem volt, hogy jön egy csapat zöldike, megszállják az etetőt, mármint a főnökök, a többiek a környékbeli faágakról lesik, mikor kerülnek sorra, majd huss, egyszerre eltűnik a csapat, anélkül, hogy a nagyobb része enne.

A cinkéim viszont hozzászoktak a párkányetetőkhöz, persze ők protekciósok, héjas és tisztított nem sós mogyorót kapnak. És délutánonként jönnek a rigók mazsolára, persze közel sem annyian, mint tavaly télen.

Milyen kezelést kapsz?

Előzmény: s-ombre-ro (43463)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.24 0 0 43463

Szépen kérlek, küldd el hozzám is!

Tudom, hogy lehetetlen, de olyan szép lenne!

Én sem nagyon érek rá, gyógykezelésre ingázom, de azért az etető tele van.

Ma délután ott szomorkodott egymagában egy szem  "bandita".

Túl sok a változás, közel 15 fok hőmérséklet emelkedés nem tesz jót.

Most olvasok egy más témájú könyvet. Ha igaz, a szőlősgazdák sem nagyon örülnek közel húsz fokos hőingásnak.

Reménykedjünk!

Előzmény: Veszpremi (43449)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.24 0 0 43462

Sajnos, feltételezhető!

A kapzsiságnak nincs határa!!!

Borzasztó dolog. :(

Előzmény: corvi01 (43441)
Nobody1 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 43461

Szemfüles egy madár a réti sas, az biztos. Ha kint vagyok az udvaron itt sem szállnak le vagy azonnal el is rugaszkodnak az ágról amint meglátnak. De mivel a környék legmagasabb fái itt vannak, így ha kint nincs mozgás és a dolmányos + szarka kíséretük letelepszik (tehát nincs veszély), akkor ők is megpihennek egy kicsit.

Az utóbbi években (mióta költenek a "közelben") már egész évben lehet látni egy-két példányt. Érdekes megfigyelni, ahogy nyáron a fészken lévő gólyák kelepelve köszöntik a nagy madarat, miközben az itt röpködő egerész ölyvre rá se pillantanak. Vagy amint a levegőben átadja egymásnak a több kilós pontyot két sas (és ahogy néha elejtik - ami persze beesik hozzám)... :)

Az elmúlt teleken hetekig egy vándorsólyom pár is itt riogatta a kacsákat, de az idén sajnos eddig nem jelentkeztek. Remélem csak a hülye időjárás miatt nem keveredtek ide és nincs semmi bajuk...

Előzmény: flybird (43459)
flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43460

Köszi, hogy megosztottad.

Előzmény: Nobody1 (43458)
flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43459

De itt nagy a zavarás. Ide a rétisas bizony nem téved.

Előzmény: flybird (43457)
Nobody1 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43458

Nahát! A "barokkos túlzásom" témájában épp az előbb kaptam a postafiókomba egy felhívást. Talán nem lesz haszontalan ha megosztom Veletek.

 

"Kedves Barátaink!


A tapasztalataitokat, segítségeteket szeretnénk kérni egy
természetvédelmi tárgyú probléma alaposabb megvizsgálásához.


Több helyről, mégpedig elég változatos szereplőktől (természetfotós,
vadászati kamarák, multinacionális cég szakembere, ökológus) érkezett
aggódó észrevétel, hogy a közmunkaprogramok jelentős mértékben
rontották a természetes élőhelyek minőségét és mennyiségét, a
beavatkozások jelentősen csökkentik a biológiai sokféleséget.


Konkrét beszámolók pl: „a közmunkások „megszállják” az erdősávokat,
csatornapartokat, mezőgazdasági művelésre alkalmatlan bokros
területeket, s munkájuk nyomán eltűnnek a bokrok, fák, cserjék
elképesztő természetkárosítást maguk mögött hagyva, fészkelőhelyet
biztosító növényeket, rovarok, rágcsálók, csigák természetes
élőhelyeit elpusztítva”.

„Közmunkában árok- és csatornatisztításra fogják az embereket,
kivágatva velük minden cserjét, bokrot, nagyon sokat ártanak. Talán
nem is tudják, hogy ezzel az apróvadak élőhelyét számolják fel”.


„Mind a vadgazdálkodót, mind a védett fajokért aggódó természetvédőt
egyaránt sújtotta az árkok, patak- és csatornapartok, erdőszélek
fasorainak, bokrosainak céltalan kiirtása. Ez volt az egyik
legjelentősebb élőhelyvesztés, ami a közelmúltban történt.”


Szeretnénk kérni, hogy akinek hasonló tapasztalata volt/van, legyen
szíves megosztani azt velünk (kérem, a kromer.istvan@ajbh.hu címre
legyetek szívesek elküldeni), hogy minél több konkrét eset ismeretében
és felhasználásával tudjuk kialakítani álláspontunkat, amit ajánlás
formájában szeretnénk az illetékeseknek is eljuttatni. Különösen
hasznosak volnának számunkra a fényképes dokumentálások, valamint a
konkrét helyszínek, amely alapján felvázolhatjuk, hol akut igazán ez a
probléma.


Másrészt nemzeti parki szakemberek pozitív példákról is beszámoltak
(pl. invazív fajok irtása közmunka keretében); az ilyen konkrétumok is
nagyon sokat segítenének nekünk, mert ezekkel hasznos irányba lehetne
orientálni a ma problémás tevékenységeket.


Segítségeteket előre is köszönöm:


Krómer István

Szabó Marcel zöldombudsman titkársága
"

flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43457

Én is holt-ág mellett lakok. :)

Előzmény: Nobody1 (43455)
flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43456

Igen, ő volt az. :)

Előzmény: Ladybee (43454)
Nobody1 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43455

Nem mindenki lakik a Csaj-tó (vagy más nagyobb tó) partján mint én. Szerencsére, mert akkor itt sem lenne nyugalmuk...

Előzmény: flybird (43453)
Ladybee Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43454

Kékes rétihéja lehetett, vadászott. :-)

Előzmény: flybird (43453)
flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43453

Én is szoktam látni ragadozókat. Legtöbbször karvalyt, egerészölyvet, héját,  és baglyot. Persze réti sast nem, így te nyertél. :))

A múlt héten pl. láttam egy nagyobb madarat. Fekete volt a szárnyvége és szürkés a többi tolla az egész testén. Nem tudom, milyen ragadozó volt, soha nem láttam még erre. Olyan volt mintha eltéved volna össze-vissza repült alacsonyan vagy talán beteg lehetett!?  

Előzmény: Nobody1 (43451)
flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43452

:)

Előzmény: Nobody1 (43451)
Nobody1 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43451

Én meg 1 öreg és két fiatal réti sast a kerítésemtől 10 méterre lévő nyárfasor fáin. Tehát nyertem darabra és súlyra... :D

Előzmény: flybird (43450)
flybird Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43450

Én pont ma láttam egy pacsirtát a tesco parkolóban. :)

Előzmény: Nobody1 (43447)
Veszpremi Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43449

Jelentem, ma délben egy meggyvágó ebédelt az etetőnkben :)

Kisebb kapacitással etetek idén, meg nem is érek rá annyira lesni őket. De ez öröm!

szálkaaszemben Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43448

Tudod mit? Egyezzünk ki döntetlenben :-)

Egyébként, hány éves vagy királyfi, :-)

 

"A baj az, hogy ezzel a fene nagy higiénés előírásokkal és a környezetvédelmi szabályozásokkal gyakorlatilag nem a természetet védjük"

Ezzel maximálisan egyetértek, már többször adtam hangot abbéli véleményemnek, miszerint: a nagyokos ember ahányszor csak "belepiszkált" a természetbe abból még soha nem sikerült "jól kijönni",,,:-(

Előzmény: Nobody1 (43447)
Nobody1 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43447

Ha nem vetted volna észre, én is tettem :) jelet...

Az egyáltalán nem biztos, hogy előbb láttál pipiskét mint én...

A komposzt és a galambtrágya nem egyenlő a szalmás marhatrágyával. Igaz a komposzt is melegszik és a galambtrágya is trágya, de más a kémiai összetétele, az érés folyamata és a benne élő, szaporodó élőlények, rovarok fajtája, mennyisége, ami nem felel meg a pipiskének. Néha ilyen "kicsin" múlik 1-1 faj eltűnése és sajnos ez az, amit nem tudnak és nem akarnak megérteni a "döntéshozók"...

A baj az, hogy ezzel a fene nagy higiénés előírásokkal és a környezetvédelmi szabályozásokkal gyakorlatilag nem a természetet védjük, hanem csupán az EMBER SZÁMÁRA OPTIMALIZÁLJUK A KÖRNYEZETET, minek következtében egy csomó állat és növényfajt kiírtunk magunk körül és ennek csak később látjuk (látják gyerekeink, unokáink) a kárát... :(

Előzmény: szálkaaszemben (43446)
szálkaaszemben Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43446

Először is köszönöm a "kioktatást", de ne legyél már ennyire kocka,,,:-)

Nem láttad a ":-)" jelet a hsz-om után?

Jelenleg ugyan városban élek, de politikus nem vagyok.

Falun születtem, ott is nőttem föl és lehet, előbb láttam pipiskét mint Te.

Amióta városban élek van egy kis "birtokom" szőlővel, gyümölcsfákkal és kezdetben ott is fészkelt a pipiske, nem kis örömömre. Az árokpartot a szőlő végében a mai napig kézi kaszával kaszálom a pipiske mégis eltűnt,,,:-(

Az valóban igaz, hogy a "hagyományos" trágyadombok is csaknem teljesen eltűntek, de nálam van hatalmas komposztdomb,(kettő is) galambtrágyával dúsítva, de  sajnos  egyre több a kibaszott macska,,,

Na, megyek ki a fűtött szobából az íróasztal mellől, megetetem a cinkéimet.:-)

Ők még nem tűntek el, szerencsére:-)

Előzmény: Nobody1 (43445)
Nobody1 Creative Commons License 2016.01.23 0 1 43445

"Nem is tudtam, hogy a pipiskék nagytestű háziállatokkal táplálkoztak"

Hogyne! Minél nagyobb az az állat, annál jobb... :)

Nem városi politikus vagy véletlenül? Mert ők szoktak ilyen való élettől elrugaszkodott dolgokat kitalálni. A városi lét még bocsánatos bűn, de azért nem ártana a dolgok hátterét is érteni, mielőtt komolynak tűnő véleményt mond az ember valamiről...

Nos "csak Neked" elárulom, hogy a pipiske nem a háziállatokat eszi, még csak nem is a trágyában lévő gyommagvakat, hanem a rovarokat. Még télen is!

Hogy lehetséges ez? Úgy, hogy a nagy trágyarakások a trágya érése (erjedése) folyamán télen is melegek és ezeken illetve ezekben nagy tömegben él egy apró muslica méretű légy, ami a pipiske elsődleges téli tápláléka. (Ha esetleg találsz még pótkocsi mennyiségű kezeletlen trágyát, piszkáld meg kicsit és meglátod a felhőben felszálló apró legyeket.)

Na ezek a trágyahalmok tűntek el egyrészt az állatállomány csökkenése, másrészt a ránk fenemód vigyázó, speciális trágyakezelést előíró bürokraták miatt.

A kaszálás "barokkos túlzásáról" meg csak annyit, hogy ég és föld a különbség a kézi kasza és a damilos, motoros kasza között. A kézi kasza simán elsiklott a pipiske és egyéb apró, földön fészkelő madarak tojásai, fiókái fölött és nyugodtan költöttek tovább, de a damilos kasza bedarál mindent. A "parlagfű mizéria" miatt egyébként is földközeli kaszálás folyik...

Itt nálunk a faluban egy 10 fős közmunkás brigád tavasztól késő őszig legalább 2-3 alkalommal végigkaszálja az összes árokpartot, üres telket. Ha 10 centinél nagyobb valahol a fű, már vezénylik is oda őket. A kukorica és búzatáblákat is köteles a tulajdonos "parlagfű mentesítés és tűzvédelmi okból" körbekaszálni, mert jön a bírság 30 ezertől a csillagos égig.

A szántók szélén lévő bokros részeket, tanyahelyeket is köteles mindenki felszámolni, mert bele van mérve a földterületbe és földvédelmi bírságot fizetsz, ha meghagyod. Engem például 2 éve azért bűntettek meg, mert ültettem a saját földem közepén 10 diófát a bejáró mellé és emiatt "csökkent a szántóföldem". (Vagy valakinek a bevétele)...

Itt az alföldön 30-40 éve még pár száz méterenként tanyák voltak tehenekkel, lovakkal, stb és tanyánként 2-3  kutyával, macskával - ráadásul sokan éjjel elcsapták a kutyákat mondván "keresse meg a kajáját". Legalább annyi kutya és macska járta a határt mint most, mégis volt mindenféle madár, kisnyúl, őzgida. De sokkal egyszerűbb "politikus módjára" ráfogni valamire - jelen esetben kutyára, macskára - hogy ők tehetnek a pipiske és a többi eltűnéséről, holott leginkább az "orránál tovább nem látó" ember, aki nem veszi a fáradságot, hogy alaposabban megismerje a dolgok hátterét, összefüggéseit. Persze fűtött szobából és íróasztal mögül csak erre telik és "mindent jobban lehet tudni"... :(

 

Előzmény: szálkaaszemben (43431)
flybird Creative Commons License 2016.01.22 0 0 43444

A kis torkos. :)))

Az én rigóm csak az almát választotta ,aztán pedig a ragyogó napsütését. Annyira élvezte, hogy hagyta magát lefényképezni. :)

 

 

 

Előzmény: extekergo (43443)
extekergo Creative Commons License 2016.01.22 0 0 43443



Mond te mit választanál? :D

flybird Creative Commons License 2016.01.22 0 0 43442

Hideg és derült ég. És végre jött a meggyvágó. :)

corvi01 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 43441

"Én a mediterrán népek szájába (hagyomány ide, vagy oda), fűrész port adagolnék énekesmadárkák ínyencfalatjai helyett!"

Egyetértek! Mi van azonban azok fogyó számával akik nem vonulnak? Náluk helyben keresendő az ok, hacsak nem feltételezzük, hogy megrendelésre itt is levadászhatják szerencsétleneket!(?) (végül is volt már ilyen is. :((  )

Előzmény: s-ombre-ro (43436)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.21 0 0 43440

"a macskánál is jobb szaglásával"

Néha valósággal meg kell mutatnom a felkínált ételt, annyira rossz a szaglásuk (a cicáké!)

Előzmény: corvi01 (43433)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.21 0 0 43439

Csak-csak újra mondom, a mediterráneumban 10.000.000 szám pusztítják énekes madarainkat. Azért számmal írtam, hogy még megdöbbentőbb legyen!

Szégyen!!!

(azért a cicákat sem mentem fel, de mindig nagyon fontos a főcsapást kipuhatolni, a főbűnösöket megnevezni - hogy a fene enné meg a gusztusukat és a hagyományaikat!). :(

A fene szó nem szalonképes, de én most fel vagyok háborodva!

Előzmény: CBNora (43432)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.21 0 0 43438

Ez lehetne a nap vicce is, ha éppenséggel nem a tehenekről, lovakról lenne szó! :D

Még soha nem láttál "lócirtomban" turkáló verebeket?

Előzmény: szálkaaszemben (43431)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.01.21 0 0 43437

Nagyon furcsa!

Nálunk ha jönnek, az ám a "jövés"!

Elfoglalják az etetőt, megharcolnak még a (bőségesen kint lévő) cinkegolyókért is!

Ha már túl sokan vannak másfélék ott, akkor a csapat nagyobbik fele a földön szemezgeti a kihullott magvakat.

Izgágaságukért bármennyire is neheztelek rájuk, mindig örülök, amikor népes csapatuk beszáll.

A cinkék ehhez képest "egyéni vállalkozók"! De jól teszik, soha nincs nagy számú konkurencia körülöttük! :)

Előzmény: flybird (43428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!