Keresés

Részletes keresés

HondaKiller Creative Commons License 2014.05.29 0 0 99676

Sziasztok! Tavaly év végén a szilvás hordó alján maradt sürü cefrét magányosan hagytam és annyira beleégett, h mire ki lett "takarítva" elég jol megrongálódott az alja. A főző fajtájárol egy kép. 1.8mm tudtommal az anyag. Valaki nem tud ajánlani olyat aki megjavítaná, esetleg átalakítá nekem ezt ?

szilvakukc Creative Commons License 2014.05.29 0 0 99675

Mosmá elárulhatom: Az olyan is vót.:)))

Előzmény: Babar66 (99672)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.29 0 0 99674

,, A lúú mög a Bandi geröké! "

Előzmény: Babar66 (99672)
sogi01 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 99673

                                                     vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

Előzmény: sogi01 (99669)
Babar66 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 99672

Ne legyél mán' olyan finnyás! Mindenki abbúl főz, ami kerül. Előbb én is csak abbúl főztem, ami a zöldséges havertól került. (Földieper borsó héjjal, cseresznye karalábé levéllel... meg ilyenek ) De akkor az is jó vót'.

(Most már nem...)   :)

 

 

Előzmény: szilvakukc (99670)
körte51 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 99671

Ebből még nem tudom ,remélem este ki tudom finomítani, az előszesz nagyon kellemes illatú! Úgy képzeld el, hogy a baráti körben ez a zöldségestől beszerzett körte  a legkedveltebb a barackkal ! Azt szoktuk mondani,hogy nem jobb,de egymás mellett  vannak a csúcson a barackkal! Egyszer kaptam egy adagot ,azon érezni lehetett a pinceszagot,na az az egy volt rossz ,határozottan felerősödött a dohosság főzés után!Szénnel kivettem ,abból van a kedvenc mákumom! Halványan megmaradt a körte ,mellette a mák ,benne az akácméz! Nagyon fogy! Volt szerencsém megkóstolni az eredeti mákumot, nagy csalódás számomra! Picit savanykás,inkább picit meggyes ,gyorsan múló műíz !

Előzmény: szilvakukc (99670)
szilvakukc Creative Commons License 2014.05.28 0 0 99670

Zölden szedték le, a ládákban érett be. Fél éve hűtőházban rohad. Szerinted abból mi lesz? Itt a gyümölcsszezon egy köpésre.

Előzmény: körte51 (99664)
sogi01 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 99669

                                                   vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

 

Előzmény: sogi01 (99654)
TINTUS Creative Commons License 2014.05.28 0 0 99668

Citrusom : én a csigák ellen DETIM-et használok  az a kék granulátum. Nagyon nem bírják.

 

A fügének nagy hely kell ám ! Lehet bokornak és lehet fának nevelni. Az enyém bokor és kb minimum 4*4 méteren terül el de volt már nagyobb is. Figyelj arra is hogy észak észak-nyugat felöl védett helyen legyen és egéstz nap süsse a nap ! Ha esetleg nagyon hoideg lesz egy tél és elfagy nem kell megijjedni mert majd áprilisban újra kihajt  csomó vesszőt. pussz.

Előzmény: citrus04 (99666)
citrus04 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99667

Bocsi, a kabai napsugarat kifelejtettem.

Tehát bronzérmes bodzavirág-párlat receptje az alábbi volt:

20 l viz

5 kg cukor

1 db budafoki élesztő

és a sok-sok illatos bodzatányér

 

Idén akácvirággal is kipróbáltam, nem jött be, valószínű, hogy azt is kimosta a sok eső, nincs illata, zamata.

Minden gyümölcs, virág, minden évben más.

Ezért jó, mert minden év kihívás:-)))

 

Egyébként meg, nehéz a favágók élete! Na de a pálinkafőzőké még nehezebb:-)))

El tudjátok képzelni, mire begyűjtöttem mindezeket???

 

Satukám! Én bizony panaszkodni szerettem volna, hogy elvágta az üveg a kezem. Sajnos, nyoma maradt-(((

 

Pálinkásat mindenkinek!

Előzmény: citrus04 (99666)
citrus04 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99666

Szia Mindenki!

Most éppen, pálinkafa ültetésben vagyok, ezért, nagyon kevés az időm a netre, ritkán vagyok itt.

Úgy kezdődött, hogy kaptam egy dézsás fügefát, városi udvarból, ahol nem kapott napot.

Persze, egyik dologból adódik a második, a harmadik:-)))

Kert végében kivágattam az orgonabokrot. De csak levágták a tetejét, ezért hivattam Bobcatet, hogy kiszedjék a gyökerét. Majd kiderült, hogy  nagyon ronda látványt nyújt a szomszéd hátsó udvara, tehát kerítést kell építeni, belátásgátló hálóval.

Máris megvagyunk a dologgal, 3 vagy 4 fügefát fogok ültetni az orgona helyett, saját nevelésút. Az orgonából különben sem lehet pálinkát főzni, vagy ki tudja...:-))) Eddig nem próbáltam:-)))

Hogy visszatérjek a pálinkafőzésre és a kérdésekre, tavaly voltam első alkalommal a ZD-n, megmérettettem a bodzavirág párlatomat, ami bronzérmes lett:-)))

NAGY ÖRÖM VOLT SZÁMOMRA!!!

Tucso-é aranyérmes lett,  mert ő leszemezte a virágot, én pedig tányérostól raktam bele.

A recept:

20 l viz

Kb. 40 tányér bodzavirág

1 db budafoki élesztő

 

Idén én is leszemeztem a virágot.

 

Az érlelési időben bizonytalan vagyok, mert tavaly is más volt az időjárás, + elromlott a főzőm, amit 2 hét alatt sikerült megjavittatnom, és paráztam, hogy tönkremegy a cefrém, de talán ez volt jó neki.

Idén nem érleltem  ilyen sokáig a cefrét, + az eső mindennap lemosta a bodzáról a virágport, az ízt, az illatot.

 

Kedves TINTUS!

A kertészeti fórumba bele tudtam olvasni, mindenki küzd a csigákkal. Én is! Hallottam a fahamut, meg mindenfélét.

MA BEVÁLT A SÓ!!!

Kiszórtam egy adagot, a házasokat személyesen, kesztyűvel odavittem, a házatlanokat, akit észrevettem, beszórtam.

Működik:-)))

Nincs időm a másik fórumban is közzétenni, kérlek, tudj róla.

Pálinkás szép estét kívánok mindenkinek:

Üdv.:

Ari

bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99665

Értem köszi!

Előzmény: nebamun (99662)
körte51 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99664

Olasz ,bosc kobak! Bőtermő ládába terem, fa nem volt a közelbe ,nem,hogy csemete!:-)Raklapos !

Előzmény: szilvakukc (99663)
szilvakukc Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99663

Milyen fajta körte terem májusban? Nincs csemetéd?

 

Előzmény: körte51 (99660)
nebamun Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99662

A pálinkafőzős részben semmi új nincs. Az ágyaspálinka készítésről vannak rendkívül bonyolult táblázatok az egyes gyümölcsfajták aszalványainak víztartalmáról meg ilyenek, a gyakorlatban is használható információt max. 5 mondatban össze lehet foglalni, de arra is jórészt rájön az ember.

Előzmény: bezzeg Jani (99659)
körte51 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99661

Most nézem opálos ez rögtön ,igaz kicsit jobban kergetem mint általában! Tavaly két óráig fűztem indulástól,most másfél óráig nyomatom! Fűztem a komámnak egy szilvát ,nem nagyon volt időm ! Az lett a legfinomabb, úgyhogy ezért egy kicsit jobban siettetem!

Előzmény: körte51 (99660)
körte51 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99660

Körte ! 4,25l-es üvegbe engedem ! Nem mértem hol opálosodik! Két üveget engedek tele! Az első üveg sem víztiszta,de a másik sokkal opálosabb! Kb 40 liter cefréből 8,5l előszesz ,abból 3dl hideg víz kezdetnek! Szinte magával hígítom ki! Kb 25 fokos lessz! A moslékba semmi gyümölcsillat , jónak tűnik!8 naposan főzöm !

Előzmény: bezzeg Jani (99658)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99659

Akkor jó.

Gondoltam esetleg lehet a tudásunkat pallérozni.

 

Előzmény: nebamun (99653)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99658

Látom, napról-napra olcsóbb már 1784HUF nekem egy éve 2250HUF volt.

Egy év után sem kellett a kalibráláson állítani, megbízható és olcsó.

A körte vagy a bodzavirágot főzted?

Az alszesz hány V%-nál kezdett opálosodni.

Előzmény: körte51 (99657)
körte51 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99657

Megrendeltem én is!

Előzmény: gabor0036 (99437)
körte51 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99656

Könnyelműség nem savazni a körtecefrét, már belátom! Nyomokban sincs ecetesedés , mindig azonnal kifőztem eddig is ,de a hordó oldalán , ahol könnyebben érintkezik a levegővel ,érezni lehetett ! Ezután a savazók lelkes táborát erősítem!

manta-z Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99655

Esetleg elküldenéd nekem is? Előre is köszi. 

Előzmény: cloaked (99648)
sogi01 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 99654

                                                    vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

Előzmény: sogi01 (99632)
nebamun Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99653

Ez nekem megvan könyvben. Igazából nem sok újat tudtam meg belőle. 

Előzmény: bezzeg Jani (99650)
cloaked Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99652

Nem, sajnos nincsenek.

Előzmény: bezzeg Jani (99650)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99651

A nagyipar német – osztrák technológiával készítik: a gyümölcsre, zöltségre,virágra ráöntik a tiszta szeszt, kivonatolják, és ezt a levet egyszer lefőzik.

Előzmény: gabor0036 (99608)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99650

Ill ez?

 

Pálinkafőzés - Ágyas pálinka és likőr készítése

Panyik Gáborné dr.  2013

Előzmény: bezzeg Jani (99649)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99649

Az alábbi forrás nincs meg?

 

Hoschke Á. és Panyik G.-né (2007): A minőségi párlatkészítés technológiája.

Előzmény: cloaked (99648)
cloaked Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99648

A Sólyom-féle Likőripari kézikönyvben. De megvan a gépemen is, elküldöm az e-mailedre.

Előzmény: nebamun (99643)
Dumás Sanyi Creative Commons License 2014.05.26 0 0 99647

Láttam a piacon nyóccázé' másfél deciliter szilvaecetet, kitáblázva, hogy most ez a menő, meg cikkek mellé. Eszembe jutott, hogy valaki itt már írt róla, hát rádkerestem :-)

A biznisz az biznisz kérem.

Előzmény: Törölt nick (99646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!