Keresés

Részletes keresés

HATTYAS Creative Commons License 2001.02.23 0 0 507
T.hihetetlen!
Ez valóban hihetetlen! Irjál még! Én szeretek nosztalgiázni.Mi lett a Buzás testvérekkel? Elsö korongomat a Györgytől kunyeráltam olyan '73-ban. Volt egy ifi torna a Kisstadionban, Svájcot, Ausztriát simán vertük ha jól emlékszem.Nem tudom már ki volt a 4. csapat.Zölleit /remélem jól írtam/ a Kalap fiát,tavaly láttam Szegeden kölyökmeccsen a palánk mellől szidta a bírót meg a fiát.
Na Csááááá Mindenkinek.Hattyas
Előzmény: hihetetlen (488)
Spingár Olivér Creative Commons License 2001.02.23 0 0 506
Pár tipp:
Lindros:88-as Csibi
Sinya: Simon
Takonyt kihagytad (Orsó) Itt újvárosban végig Takony volt.

Nálunk pár becenév: Godó, Balu, Pedró, Tika, Pacák

Üdv.:
OliBLOOD

Ui.:Nemsokára indulok.

Előzmény: LD (497)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.02.23 0 0 505
Igaz, a VB '90-ben volt amirol beszeltem.

Becenevekbol van azert par, nalunk Salamon Bubu, Bernei=Uborka, vagy a nevekbol jott dolgok, Hajdu Levo, Pindi, Ores stb

B-VB: aprilisban lesz, Grenoble-ban. Igaz decemberben Grenoble varos polgarmestere meg illuzorikusnak nevezte hogy ok VB-t rendezzenek, a mostani jegcsarnokban nem akarjak rendezni az uj pedig meg nem keszult el, honapokat kesik az atadasa. Raadasul a polgarmestert hivatalosan senki nem ertesitette (akkor) hogy VB-t rendezne a varosa, a francia hokiszovetsegnek pedig kisebb gondja is nagyobb annal hogy ezzel foglalkozzon...
Amugy a jegcsarnok szerintem jo lenne a rendezesre (marmint a mostani), 150 ezres varos (agglomeracioval 400 ezer) de van egy marha jo kis jegcsarnokjuk, most epitik a kovetkezot...

Előzmény: hihetetlen (490)
PACK Creative Commons License 2001.02.23 0 0 504
Sziasztok!
Millió éve olvasom a topikot, de csak most jutottam el oda, hogy írjak én is.... :-)
Nagyon jó, hogy van egy hely ahol az általunk imádott sportágat kivesézhetjük!
Egy csomó mindent tudtam meg innen, remélem én is tudok majd újdonsággal szolgálni.
Pl.: A volt újpesti, jelenleg györi Farkast JÓZSEF-nek hívják, és a harmadok közötti szünetekben szinte eszi a cigiket... :-)
"hihetetlen" már nekem is gyanus volt....túl sokat tud! :-)
Csá!
baksim Creative Commons License 2001.02.23 0 0 503
Farkas Gábor beceneve (gúnyneve) Zsuzsi volt, persze akkor amikor még nem a Fradiban játszott. A felnőtt csapatban szerintem tavaly játszott először. Persze ha itt nevelkedett, akkor valóban visszajött. (Igaz túl sok helyen nem lehet elkezdeni jégkorongozni). Az, hogy 5000 néző skandálta "Disznó Farkas, disznó!", az tény. Amúgy elismertük, hogy jó játékos volt.
Hogy a mai hokiról is essen szó, örültem például Peterdi ötösének, akkor is ha Fradinak ütötte (ha nem ő üti, üti más). Szerintem pont ez a baja ennek a langyos bajnokságnak, hogy alig futott be új sztár. Nehéz lenne felsorolni az idén feltűnt csillagokat!
miksi Creative Commons License 2001.02.23 0 0 502
Csak a pontosság kedvéért, ha már így belekeveredtünk.
1. Teljeseni gazad van, Disznó Farkas <> Szabó Coca.
2. Coca valóban volt edző a Fradiban (hogy most is ott van-e, abban már nem vagyok 100%)
Előzmény: Lorinc_d (489)
Koczka99 Creative Commons License 2001.02.23 0 0 500
Üdv!
Hihetetelen: Ez igaz, Te bíró vagy?
Nekem is van egy ismerősöm aki a jegyzőkönyvet vezeti és ő is megerősített a Caja fiával kapcsolatban. De most már hagyjuk, mert legjobb lenne, ha maga az érintett írna a topicba és tisztázódna minden.
Mikor lesz a B-csoportos VB?
Koczka
LD Creative Commons License 2001.02.23 0 0 499
500!
csa1 Creative Commons License 2001.02.23 0 0 498
Hihetetlen!

Ez igaz lehet :

hihetetlen = OB.I-es vonalbíró Halassy György ? :-)
Tisztelettel : Csaba

LD Creative Commons License 2001.02.23 0 0 497
Azt hiszem nem a becenevek vagy azok hiánya miatt van ilyen helyzetben a magyar hoki. Régen is voltak becenevek, most is vannak, sőt, szerintem minden valamire való csapatnál adnak egymásnak ilyneket a játékosok, sőt minden férfitársaságban vannak becenevek. (Ha megfigyeltétek, nőknél ez nem jellemző) Hogy alátámasszam íme pár: Csicsó tényleg az öreg után kapta a becenevét, de ez ugyanígy szokás volt régen is. Még példa erre Szilassy-Káka és Fekete-Cike. Gyakorlatilag az egész magyar hokitársadalmat fel lehetne sorolni becenév ügyben, mert annyira belterjes az egész, hogy mindenkinek van, és mindenki ismeri is ezeket. Szóval néhány a Volánból (a teljesség igénye nélkül, ami hirtelen eszembe jut): Hofi, Mogyi, Tilu, Retye, Dunyi, Lindros, Sinya stb. Lehet tippelgetni, bár gondolom a nagy részét mindenki tudja.
csa1 Creative Commons License 2001.02.23 0 0 496
Nemaz volt a kérdés ki mennyire ötletes igaz ?
Vazeg azert mert Te nem ismersz valamit az még létezik szerencsére.
akorcsolyas Creative Commons License 2001.02.23 0 0 495
Már megint igazad volt!
Előzmény: hihetetlen (494)
hihetetlen Creative Commons License 2001.02.22 0 0 494
Bocsi, de Kóger nem a fiatalság, Csicsó az apja után lett Kis Csicsó, ez nem eredeti.
Kicsit több ötletességet!!!
Előzmény: csa1 (493)
csa1 Creative Commons License 2001.02.22 0 0 493
Ocskay - Csicsó
Palkovics - Palkó
Kóger - Kókusz
Van itt becenév elég, de akik közelebb vannak a csapatokhoz, többet tudnak.
Pénteken Alba-Duferr !
hihetetlen Creative Commons License 2001.02.22 0 0 492
Aztán volt még:
Mészöly "Kandúr"
Enyedy "Gumi"
Krasznay "Kvaszics"
Závory "Magilla"
Molnár "Toronyőr"
Balogh "Szúnyog"
stb. stb.
De ez már történelem.
Ahogy eldurvult a szurkolás, úgy mentek ki a divatból a becenevek is.
Annakidején, ha már nagyon haragudtunk a bírókra, jött az "alsó, felső, király disznó bíró".
Szép idők voltak, de félek már sosem jönnek vissza.
Azért jó néha nosztalgiázni.
Üdv!
hihetetlen
Előzmény: akorcsolyas (491)
akorcsolyas Creative Commons License 2001.02.22 0 0 491
T.Hihetetlen !
Jó a memoriád, csak azon gondolkodtam el, hogy az öregeknek még volt becenevük:Caja, Farok, Coca.
A maiaknak mért nincs? Ocskay az Ocskay, Ladányi az Ladányi. Valahol errefelé is kellene a mai hokit keresni. Emlékszel még a BS-beli ATLASZ kupára /augusztusban/ televolt a BS, mert a Caja hazajött Franciaországból. Mikor lesz megint ilyen? Pedig akkor sem volt több jég Magyarországon. Szóval nem csak azon múlik.
akorcsolyas
Előzmény: hihetetlen (488)
hihetetlen Creative Commons License 2001.02.22 0 0 490
VB-k a BS-ben 1983; 1990; 1998;
A disznóban lehet valami, de ez már szenilitás.
Előzmény: Lorinc_d (489)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.02.22 0 0 489
Szerintem az ujpesti, most gyori Farkast hivta Disznonak a Fradi tabor. Es neki voltak nagy bombai, ha jol emlekszem a bolgaroknak is lott egy qrva nagy golt a C-VB-n amit nalunk rendeztek (91-ben vagy mikor). Szabo Coca inkabb csak Coca volt. Szerintem...
Előzmény: hihetetlen (488)
hihetetlen Creative Commons License 2001.02.22 0 0 488
Ne haljatok meg tudatlanul!!!!!!!!!!!!
Az újpesti, most győri Farkas mindíg Farok becenévre hallgatott. Viszont soha nem volt edző a Fradiban.
Akit Disznóként aposztrofáltok, az Szabó István azaz COCA. Igaz, hogy ez is a disznó egyik szinonímája. Ő viszont jelenleg valóban a Fradi utánpótlás vezetőedzője.
Következő tévedés: Cajának két fia játszott a Fradiban Norbert és András.
A valaha Szegeden is játszott Farkas Gábor a Fradi saját nevelése. Akkor ment ifiként Újpestre, amikor Szilassy Béla szétzüllesztette az akkori ificsapatot. Így ő nem jött a Fradiba, hanem visszajött. Ő egyébként 75-ös születésű, míg Caja fiai 77-78-asok.
Lehet ámulni!
Üdv!
hihetetlen
Előzmény: Tillasz (487)
Tillasz Creative Commons License 2001.02.22 0 0 487
Na ehhez a Farkas témához én is hozzászólok. A Dózsában játszó Farkas (kit itt disznónak neveztek)Farok becenévre hallgat, és valóban a Győrben játszik. (Mellette a Fradiban edző!)Még régen 84-ben játszott a válogatottban egy ilyen sor Farkas, Ancsin L., Balogh. (Elég jól bírták a gyűrődést pedig fiatalok voltak!) Persze simán kiestünk pedig az első harmad elején még vezettünk a lengyelek ellen is!
De most mi lesz pesti hokival? Az ifjúkommunisták igéretének "megfelelően" csak októberben lesz jég! (Hiszi a piszi!)
HATTYAS Creative Commons License 2001.02.22 0 0 486
T.Mki!
A Szegedben játszott valóban 1 évet amikor a Szeged először volt az első osztályban.Kb 4 éve.
Egri Jánost egyszer láttam játszani nagyon régen. /15-20 éve kb./ Fradi-Újpest öregfiúk meccs volt,nagyon jól játszott ahogy emlékszem. Mondták róla,hogy nagy spiller volt.
Nem semmi amit itt előadtok,mindent tudtok szinte.
Na hello.
Előzmény: baksim (484)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.02.22 0 0 485
OK, akkor most mar helyretettunk mindent ;-)))
Előzmény: baksim (484)
baksim Creative Commons License 2001.02.22 0 0 484
A "Diszno" Farkas az, Farkas Jani, ő valóban Győrben játszik. Ő a maga idejében valóban nagy játékos volt, és az akkor még szép számú Fradi közönség "kedvence" volt. A Farkas Gábor már egy gyengébb Újpestet képviselt, de még egy csapatban játszott Ancsinnal Újpesten. Újpest után elment Szegedre, majd megint visszament Újpestre. Tavaly pedig jött a Fradiba.
Szerintem így helyes, de tévedhetek.
DRT Creative Commons License 2001.02.22 0 0 483
Egri Jancsiról meséljetek valamit! :-)))

Minden elismerésem!

Előzmény: Lorinc_d (482)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.02.22 0 0 482
Valamennyire ismerem a dolgokat mert amikor csak tudok, igyekszem kimenni a meccsekre. De persze igy sem vagyok kepben nagyon sok mindenben. Vannak haverjaim akik szinte az osszes magyar jatekosrol fejbol nyomnak mindent visszamenoleg ami lenyeges. Meg olyanokat is pl. hogy a 80-as evek vegen melyik meccsen, mikor ki mekkora bombagolt utott...
Előzmény: DRT (481)
DRT Creative Commons License 2001.02.22 0 0 481
Ez elképesztő! Neked külön nyilvántartásaid vannak, vagy fejből nyomod?! Csak ámulok!
Előzmény: Lorinc_d (480)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.02.22 0 0 480
Az mar megint nem "az" a Farkas. Az ujpesti Farkas akit a Fradi-tabor "diszno"-nak becezett, es tenyleg nagy bombai voltak. Most azt hiszem Gyorben jatszik.
Előzmény: baksim (479)
baksim Creative Commons License 2001.02.22 0 0 479
Farkas Gábor valószínűleg nem Farkas András fia, mert akkor fiatalabb korában aligha játszott volna Újpesten. Pedig akkor még ügyesebb is volt. Egy Újpest-Lehelen két bombagólt ütött Mihonyiknak. Akkor még Ancsin Jani is újpesti volt. Amúgy a Fradi szurkolók mindig jól szórakoztak Farkassal, amíg nem a Fradiban játszott.
Az újságban leírtak kb. 70-80 százaléka szokott megfelelni a valóságnak. Az egyik FTC-Volán BS-döntőn a Nemzeti Sport szerint Oreskin két gólt ütött, holott egyet sem, mert Pindák és Fjodorov voltak a gólszerzők. Pedig a TV is közvetítette.
Lorinc_d Creative Commons License 2001.02.22 0 0 478
Azelott jatszott a Caja fia is (az elso csapatban nem tul sokat), igaz olyan nem hinnem hogy volt hogy csak o lett volna a scapatban, Gabi mindig ott volt. Az egy dolog hogy a riporterek nem tudjak ki kivel van. De meg az NS is leirta ezt a hulyeseget, hogy Gabi a Caja fia...
Előzmény: Spingár Olivér (476)
Spingár Olivér Creative Commons License 2001.02.21 0 0 477
Hoops! Fradit kisbetűvel írtam az elején! Bocsi véletlen volt. Javítás:Fradi

Üdv.:
OliBLOOD

Előzmény: Spingár Olivér (476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!