Keresés

Részletes keresés

Alexfux Creative Commons License 1999.07.13 0 0 10
Haat erre megint csak a sajat velemenyemet tudom mondani. Ha igazi harcrol van szo, akkor szerintem minden harcosnak az a celja, hogy az ellenfelet minel elobb lelepje. Ha edzesrol, akkor belefer a jatek, amikor arra torekszunk, hogy maga a kuzdelem legyen szinvonalas, szep tamadasok szep kontrak stb.
Lecci irj valamit a Te stilusodrol, mert nem nagyon ismerem. Ezert elnezest kerek.
Előzmény: Donky (9)
Donky Creative Commons License 1999.07.13 0 0 9
A keménységet az eszmerendszerére értem. Semmi cécó, az ellenfél legrövidebb úton való földbedöngölése.
A kung-fu stílusok között is felállítható egy " keménységi" sorrend. ( A Mantis nincs az élen ilyen tekintetben :) ). Kezdve a lágyaktól ( tai-chi, daru ) az egészen keményekig ( tigris ).
Hát valahogy így értettem a keménységet. ( Nagy hülyeséget mondtam ? :) )
Alexfux Creative Commons License 1999.07.13 0 0 8
A legkemenyebb? Ezt hogy erted? A kyokushinban full-contact versenyszabalyok ervenyesek. Volt probalkozas egy semi-contact szeru szabalyrendszer bevezetesere (un. clicker), illetve be is vezettek. Ha jol tudom, most mar nincs felnott verseny ebben a szabalyrendszerben. Nalunk a nok is k.o.-ban versenyeznek. Ebbol a nezopontbol valoban kemeny. A vizsgaanyagban egy bizonyos szint elerese utan bizonyos szamu kuzdelmet kell teljesiteni, amely un. dojo-kumite "szabaly" szerint folyik. A celja az, hogy lemerje a vizsgazo kuzdotudasat, allokepesseget mind fizikai, mind szellemi teren. (Nekem a kov. vizsgamra 20 ellenfellel kell kuzdenem 1-1,5 perces menetekben). Termeszetesen van egy adag eronlet a vizsgan, ami nem tul huzos. Az edzesek pedig vannak olyan kemenyek, mint mas karatestilusoknal. Volt szerencsem shito-ryu edzeseken resztvenni es ott is jol el lehet faradni.
Tehat a versenyrendszer es a vizsgarendszer kemeny, de nem mernem azt allitani, hogy ez a legkemenyebb karate. Szerintem egyebkent egy stilus kemenysege es "josaga" a gyakorlotol fugg leginkabb. Persze az edzo szerepe is fontos.
Előzmény: Donky (7)
Donky Creative Commons License 1999.07.13 0 0 7
Úgy tudom, hogy a kyokushin a legkeményebb a karatestílusok között.
Ebből mi az igazság ?
Donky Creative Commons License 1999.07.13 0 0 6
Kung-fu. Imádkozó sáska stílus, Seven Star alstílus annak is az északi verziója. Kb hét éve művelem. Júli. 28.-án vizsgázom a negyedik fokozatra ( zöld öv ).
Egyébként Coca-cola rulez!
Előzmény: Alexfux (5)
Alexfux Creative Commons License 1999.07.13 0 0 5
Kinek-kinek izlese szerint. X polgartars soros, en kolas (abbol is a Coca) vagyok. De Te mit edzel?
Előzmény: Donky (4)
Donky Creative Commons License 1999.07.13 0 0 4
Egy jó edzés után én még utazom egy órát hazafelé.
Ilyenkor inkább egy adag tea csúszik jól.
Alexfux Creative Commons License 1999.07.13 0 0 3
Pedig egy jo edzes utan nagyon csuszik az a sor!
Előzmény: X polgártárs (2)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.13 0 0 2
Alexfux polgártárs,
nemistom, valahogy nem vonz a dolog, bár nagyon szeressem a repkedős távol-keleti akciófilmeket, de hogy csinálni valami ilyesmit. Inkább sörözzön az ember, az is helyrerakja lelkileg, + mozog is.
xpt
Előzmény: Alexfux (1)
Alexfux Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1
Koszike, nem tudtam megelozni az utoirattal. Apropo X polgartars, nem akarsz lejonni egy edzesre :-) ?
Előzmény: X polgártárs (0)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.13 0 0 0
Alexfux polgártárs,
kopipészt: Jeee, egy nullas!!!! :)
thx
xpt
Alexfux Creative Commons License 1999.07.13 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nem is tudom hogy kezdjem. Eleg regen muvelem a kyokushin karate-t, bar az ovfokozatom inkabb a lustasagomat tukrozi. Ha van valaki, aki barmilyen harcmuveszetet uz, az csatlakozzon. Nem azert szuletett ez a topic, hogy kitalaljuk melyikunk "sportja" a jobb, hanem hogy megosszuk egymassal tapasztalatainkat.

u.i.: Jeee, egy nullas!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!