Keresés

Részletes keresés

zsorsz Creative Commons License 2015.07.02 0 0 18880

Bár kényes gyomrúaknak nem ajánlott,a csalánlevet próbáld ki!

Előzmény: JelenikD (18878)
Casamir25 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 18879

Szia Alfi!

 

Pölöskeit mindenképp fogok venni, köszönöm a tanácsodat :) te a másik kettőnek melyeket ajánlanád még?

Előzmény: alfi13 (18876)
JelenikD Creative Commons License 2015.07.02 0 0 18878

Üdv! 

 

Egy olyan kérdésem lenne a fórumlakókhoz, hogy ki milyen lombtrágyát használ, illetve hányszor és mikor fúj vele utoljára? 

Én tavaly Wuxal Supert használtam, idén Humixet. A Wuxallal nem voltam megelégedve, viszont a Humix jól teljesít.

yacek75 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 18877

Arra figyelj, hogy Néród legyen! :-)

((nálunk huszonvalahány csemegéből a Nérót választottuk ki, mint megmaradót. aztán olyannyira megmaradt, hogy már boricilint is gyártok belőle :-)  ))

Előzmény: Casamir25 (18873)
alfi13 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 18876

Van vagy 12 fajta csemege szőlőm, és szerintem  a Pölöskei muskotály a legjobb ezek közül. Betegségeknek nagyon ellenálló fajta és ízre is ezt kedvelem legjobban persze ez utóbbi egyéni dolog.

Előzmény: Casamir25 (18873)
janijani Creative Commons License 2015.07.02 0 0 18875

Most még lehet permetezni felszívódóval, de lehet kockáztatni is. Ha megússza egy fürt leszedésével szerencséje van, ha nem akkor...

Előzmény: juhosttt (18872)
zoli1437 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 18874

Flóra egynek jó lehet.

Előzmény: Casamir25 (18873)
Casamir25 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 18873

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni, tanácsot adni abban, hogy melyik rezisztens szőlőfajták bírják a legjobban permetezés nélkül, és a termésük is a finomabbak közé tartozik :) Már van egy Moldovám és egy Augusztusi muskotályom, de szeretnék még 3 rezisztens fajtát ültetni, csak nem tudom melyiket. 

juhosttt Creative Commons License 2015.07.01 0 0 18872

Mit akarsz elrettenteni?

 

Én ha látok egy beteg fürtöt, leszedem könyörtelenül... Nem hagyok gócokat. A lugas mennyire van zöldmunkázva? A jó zöldmunka felér egy permetezéssel! Főleg ha kontakt szerrel mész és sűrű a lombozat akkor belül nem biztos hogy jó lesz a védelem!

 

A felszívódót azért nem kéne egyből nyomatni, mert egy fürt olyan lett. Nekem is tavaly egy mathiász jánosné muskotály lisztharmatos lett. Leszedtem, eltávolítottam a szőlőből és kész is.

Előzmény: Menta? (18870)
janijani Creative Commons License 2015.07.01 0 0 18871

Tartok tőle hogy ha már lisztharmatos a Thiovit kevés lesz. Kellene valami hatásosabb (mondjuk Karathane + Amistar vagy Karathane + Topas) Ha ezekkel megpermetezed akár rajta is hagyhatod a fürtöt.

Előzmény: Menta? (18870)
Menta? Creative Commons License 2015.07.01 0 0 18870

Üdv. mindenkinek

A lugasom alsó részén egy fürt lisztharmatos. Az egész lugas le lett permetezve tiovittal . Kérdésem :az az egy fertőzőttfürt ott hagyható e  "elrettentő példaként".vagy tépjem le mert esetleg fokozza fertőzi a többit.  Köszönöm a válaszokat.

juhosttt Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18869

Na itt aztán van kutyulás a hsz-emben.

 

Szóval a fejművelés az ezerjó, az alacsony kordon a fekete rizling.

1x volt lemosózás, 1x volt május 19. agrocean + cabrio top permetezés. 

A következőt hamarosan akarom beiktatni, fahéj, narancshéj és csalán permettel lesz. A fürtzáródás megtörtént, de még nem védekeztem a rothadás ellen, pedig a fekete rizling gyengéje ez sajnos. Tavaly fürtzáródás előtt és után mentem teldorral és tiuram granuflow-val is. Így is akadt rothadás, ezt a túl tömött fürtöknek is betudom, amelyeket a korai jégesős tetejelés alkotott.

Előzmény: juhosttt (18868)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18868

Elképedve olvasom, hogy mi fertőzések vannak mindenkinél :O

 

Fekete rizling:

 

 

Ezerjó:

 

A képek ma délutániak. Kicsit gaz van, de jelenleg meghalni sincs időm, nem hogy gazolni... Egyedül a barack csemetéket szabadítottam ki.

granov Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18867

Az enyém a Kisfuxvölgyben van.

Sajnos tavaly nagyon erős fertőzésem volt.

A tám rendszerem is elég pocsék, apránként megy csak a javítgatása, s ez is besegít a betegségeknek.

No meg a völgy is elég szélvédett, nagyon könnyen megül benne a pára.

Előzmény: Tigris0704 (18866)
Tigris0704 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18866

Kis része nekünk is ott van (Fux-völgy), a nagyobbik része  baranya-völgy meg kerékhegy.

Eddig semmi lisztharmat.

Előzmény: granov (18864)
janijani Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18865

Én a többivel együtt szoktam permetezni a Nérót is. Tavaly viszont egyéb dolgom (és trehányságom) miatt egy tavaszi lemosón kivül nem permeteztem csak már későn júliusban amikor láttam hogy baj van. Az egész szőlő lerohadt, csupa lisztharmatos lett minden, egyedúl a Néró termése maradt volna egészséges, ezt meg a madarak pocsékolták össze. A Nérónak is lisztharmatosak lettek a vesszői, de a termés nem. Az idén adtam a lisztharmat ellen neki többször is, eddig úgy tünik sikerült megvédeni.

Előzmény: yacek75 (18862)
granov Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18864

Parászta

Előzmény: Tigris0704 (18863)
Tigris0704 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18863

Szekszárd melyik részén vagy?

Előzmény: granov (18860)
yacek75 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18862

sziasztok, elsősorban a rezisztens szőlősöket kérdezném, hogy szoktátok  permetezni a szőlőt? mennyire igényli a rezisztens szőlő a vegyszereket ? idén először próbálkozok a Neroval , hogy vegyszer mentes borovicskám legyen. eddig minden ok . (a múltkori fürtmoly hernyókat sikerült likvidálnom DIPEL-lel) nyoma sincs semmi lisztharmatnak, peronosznak. már zárnak is fürtök. majd kicsattan az egészségtől :-)

de ha netán 2 hét múlva beüt egy esős idő ? akkor célszerű permetezni egy erősebb szerrel, vagy már most érdemes "kondicionálni" ? vagy tudja a szőlő permet nélkül ?  ((ha jól emlékszem, még a szakirodalom is emleget évi 3 permetezést))     (((egyedül annyi tapasztalatom van tavalyról, hogy az Attilából elkezdett belemenni a lisztharmat (mármint a Neroba) , akkor pánikot fogtam és vmi agresszív szerrel lefujattam))) többiek, valami tapasztalat ? 

 

kavicsos64 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18861

Azzal a systhane duplóval nem volt még jó tapasztalatom ,szerintem nem tudja aszt ami rá van írva!

Előzmény: granov (18860)
granov Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18860

Nálam Szekszárdon ismét megjelent a lisztharmat, peronoszpóra és ha igaz orbánc kíséretében.

A lisztharmat a lombozat belsejében lévő fürtöket fertőzte egyenlőre gyengébben főként gyenge tőkéken.

Nálam folyamatosan kapott ként és felszívódót is. (Systhane vs cabrio top).

A fürtzáródás még nincs,de szerintem nem sok kell hozzá.

Most hétvégén megkapja a második Cabrio Top-os kezelést aztán meglátjuk.

Ha július második feléig kibírja érdemi liszt nélkül akkor talán jobb évem lesz mint tavaly.

Előzmény: Kapa bácsi (18858)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18859

Itt súlyos aszály van !! Hetente öntözök mindent a kertemben ,a fű nem nő ebben az évben kétszer kaszáltam ! Három hete éjjel nappal öntözünk a tszben is ,holnap is éjszakás leszek ,kitudja meddig ! Talán ha 100 km választ el minket de itt valami ördögi kör van, minden eső elkerül minket ,talán ha 100mm volt egész évben !

Előzmény: Falusi1 (18855)
Kapa bácsi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18858

Dél-Baranyában a villányi borvidéken művelem a szőlőt.Itt is most elég nagya lisztharmat fertőzési nyomása.A hegyközség szerint most:Karathane Star+Kén(Thiovit,Kumulus stb./+MontaFlow.Ha fellépet az"Ódium"akkor is ugyan ez,csak nagy lé mennyiséggel.A friss lisztharmat eleinte fehér,később piszkos szürke.A Karathane-t 4 naponta lehet használni,évi max 4-szer.A nagy lé mennyiség azért kell,hogy a penészgyepet átnedvesitsük,akkor hatásos a permet.Nálam még nincs de az előbbiekkel mentem,fürtzáródás van,a következő holnap,Shavit+Thiovit lessz.

Előzmény: kovacs zolii (18854)
Falusi1 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18857

A lisztharmat nálam is szokott jelentkezni a vesszőkön foltok formájában, de szerencsére sem a termést, sőt még a leveleket sem károsítja, mert eddig még mindig sikerült elkapnom időben, felszívódó szerekkel. A fertőzés egyébként fajta és sok minden egyéb függő is.

Én utoljára kb. 2 hete Quadrissal és Topassal permeteztem. Rövidesen permetezni tervezek kontakttal (valószínűleg a lemosózásból maradt Vegesol RS el) peronosz és lisztharmat ellen- mivel egyelőre nincs fertőzésveszély- és botrítisz ellen valamely felszívódóval. A szakemberek ugyanis azt mondják, hogy fürtzáródás körül is javasolt a botrítisz elleni védelem. Nekem mindig ez utóbbi a legveszélyesebb ellenfél.

Neked, ha már megjelent a lisztharmat, mindenképp valamilyen felszívódót javasolok. 

Előzmény: kovacs zolii (18854)
Sanci07 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18856

Ha nagyon fertőzött Karathane+Thiovit-jet,négy öt nap múlva Thiovit+systhane-dupló.

Előzmény: kovacs zolii (18854)
Falusi1 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18855

Figyelemre méltó amit írtál az időjárással kapcsolatban, mert én meg  épp ellenkezőleg, a szokásosnál erőteljesebb növekedést magyarázom az időjárással. A Cabernetek közepes növekedési erélyűnek vannak jellemezve, de a hajtások már most közel 3 méteresek. Nem tudom mi lenne ha erős növekedésű lenne.

Ami az időjárást illeti, olyan nagy különbség a Gödöllői dombság (ahol én vagyok) és a te lakhelyed ill. szőlőterületed között nem lehet. Néhány héttel ezelőtt itt is volt csapadék, esetenként bőven, de hosszasan nedves, párás idő nem. A virágzáskor szerencsére többnyire száraz napos idő volt. Kiugróan meleg, pedig minössze egyszer volt, gondolom akkor, amikor az egész országban. Szerintem a bő csapadék miatt a gyökerek könnyebben fel tudták szívni a tápanyagokat.

Előzmény: kavicsos64 (18853)
kovacs zolii Creative Commons License 2015.06.28 0 0 18854

Sziasztok

 

Ti szerencsesek vagytok.Nekem ismét megjelent a lisztharmat a szölöben.Vörös szölön jelentkezett föleg.A hamburgi muskotálynak teljesen annyi.Kicsit elvagyok keseredve.Ki mivel permetez mostanaba

Ki mit ajalana vörös szölöre

kavicsos64 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 18853

Kevéske csemege szőlőmön én is tapasztaltam e dolgot ,de nekem még olyan kései hajtás is hozott fürtöket ,ami szintén nem szokványos főleg a csemegéken ! Én csak július 1 után jóval szoktam elcsípni a végeket ,most meg lehet a rossz időjárás miatt nem is merem ,mert itt eléggé késésben van minden, és a hidegek miatt szinte vegetál nem nagyon haladnak a hajtások ,máskor már ilyenkor leér a földig most meg csak olyan 60-100cm között vannak !

Előzmény: Falusi1 (18852)
Falusi1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 18852

Korábban írta valaki, hogy az idén még a kacsok egy részének végén is látott virágkezdeményeket. Én most arról számolhatok be, hogy ilyen erős másodtermés-képződést még nem tapasztaltam. Cabernet franc és sauvignon tőkékről van szó.

Metszéskor azt hittem, hogy kissé túlterheltem a tőkéket. A jelenlegi helyzet ennek ellentmondani látszik. A tetejezést húztam ameddig tudtam a hónaljhajtások fejlődésének késleltetése miatt. Ma már az átlag fél méteres oldalhajtásokon/hónaljhajtásokon két, nem is annyira kis, fürt van, többségük már virágzik is. Természetesen nekiláttam leszedni őket , de ez nem lesz kis munka.

A Cabernet fajták hajlamosak a másodtermésre, de ekkora mértékűt még nem tapasztaltam.

Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra.

A szőlők egyébként már szinte gyanúsan egészségesek.

kavicsos64 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 18851

Törj le egy komplett hajtást és kezd el tördelni és látni fogod hol van a félfás rész benne ,a vége ugye könnyen letörik az még nem jó a fás részt meg ugye nehéz eltörni az már azért nem jó túl fás ,ráfogsz jönni hogy melyik a félfás rész benne !

Előzmény: pintjano (18850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!