Keresés

Részletes keresés

paulovkin Creative Commons License 2012.07.13 0 0 582

A bébi muslica egy világos színű lárva, ami idővel bebázozódik majd léggyé cseperedik; szerintem a Drosophilák ez utóbbi, ivarérett alakját szívesebben fogyasztják a fogólábúak. A hangyát pedig azért sem javaslom, mert a hangyasavat, amit védekezésképpen használnak, kevés állat szereti. A fogólábúak méretén túl, azok faji hovatartozása is fontos a megfelelő méretű és minőségű takarmány kiválasztásánál. Mert pl. egy repülő rovarokra specializált faj ritkán fogja meg a mászó takarmányrovarokat (pl. Gongylus, Hymenopus). Ezen kívül vannak erősebb és gyengébb predációs képességgel bíró fajok (ld. Hierodula vs. Gongylus). Az állat ivara is meghatározó lehet, főleg L6-tól (pl. Phyllocrania).

Előzmény: Skasami (571)
paulovkin Creative Commons License 2012.07.13 0 0 581

Kedves Skasami! Sajnos egy állat nem mindig tudja, mi jó neki :( a rosszul vedlő egyedek többsége elpusztul, amit egy természetes populáció meg sem érez, de bennünket annál jobban bánt, főleg, ha csak egy-két egyedet gondozunk. A különbség egy subadult és egy L6-os egyed között a szárnykezdemény mérete, fejlettsége, ami természetesen csak azoknál a fajoknál igaz, ahol az ivarérett egyedek szárnyakkal rendelkeznek! Vedlés előtt a legtöbb egyed már nem táplálkozik, de azért vannak kivételek, pl. ha az állat nagyon ki van éhezve. Viszont ilyen esetekben többször fordul elő vedlési probléma. A hím egyébként nagy valószínűséggel leesett. Szerintem ilyenkor érdemes óvatosan "vissza akasztani" az állatot a régi kültakarónál fogva.

Előzmény: Skasami (575)
paulovkin Creative Commons License 2012.07.13 0 0 580

Kedves Skasami! Ez nem adult állat, így még fog vedleni és regenerálódni. Mivel a fogóláb tarsusának hiánya az állat életképességét egyébként sem befolyásolja jelentősen, szerintem semmi etikátlan nincs abban, ha ugyanannyiért árulod, mint egy teljesen ép egyedet.

Előzmény: Skasami (579)
Skasami Creative Commons License 2012.06.29 0 0 579

még néhány kép. A lányzónak amúgy elveszett az egyik fogólábáról az utolsó íz vedlésnél. Furcsáltam, hogy fekete volt előtte , de mivel kezdő vagyok, nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet. Nem tudom, hogy mennyire etikus így árulni, ugyan annyiért,mint egy egészségest...

Skasami Creative Commons License 2012.06.29 0 0 578

kép meg lemaradt...

Skasami Creative Commons License 2012.06.29 0 0 577

ERNŐ

Skasami Creative Commons License 2012.06.18 0 0 576
Skasami Creative Commons License 2012.06.18 0 0 575

Köszönöm a segítséget. Amúgy a nőstény a bőjt alatt azért egyszer evett egy tücsköt, ezért is lepődtem meg, hogy vedlett utána 1-2 nap múlva. Ráadásul nem is olyan helyen,ahol kilóghatta volna magát (ilyenből többet is csináltam), hanem egy kb. 70 fokos lejtésű levélen. A másik meglepetés, hogy ma reggelre a hím is vedlett, és pedig lent a talajon. Pedig az ő terráriumában is van több vedlésre alkalmasabb hely. De hát gondolom az állat csak jobban tudja,mint én:) Amin megint csak meglepődtem, hogy még nincsenek szárnyai. Amúgy a subadult hím és az L6-os hím között mi a különbség? Wahlbergim van, de a fotókon nem tűnik fel semmi lényeges. 

LaRoque Creative Commons License 2012.06.17 0 0 574

Nálam pár nappal később, május 14-én keltek ki a ciprusiak, épp amikor már kezdtem letenni róluk. Még 1x szeretném megköszönni Aticipnek és Japántanárnak!

 

Ami a hímek késleltetett ivarérését illeti nekem jól bevált hogy a hímeket alsó polcon, padlótól kb 30 cm-re tartottam kb 20-22 fokon míg a nőstények kb fejmagasságban voltak. Tavasszal így simán sikerült 10 fokos különbséget elérni. Nyáron ekkora különbséget ugyanabban a helyiségben elérni persze nehezebb, de plussz világítással és a hím kicsivel visszafogottabb etetésével jól kivitelezhető.

japantanar Creative Commons License 2012.06.15 0 0 573

Na akkor megvan a magyarázat arra, hogy miért nem evett "Gizi". Vedlés előtt ez általános.

A különböző hőmérséklet meg lehet úgy, hogy a nőstények terkója szóbahőmérsékleten marad, a hímek pedig kapnak egy izzót.

Előzmény: Skasami (572)
Skasami Creative Commons License 2012.06.14 0 0 572

Ma reggel a nőstény, Gizi meglepett egy vedléssel. Egy nálam jóval szakértőbb tenyésztő azt mondta,hogy a hím egy vedléssel előrébb jár,mint a nőstény,ezért tartsam hűvösebb helyen. EZ mit jelent pontosan és hogyan csináljam? Eddig se ebben a fórumban, se másikban nem találtam erről posztot. 25-30 fokot ajánl egy német oldal, éjszaka minimum 20-at. 

Skasami Creative Commons License 2012.06.12 0 0 571

Én itt régebben bébi muslincát olvastam. Hangyát meg elvileg nem szabad,mert azok szétcincálják. De a 2-3 centis szerintem megy a légyre, kis tücsökre. Lapozzgass vissza! Én is ebből a fórumból szedegetek össze mindent.

Előzmény: BlackMoon32 (570)
BlackMoon32 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 570

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Van egy pici imádkozósáskám. Felnőtt már volt régebben, de ilyen fiatal még nem. Mivel etethetném? (úgy 2-3 cm)

Skasami Creative Commons License 2012.06.09 0 0 569

Helló! 
Aggódom kicsit a nőstényem miatt, mert két napja egy kövön csücsül, és arról meg nem éri el a tücsköket. Kivettem a követ a terráriumból, aztán elég bizonytalanul felmászott egy ágra. Lehet,hogy csipesszel kéne etetnem? 

Skasami Creative Commons License 2012.06.08 0 0 568

Ti milyen fűtést használtok? 

Skasami Creative Commons License 2012.06.06 0 0 567

KÖszi a linket és a jótanácsot.

Előzmény: japantanar (566)
japantanar Creative Commons License 2012.06.05 0 0 566
Előzmény: Skasami (565)
Skasami Creative Commons License 2012.06.05 0 0 565

Az etetést már megoldottam.
A nőstény nagyon falánk. MIkor véletlen 1 helyett 3 tücsök esett be hozzá, 20 percen belül mindet elfogyasztotta (Ha nem lenne éhes, ott hagyná?). A hím kicsit bénább.  Pár sikertelen próbálkozás után megpróbáltam csipesszel etetni, de hidegen hagyta. Gondolom nem éhes.
Ma érkezik még egy 25 literes terrárium, mivel azt a tanácsot kaptam,hogy a túl nagy terkóban nem találja meg az élelmet.

Előzmény: Skasami (564)
Skasami Creative Commons License 2012.06.03 0 0 564

Kicsit elírtam:)
Tehát :milyen kaját adjak neki és mennyit?
Elvileg nem szereti,ha kézbe veszik és repülőrovarokat szeret. Legalábbis ezt olvastam egy oldalon.
MIből látom, hány vedlésen vannak túl? 

Előzmény: Skasami (563)
Skasami Creative Commons License 2012.06.03 0 0 563

Sziasztok!
Több év vágyódás után belevágok a manó tartásba. A Pseudocreobotra Wahlbergii fajból sikerült beszereznem egy párt, akiket eddig egy ketté osztott 87x77x45 méretű akváriumban tervezek elszállásolni. Ha jól értettem, akkor a hímnek még egy vedlése lesz, a nősténynek pedig kettő, nagyjából 2 centisek. Mind a ketten szépen ettek zsizsiket. A nőstény kicsit élénkebb, a hím a kajáláson kívűl nem nagyon mozdult.
 Bújtam a fórumot, de nem nagyon találtam erről a fajról bővebb leírást. Az itatást, terrárium berendezést, elhelyezést már elolvastam. 
Kérdéseim a következők lennének:
-Mennyi kaját adjak nekik és milyen mennyiségben?
-Milyen vérmérsékletű ez a faj?  
-Milyen hőmérsékelten tartsam őket,hogy beérjék egymást? 

empT Creative Commons License 2012.05.25 0 0 562

eltűnt a név, szóval ő egy Ameles heldreichi :)

Előzmény: empT (561)
empT Creative Commons License 2012.05.25 0 0 561

Végre megtört a jég és találkoztam egy imádkozóval itt Izraelben :) Konkrétan berepült hozzánk :)

Még életemben nem láttam ilyen kicsi adult példányt, kisebb, mint 3 cm.

Úgy hívják, hogy és nagyon mókás, ahogy repked össze-vissza :) persze visszatettük az ablakba és egy idő után elrepült. De itt van pár kép nektek, innen messzi földről :) természetesen amint találkozok más példánnyal, azt is posztolom.

 

 

 

 

 

 

empT Creative Commons License 2012.05.14 0 0 560

képet!!!

Előzmény: japantanar (559)
japantanar Creative Commons License 2012.05.09 0 0 559

Kikelt az első ciprusi kokon:)) Brutális mennyiség...

LaRoque Creative Commons License 2012.04.11 0 0 558

Előre is köszönöm mindkettőtöknek!

Előzmény: japantanar (557)
japantanar Creative Commons License 2012.04.06 0 0 557

Ma megérkezett a küldemény épségben:) Köszönöm szépen!!

Természetesen szívesen viszek egyet a börzére, ha addig nem kelnek ki... ha kikelnek, akkor viszek a picikből:)

Előzmény: aticip (556)
aticip Creative Commons License 2012.04.06 0 0 556

szia laroque,

 

3-at kuldtem japantanarnak gondolom az egyiket elkuldi neked. remelem hamarosan megkapja, meg nem irt, ugyhogy gondolom meg nem ert oda. tobbet nem tudok egyenlore kuldeni mert kikeltek ugyhogy varni kell amig lesznek ujak, de szerintem nem kell sokat varni mert majusig folyamatosan szoktak lerakni bogyokat :)

 

majd irok ha van,

 

udv

ati

Előzmény: LaRoque (555)
LaRoque Creative Commons License 2012.04.05 0 0 555

Sziasztok!

 

Ha még lehetséges én is szeretnék olyan ciprusi sáskakokont kérni! Nagyon hálás lennék érte ha Aticip küldene még egyet, én meg átvenném Japántanártól a börzén ha ez így megoldható. Remélem még nem szóltam későn!

 

Előzmény: japantanar (554)
japantanar Creative Commons License 2012.03.30 0 0 554

Elküldtem a címemet privátban:) Köszönöm előre is!!  Közben az jutott eszembe, hogy az is megoldható, hogy egy postával nekem küldesz több darabot, és én itthon továbbküldöm az érdeklődőknek. Így egy postázással letudhatod az egészet. Persze ha nincs más érdeklődő...

Előzmény: aticip (553)
aticip Creative Commons License 2012.03.30 0 0 553

okes japantanar. kuld at a cimedet emailen en meg feladom postan.

udv,ati

Előzmény: japantanar (552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!