Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.23 0 0 310
Koszonom a gyors valaszt:)
a masik problema...a lonely planet szerint nem art diphtheria, polio es tetanusz oltas..ezekkel sajnos nem rendelkezem..es ha en mint lany utazom egyedul nem tul veszelyes?meg ha ejjel nem is maszkalok egyedul..a csaladom nagyon ideges.milyen a lisszaboni kozbiztonsag?
a madridi osztondijam csak egy honapos, nincsen vizumom. ezert arra gondoltam repulovel megyek inkabb es akkor a repteren bepecsetelnek, tehat nem kell mennem lisszabonban a rendorsegre.
mit gondolsz?
koszonom:)
Előzmény: Vitya (308)
dismay Creative Commons License 2002.07.22 0 0 309
ola,

szerintem ha bemesz a magyar konzulatusra rogton adnak hosszabbitas

rua santo amaro a hidhoz kozel, a botanikus kerthez is:)

adeus

dismay

p.s.

en szeptemberben kint leszek

a fo utca kocsmajaban joao-nal megtalalasz:)

Vitya Creative Commons License 2002.07.22 0 0 308
Szia!

Válaszok itt. Amúgy 1: nem, 2: elvileg igen, de senkit nem fog érdekelni, pláne, ha az ösztöndíjból kifolyólag van spanyol (schengeni) vízumod. De különben sem....

Üdv
V

Előzmény: Törölt nick (307)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.22 0 0 307
Sziasztok,
epp madridban vagyok osztondijjal es aug 12-en utaznek lisszabonba..egy-ket kerdes:1.vizum kell?2.tenyleg le kell jelentkeznem a rendorsegen ha tobb mint 3 napig vagyok kint es nem hivatalosan hatrallomason leptem be az orszagba? En ugyanis sima eurolines busszal mennek madridbol, nem hiszem hogy lesz pecseteles ellenorzes!!minden tippet infot jotanacsot szivesen fogadnek:)
nagyon jo a forum bizony am:)
adeus
Jozsef Creative Commons License 2002.07.08 0 0 306
Az én kedvenc idézetem a Bairro Alto-ból:
"Amar sem desejo de te ver
E correr
E comer
E foder até morrer."
Manuel Carmo
:)))
Üdv
József
Előzmény: Törölt nick (304)
dismay Creative Commons License 2002.07.07 0 0 305
hali

mit csinaltal ott?
tanultal?

ola,

dismay

Előzmény: Törölt nick (304)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.07 0 0 304
frimi,
A kedvenc idézetem...
És milyen nagyon igaz
Egy évig éltem ott...
Előzmény: frimi (293)
Vitya Creative Commons License 2002.06.28 0 0 303
Szia!

Alfama szerintem se nagy ötlet. Gondolom 4 hétre nem egy fillér nélkül mennétek, tehát kameralóbálás ide vagy oda, nem tudom, megéri-e a kockázat. Amúgy mikor mentek és mit lobbiznátok?

Üdv
V

Előzmény: dismay (299)
CSISZKE Creative Commons License 2002.06.19 0 0 302
Érdeklődve olvastam a hozzászólásokat. Sajnos, az engem konkrétan érdeklő helyről nem találtam semmit. A Troia-félszigetre készülök. Ha valaki járt már ott, érdekelének a tapasztalatai.
hg001 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 301
A déli óceánparton, Albufeirában és Lagoában jártam 3.5 éve.

Mindkettő gyönyörű, főleg Albufeira, több sétálóutca, tisztaság, remek pubok, nagyon vadregényes part, stb.

Lagoában pedig van egy nagy vízi vidámpark (Slide and Splash a neve), egész normális áron van a belépő, és színvonalasabb, mint a spanyol v. görög víziparkok.

Jó utat mindenkinek, aki oda megy!

Pondró Creative Commons License 2002.06.13 0 0 300
Mi 2x voltunk és nem foglaltunk szállást előre (Lisszabon,Portó,Aveiro,Lagos). pl Lisszabonban a Praca de Figuera-n (Fügefa tér) 3 éve 6000 ESC volt reggelivel egy kétágyas szoba ...

gyűrűsféreg

Előzmény: dismay (299)
dismay Creative Commons License 2002.06.12 0 0 299
olá,

hát elég érdekes
én kb. 5x-szer voltam

Cais do Sodre, kurva negyed hajnal 4-kor, meg atz említett helyeken, soha nem akrtak megtámadni stb...

forgatni nappal lenne, főként kulturális vonzatokban stb., meg lobbizunk a nagykövetnél is...

szóval mi egy egyszeri apartamento-t akarunk szerezni, az ecceri nép között, portugál nyelvtudás is van...

alfama jó hely, este nem lóbáljuk a kamerát:)

adeus

dismay

Előzmény: Jozsef (298)
Jozsef Creative Commons License 2002.06.05 0 0 298
Ha valaki kint van és tud egyszerű szállást jelentkezzen. Alfama, külterület is jó, lényeg minél egyszerűbb közeg, a hézköznapokról akarunk forgatni...
Ne haragudj, de azért az Alfama elég durva hely. Nem hiszem, hogy az igen értékes kamerákat és egyebeket szívesen tartanám ott. Engem támadtak már meg este kb. 9-kor arrafelé, mikor a Várból jöttem le :((. Mouraria dettó ue. Bár, ha Szomjas György stílusában akartok forgatni... :)) Sőt az Amoreiras mögött, lefelé a hid felé is van egy jó kis húzós hely. :))
Régebben a Rossion volt egy pousada igen kedvező áron kb. 7000Esc (35Euro)/ kétágyas szoba. Gondolom, nem sokat változott az ár.
Jövő héten szombaton megyek ki két hétre, ha gondolod, utánaérdeklődök.
Üdv
József
Előzmény: dismay (297)
dismay Creative Commons License 2002.05.30 0 0 297
Olá!

Kb. 4 hétre mennébnk forgatni Lisboaba.
Ha valaki kint van és tud egyszerű szállást jelentkezzen. Alfama, külterület is jó, lényeg minél egyszerűbb közeg, a hézköznapokról akarunk forgatni...

Muito obrigado.

Até a logo.

dismay

dismay@freemail.hu

MELUS Creative Commons License 2002.05.17 0 0 296
Sziasztok! Augusztus 25. után utazok Portugáliába, ha valaki arra járna kocsival szívesen beszállnék. Írjatok, MELUS
Pondró Creative Commons License 2002.05.06 0 0 295
Sziasztok,
jó hír az porcsiba utazóknak: a Malév közvetlen chartert indít(ott?) Lisszabonba ...
INTERNAGYI Creative Commons License 2002.04.18 0 0 294
Frimi!
Tényleg gyönyörű.
Előzmény: frimi (293)
frimi Creative Commons License 2002.04.17 0 0 293
Hi!

"Szívem örökké visszavon,
kék karjaidba Lisszabon."
(Kosztolányi)

Gyönyörű, mint Lisszabon...Helyettem is írta...
Frimi

INTERNAGYI Creative Commons License 2002.04.17 0 0 292
Sziasztok!
Tegnap jöttem haza Portugáliából. Akit friss infó érdekel szívesen írok. Árak, szállás,benzin, autóbérlés, látnivalók,kaja, pia lehetőségek.
jutah Creative Commons License 2002.02.06 0 0 291
Csao!

Az egész fórumot kiprinteltem, végigolvastam. Baromi jó hozzászólások vannak. Nagyon élveztem.

Druzsma, írtam neked az e-mailedre, de visszajött a mailem.
Ha érdekel portugál tanár írj, én egy brazil fiúnál tanulok, aki egyébként a pesti estben is hirdet.
Írjatok még sokat Portugáliáról. Annyira jó olvasni az élményeket.
Ha esetleg tudtok Portugáliában valamilyen nyári melót két hónapra kimennék.
Üdv mindenkinek.

Perpetneky Druzsma Creative Commons License 2002.01.09 0 0 290
Es te merre tanulsz portugalul? Es foleg mennyiert? Ugyanis eppen magantanart keresek. Nem tudsz ilyet?

P.D.

Előzmény: dismay (288)
dJ_KiXasS Creative Commons License 2002.01.04 0 0 289
Sziasztok,

egyik nagyobb vágyam, hogy egyszer kijussak Portugáliába (a másik Mexico :) és ez úgy néz ki idén össze fog jönni!

Végigolvastam az egész topicot, nagyon jó ötleteket adtatok!

Van egy a Cartographia által 1996-ban kiadott Portugália c. könyvem, hallott már erről vki?

Van vkinek tapasztalata a Lufthansával?

Hol található pontosan az a bizonyos "Paradicsom"/Moinhos?

.:Norti:.

dismay Creative Commons License 2001.12.29 0 0 288
ola,

pl. egy szótárt, és egy decemberi Diario de Notocoas-t:)

adeus

dismay

Perpetneky Druzsma Creative Commons License 2001.12.27 0 0 287
Nâo estou em Portugal, mas o presente que é que tenho é o portugués dicionário. (Sajnos nem tudom mult idobe tenni, mert azt meg nem tanultuk :-)

Ti kaptatok portugal nyelvvel kapcsolatos ajandekot karacsonyra?

P.D.

Előzmény: dismay (286)
dismay Creative Commons License 2001.12.24 0 0 286
ola,

feliz etc. barkinek
remelem valaki Portugaliaban karacsonyozik:)

adeus

dismay

Perpetneky Druzsma Creative Commons License 2001.12.09 0 0 285
Előzmény: Tocha (284)
Tocha Creative Commons License 2001.12.04 0 0 284
Jokulya!

Hát én is igy gondoltam, hogy nehogymá dolgozzak mikor csak 21 nap van, de vegül is a 2. nap utan már az egész nem szamitott semmit, persze ezt ugy is csak akkor érti meg az ember amikor ott van.

Dismay
A Azori szigeteken meg nem jártam, bár van onnan is egy pár ismerösöm. Talán az elkövetkező évek valamelyikében ... A képek amiket láttam egészen lenyűhözőek.

dismay Creative Commons License 2001.11.26 0 0 283
hali

tocha

az Azori szigeteken jartal?
legkozelebb oda megyek
portugal fan ismeroseim nagyon ajanlottak
dismay

jokutya Creative Commons License 2001.11.26 0 0 282
Tocha,

Ha jobban elolvasod amit írtam, nem zártam ki, hogy vmikor még visszamegyek Portugáliába, pont azért, hogy az északabbi részeket megnézzem. Régi vágyam, hogy Galíciába is eljussak (Spo. egyetlen része ahol még nem jártam) és azt összekötném Észak-Portugáliával. A kettő -- mint hallom -- amúgy is rokon táj és a gallego is közelebb áll a portugálhoz, mint a spanyolhoz.

Építőtáborba meg valahogy nincs kedvem menni mert ha már szabadságra megyek, akkor nehogymá' dolgozzak.

jokutya

Előzmény: Tocha (281)
Tocha Creative Commons License 2001.11.24 0 0 281
Jókutyanak néhány szót... én meglehetősen oda meg vissza vagyok Portugáliáért (idén voltam 9. alkalommal) és a soraidat olvasva arra jutottam kár, hogy csak Lisszabon (és a déli országrész) megismerése után alkottál itéletet. Szerintem a portugalok csodálatos emberek és ez nekem se a Lisszabonban eltöltött napok utan esett le. Úgy vettem észre, hogy a "vidékiek" meglehetősen utálják Lisszabont meg az ott lakokat. Én főképpen az ország közepét ismerem. Sok ismerősöm kisebb városokban lakik Coimbra környékén, és amit ők pörgetnek velem, abban még soha semmilyen más országban nem volt részem. Kedvesség a legmegasabb szinten és nem azért mert jó fejeknek akarnak tünni, hanem mert így szeretnek élni. Abban az országban annyi kedvességet kaptam már, hogy szerintem megfelelő modon azt viszonozni sose leszek képes. Persze lehet, hogy ehhez az kell, hogy az ember ne egyszerü turistaként érkezzen, hanem valami úton módon legyen alkalma arra, hogy barátságokat kössön. Erre szerintem az egyik legjobb mód az épitőtábor, ahol persze nem csak portugalok vannak általában, de így biztositva van, hogy helyiekkel is megismerkedik az ember. És általános tanács, hogy a nagyobb városokban nem kell túl hosszu időt eltölteni, mert ott úgy is csak rohannak az emberek (bár ebben a tekintetben is jobb Porto, mint Lisszabon). Szóval táborra fel (én '98-ban voltam és szerintem életem egyik legemlékezetesebb élménye marad). Aki érdeklődik annak ajánlom a www.yap.org cimet, ahol meg lehet találni a különbözö tagszervezetek címét. (talán mint honlap még profibb a www.vfp.org)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!